Pierwszy obrazek promocyjny.

A może przyjmując tezę że jeden z nich to Vito może on jest po prostu zleceniodawcą dla pozostałych (tych dwóch i tej babki) może chodzi o pomstwe Joe tylko kim jest ten który jest związany? Zobaczcie jak on na niego patrzy (domniemany Vito na tego związanego). Popatrzcie też na auta trzy zaraz za nimi a czwarty tak jakby z boku moim zdaniem to coś oznacza. I jak dla mnie to ta babka mogła by być jedną z trzech grywalnych postaci :D i jeszcze ta trójka rzymska ostatnia "I" ma u góry takie dziwne przedłużenie może to nic znaczącego ale jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach :D
Tom napisał(a):
Mi się nieco nie chce wierzyć, że ta kobieta jest afroamerykanką. Lata 60 to okres intensywnej segregacji rasowej w USA. Nie sądzę, aby ''kolorowi'' mieli coś wspólnego z Mafią[...]


Dlaczego nie mogła by być tą Afroamerykanką? - Najwyraźniej jakoś musiała wejść do szeregów mafijnych. ;-)

MrOwca napisał(a):
A może przyjmując tezę że jeden z nich to Vito może on jest po prostu zleceniodawcą [...]


Czyli zajmuje miejsce takiego niby bossa. Być może, wszystkiego dowiemy się po pierwszym filmie. Od siebie dodam że ciekawie było by gdyby Vito był bossem, można by na niego spojrzeć z innej perspektywy. :-)
Obrazek
Tak jak na Tommyego Mafii II :D
No, właśnie :-). W sumie fajny motyw by mogli zastosować. Tuż pod koniec gry dostajemy filmik gdzie Vito podlewa ogródek, podjeżdża samochód, wysiada dwóch karków, podchodzi do niego i mówi "Don Vinci przesyła swoje spóźnione pozdrowienia" i strzał i nagle potem " Przepraszam młody, Vito nie był częścią naszego planu" :-F i historia dla Mafii IV otwarta.
Obrazek
Ktoś wspomniał o jakimś filmiku dla dziennikarzy :O Czy można go gdzieś ogarnąć?

A co do obrazka to na 95% Luizjana. Plotki na to wcześniej wskazywały teraz ten obrazek promocyjny. Wgl ciekawi mnie jak to bedzie z Vitem i Joe, jak już wspomnieliście w Empire Bay nie mają czego szukać a Mafia każdego prędzej czy pózniej dopadnie ;)
Jest na stronie glownej temat nizej :D
Powiem szczerze, że po zobaczeniu takiej zapowiedzi, aż mnie zatkało. Nie spodziewałem się tego, bynajmniej nie tak szybko. W sumie to patrząc, twórcy muszą widzieć jakiś biznes w tym, żeby czasy gry cały czas toczyć w przód. Chociaż perspektywa lat 70 też może być całkiem niezła, chociaż wolałbym dla starej poczciwej Mafii coś w okolicach II WŚ.
Pomyślałem, że pobawię się trochę obrazkiem, rozjaśnię go i może będzie można dostrzec coś więcej, co może skrywa się w ciemnościach. Niestety nic odkrywczego nie znalazłem. Jednak dodatkowo postanowiłem przybliżyć sobie postacie. Dodatkowo potraktowałem to różnymi filtrami wyostrzającymi i zauważyłem ciekawy element. Mianowicie kobieta w brew pozorom nie musi być wcale czarnoskóra. Jakby się przypatrzeć to ma taki sam odcień jak reszta osób. Prędzej mogło się tak wydawać z powodu oświetlenia światła, które bardziej padało na inne twarze, na jej najmniej. Powiem szczerze, że żadna z postaci nie przypomina mi nikogo. Może twórcy nas zaskoczą i osoba, która jest ofiarą i jest specjalnie odwrócona tyłem do nas to jakiś z naszych starych znajomych. Myślę, że na garnitury i pełną kulturkę nie ma co liczyć, widać to również. Całkowicie po lewej widać, że osoba jest odziana w jakąś skórę, chyba jeansy i ma dość specyficzną fryzurę, chyba coś na styl Trevora z GTA V. Następna osoba o fryzurze Vito z 20 lat wcześniej (co dość mocno może mylić) wydaje się być ubrana również w jakąś skórę czy coś takiego. Jest ona najmniej oświetlona, więc ciężko coś dojrzeć. Następnie kobieta z afro na głowie, stojąca w bardzo pewnej pozie, ma na sobie biały bezrękawnik oraz spódnicę. W takim razie musi być jej ciepło, szczególnie, że to wieczór, więc raczej możemy się spodziewać ciepłych klimatów. Ma chyba na ręce jakąś branzoletkę. Ostatnia osoba najlepiej ubrana, w garnitur, o chyba siwych włosach może być kimś wyższym, nie wiem. Zleceniodawcą? Trzyma ręce w kieszeni co symbolizuje, że nic w tej chwili nie musi robić, kiedy dwoje pierwszych panów - pewnie wykonawców trzyma ręce gotowe do "pracy". Następny jest pan ofiara, który jest dość sędziwego wieku, stąd moje przypuszczenia, że może być on kimś ze starych znajomych z dwójki. Ubrany w szary garnitur, klęczy i najprawdopodobniej już myśli o tym jaki krokodyl go schrupie. W sumie to patrząc na okoliczności - być może będzie to dość częsta forma egzekucji.
Poniżej wrzucam rozjaśnioną grafikę.
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Ale teraz popatrzcie na temat z ogłoszeniem o poszukiwanie osób do roli 3 postaci. Wszystko się zgadza. Pierwszy od lewej jest nie zadbany a jak przy ogłoszeniu był opis postaci jedna miała być mężczyzna po 30stce drugą mulatem około 20 (może postanowili zaskoczyć i wprowadzili w to miejsce kobietę) a ten ostatni z rękoma w kieszeniach to ten młody nadawany ok 20 lat. I powtarzamy jeszcze raz spojrzcie na tego zaraz na przeciwko związanego. Jego postawa pokazuje że jest taki bardziej agresywny od pozostalych, którzy tylko wykonali zadanie. :D Mój błąd pierwszy od lewej to ten młody zawadiaka ok 20 lat a ten ostatni od lewej dobrze ubrany uczesany to ten 30 letni "geniusz liczb i statystyk".
Może to będzie śmieszne ale takie czarnulki z afro i spódniczkami kojarzą mi się z jakimiś wyznawczyniami Voodoo . A z tego co wiem w Luizjanie to całkiem popularne. Nie zdziwie się jak będzie nam czasem "pomagać" pozbyć się wrogiej konkurencji :P
Teraz jak tak analizuje obrazek to myślę tak, samochód po lewo był goniony, bo jest tak w hęchach, może rozbity i go dopadli... A postaci to omijając tego leżącego i babkę to tak jak mówił donmateo, Od lewej: Ktoś na kształt Trevora z GTA V, łysy luzak, postawa zdenerwowana, drugi to młody kark, analogicznie Franklin, a ostatni to starszy gangus z klasą.. Mike z GTA :P Czyżbyśmy mieli jakiegoś Klona GTA :P ?
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
W końcu to ta sama rodzina wydawnicza ;-)
Obrazek
Tom napisał(a):
Lata 60 to okres intensywnej segregacji rasowej w USA. Nie sądzę, aby ''kolorowi'' mieli coś wspólnego z Mafią w tamtym okresie.


