youtube

Otóż od dłuższego czasu tworzę filmiki a następnie wrzucam je na youtuba.
Ostatnio zrobiłem moim zdaniem mój najlepszy film...jest jeden problem...muzyka, która została umieszczona na klipie została odrzucona(baa cały filmik został zablokowany) przez niejakich WMG czy coś takiego.
Aaallleee moja dociekliwośc nie zna granic. Postanowiłem poszukać innych filmów na youtubie właśnie z identyczną muzyką. Jak się okazało inne filmy mają ten utwór...nie wiem dlaczego ja nie mogę...prawa autorskie czy cos??
Pomocy! :-)
muore il bandito, la mafia vive
Warner Music Group

Jeżeli wykryją, że udostępniasz muzykę która należy do nich, proszą youtube o zablokowanie filmu.
Swego czasu wrzucałem na YT instrumentale Limp Bizkit, po paru tygodniach dostałem maila z propozycją, albo usunę filmy, albo dodam do nich reklamy.

Z tego, co wiem WMG pare tygodni temu zerwała współprace z YT, więc teraz blokują filmy, tak dostałbyś ofertę dołożenia reklam. (zarabiałbyś na tym grosze z tego co wiem).

Wpisz sobie w wyszukiwarce Youtube, jakiś zespół (musi należeć do koncernu WMG), dotychczas większość materiału stanowiły teledyski danego artysty, dziś w większości są to koncerty,
Obrazek
No już widziałem...ale co zrobić aby mój film działał z tą muzyką i bez żadnych problemów z tymy Warnerami?
muore il bandito, la mafia vive
Opłać tantiem danego artysty. :-P
Obrazek
Hehe...a bezpłatnie nic się nie da zrobić? :-P
muore il bandito, la mafia vive
Możesz spróbować drugi raz wrzucić filmik, nie opisuj go np. po nazwie artysty, piosenki itp. także w tagach.
Z tego, co wiem oni mają boty, które jakoś analizują ścieżkę dźwiękową. W moim przypadku tak było, więc za jakiś czas znowu mogą ci zablokować filmik., ba może też podadzą Cię do sądu. Nie straszę, ale kto wie, co oni teraz robią.
Obrazek
No ja właśnie jak 2 raz dawałem to dodałem jeszcze w tytule nazwę utworu...myślałem że to pomoże :P
No nie chce ryzykować jakąś karą ale chyba spróbuje tak jak mówisz :-D
muore il bandito, la mafia vive
To co oni wydziwiają na YT to porażka totalna, część filmów została usunięta z powodów wyżej wymienionych, druga zablokowana ponieważ "nie jest dostepna w Twoim kraju", a i co najlepsze w wielu została wyłączona głośność i nie ma dźwięku, zupełnie wyciszone... szkoda gadać.
Obrazek
Say Hello, to Mr. Tommy †
Tak to prawda.
Kilka dni temu wstawiłem filmik zgodnie z poradami Grishy. Żadnych tagów, informacji...było gites.
Ale tylko kilka godzin.
Później zauważyłem, że dopasowali mój filmik do swojej organizacji :-/
muore il bandito, la mafia vive
Na YT jest totalna zapaść, było tyle videoclipów, no i co teraz zostało ? Wielkie nic... może niech zablokują oglądanie wszystkich filmików gdzie jest cokolwiek fajnego... a zaczną puszczać płatne reklamy ...
Obrazek
Say Hello, to Mr. Tommy †
To nie do końca wina samego YT. Są prawa autorskie których serwis musi przestrzegać.
No to ja wiem, ale jakoś tyle czasu wszystko grało, a teraz co nagle oświecenie ? Ehh no już pech :P
Obrazek
Say Hello, to Mr. Tommy †
Czytaj czasem newsy, to nie nagle, dużo firm wycofuję się z YT bo chcą założyć własny portal, jeszcze nie wiadomo na jakich zasadach.
No tak, nagle to się nie stało... ale się dzieje, i co im z tego że porobią własne, będą na tym zarabiać a i tak będzie wtedy już kijowo.
Obrazek
Say Hello, to Mr. Tommy †
SharkY napisał(a):
No tak, nagle to się nie stało... ale się dzieje, i co im z tego że porobią własne, będą na tym zarabiać a i tak będzie wtedy już kijowo.


Sam sobie odpowiedziałeś, na YT dostają grosze a tu będą na swoim. Co tam użytkownicy :-|