Czego oczekujecie od Mafii 3 ?

aż tak bardzo okrojona mówisz? może grałeś w demo? bo 15 misji to nie jest tak mało... jest grania i oglądania na 8-10 godzin...

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Porównaj sobie z GTA IV nawet Episody są już dłuższe.
Jak możecie pisać że Mafia 2 jest gorsza od jedynki, wszystko zrozumiem ale nie tego. jest dużo faktów które mówią że to właśnie dwójka jest lepsza!. podać przykłady?, proszę

- Grafika

- Więcej możliwości w mieście - , spotkałem się z wypowiedziami na tym forum że w jedynce jest więcej możliwości co jest oczywiście głupotą!. spróbujcie w takim razie spróbujcie bez modów w jedynce jechać do baru i napić się piwa , wina , kawy, spróbujcie kupić kebaba w mieście, jechać do sklepu z bronią, do sklepu z ubraniami, do garażu tuningować wozy, oraz odwiedzać postacie z gry takie jak np były w dwójce Bruski , Derek , Harry i Giuseppe, odwiedzać swoje domy , dom Joe itp itd.

Fabuła - w jedynce oraz dwójce fabuła jest bardzo dobra i trzyma w napięciu, ale czy nie uważacie że w drugiej mafii fabuła jest bardziej wyluzowana i w swobodniejszy sposób prezentuje mafię z tamtego okresu. według mnie jest to plus gra nie jest aż tak bardzo liniowa jak w jedynce gdzie nawet nie mogłeś wejść do Baru Salierego napić się drinka.






Liniowość - jak już pisałem wcześniej, nie masz dostępu wejść do żadnego miejsca, nie wiem dlaczego piszecie że Mafia II jest liniowa czego chcieć więcej niż to co napisałem w punkcie WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI W MIEŚCIE. Mafia była strasznie liniowa nic nie można było zrobić jak wykonanie zadania i chodzenie po mieście. nawet nie można było wejść do jakiegoś domu swojego , do baru. Jeżeli chodzi o policję jak wiecie nie ma mandatów za przejazd na czewronym świetle ( są ale chyba raz na grę się to przydarzy). to jednak gra wcale pod względem Prawa gra wcale nie jest gorsza ponieważ policja mimo wszystko nie aresztuje tylko ciebie tylko może np dać mandat komuś innemu co z pewnością widziało dużo osób. może cię spisać może was rozdzielić w bójce a nie naparzać jak to było w mafii pierwszej itp itd.


Soundtrack - w obu grach znakomity jednak w mafii 2 nie ogranicza się do samej melodii.


Jednym słowem, jeśli szanowni gracze chcecie sobie pograć w mafie tak samo jak w dwójce na faszerujcie ją sobie modami oraz ulepszcie grafikę jeżeli to możliwe ;d.


Sory za podwójny post ale wcześniej nie wiedziałem że się wysłało przypadek!
Streetovs napisał(a):
- Grafika

Porównywanie gier z 2002 roku i 2010 pod względem grafiki - gratulacje.

Poza tym, jeśli grafika jest dla ciebie wyznacznikiem tego, jaka gra jest dobra, no to chyba mamy odmienne oczekiwania względem gier.

Streetovs napisał(a):
Fabuła - w jedynce oraz dw


Widzę, że coś chciałeś napisać o fabule, ale ucięło ci resztę tej części. I bardzo dobrze, wolałbym nie czytać głupot typu: "fabuła w Mafii 2 była lepsza niż w Mafii".

EDIT:

O, a jednak.

Fabuła - w jedynce oraz dwójce fabuła jest bardzo dobra i trzyma w napięciu, ale czy nie uważacie że w drugiej mafii fabuła jest bardziej wyluzowana i w swobodniejszy sposób prezentuje mafię z tamtego okresu. według mnie jest to plus gra nie jest aż tak bardzo liniowa jak w jedynce gdzie nawet nie mogłeś wejść do Baru Salierego napić się drinka.


Co ma możliwość wejścia do baru i napicia się drinka, do jakości fabuły? No serio, nie pojmuję twojego toku rozumowania. Fabuła to fabuła, a możliwości dodatkowe, to możliwości dodatkowe. Nie mieszaj tych dwóch rzeczy.

Liniowość - jak już pisałem wcześniej, nie masz dostępu wejść do żadnego miejsca, nie wiem dlaczego piszecie że Mafia II jest liniowa czego chcieć więcej niż to co napisałem w punkcie WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI W MIEŚCIE. Mafia była strasznie liniowa nic nie można było zrobić jak wykonanie zadania i chodzenie po mieście. nawet nie można było wejść do jakiegoś domu swojego , do baru. Jeżeli chodzi o policję jak wiecie nie ma mandatów za przejazd na czewronym świetle ( są ale chyba raz na grę się to przydarzy). to jednak gra wcale pod względem Prawa gra wcale nie jest gorsza ponieważ policja mimo wszystko nie aresztuje tylko ciebie tylko może np dać mandat komuś innemu co z pewnością widziało dużo osób. może cię spisać może was rozdzielić w bójce a nie naparzać jak to było w mafii pierwszej itp itd.


