Filmy

Obrazek

OPIS FILMU:
Bankier z Nowej Anglii Andy Dufresne (Tim Robbins) został oskarżony o zabójstwo żony oraz jej kochanka i skazany na bezterminowy pobyt w ciężkim więzieniu Shawshank. Tylko dzięki pomocy czarnoskórego współwięźnia, Ellisa Boyda "Reda" Reddinga (Morgan Freeman) udaje mu się przeżyć w tym wyjątkowo ponurym miejscu. To od tego kryminalisty Andy uczy się też, że w brutalnym świecie więziennej przemocy do końca nie wolno tracić nadziei, bo tylko ona pozwala przetrwać.





Według mnie najlepszy film o więzieniu. Doskonała obsada i ciekawe zwroty akcji czynią ten film naprawdę dziełem wartym obejrzenia. Serdecznie polecam! ;-)
Obrazek They never fight alone...
Wczoraj poszedłem ze znajomymi do kina na Kac Vegas 2 w Bangkoku. Każdy wie jaką furorę zrobiła pierwsza część. Trochę się obawiałem, bo zazwyczaj jest tak, że pierwsze część jest najlepsza, koljne są gorsze. Tym razem jednak na szczęście było inaczej :-> praktycznie przez cały film miałem ubaw, a pod koniec popłakałem się ze śmiechu. Wg mnie komedia roku. Na prawdę ciężko będzie to przebić. Pewnie obejrzę ten film jeszcze nie jeden raz. W każdym bądź razie gorąco polecam :mrgreen:
Słyszałem plotkę odnoście 3 części, że
[hide=]jeśli będą kręcić 3 część, będzie ona kręcona w Amsterdamie. Teraz czekałem 2 lata. Warto było, więc mam nadzieje, że wyjdzie kolejna część w ciągu najbliższych lat[/hide]
UWAGA. Jeśli jeszcze nie obejrzałeś zwiastunu. Nie oglądaj. JA oglądałem i miałem super ubaw, jeśli bym nie obejrzał. Nie wiem czy bym wyszedł żywy z sali kinowej :-)
Obrazek
Ja oglądałem pierwszą część Kac Vegas i powiem tak, że zajebista komedia :-D . Dwójki nie oglądałem jeszcze, ale myślę, że niedługo wypożyczę, czy coś ;-)
Obrazek They never fight alone...
Kamiloxin napisał(a):
Dwójki nie oglądałem jeszcze, ale myślę, że niedługo wypożyczę, czy coś ;-)

Raczej prędko nie wypożyczysz, bo to jest dopiero w kinach :-)

Sergio o filmie Weekend napisał(a):
Film dla tych, którzy cenią sobie poczucie humoru. Ten film jest dla mnie przezabawny, z mnóstwem świetnych tekstów. Aktorzy z najwyższej półki, świetnie obsadzeni.

Obrazek

Świat dużych pieniędzy, przebiegłych mafiozów, cwanych policjantów i przystojnych gangsterów, a w tym świecie: błyskotliwy Max (Małaszyński), jego narwany brat Gula (Lewandowski), zabójcza Majka (Socha), dwie tajemnicze walizki i hektolitry sztucznej krwi, których nie powstydziłby się mistrz Tarantino.


Wybacz, musiałem to napisać, ale ten film to jakaś jedna wielka tragikomiczna parodia. Wróć, na miano parodii też to nie zasługuje. No, chyba że na miano parodii filmów Tarantino, chociaż i do tego mu daleko. Teksty są tak prymitywne, że nijak nie szło się przy nich śmiać. Reżyser potraktował widza jak zdebilałego prymitywa, wychodząc z założenia, że da do filmu kilka epitetów przyprawionych przekleństwami a ludzie i tak przyjdą na film i będą się śmiać. Przykłady błyskotliwego humoru w filmie "Weekend"? Ależ owszem, jest ich mnóstwo! Proszę bardzo:
Aż mi się chuj do dupy schował.

Nasram ci do płuc i do końca życia będziesz miał nieświeży oddech

Nie ucz chuja dzieci robić.

No po prostu boki zrywać, nie mogę się powstrzymać od śmiechu! Ludzie, czy upadliśmy tak nisko, że nie wahamy się napierdalania przekleństwami na prawo i lewo określać mianem humoru? Ahh, byłbym zapomniał o mistrzowskiej scenie z pierdnięciem w windzie na początku filmu. Również genialna, doprawdy.

Siedząc w kinie byłem zażenowany i było mi cholernie głupio, że na taki idiotyczny, debilny, denny i prymitywny film, poszedłem z dziewczyną. Lubi ona wszelakie kino gangsterskie i sensacyjne, ale tego filmu nawet ona nie zdzierżyła.

Takie jest moje zdanie, możecie sobie jeszcze przeczytać recenzję redaktora na filmwebie, zgadzam się z nią w 100%.

