Co lepsze Mafia czy Gta SA

GTA SA to raczej luźna rozrywka i dużo rozwałki. Mafia to gra realistyczna, trzymająca w napięciu. Grając pierwszy raz nigdy nie wiedziałem kto kogo zabije. A więc jeśli lubisz rozwałkę, wybierzesz GTA SA. Jeśli lubisz historię do końca trzymającą w napięciu, wybierzesz Mafię.
Obrazek
L.A. - the city of crimes
Mafia
-Mam żone.. Nie zabijajcie mnie ,zrobię wszystko!
-Trzeba było myslec o żonie wczesniej
GTA SA podoba się moim kolegom, którzy słuchają czarnego rapu i twierdzą, że gangster to człowiek z koszulką do kolan i tonami złota na szyi. IMO GTA nie dorasta Mafii do pięt
W/g mnie gra, która uczy historii z lat 30. XX wieku, jest lepsza od tej, która ukazuje współczesne życie, współczesne samochody, współczesny świat... Wybieram Mafię w rzeczy samej.
Obrazek
W sygnaturce nie ma żadnych ukrytych spiskowych teorii na temat forum lub osób z nim powiązanych...
GTA San Andreas ponieważ Mafia może się pochwalić tylko dwoma rzeczami - bardzo dobrą fabułą oraz soundtrackiem. Natomiast GTA San Andreas pomijając że ma całkiem niezłą gangsterską fabułę oraz soundtrack to jest to jedna z najdłuższych gier w jakie kiedykolwiek grałem i jest to również gra bardzo ekstremalna można się wyszaleć itp itd.
@UP: Ehe, akurat. Jak wolisz Mafię, to ciurkiem uciekaj na stronę o GTA, a nie siedzisz na MafiaTown i mówisz, że GTA lepsze.

Ja osobiście uważam, że Mafia jest o wiele lepsza od GTA, mimo że ma trochę mniej możliwości interaktywnych. Wciągająca fabuła, klimat lat 30. tj. samochody, ubrania i soundtrack, to wszystko sprawiło, ze zacząłem grać w Mafię już w wieku 10 lat! Grafika jest świetna jak na 2002 rok. GTA SA zostało wydane w 2005 roku, a grafika jest brzydka i kanciasta. Jak zobaczyłem model CJ'a, to porzygałem się komunijnym bigosem. W Mafii ponadto jest większy realizm. Ja gram w Mafię głównie po to, żeby sobie przyjemnie pojeździć po Lost Heaven, a także zagłębić się w klimat prawdziwego gangsterskiego świata. To właśnie sprawiło, że już od dłuższego czasu nie ruszam swoich gier z serii GTA, gdyż na tej grze można się tylko wyżyć po ciężkim dniu.
Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
Przedewszystkim niemozna powiedziec tak że GTA jest gra bez sensu dla glupich amerykanow ,ta gra pokazuje obyczaje zwyklych zbirów i przygody czarnych gangsta . Dlatego tez ciezko porownywac Mafie z GTA . Te dwie gry tworza nam doskonale roznice pomiedzy obyczajami starej sycylijskiej Mafii a wspolczesnymi "gangsta" urodzonych w USA ew. emigrantow z takich krajow jak np Rosja , w Mafii starali sie aby interesy niewplywaly na zwyklych ludzi , albo tommy niezabil kobiety nawet Frank mowiac mu o tym zadaniu (dziwka) mowil ze to bardzo delikatna sprawa , za to np GTA IV Nico porywa jakas laske ktora sprzedaje samochod dla okupu i dodatkowo w samochodzie dostaje w łeb zeby niekrzyczała :) Dlatego przy ostatecznym wyborze miedzy GTA czy Mafia (obojetnie ktore czesci tych gier) musimy sami sobie odpowiedziec na pytanie czy wolimy grac bohaterami z zasadami czy bohaterami -zwyklymi bandziorami , mysle ze niemozna tych gier porownywac bo to takie samo porownanie jak np NFS z ColinMcrae (niby sie jezdzi w obu grach ale jednak chodzi o cos innego)
no chyba ze grafika i fizyka mozna porownac. Ostatecznie wole gry typu Mafia - zasady