Kolorowi współpracowali z mafia włoską od samego początku.
To prawda, co nie zmienia faktu, że na tytule współpracownika kończyła się ich mafijna kariera. Mężczyzna który chciał wstąpić do Mafii musiał mieć włoskie korzenie. Co do tej kobiety to sam nie wiem. Nikt nie dopuszczał kobiet do interesów. Zmiana nastąpiła bliżej naszych czasów, gdy większość mafiozów poszła do pierdla a ich żony przejmowały kontrolę. Tutaj mamy jednak lata 60, 70 a sama kobieta jest ewidentnie czarnoskóra. O ile nie jest jakąś dobrą znajomą głównych bohaterów, ew. zamieszaną w sprawę spętanego gościa, to nie mam pojęcia co tam robi. Według wszelkich zasad nie powinno jej tam być. Zobaczymy jednak co przygotowali nam scenarzyści. Być może dostaniemy więcej szczegółów z tej sceny podczas publikacji pierwszego trailera.
muore il bandito, la mafia vive
Nie chcę się zagłębiać w jakieś daleko idące analizy, bo na chwilę obecną wszystko co możemy powiedzieć o tym obrazku to będą spekulacje, ale wasze teorie są bardzo interesujące, ciekawe czy któraś się sprawdzi :-) Mnie tylko interesuje to, czy twórcy z rozgrywką pójdą bardziej w stronę GTA, czy zostaną przy stricte "mafijnej" rozgrywce. Wraz z przesuwaniem się czasu w jakim toczy się akcja gry do przodu obawiam się, że rozgrywka może się trochę uprościć i pójść w stronę przystępniejszą dla graczy casualowych, a nie dla hardcorowców (uważam, że taką grą była pierwsza Mafia). W końcu gra musi się dobrze sprzedać, więc nie może być za trudna :-P

Mam jeszcze taką kwestię do przemyślenia: czy myślicie, że istnieje możliwość, że gra może dotyczyć nie mafii włoskiej, a na przykład irlandzkiej (albo jakiejkolwiek innej)? Fakt, sam termin "Mafia" dotyczy tradycyjnej mafii sycylijskiej, jednak jest też używany w odniesieniu do innych wielkich narodowościowych organizacji przestępczych. Może twórcy chcą zrobić jakieś nowe podejście, tylko wtedy już na pewno gra nie będzie miała tego "mafijnego" ducha, a raczej pójdzie w stronę "gangową" jak w GTA.
nivener napisał(a):
Mam jeszcze taką kwestię do przemyślenia: czy myślicie, że istnieje możliwość, że gra może dotyczyć nie mafii włoskiej, a na przykład irlandzkiej (albo jakiejkolwiek innej)?


Wątpię aby twórcy porzucili włoską mafię. Przesunięcie linii czasowej to idealna okazja aby pokazać włoskich gangsterów z nowej perspektywy. Wiadomo że z upływem czasu zmieniał się sposób podejścia mafii do robienia interesów, zasad honoru, etc.

Ciekawym podejściem natomiast byłoby przedstawienie zarówno mafii włoskiej jak i irlandzkiej, czego jeszcze nie mieliśmy. W dwójce pojawił się irlandzki gang dowodzony przez Briana O'Neilla, jednak to nie to samo.

nivener napisał(a):
Może twórcy chcą zrobić jakieś nowe podejście, tylko wtedy już na pewno gra nie będzie miała tego "mafijnego" ducha, a raczej pójdzie w stronę "gangową" jak w GTA.


W sumie to nie jest taki zły pomysł. Jeżeli mamy iść w tym kierunku to chciałbym aby powstało coś na wzór "Chłopców z ferajny". Wiadomo że bohaterowie filmu nie należeli do mafii, ale i tak robili całkiem dobre interesy.
muore il bandito, la mafia vive
cron