Mundial w RPA

Ja mam 2 pkt na 10 typowanych :lol: Właściwie to nie mam ochoty już się w to bawić :->
muore il bandito, la mafia vive
Włochy :lol: i nic więcej chyba nie trzeba pisać, tylko pogratulować Słowacji. Japonia widać rozkręca się, ta ostatni bramka to już ośmieszyła defensywę Danii. Cieszy wygrana moich faworytów - Holandii. Trzy mecze, dziewięć pkt. Robben wrócił, szkoda, że tego gola nie ustrzelił, cholerny słupek. Holandia powinna ze Słowacja wygrać, choć oczywiście nic nigdy nie wiadomo, ale za to później już tak kolorowo nie będzie, bo w ćwierćfinałach trafią bodajże na Brazylię, albo Portugalię :-?
"Next time... There'll be no next time"
Chyba czas już pochwalić się punktami.
Mam ich 23 na 48 meczy grupowych.

Obrazek
Obrazek
No po dzisiejszych meczach to można powiedzieć chyba jedno - skandal. Szkoda Angolów, bo bramka na 2 : 2 zdobyta prawidłowo. Kurczę, żeby boczny nie widział jak piłka przekracza jakieś pół metra linię bramkową? Mecz wtedy zupełnie inaczej by wyglądał, bo Anglicy nie musieli by atakować i nie narażać się na kontry, co Niemcy wykorzystali perfekcyjnie. Kolejny mecz i też nie mogę pojąć jak można nie zobaczyć metrowego spalonego :shock: Też może mecz inaczej by wyglądał to wszystko dla Meksyku. Żyjemy w XXI wieku, ale dla szanownych Panów - Blatter`a i Platini`ego wprowadzenie powtórek i monitoringu nie ma sensu. Dla pierwszego, to wszystko będzie za długo trwać, a dla drugiego pomyłki są częścią futbolu. :-/
"Next time... There'll be no next time"
Grisha napisał(a):
Hiszpania, Brazylia i Argentyna. Liczę także na Portugalię i Paragwaj. Zapowiada się ładne widowisko.


No no na ten moment moje przewidywania były trafne, odpadła jedynie Portugalia. Zacieśnia nam się krąg. Czekam na mecz Brazylii z Holandią oraz Niemcy vs Argentyna, będzie się działo!
Obrazek
zgoda...ale ja najbardziej czekam na mecz....Urugwaj-Ghana mało kto spodziewał się przed turniejem że któraś z tych drużyn będzie walczyć o medal. Wydaje mi się patrząc na grę obu zespołów, że to Urugwaj zagra o medale...chociaż kto ich tam wie
'Masz pit bulla, który wygląda jak jamnik, gibasz się jak pi#%ny rezus, zachwycasz się panem Kunta-Kinte, marnujesz scieżkę towaru mojemu kumplowi, a na koniec puszczasz mi film o facecie w łódce

-No właśnie kim ty w ogóle k&^a jesteś, pajacu?'
Kurcze, ja obstawiać nie będę kto wygra, bo nie mam czasu na oglądanie wszystkich meczy i analizowanie gry poszczególnych reprezentacji. Na pewno zaskoczeniem są Urugwaj ,czy Paragwaj, którzy wyszli z grupy, a rozczarowaniem, już niedługo byli mistrzowie i wicemistrzowie świata [Włochy, Francja]. Co by nie było, ja do końca kibicuję Niemcom. Żałuję, że nie mogę oglądać meczy ich przeciwników [chciałam obejrzeć Argentyna : Meksyk, ale - brak czasu] żeby wiedzieć czego się spodziewać, poza świetnym widowiskiem.
Za nami połowa meczy ćwierćfinałowych. Moi faworyci dali radę Brazylii, chociaż po golu Robinho to już myślałem, że do końca będą panować nad przebiegiem gry. Było widać, że grę Robben`a dokładnie opanowali Brazylijczycy, nie dając mu za dużo pograć na prawej. No, ale jest też świetny Sneijder, który ma dużą szansę o ile Holandia zdobędzie mistrza na Złotą Piłkę. A w miejsce van Persie`ego widziałbym bardziej Huntelar`a. No i anty-bohater - Melo..Przy pierwszej bramce dla Holendrów nie zrozumiał się z bramkarzem, strzelając samobója. Potem wykazał się głupotą, chamsko faulując Robbena, za co prawidłowo dostał czerwoną. Chyba będą polowanie na niego w tej Brazylii organizowane.. W 10 to nie to samo co w 11, chociaż Brazylii to nie robiło jakiejś wielkiej różnicy, bo mieli parę ładnych sytuacji.
Meczu Urugwaj vs Ghana nie oglądałem, tylko od momentu jak w 121 minucie Gyan nie wykorzystał karnego :roll: po którym mogliby praktycznie świętować. Szkoda Ghany, bo później w karnych odpadli..Ale tak myślałem, bo jak się nie strzela karnych meczowych to tak się zazwyczaj kończy.
"Next time... There'll be no next time"
Co do meczu Holandia-Brazylia, to ja również stawiałem na Holandię. Spełnili zadanie, wysyłając Canarinhos do domu. Rzeczywiście Robben został odcięty w tym meczu, wiele nie pograł. Ale teraz czeka trudnawe zadanie Oranje. O ile się nie mylę, chyba 5 zawodników ma na koncie 2 żółte kartki, przez co nie będą mogli zagrać w półfinale. No ale Holandia trafiła na Urugwaj, więc może jakoś dadzą radę.

