Pierwszy obrazek promocyjny.

Dziś w sieci, razem z oficjalną zapowiedzią Mafii III pojawił się pierwszy obrazek peomujący najnowszą Mafię. Ujawnia on dość wiele. Na przykład można wywnioskować w jakich ramach czasowych będzie się rozgrywała akcja gry.
Obrazek
- Zarówno samochody, jak i ubrania mogą wskazywać na to, że mamy tutaj do czynienia z późnymi latami 60, lub z latami 70.
- Obrazek przedstawia grupkę gangsterów najprawdopodobniej przygotowujących się do egzekucji jakiegoś człowieka, wśród nich jest też kobieta.
- Akcja rozgrywa się na moczarach, po których pływają krokodyle, co raczej nie oznajmia nam, że mamy do czynienia z grą, której akcja rozgrywać się będzie w NY, czy Chicago. Stawiał bym bardziej na jakieś tropikalne klimaty.

A co Wy sądzicie o tym obrazku i nowej Mafii?
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Na Florydzie są aligatory. Może coś na wzór Miami?
Miami idealnie pasowałoby :-) zwłaszcza kierując się świetną częścią GTA Vice City.
Nie ma co się zbytnio rozwodzić gdyż to tylko obrazek promocyjny i jak to już kiedyś było z Mafią 2 takiego otoczenia może w ogóle nie być w grze.
Obrazek
Lata 70 oraz tropikalny klimat? To nie jest chyba to za co pokochałem poprzednie części , niestety są już to czasy znacznie zbliżone do naszych. O thompsonach możemy zapomnieć , boje się ze zamiast gangsterów w garniturach, będziemy mieli karków w skórzanych kurtkach, muscle cary i tym podobne bzdety zupełnie odbiegające od klimatu serii.
Tak, ja też się obawiam takiego przeskoku czasowego, ale o ile mnie pamięć nie myli, to przed premierą Mafii II też niektórzy sceptycznie podchodzili do lat 50. Miejmy nadzieję, że gra zachowa klimat całej serii.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Gdzieś kiedyś poszukiwali dubbingerów i było napisane że chodzi o Luizjanę. Tam też żyją aligatory, więc kto wie, kto wie. A samochody wskazują nam na co najmniej koniec lat 60, chodź jak wiemy z poprzednich części gry, często naginano lata produkcji aut.


PS: Drugi od lewej pasuje mi na Vito.
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
No można sie przyzwyczaić. Mafia 3 a'la Vice City. Trzeba ruszać z czasem a nie stać w tych złotych czasach gangsterów. ;-)
Obrazek
wszelkim krytykantom przypominam że Vice City było w II połowie lat 80 osadzone. Po Autach, widzę że w M3 nam to nie grozi. Raczej skupcie się na klimacie z Filmów typu Brudny Harry, Bullit, Taksówkarz, Donnie Brasco czy Las Vegas Parano.
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
Mam wrażenie że 1 postać od lewej to starszy Joe. Co prawda trochę chudszy, ale jestem prawie pewien, że pod skórzaną kurtką widać czerwoną, hawajską koszulę. A ten obok niego pasuje do Vito
Joe był równego wzrostu z Vito. A ja nadal zakładam że ten drugi z lewej to Vito. Przecież wiemy od jego aktora, że na pewno w grze wystąpi.

"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
Rzeczywiście bardzo prawdopodobne jest to, że to właśnie Vito jest na obrazku. Co do Joe, to nie sądzę, aby któraś z postaci na obrazku go przypominała.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Bardzo duże prawdopodobieństwo zważając na fakt iż w tym 1 filmiku z pokazu dla dziennikarzy padają ostatnie słowa Vita, który pyta się dokąd zabierają Joe, duże prawdopodobieństwo że Joe i Vito przenieśli się na "drugi koniec stanów" bo w Empire Bay byli już spaleni i "wisiała" nad nimi kara śmierci. Co prawda skoro to lata 70 to musieli się ukrywać ;-)

Niczego nie można wykluczyć, wszystkiego co wymagane dowiemy się już 5 sierpnia. :-)
Obrazek
Chciałem właśnie, żeby akcja działa się w latach 7, ale bardziej pasowałby NY, tak jak kolega wyżej jakiś wspomniał klimaty Donnie'ego Brasco. Mimo wszystko czekam i mam nadzieję, że nie będzie żadnych nierealistycznych nawiązań fabularnych do Mafii II typu że Joey przeżył czy coś.
Patrząc na modele samochodów, ich realne odpowiedniki w większości pochodzą z roku 1969. Jednak to może być tylko luźna interpretacja twórców :-D
Właśnie to był duży minus Mafii II że miała nierealistyczne daty modeli aut. Może dzięki nowemu studiu się ogarną. A może przecież, co jest specjalnością Mafii, znowu będzie to kilka lat. np. Lata 60 i początek 70.. kto wie.
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
cron