A żeby nie było tak całkiem offtopicowo, to polecam wam obejrzeć film "Bunshinsaba". Lubię kino azjatyckie, a to jest całkiem fajny południowokoreański horror. Polecam.
Obrazek

Voilà! Z wyglądu weteran wodewilu, którego kaprys losu obsadza i w roli ofiary, i oprawcy. Ta fizis, której przez próżność nie skrywam, to strzępek vox populi, który sczezł i zamilkł. Lecz wskrzesiwszy echo dawnych krzywd, cień przeszłości ożywa i ślubuje zmiażdżyć w proch przeżarte złem rozplugawione robactwo, co pleni się i wije, gwałcąc i bezczeszcząc wolną wolę. Jedynym wyrokiem może być zemsta. Vendetta. Święte ślubowanie, co nie padnie w próżnię, lecz rychło wskrzesi zdławione prawość i cnotę. Ten wykwit werbalnej weny, wyrodził się w wielomówność. Dodam zatem jedynie, iż czuję się zaszczycony i możesz mi mówić 'V'


Film dzieje się w ok. 2020 roku. Wszystko dzieje się w totalitarnej Anglii. Całe społeczeństwo jest pod uciskiem rządu. Tylko jeden człowiek jest w stanie przeszkodzić temu rządowi poprzez zmasowane ataki terrorystyczne. Nazywa się V. Pewnego dnia uwalnia z rąk agentów rządowych Evey Hammond. Evey odkrywa, iż
wbrew powszechnemu uznaniu V nie jest terrorystą, lecz osobą w której skupiają się wszystkie idee, o których jej naród zapomniał. Od tej pory, od 5 Listopada V będzie kontynuował swoją krucjatę mszcząc się za swoje krzywdy i za cierpienia narodu prowadząc Anglię ku wolności.

Naprawdę gorąco polecam ten film :)
Obrazek
Obrazek


W kosmosie nie ma uczuć

18-latek Simon cierpi na zespół Aspergera. Żeby móc funkcjonowac w codziennym życiu musi sztywno trzymac sie swoich rutyn. Stałe pory posiłków, te same potrawy, ten sam zestaw ubrań... Dzień za dniem, tydzień za tygodniem.
Simon mieszka ze swoim bratem Samem, który pomaga mu we wszystkim, i jego dziewczyną. Pewnego dnia dziewczyna nie wytrzymuje i odchodzi. Sam popada w depresję. Dla Simona oznacza to katastrofę. Musi znów odnależc sposób na odtworzenie swojego zrutynizowanego świata...



Komedia z poważną chorobą w tle. Z jednej strony bawi, z drugiej zmusza do namysłu. Ogląda się przyjemnie. Film udowadnia, że uczuć, nie da się zapisać w postaci algorytmu.
Ostatnio oglądałem film pt. "Lista Schindlera" Uważam, że każdy powinien obejrzeć ten film. Niema co się rozpisywać, film świetnie zrealizowany, ukazuje naprawdę wiele z historii żydów podczas II wojny światowej. Jak ktoś chce się dowiedzieć czegoś więcej, najlepiej niech uda się pod ten adres http://www.filmweb.pl/Lista.Schindlera
Film, naprawdę gorąco polecam.
Obrazek
Job, czyli ostatnia szara komórka
Fajna komedia, niedawno leciała na TVN
[url=http://www.filmweb.pl/film/Zanim+odejdą+wody-2010-530732]Zanim odejdą wody[/url]
Jeżeli komuś podobało się Kac Vegas - film obowiązkowy :-J
Obrazek
http://www.filmweb.pl/Ojciec.Chrzestny#next
Ojciec Chrzestny
Śmiało mogę polecić wszystkim film "Chłopaki nie płaczą" oraz "Poranek kojota"

Przednie teksty - naprawdę polecam.
Obrazek

Some like it hot
Pół żartem, pół serio

Jedna z najwybitniejszych komedii w historii kina. Dwaj muzycy są przypadkowymi świadkami masakry w dniu św. Walentego. Uciekając przed gangsterami przebierają się za kobiety i dołączają do żeńskiego zespołu, z którym wyruszają w tournee.


Coś wspaniałego. Doskonały humor, klimat lat 30, muzyka i oczywiście Marilyn, która bez rozbieranych scen potrafi wywołać ślinotok..polecam!
Obrazek

Mimo, że nie jestem fanką polskiego kina - ani ambitnego, ani tego mniej, uważam, że ten film jest naprawdę wart obejrzenia. Historia zainspirowana jest życiorysem pisarza Pawła Jasienicy - opozycjonisty, który został omotany przez piękną współpracownice kapitana SB. Aby was odpowiednio zachęcić - jest to jeden z filmów podczas którego na 2 godziny zapomina się o całym świecie, czuje się jakby się było częścią historii a na koniec roni się łezkę. Gorąco polecam.

Jeszcze jeden film - "Baby są jakieś inne" Koterskiego. O ile "Dzień Świra" uważam za jeden z najlepszych filmów jakie oglądałam w życiu, tak na pierwszy szkoda czasu, pieniędzy i dobrego smaku. Przyznam, że pod koniec filmu przysnęło mi się ale już od połowy seansu ludzie masowo opuszczali salę. ŻENADA - jak dla mnie rzecz jasna.
Obrazek
Titanic powraca do kin 6 kwietnia. W HD i 3D oczywiście:

Tak jak i saga Gwiezdnych Wojen, która pojawi się w 3D w następnym roku. Stety albo niestety, czeka to większość klasyków.
muore il bandito, la mafia vive
@UP Nie wyobrażam sobie Ojca Chrzestnego w 3D :-/
Obrazek
cron