Filmy

Hah, drogi kolego, ja nie potrafię sobie wyobrazić filmu na podstawie tetrisa czy innych gier tego pokroju, a jednak właśnie takie filmy również mają zagościć na ekranach kin, tak więc Ojciec Chrzestny jest do przełknięcia.
muore il bandito, la mafia vive
The business

Opis filmwebu: "Frankie, młody chłopak z południowego Londynu, stając w obronie matki, zabija jej konkubenta. Mając świadomość czekającej go za ten czyn kary decyduje się na ucieczkę. Dzięki swoim znajomościom wyrusza na Costa Del Sol, dokąd ma przemycić parę rzeczy mieszkającemu tam Charliemu. Ten, potrzebując kierowcy, zatrzymuje Franiego u siebie i powoli wprowadza go do swojej przestępczej działalności."

Kto ma sentyment do GTA Vice City, niech koniecznie obejrzy ten film! Według mnie, to jest świetny film i ten klimacik a la Vice City jest zajebisty. Gorąco polecam! :-D

PS: oryginalna wersja (ewentualnie z napisami) się liczy, ten niesamowity londyński akcent jest częścią filmu według mnie, także strzeżcie się lektora.
Obrazek
Obrazek

Paul Edgecombe (Tom Hanks) jest pensjonariuszem domu starców. Obejrzany w telewizji fragment przedwojennego filmu przywołuje odległe wspomnienia, z których staruszek zwierza się przyjaciółce. W 1935 r. Paul był szefem strażników bloku śmierci w więzieniu Cold Mountain. Do jego obowiązków należało odprowadzanie skazańców do celi śmierci długim korytarzem wyłożonym zieloną wykładziną, zwaną "zieloną milą". Jednym ze skazańców był czarnoskóry John Coffey, oskarżony o zamordowanie dwóch białych dziewczynek...


Film oglądałem już kilka razy. Nie dorównuje on co prawda "Skazanym na Shawshank" głównie przez elementy fantasy, ale mimo wszystko przyjemnie się go ogląda.
Zastanawiam się czemu nikt nie dodał tego filmu... wiec zapodam...
Bitwa Warszawska 1920
Nie muszę chyba opisywać filmu każdy z Historii będzie wiedział...TYLKO DODAM NIE W 3D:/ LEPSZA JEST WERSJA NORMALNA.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Co do filmów... a raczej serialu :)
Dzisiaj oglądałem Supernaturala s07e12 w którym podróżnik w czasie (który ogłosił się bogiem) przeniósł Deana w 1944 rok :) Okazało się że spotkał Eliota Nessa (federalny który chciał dopaść/dopadł Al Capone) z którym szukał tego podróżnika żeby go zabić :D
Oczywiście w tym odcinku jak i w każdym innym postacie i ich historia bazują na faktach. Nie wspominając paranormalnych rzeczach ;D W odcinku Dean m.in. opowiada Eliota Nessowi o jego filmie :D
ProGlitcherPL On YouTube | World War II Mod on MODDB | Blog Cukra
Afganistan - dziewiąta zmiana

Dokument odcinkowy, przestawia życię Polaków w Afganistanie. Emitowany na TVN Turbo, ale dostępny porzez YouTube:

Jest ich około 2600 rozlokowanych w kilku bazach ponad cztery i pół tysiąca kilometrów od Polski - żołnierze Polskich Sił Zadaniowych w Islamskiej Republice Afganistanu.Realizują "misję o charakterze stabilizacyjnym i doradczo-szkoleniowym, by utrzymać bezpieczeństwo w rejonie prowincji Ghazni". Te gładko sformułowane słowa nie oddają tego, co naprawdę dzieje się u podnóża Hindukuszu. Tam jest prawdziwa wojna. Wojna, która toczy się bez okopów i linii frontowych, wojna, w której niewidoczny wróg walczy za pomocą IED (ajdików) i RPG.

Program ukazuje bazę wojskową "od środka". Widzowie zobaczą jak wygląda prawdziwe oblicze misji w Afganistanie, zarówno od strony militarnej jak również tej, wydawałoby się, bardziej prozaicznej - codziennej. Jak przebiega patrol bojowy, czym zajmują się saperzy, piloci, czy artylerzyści. Jak pracuje szpital wojskowy i za co odpowiada komendant FOB.