Wiesz w ogóle, co to jest liniowość? Bo chyba nie wiesz. Jeśli dla ciebie liniowość znaczy brak możliwości wchodzenia do budynków, albo coś w ten deseń, no to naprawdę nie wiesz, co znaczy liniowość. Liniowość tyczy się FABUŁY. Jeśli nie mamy możliwości dokonania wyboru podczas wykonywania jakiejś misji, na przykład zabić kogoś, albo nie zabić, to wtedy mamy do czynienia z liniowością. A to o czym ty wspominasz, to po prostu mniejsza liczba możliwości, które są w takiej grze sprawą drugorzędną. Liczy się porywająca historia (która w pierwszej Mafii była ewidentnie lepsza i ciekawsza).
- Naprawde żyjące miasto.
- Grafika dobra na pc średniej klasy
- Grywalność
- Długość min.20 godz^^
- I ostatnie nie tak pocieta jak 2
I play 4fun!!!

Steam nick: [^7K^1B]^7_^74Fu^1ner^7_[P^1L]
Skype: for_funer
to pokaż mi grę w której masz możliwość nie zabicia kogoś. na pewno nie było takiej możliwości w jedynce. w dwójce np możesz ukończyć rozdział wróg publiczny na dwa sposoby z alarmem lub bez, możesz zabić tego irlandczyka ale nie musisz. i możesz rozmawiać z ludźmi chociaż nie ma to wpływu na fabułę.
Streetovs - w tedy była inna technika były skrypty wszystko było z góry ustalone. w Dwójce też tylko są po 2 rozwiązania i to ma być coś lepszego? NIE ! bo powinno być 5 rozwiązań zamiast na misję można byłoby pojechać do baru na piwo i też byłoby dobre.
Gry oceniamy na czas w którym były zrobione a nie do siebie bo to nie te lata i nie dogaduj się bo piszesz nie na temat. zachowaj pewne zdanie dla siebie bo nikt się nie będzie dogadywał każdy ma swoje zdanie

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Streetovs w roku premiery miałeś 5 lat, więc na pewno nie zdołasz poczuć tego, co wtedy grając w tą grę. To była po prostu wybitna produkcja. A teraz wszystkie gry są do siebie podobne, nie pamiętam żeby w ciągu ostatniego roku powstało coś tak epickiego jak mafia. No ale tak w dzisiejszych czasach większość ludzi patrzy tylko na grafikę- bo przecież jak można porównywać tamte kwadratowe tekstury z tymi cudami.
Streetovs napisał(a):
to pokaż mi grę w której masz możliwość nie zabicia kogoś. na pewno nie było takiej możliwości w jedynce. w dwójce np możesz ukończyć rozdział wróg publiczny na dwa sposoby z alarmem lub bez, możesz zabić tego irlandczyka ale nie musisz. i możesz rozmawiać z ludźmi chociaż nie ma to wpływu na fabułę.

No to polecam zagrać w GTA IV. Tam podejmowałeś decyzje które wpływały na dalsze losy postaci. I nie był to tylko jeden wybór. A przykład alarmu który przytoczyłeś jest śmieszny gdyż jedyne co Ci daje przejście misji bez włączenia alarmu to osiągnięcie w STEAM(czyt. nie ma wpływu na dalsze losy postaci).
"Prawnik ze swą teczką może ukraść więcej niż tysiąc ludzi z pistoletami."
Streetovs napisał(a):
na pewno nie było takiej możliwości w jedynce.


Czy ja gdzieś napisałem, że Mafia nie była liniowa?

