Komunikatory

Z jakiego komunikatora korzystasz ?
68% (50)
11% (8)
11% (8)
1% (1)
0% (0)
4% (3)
0% (0)
0% (0)
5% (4)
Liczba głosów: 74
GG używam tego komunikatora od lat i jestem zadowolony. Niestety niekiedy są problemy ale tak zostanę przy GG.
Obrazek
Często słyszę pozytywne opnie na temat AQQ, jednak z przyzwyczajenia pozostaje przy GG czasem sporadycznie używałem również Skype.
Ja osobiście jestem za GG :-) Kiedyś korzystałem ze Skype, ale mało znajomych go miało i przeszedłem na "słoneczkową" drogę ;-)
Najbardziej jestem zadowolony spośród AQQ, Skype i GG to właśnie GG "spełniło" moje oczekiwania co do bycia porządnym komunikatorem :->
Obrazek
Widzę, że większość forumowego ludu korzysta z GG. Chciałbym wam zaproponować komunikator, który nie jest jeszcze bardzo znany, ale na pewno bardzo dobry. Grupa buntowników przeciwko GG 10 (głównie z powodu ogólnego zasyfienia: obciążenie procesora z włączonym oknem rozmowy GG10 to 50%!) napisała zupełnie nowy program, a mianowicie Komunikator WTW, którego nazwa nawiązuje do WTF, które odnosi się do sytuacji na rynku komunikatorów. Mianowicie komunikatory zasyfione są reklamami, gównianymi funkcjami (np. radio), które nie są nikomu potrzebne, a tylko obciążają komputer. Twórcy przypominają, że komunikator służy DO KOMUNIKOWANIA SIĘ. WTW stawia przede wszystkim na szybkość, prosty wygląd, małą zasobożerność i stabilność. Korzystam z niego już od pół roku i za nic w świecie nie wrócę do syfiastego GG. WTW oferuje zero reklam i piekielną szybkość (jest szybki, naprawdę). WTW nie posiada emotek (jak dla mnie +) oraz żadnych dźwięków, jednak dla osób które chcą mieć obie te funkcje, istnieją dwie wtyczki (jedna instalująca emotki a druga dźwięki). Obsługuje on avatary i wymianę obrazków między użytkownikami. Proszę, screen:

Tu widzimy panel główny, który jest jak widzimy bardzo prosty:

Obrazek

Oraz okno rozmowy:

Obrazek

Jak widzimy brak emotek, jak już mówiłem dla mnie plus, dla innych pewnie minus.

LINK ---> http://wtw.k2t.eu/

OCENA OGÓLNA: 9/10

PLUSY:
- piekielnie szybki
- nie wykrzacza się
- stabilny
- działa w zgodzie z sieciami GG, Tlen, XMPP
- mało zasobożerny
- generalnie jest bardzo lajtowy (If you know what I mean)
- update'y wypuszczane ok. raz na tydzień

MINUSY:
- narazie jest mało wtyczek, ale użytkownicy cały czas dodają nowe
- wiadomo, trochę drobnych błędów również się znajdzie

Podsumowując - wypróbujcie, a nie będziecie zawiedzeni :-)
Ja nadal zostaję przy AQQ, głównie ze względu na ilość dostępnych wtyczek i skórek. Dla przykładu podam screena z wyglądem mojego AQQ:

Obrazek

Obrazek
Pobrałem AQQ. Zadowolony odpalam, i wyskakuje błąd, że nie może połączyć się z siecią, mówię jak to jak klipy na YT myślą co innego, spróbowałem kilka razy i dałem sobie spokój. MSN rlz.
Skoro już mowa o AQQ, to słyszałem (albo czytałem), że obsługuje wszystkie komunikatory, w tym GG.
Czy to prawda?
Aha, i jeszcze jedno. Czy da się przenieść swój numer GG (w tym wypadku 1309542) na AQQ, żebym nie zmieniał go?
No tak, przecież np. AQQ obsługuje protokół GG bez problemów. Podobnie Tlen, albo wspomniany przeze mnie WTW. A co do numeru to przy tworzeniu profilu wpisujesz swój obecny numer GG, tworzony jest nowy profil i już. Po prostu zmienia się komunikator, a nie obsługiwany protokół.
Dzięki Nivek :-) Chyba zobaczę, co to ten AQQ...
Ja używam tylko i wyłącznie GG :-)
Ja do komunikowania się używam GG, Xfire i Steam. Wszystkie są dobre. ;)
Tylko Steam i Xfire. Kiedyś używałem GG 7.7, dawno temu.
Kiedyś, jak pracowałem jeszcze na Windowsie, używałem MSN i GG. Po przesiadce na Maca używam Adium, który obsługuje MSN, GG i wiele innych :-) Jeżeli chodzi o Maca, to najlepszy jest Adium. Próbowałem szukać alternatyw, ale było trudno je znaleźć. Niestety Adium'a na Windowsa nie ma, choć mogę się mylić :-P
Steam
Gadu-Gadu
Skype
mIRC
MSN
"Nie ma nieba dla spryciarzy..."