(na kanale tej osoby jest reszta odcinków)


Wystarczy zobaczyć Zacha Galifianakisa, żeby było świetnie! Po roli Allana w Kac Vegas, ma u mnie respect, gość jest zajebisty! :-F Postać grana przez niego w tym filmie jest podobna do Allana, tak więc popieprzony klimat został przeniesiony do tego filmu. Gorąco polecam! Mój jedyny problem, to powstrzymywanie się przed oglądaniem tego filmu, tak żeby mi nie zbrzydł.

Filmweb napisał(a):
Atlanta. Architekt Peter Highman (Robert Downey Jr.) spieszy się na lot do Los Angeles. Jego żona Christine (Michelle Monaghan) ma tam za kilka dni urodzić ich pierwsze dziecko. Na lotnisku poznaje początkującego aktora Ethana Tremblaya (Zach Galifianakis). Leci on do Kalifornii w celu zrobienia wielkiej kariery w telewizji. Wskutek wspólnej rozmowy obaj zostają wyrzuceni z samolotu i objęci zakazem lotów. Po zwolnieniu z aresztu Peter dowiaduje się, że cały jego bagaż odleciał do Los Angeles. Bez kart kredytowych i gotówki nie ma szans na dotarcie do żony o czasie. Nieoczekiwanie Ethan oferuje mu pomoc, proponując wspólną jazdę wynajętym samochodem na Zachód. Peter szybko przekona się, że Ethan jest najgorszym towarzyszem podróży, jakiego można sobie wyobrazić.
Obrazek
Ja ostatnio oglądałem polską komedię Los Numeros

Obrazek


Cóż film nie jest jakiś skomplikowany momentami śmieszny. Podobała mi się obsada. Lubię polskie filmy mimo że czasem są jednak denne :-F

Info z filmweb:
"Los numeros" to historia policjanta Kuby (w tej roli Lesław Żurek), który trafia kumulację na loterii ale zamiast otrzymać wygraną w wysokości 17 milionów, zostaje oskarżony o próbę jej wyłudzenia. Kłopoty to dla Kuby specjalność, więc przekręt, na trop którego wpada, burzy jego policyjną krew. Prawdziwej kumulacji przygód i kłopotów, w które wpadnie seksowny policjant towarzyszyć będzie kumulacja pięknych kobiet. Wokół Kuby krążyć będą przebojowa prezenterka loterii Iwonka (Weronika Książkiewicz), piękna prawniczka Marta (Tamara Arciuch) oraz sąsiadka Ania (w tej roli debiutująca na dużym ekranie Justyna Schneider). Czy Kubie uda się udaremnić przekręt stulecia? Czy odnajdzie prawdziwą miłość? Uruchamiamy maszynę losującą i przystępujemy do działania... bo aby wygrać swój los, trzeba ryzykować i grać!


Ocena z filmweb 4,6/10
Moja ocena 7/10 (słusznie, zasługuje według mnie)
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
Sherlock Holmes

Obrazek
Przed obejrzeniem obawiałem się kiczowatego nudnego filmu, lecz w końcu podjąłem ryzyko i obejrzalem go-i żałowałem ........że DOPIERO po takim czasie go obejrzałem! ;-)
Film jest super,pełen humoru,akcji no i zagadek które się wyjaśniają pod koniec filmu
Moja ocena: 11/10 \:/
"Jak patrzę na niektórych ludzi, dochodzę do wniosku ileż jest obrazy w stwierdzeniu, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo"
glukkon7

Obrazek


Od razu informuję, że nie jest to ciężki film jak np. Malcolm X czy Kolor purpury. Mamy przed sobą ponad dwie godziny wspaniałej historii obrazującej ciężkie i niesprawiedliwe życie afroamerykanów w czasach segregacji rasowej. Nie brak tu humoru, łez i radości. Naprawdę chciało mi się chwilami beczeć ale po chwili już się brechtałem :P
A tekst "Eat my shit!" nabiera zupełnie nowego, mocnego znaczenia :D Gorąco polecam. Troszkę czuć klimaty Mafii II poprzez muzykę i samochody, także nasi dojrzali forumowicze powinni być zachęceni do obejrzenia.

Filmweb napisał(a):
Akcja filmu toczy się w stanie Mississippi w latach 60. W roli głównej występuje Emma Stone (gwiazda hitu kinowego "Zombieland") grająca Skeeter, dziewczynę z dobrego domu z południa, która po studiach marzy o karierze pisarki. Niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą najzamożniejszych rodzin w okolicy. Nominowana do Oscara Viola Davis w roli Albeen decyduje się ujawnić ciemne sekrety życia czarnoskórej mniejszości. Ze zwierzeń rodzi się przyjaźń. Okazuje się, że przyjaciółki mają sobie dużo do opowiedzenia. Zarówno one, jak i inni mieszkańcy miasteczka są świadkami zmieniających się czasów i obyczajów.