Źle zinterpretowałeś mój post. Wróć do niego i przeczytaj jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem. Ja po prostu chciałem ci uświadomić, że źle pojmujesz pojęcie 'liniowość'. Dla ciebie gra jest nieliniowa wtedy, kiedy możemy pójść do baru wypić drinka, czy też zjeść kebab. Nie. Gra jest nieliniowa wtedy, kiedy możemy podejmować wybór, np. jak wykonać zadanie, lub czy w ogóle je wykonać, ALE MUSI MIEĆ TO WPŁYW NA DALSZĄ ROZGRYWKĘ I DALSZĄ CZĘŚĆ LINII FABULARNEJ. To o czym ty wspomniałeś, czyli to zadanie na stacji benzynowej, nie miało wpływu na dalszą fabułę. To tylko smaczek, że mogliśmy to zrobić tak, albo inaczej. Marna namiastka nieliniowości. Od Mafii 1 mogliśmy nie oczekiwać, że nie będzie liniowa, wystarczyła świetna i porywająca historia o mafii, pokazana od środka. Ale od Mafii 2 z czystym sercem mogliśmy oczekiwać, że nie będzie liniowa. Po pierwsze dziś nieliniowość nie jest już taką nowością, a poza tym, gracze lubią kiedy daje się im wybór. Być może danie graczom wyboru byłoby tym, co Mafię 2 mogłoby uratować, i co być może sprawiłoby, że nie zostałaby postawiona w szeregu tak nisko, względem pierwszej Mafii.

Chcesz przykład nieliniowej gry? Proszę bardzo. Deus Ex. Jest to w 100% nieliniowa gra, a wyszła w 2000 roku. W 2000! Deus Ex miał trzy różne zakończenia (z oczywistych względów nie powiem jakie), które były ściśle związane z tym, jakie decyzje podejmowaliśmy wcześniej, podczas rozgrywki. Zabić - nie zabić, wykonać zadanie - nie wykonać zadania, wykonać je w taki sposób, lub też w całkiem inny. Gracz mógł dokonywać wyborów. Niemal każda decyzja wpływała w jakimś stopniu na dalszy wygląd rozgrywki.

Takich gier można jeszcze znaleźć sporo, więc proszę cię, nie mów, że nie istnieją gry, w których gracz ma wybór, bo się zwyczajnie ośmieszasz swoją niewiedzą.
Czego oczekuję? Hmm... Jak większość użytkowników MT od Mafii 3 oczekuję żeby nie była "ocięta" jak dwójka. Czyli z chęcią widziałbym FreeRide, misje poboczne. Fabuły i może powrotu do lat 30. Trochę sądze że to odgrzewany kotlet ale może to być dobry pomysł. Myślę że to tyle :-)
Obrazek
ObrazekPiszę poprawnie po polsku (chyba)
Nie patrzę TYLKO na grafikę!., chociaż jest ważna ale nie najważniejsza. wydaje mi się że przezwyczailiście się za bardzo do jedynki pisząc że jest lepsza od dwójki. od tego czasu minęło 8 lat i bardzo wiele rzeczy się zmieniło, jedyna rzecz która może wam się bardziej w jedynce podobać to Fabuła gry ale nic poza tym. to czy w grze podejmujecie ważne decyzje które mają wpływ na fabułę lub nie, nie jest ważne. aczkolwiek nie jest to też zbędne ale takie potrzebne to też nie jest. najważniejsze jest a by fabuła wciągała gracza co udało się jedynce i dwójce. Zbyt subiektywnie oceniacie mafię 2. wygląda to tak jak byście byli źli na 2K że wydali za dużo DLC i teraz waszą złość wylewacie na grę. W drugiej mafii ta historia gry jest ciekawsza przynajmniej dla mnie.
Streetovs napisał(a):
jedyna rzecz która może wam się bardziej w jedynce podobać to Fabuła gry ale nic poza tym.


Streetovs napisał(a):
najważniejsze jest a by fabuła wciągała gracza co udało się jedynce i dwójce.


Moment. Najpierw mówisz, że jedyna rzecz jaka może nam się bardziej w jedynce podobać, to fabuła. Podkreślam twoje słowo JEDYNA. Czyli dla ciebie jest to rzecz niewystarczająca, aby określić grę lepszą od innej. Z kolei potem wspominasz, że najważniejsza jest fabuła.

Czy tylko mi się wydaje, że przeczysz sam sobie?

Streetovs napisał(a):
od tego czasu minęło 8 lat i bardzo wiele rzeczy się zmieniło

Dam sobie rękę uciąć, że jedną z tych rzeczy, o które ci chodzi jest grafika.

Streetovs napisał(a):
to czy w grze podejmujecie ważne decyzje które mają wpływ na fabułę lub nie, nie jest ważne

To nie jest ważne dla ciebie. Gdyby nie było ważne dla mnie, wspomniałbym o tym w swoim poście. Ja lubię dostawać wybór, mieć możliwość według własnego widzimisię pokierować losami postaci. To jest to co lubię w grach. Mieć wybór, a nie być prowadzonym po sznurku. Poza tym, rzeczywiście to nie jest wymagane, ale tylko jeśli historia jest bardzo dobra. W Mafii była bardzo dobra, więc tego nie oczekiwałem, w Mafii 2 była tylko dobra, więc mogłem tego oczekiwać. Nie dostałem tego, no cóż, jeden minus na konto Mafii 2 więcej.

