Filmy

Podejrzani" to film, który zasłynął tym, że ma jedno z najbardziej zaskakujących zakończeń – osobiście jestem skłonny stwierdzić, że zakończenie "Podejrzanych", ze wszystkich zakończeń filmów, zaskoczyła mnie najbardziej.
http://podejrzani.filmweb.pl/f8727/Pode ... ew.id=6614
Mechaniczna Pomarańcza

http://mechaniczna.pomarancza.filmweb.pl/

Ciężko nazwać Mechaniczną Pomarańczę filmem. Dla mnie jest to dzieło filozoficzne. Dzieło, które głęboko wkręca się do naszego umysłu i pozostawia dziurę, dzięki której inaczej patrzymy potem na świat. Stawia trudne pytania dotyczące moralności, sensu życia i wyborów między dobrem i złem. Wszystko to jest pokazane w formie niepokojącego miasta przyszłości. Oprócz tego mamy niesamowite zdjęcia, grę aktorską i niesamowity sposób reżyserii. Polecam tym, którzy szukają w filmach "czegoś więcej".
Obrazek
Obrazek
matek18x napisał(a):
Święci z Bostonu 2 Dzień Wszystkich Świętych
Obrazek
Tym razem bracia McManus wiodą spokojne życie, wraz ze swoim ojcem, gdzieś w Irlandii. Przeszłość już nie nawiedza ich serc i obaj nadrabiają czas ze swoim mistrzem. Niestety, kiedy ucieka się od swoich czynów, zaczynają doganiać nas ich konsekwencje. W Bostonie ktoś zabija księdza, który był związany ze świętymi. Żeby tego było mało, ktoś pozoruje sposób morderstwa na rodzaj likwidacji podobny do naszych bohaterów. Słusznie zastawiona pułapka działa i bracia wracają do miejsca, które przed laty wyczyścili. Czeka na nich grupa znajomych, kryjących policjantów, którzy mają teraz na głowie nową agentkę zajmującą się morderstwami wykonywanymi przez irlandzkich mścicieli. Poza tym, stary wróg Yacavetta planuje skomplikowaną zemstę, która ma sprawić, że bracia McManus pożałują zabójstwa jego ojca...

Właśnie 10 min temu oglądałem ten film. Pozdro i polecam ten Film


Świetny film! Zarówno ta, jak i pierwsza część.
Wczoraj oglądałam "Infiltrację". Stary ale jary. Polecam.
Obrazek
Mówiłem że świetny ten film



Twoja wypowiedź naprawdę dużo wnosi do tematu. Kolor również zbędny...
Kevin
Obrazek
Angel of Death
Obrazek

Młoda para podejrzewa, że ich dom jest nawiedzony przez jakąś złowrogą istotę. Organizują więc monitoring, aby uchwycić dowody na to, co się dzieje, kiedy śpią. Ich nagrania z monitoringu oraz amatorskich filmów wideo zostały zmontowane w 99-minutowy, pełnometrażowy film fabularny. Okazuje się, że część materiału filmowego jest wręcz niewiarygodna, a interpretacja przedstawionych wydarzeń pozostawiona jest widzowi.

Więcej tego filmu nie obejrzę! Nie to, żeby był kiepski - wręcz przeciwnie...po prostu boję się oglądać drugi raz :-P Dla fanów horrorów - ciekawa pozycja!
Obrazek

Powstały w oparciu o bestsellerową powieść "Kwiat pustyni", film jest autobiografią Waris Dirie.
Urodzona w Somalii, w jednej z koczowniczych osad, w wieku 5 lat zostaje poddana rytualnemu obrzezaniu, w wieku 13 lat sprzedana mężczyźnie za żonę, lecz decyduje się na ucieczkę. Los sprowadził ją do Londynu. Po latach, pełnoletniej już Waris (Liya Kebede), grozi deportacja. Ucieka więc jeszcze raz z pomocą wiernej przyjaciółki Marylin (Sally Hawkins). W barze szybkiej obsługi, zauważa ją sławny fotograf mody - Terry Donaldson (Timothy Spall). Dziewczyna waha się, czy przyjąć zaproszenie na sesję zdjęciową, ale ostatecznie postanawia spróbować. Od tego momentu, wszystko toczy się jak w bajce: Donaldson otwiera przed nią drzwi do kariery w świecie mody…by w końcu zostać amerykańską supermodelką. Obecnie ma 44 lata i pracując jako rzeczniczka Organizacji Narodów Zjednoczonych, przeciwdziała praktykom obrzezania na całym świecie.


