Co lepsze Mafia czy Gta SA

oczywiście mafia, GTA przeszedłem raz i na tym koniec a MAfie... juz chyba piąty... ;-)

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Obie gry mają plusy i minusy. Jedna większe, drugie mniejsze. Ja grałem w obydwie wymienione gry i muszę powiedzieć, że Mafia okazała się lepsza.
Obrazek
Powiem tak. GTA SA jest bardziej dla dzieci a w Mafie nawet dorośli chętnie grają. Mafia to klasyk a klasyki maja to cos czego zadna nowsza gra nie ma a szkoda. No wiec stwierdzam ze mafia jest lepsza od GTA Sa i kazdej innej czesci GTA. GTA latwo sie nudzi mimo ze jest wiecej mozliwosci jednak czegos brakuje w GTA. I sie czasem wku***am na mojego kolege gdy mowi ze mafia jest do dupy. A jak go pytalem dlaczego to powiedzial ze samochody sa za wolne i bronie do niczego. Nie ktorzy sa jak male dzieci - jak nie maja w grze bazooki to gra jest nudna!
Fokus q-_-p "Auta, piski, dziwki na maskach, szampan, używki, dla wszystkich metaksa, can canabis. Klaskaj, licealistki, szansa na mis miasta i finalistki. RASTA. Jazda na maxa..."
Obrazek
Po pierwsze, Mafia jedynka może konkurować na równi z GTA 3 bo to te lata wydania, jeśli z GTA 3 - oczywiście Mafia lepsza, jeśli SA to bym się zastanawiał, jakbyś spytał o fabułę to pewnie bym odpowiedział, że mafia, o klimat - nie wiem sam, w Mafii choć pewnie to będzie dla wszystkich dziwne nie ma tego klimatu prawdziwych gangsterów, zero przekleństw (Tommy i jego damn it albo shit :D), chujowy motyw z tym, że sam don/boss wydaje polecenia mianowanym, jakby był capo a nie jest, w ogóle mianowanie Tommy'ego po kilku tyg/dniach znajomości i wiele wiele więcej, a w SA głównie brak klimatu za to, że jest to wszystko kurewsko odrealnione, ziomek z ghetta staję agentem specjalnym, najemnikiem, napada na najlepiej strzeżone miejsce w USA i takie tam inne dyrdymały.
Zakładanie takiego tematu na forum o mafii to głupota ;]
Tak samo jak na stronie o GTAIV zapytać się co jest lepsze. Mafia 2 czy GTAIV. Chyba wiecie co by wygrywało ilością głosów ? :P
ProGlitcherPL On YouTube | World War II Mod on MODDB | Blog Cukra
Co do wypowiedzi pana wyzej .

Nie do konca sie zgadzam z tym co mowisz , juz tłumacze dalczego.
Wg, mnie Gta to taka Mafia zrobiona na potrzebny zwyklych zjadaczy chleba ,
z KOlei mafia ta prawdziwa rzecz jasna to gra dla miłosnikow tego iz gatunku .
Jak wiemy wiecej na swiecie jest tych zjadaczy chleba niz miłosnikow klasyki .
Tak było bedzie i jest.
Dzekuje za uwage
Grałem w obydwie gry,i musze powiedziec ,ze Mafia jest lepsza.Dla mnie liczy sie dobra fabuła ktora jest w Mafii a w GTA SA tej fabuly brakuje .
Światem nie rządzą prawa spisane na papierze,światem rządzą ludzie .
Cukier napisał(a):
Zakładanie takiego tematu na forum o mafii to głupota ;]
Tak samo jak na stronie o GTAIV zapytać się co jest lepsze. Mafia 2 czy GTAIV. Chyba wiecie co by wygrywało ilością głosów ? :P


Nie jestem fanem, któremu ślina z ust leci na dźwięk słowa Mafia. gta ma swoje plusy i minusa, jak i mafia. Ale na prawdę, bez sensu jest silić się na mówienie, że są na równi.