Według mnie, Mafia 2 miała wysoko postawioną poprzeczkę, ze względu na przegenialną poprzednią część. Niestety, nie podołała i nie dorównała legendzie. Takie jest moje zdanie.
Streetovs napisał(a):
to pokaż mi grę w której masz możliwość nie zabicia kogoś.


Bardzo duzo jest takich gier. Chociazby GTA IV, Singularity, Red Dead Redemption czy Heavy Rain, ktory ma, az 22 (!!!) zakonczenia.


Streetovs napisał(a):
Jak możecie pisać że Mafia 2 jest gorsza od jedynki, wszystko zrozumiem ale nie tego. jest dużo faktów które mówią że to właśnie dwójka jest lepsza!. podać przykłady?, proszę


Nie wiem czy wiesz, ale istnieje cos takiego jak GUST (ale szacun za ortografie, 13-letni kolego). Nie rozumiem dlaczego tak napierasz na ludzi. Za wszelka cene chcesz nas przekonac, ze Mafia II byla lepsza od pierwszej czesci. Jednemu sie bardziej podobala jedynka, innym dwojka i nie ma co tutaj dyskutowac, bo sa gusta i gusciki.


Streetovs napisał(a):
- Grafika


Tutaj rowniez nie ma o czym dyskutowac. Mafia zostala wydana w 2002 roku, natomiast druga czesci w 2010. Jak dla mnie porownawie takich gier jest nie na miejscu. Poza tym jak na tamte czasy Mafia miala swietna grafike.


Streetovs napisał(a):
- Więcej możliwości w mieście


Napicie sie drinka czy zjedzenie hot doga jakos do mnie specjalnie nie przemawia, tylko raz sobie wypilem pare szklanek whisky, bo chcialem zobaczyc co sie dzieje jak Vito jest pijany. Imo nie ma sie czym tutaj zachwywac. Jedyne co mi sie podobalo to zmiana ubran.


Streetovs napisał(a):
Fabuła


Fabula w drugiej czesci jest bardziej wyluzowana, tutaj masz racje. W niektorych momentach plakalem ze smiechu, co oczywiscie wyszlo grze na plus, nadal jednak uwazam, ze w pierwszej czesci fabula byla lepsza. Czulem ten klimat mafijny, czasami czulem sie jak Tom, podjalbym taka sama decyzje jak on. Niestety tego klimatu w Mafii II juz nie odczuwalem.
Ogolnie nie rozumiem tej Twojej liniowosci... Nie wiem co ma wypicie drinka do fabuly..
Za wszelka cene chcesz nas przekonac, ze Mafia II byla lepsza od pierwszej czesci. Jednemu sie bardziej podobala jedynka, innym dwojka i nie ma co tutaj dyskutowac, bo sa gusta i gusciki.

Fabula w drugiej czesci jest bardziej wyluzowana, tutaj masz racje. W niektorych momentach plakalem ze smiechu, co oczywiscie wyszlo grze na plus, nadal jednak uwazam, ze w pierwszej czesci fabula byla lepsza. Czulem ten klimat mafijny, czasami czulem sie jak Tom, podjalbym taka sama decyzje jak on. Niestety tego klimatu w Mafii II juz nie odczuwalem.

Ogolnie nie rozumiem tej Twojej liniowosci... Nie wiem co ma wypicie drinka do fabuly..

Otóż to. Z tym że fabuła części 2 była jakby bardziej dojrzała, realistyczna. Widać że Vavra miał już sporo większe doświadczenie A tak serio to pomyślcie lepiej kto wam napisze to fabułę? Daniela Vavry już nie ma...
Klimat w M2 miazdzy ale inaczej niz w M1. Chyba nie spodziewaliście się tego że on bedzie taki sam...

historia która w pierwszej Mafii była ewidentnie lepsza i ciekawsza

być może ale miała też masę błędów i wpadek czego w M2 absolutnie nie ma. Zauwazcie ze historia w M1 jest właśnie o organizacji - Mafii. Natomiast ta w 2 skupia się na Vito i Joe a mafia jest chyba tylko tłem. Przynajmniej ja to tak widzę.

Natomiast domagam się tego aby powróciły wycięte z M2 pierdoły typu bilard, kręgle itp...
O ile M3 powstanie co w chwili obecnej jest chyba bardzo wątpliwe niestety
'Masz pit bulla, który wygląda jak jamnik, gibasz się jak pi#%ny rezus, zachwycasz się panem Kunta-Kinte, marnujesz scieżkę towaru mojemu kumplowi, a na koniec puszczasz mi film o facecie w łódce

-No właśnie kim ty w ogóle k&^a jesteś, pajacu?'