Przecudny film. Pokazuje jak życie może być okrutne, a zarazem piękne. To, co się dzieje w Afryce (w Europie też, zważywszy ilu Afrykańskich imigrantów tam mieszka) jest oburzające, aż chce się wołać o pomstę do nieba. Lecz przez zbiegi okoliczności, dziewczyna po ciężkich przejściach staje się ikoną mody, jej życie diametralnie się odmienia i wreszcie odkrywa, czym jest szczęście. To jest piękne i motywujące. Ten film namawia do refleksji, a to jest ważne.
Obrazek
Obrazek

The Taken [Uprowadzona]

Czy można wyobrazić sobie coś gorszego niż przysłuchiwanie się porwaniu własnej córki za pośrednictwem telefonu komórkowego? Ten koszmar przeżywa Bryan, były agent służb specjalnych, któremu pozostało bardzo mało czasu, aby wyrwać 17-letnią Kim z rąk bezwzględnego gangu handlującego kobietami. Sytuacja wydaje się beznadziejna, zwłaszcza że Bryan znajduje się w Los Angeles, a jego córkę porwano w Paryżu... Jednak ktoś, kogo przez całe życie szkolono w zabijaniu, będzie wiedział, co zrobić.

Znawca kina ze mnie żaden, ale uwielbiam ten film. Kropka. xD

Obrazek

The Machinist [Mechanik]

Trevor Reznik, prosty mechanik, od roku nie przespał ani minuty. Totalne zmęczenie doprowadziło do wstrząsającego pogorszenia się jego stanu zdrowia. Niepewny niczego, a nawet nieświadomy popełnionego przestępstwa popada w obsesję, oczekując w napięciu czegoś złego.

Dramat psychologiczny w klimacie Fight Club, warto zobaczyć.
Obrazek

Mimo, że film nie ma powalających recenzji, mnie się podobał. Śmieszny, wzruszający zarazem i bardzo niekonwencjonalny. Polecam.
Obrazek
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Planet Terror film utrzymany w klimatach starych horrorów klasy B,można się trochę pośmiać :evil:
Obrazek


Film ten opisuje polską rzeczywistosc wiecej nie umiem powiedziec ;-)
Obrazek
Obrazek

Akcja filmu rozgrywa się w 1954 roku na pięknej wyspie Zatoki Bostońskiej. W tak bajecznym miejscu znajduje się szpital dla obłąkanych przestępców. Na wyspie będzie prowadzone śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia jednej z pacjentek. Sprawa jest prowadzona przez federalnych szeryfów Tedda i Chucka. Kobieta zniknęła z pokoju, który był zamknięty, a w oknach były kraty. Pozostała po niej tylko zaszyfrowana wiadomość. Nad wyspę nadciąga huragan i łączność z resztą świata zostaje zerwana.

Szczerze polecam, na prawdę. Tak zagmatwanego filmu, a zarazem zakończenie to ja dawno nie widziałem. Zakończenia to ja do teraz nie jestem pewny w 100% :-D Ale nie będę spojlerował, a jak ktoś by oglądnął to chętnie wymienię się z nim swoimi spostrzeżeniami ;-)
"Next time... There'll be no next time"
Film naprawdę dobry, oglądałem go w kinie i tym bardziej się cieszę z tego powodu, zakończenie wgniata w fotel, ale nie jest jakieś skomplikowane do zrozumienia bo wszystko nam pokazali, jednak trzeba przyznać, że jeden z lepszych filmów ostatnimi czasy i mam nadzieję, że Oscar w tym roku powędruję właśnie do tego filmu.
Obrazek
Zgadam się z Dantesem i Cpt. Niesamowity film z hardcorowym zakończeniem, którego człowiek się w ogóle nie spodziewa. Obowiązkowa pozycja dla osób lubiących thrillery.
Obrazek
" Zabójcz przyjaźń " , nie będę Wam opowiadał , sami go obejrzyjcie.
Salieri Cię dorwie
Obrazek


Siostra zakonna otrzymuje list z więzienia: młody człowiek skazany na śmierć prosi o kontakt. Okazuje się, że został skazany za gwałt i morderstwo. Chłopak twierdzi, że jest niewinny, siostra próbuje wystąpi z petycją o ułaskawienie.


Rozważanie na temat kary śmierci, ogólnie film dający do myślenia na temat praktykowania kary śmierci. Genialne gra Sean`a Penn`a.
"Next time... There'll be no next time"
cron