-fabuła- w SA praktycznie nie ma, w Mafii jest jej najmocniejszą stroną
-klimat- osobiście nie lubię murzyńskiego stylu i łańcuchów, no ale klimat jest. Klimat w Mafii jest jej 2 mocną stroną.
-możliwości,-w SA jest ich całkiem sporo, można to wtedy nazwać "symulatorem czynności, których normalnie na co dzień byśmy się bali wykonać"- jeżdżenie motocyklem po dachach, skakanie ze skoczni w przepaść itp. W Mafii jest za to sporo takich rzeczy, które sprawiają, że gra jest realistyczna. Broń nie unosi się nad chodnikiem i się nie kręci, po delikatnym puknięciu w przeszkodę mamy małe wgniecenie, nie rozszarpany zderzak, możemy zatankować itp
-dźwięk- SA- dźwięki nagrywane w szopie, pukanie patykiem w wiadro jako strzały z karabinu? Tragedia. Mafia- wszystko w porządku.
-mapa- w SA mamy ogromne pole rozgrywki: 3 miasta, sporo małych mieścin, góry, rzeki, jeziora, pustynię, kopalnie itd itd. Mafia- 1 duże, dopracowane miasto z podziałem na dzielnice, spora przestrzeń poza miastem. Niestety, budynki zazwyczaj są w formie przednich i bocznych ścian, bez dachów.
-długość gry- SA niemiłosiernie się ślimaczy, fabuła jest nieciekawa. W Mafii mogą być irytujące przydługie podróże samochodem w niektórych misjach, ale ogólnie jest świetnie. Niecałe 20, ale doskonałych, zróżnicowanych misji.
-grafika- jaskrawe, jednostajne kolory, niezbyt ładne modele postaci- CJ ma 2 szynki zamiast dłoni. W Mafii dominują pastele i dość ładnie zrobione światła i cienie. Jak na tamte czasy, całkiem nieźle zrobione modele postaci, ludzie mają dłonie, a nawet palce! ;-)
-pojazdy- w SA mamy ich multum, samochody, jednoślady, samoloty, helikoptery itd. Jednakże, modele zostały zrobione niechlujnie, przypominają pudełka z naciągniętymi teksturami. W Mafii mamy kilkadziesiąt modeli aut, ale bardzo ładnie zrobionych na wzór ich prawdziwych odpowiedników. Poza tym- kolejka nadziemna, linie tramwajowe, pociąg.
-fizyka- w SA może i CJ może skakać po pudełkach i innych przeszkodach, ale jazda samochodem to po prostu sterowanie pudełkiem po zapałkach. Nierealistyczne zniszczenia, pojazdy po przewrócenia na dach wybuchają (?!?!?!). Mafia za to była częstym powodem do kupienia sobie kierownicy, tylko po to, by przyjemnie sobie pojeździć. Zawieszenie pojazdów dopracowane i realistyczne, zniszczenia co prawda mogły być większe, ale i tak jest nieźle.
-hud- w SA mamy przydatną minimapę, info o trzymanej broni, pasek zdrowia, ilość kasy itp, jest ok. Brak natomiast prędkościomierza, obrotomierza i wskaźnika załączonego biegu (ogółem- brak manualnej skrzyni)- w grze, której symbolem jest jeżdżenie samochodem. W Mafii to wszystko jest.

Mafia 9 : 4 GTA SA . Pomimo tego, że gta zostało wydane około 2 lat później po Mafii.

Ogółem: w Mafię pograją osoby, które chcą mieć jakieś wrażenia estetyczne, zagłębić się w grze jak w filmie czy książce. W GTA zagra osoba, która po ciężkim dniu by chciała się na czymś wyżyć. Wydaje mi się, że ta pierwsza możliwość będzie bardziej zadowalająca.
Oczywiście że Mafia !
>>>xPL4Y3Rx on YouTube<<<
No więc. Osobiście obie gry na raz.

Grand Theft Auto: San Andreas - Lubie to ale tylko grę przez internet, nie MTA tylko SA:MP. Gram na serwerach RP(Role Play - Odwzorowanie realnego życia) oraz chce założyć serwer truckerski.

Mafia - Jako iż nie spodobał mi sie Ojciec Chrzestny jako gra, wybrałem Mafie, w mafii fabuła mi się spodobała, oraz jazda ekstremalna, iż lubię odwzorować realne życie w grach, przeszedłem mafie i zacząłem grać na jeździe ekstremalnej, na początek zbierałem bronie (dam wam screena bo fajne układam pistolety na stole w domu) oraz auta.

U mnie wygrywa to i to.
Pod względem klimatu Mafia, natomiast San Andreas pod względem swobody i możliwości.
GTA:SA - duży, nudny świat. Jedyna radocha to ewentualne rozbijanie się po mieście które mi znudziło się po dwóch godzinach/
Mafia - duży, żyjący świat, ciekawe misje i fabuła. Duży świat, nieco mniej interaktywny niż w GTA:SA, ale ciekawszy i bardziej przykuwający uwagę.
Werdykt jest jasny. Mafia!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ave Metal!
Jestem Ateistą!
Zostaw Gadu-Gadu, przejdź na Obrazek AQQ
Takich porównań nawet nie powinno byc, bo dla mnie żadna gra nie sięga do pięt MAFII !!!
Świetnie, powyżej "fanboy" a jeszcze wyżej gość piszący "niż" przez "sz"....

Osobiście:
Mafia - 8,5/10
GTA SA - 5,5/10
Obrazek
Nie da się tak łatwo porównać tych gier. GTA SA to typ totalnej rozwałki, która ma banalną i łatwą fabułę. W GTA SA można robić wszystko. Jedziesz za szybko - policja Cię nie gania. Jedynie jak zrobisz jakieś większe zamieszanie.

Mafia: The City of Lost Heaven jest to gra, która oddaje w pełni życie gangsterskie takie jak widzimy w filmach m.in.: ,,Godfather I,II,III," ,,Dawno temu w Ameryce" czy ,,Nietykalni". Ta gra pokazuje nam jak bezwzględna organizacją jest Mafia, zawiera bardzo mądry morał, a sama fabuła jest cudna.

Zdecydowanie jestem za Mafią.