@DOWN

Mam ten film i trzy razy się do niego przymierzałem i trzy razy nie dałem rady... Może kiedyś dam radę obejrzeć od A do Z. Strasznie popierdzielony i nie wciąga mnie.
Obrazek
Jakiś czas temu widziałem bardzo dobry film o tematyce gangsterskiej czyli "Hoodlum" (pol. "Gangster").

Obrazek

Lata 30-te.Bumpy Johnson (Fishburne) jest nie podzielnym władcą Harlemu a zarazem człowiekiem honoru i wielkiej siły charakteru. Kiedy bezwzględny Dutch Shulz (Roth) zakłóca jego panowanie serią krwawych akcji Bumpy wie, ze jedynym sposobem, aby zwyciężyć, jest walka metodami Dutcha. Wojna gangsterów zamienia się w obłędną grę, która wymyka się spod kontroli graczy. Kiedy konflikt wkracza w prywatne życie Bump'yego ten decyduje się na przeprowadzenie planu, w którym na scenę wkracza jeden z najbardziej wpływowych i uznawanych mafiosów w historii - Lucky Luciano (Garcia).


Doskonała obsada, dobra gra aktorska, wciągająca fabuła i świetny klimat pierwszej połowy lat 30-stych.

Polecam.
Ja ostatnio obejrzałem kolejną polską komedię a mianowicie : Wyjazd Integracyjny

Obrazek



Według mnie film fajny, śmieszny, ciekawa obsada, dużo znanych polskich aktorzynów, nie ma jakiegoś porywającego zakończenia ale można się uśmiać. Soundtrack też ciekawy ;-)

Notka z filmweb.pl

Filmweb.com napisał(a):
Trzej faceci (Tomasz Kot, Tomasz Karolak, Jan Frycz) i piękna dziewczyna (Katarzyna Glinka). Ich losy połączy tytułowy wyjazd integracyjny, który wymknie się spod kontroli i przerodzi w prawdziwą imprezową apokalipsę. W obsadzie filmu integruje się doborowa ekipa aktorska - obok wymienionych w imprezie udział biorą: Katarzyna Figura, Sławomir Orzechowski, Bartłomiej Topa, Grzegorz Halama, Mariusz Czajka, Robert Gonera, Zbigniew Buczkowski, Jarosław Jakimowicz i Mirosław Zbrojewicz, a ich komiczne popisy wspomagają Afrykańczyk, Eskimos, para Norwegów i… indiański zespół disco polo. Suma wszystkich kaców dopiero przed Wami
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
Obrazek

Sherlock Holmes: gra cieni

Film jednym słowem świetny!
Gra aktorska, humor i dynamiczne sceny sprawiają, że reżyser nie spoczął na laurach i w drugiej części sprostał wyzwaniu, powtórzył sukces "jedynki". Polecam wszystkim, którzy lubią dobrą fabułę i wyważony humor.
9/10.
Obrazek
Obrazek

Opis: Ulubieni bohaterowie kultowej serii "American Pie" spotykają się po latach podczas zjazdu absolwentów. Spotkanie uświadomi im, że choć przez ponad dekadę zmieniło się wiele, to jednak ani czas, ani odległość nie są w stanie zmienić starych nawyków. Zjazd przerodzi się w odjechaną imprezę, na której nie zabraknie… szarlotki i, oczywiście, mamy Stiflera!





Film oglądałem niedawno i muszę powiedzieć, że był niezły. Nie zabrakło dobrego humoru ;-) . Moja ocena 9/10
Obrazek They never fight alone...

Naprawdę niezły film, pełny dobrego humoru. Generalnie chodzi o akcji dwóch koślawych policjantów, którzy działają w liceum pod przykrywką, żeby zniszczyć siatkę dilerów rozprowadzających narkotyki. Jest w bród śmiesznych sytuacji i leci całkiem dobra muzyka. Jeżeli macie wolną chwilkę, to obejrzyjcie sobie, bo naprawdę fajnie się to ogląda. Mam pewne przeczucie, że wyjdzie kiedyś sequel, bo to dobry materiał na kontynuację.
:-F
Obrazek
cron