PS. Sory ze porownalem cała serie GTA z Mafia ale chcialem sie wypowiedziec o całosci :)
-Mam żone.. Nie zabijajcie mnie ,zrobię wszystko!
-Trzeba było myslec o żonie wczesniej
Zdecydowanie Mafia! GTA to gra dla dzieci neo, albo jakiś techno mułów. Jedynie co lubie w GTA:SA to soundtrack. :-x
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Mafia ma lepszą fabułe niż GTA SA lecz w GTA jest dużo więcej możliwości.
Według mnie i GTA SA i Mafia jest super ;-) . Obie te gierki mają fajną fabułę. ;-)
Obrazek They never fight alone...
zeus1696 napisał(a):
Zdecydowanie Mafia! GTA to gra dla dzieci neo, albo jakiś techno mułów. Jedynie co lubie w GTA:SA to soundtrack. :-x

Widać, że sam jesteś dzieckiem lub myślisz dziecinnie, ponieważ nie potrafisz zrozumieć, że każdy ma różne gusta. To, że nie lubisz tej gry, nie uprawniania do Cię krytykowania i nazywania kogoś mułami tylko dlatego, że dana gra im się podoba. Ja osobiście wolę Mafię, jednak SA jak na swoje czasy nie była najgorsza.
Swoją drogą administracja lub moderacja powinna reagować na tego typu obraźliwe wypowiedzi.
Podpisuję się pod postem kolegi wyżej, jednak od siebie dodałbym jeszcze, że SA ma znakomity tryb multi, SAMP jest bardzo grywalny, daje sporo możliwości do zabawy w sieci, toteż SA nie stoi na straconej pozycji :-) Jedna gra jest lepsza w tym, inna w czymś innym - co kto lubi ;-)
GTA SA ma wieś mafia tereny pozamiejskie(+=+)
GTA SA ma robudowaną mapę mafia też(+=+)
mafia ma autentyczne samochody gta raczej nie(+=-)
mafia ma bardziej rozbudowaną fabułę (+=-)
w mafii tżeba przestrzegać przepisów w gta nie(+=-)
grałem gta sa i mafię1(mam tą grugą grę)
moim zdaniem mafia jest lepsza
Ja wolę Mafie ;)
Obrazek
Dobra, niech wam będzie ujmę to inaczej...

1. Postać w GTA SA (CJ) zachowuje się w większości misji bardzo ordynarnie lub głupio, pochopnie podejmuje decyzje i jest powierzchowny w działaniu. Jego osobowość została słabo zarysowana przez twórców (brak pomysłowości?)
2. Cała gra jest dostosowana do słabo myślącej publiki (dowód - filmy na YouTube - są po prostu debilne), poza tym już po lekkim napakowaniu CJ'a staje się on prawie niezniszczalny...
3. San Andreas jest stanem bezprawia - morderstwa i kradzieże są powszechnie tolerowane, Policja ściga Carla dopiero po 3 lub 4 zabójstwie na oczach funkcjonariusza, co jest mało realistyczne. Poza tym - brak mandatów za prędkość.
4. Bohater główny zna się na wszystkim - jest taksówkarzem, pilotem, policjantem, sanitariuszem, strażakiem, żołnierzem, marynarzem, maszynistą, przemytnikiem, sportowcem, najemnikiem i gangsterem.
5. Grafika, nawet jak na rok 2005 jest bardzo słaba.
6. Fabuła nabiera sensu dopiero w ostatnich misjach i kończy się banalnie - zabiciem WSZYSTKICH ludzi, oprócz najbliższej rodziny.
7. Język używany w grze jest na bardzo niskim poziomie, co kolejny raz negatywnie świadczy o pomysłowości twórców.
8. Większość ludzi inteligentnych z którymi się zetknąłem gardzą tą grą i uważają ją za najgorszą z serii.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
cron