No a co do meczu Urugwaj-Ghana, to cholera, szkoda mi Ghany. Grają niezły futbol, mieli okazję zrobić małą rewolucję i jako jedyna drużyna afrykańska dostać się do półfinału. Ale Gyan nie wytrzymał presji i nie wykorzystał karnego, w ostatnich sekundach meczu. Fatalna pomyłka. No a później dwa zmarnowane jedenastki w serii rzutów karnych i było po Ghanie. Szkoda, szkoda.
Oj była Ghana blisko, mogła być juz w półfinałach gdyby nie ta poprzeczka. Przyznam, że przeczuwałem ze gol z tego karnego nie wpadnie.

Co do Brazylii to wielkie rozczarowanie, liczyłem na nich. Samobójczy niepotrzebny gol. ehhhh.
Teraz kibicuje Paragwajowi i Argentynie.
Obrazek
Maradona wielki piłkarza, kiepski trener. Brak defensywy, prócz Mascherano, który radził sobie w miarę. Reszta - Demichelis, Burdisso, Otamendi, Heinze no i Maxi Rodriguez, dla kogoś kto interesuje się piłką nie trzeba nic więcej pisać...Maradona i te jego powołania, bo przecież po co powołać 'wiecznie młodego' Zanetti`ego czy Cambiasso. W ataku słabo Higuain, zamiast zmienić na Millito, ale po co. Brak taktyki, i zmian ( w 75` minucie wpuszcza Pastore :lol: ) i lidera w drużynie, który weźmie ciężar gry na siebie. Diego myślał, że jak ma Messi`ego w składzie to on to wszystko rozrusza sam. Wystarczyła dobra gra Niemców w defensywie i Messi został wykluczony. Mam nadzieję, że Maradona odpuści sobie trenerkę i poda się do dymisji, tak jak zrobił to Dunga, bo Argentyna źle będzie na tym wychodzić.

Paragwaj, taka okazja, ale..jak się karnego nie wykorzystuje to w przyszłości to się mści. Ogólnie to Hiszpanie mają dużo szczęścia, bo chyba nie trzeba mówić, że słabo grają. W półfinałach jestem za Niemcami ( co rzadko mi się zdarza :-D ), ale mam dość wychwalania pod niebiosy Hiszpanii, w szczególności jak komentuje najlepszy z najlepszych - Szpakowski. Te jego teksty rozwalają. :roll:
"Next time... There'll be no next time"
Argentyna gówno gra, bo cała gra opiera się na Messim. Nie ma Messiego = nie ma gry. Niemcy wyłączyli Leo, no to i jest 4:0. Do tego skopana defensywa (wejście Schweinsteigera - masakra jakaś) i mamy komplet. Hiszpania też słabo, nic ciekawego nie pokazali, Paragwaj mógł spokojnie przejść do półfinału. No ale znów zmarnowana jedenastka i kicha. Co do Niemiec, to niestety moja antyniemiecka część duszy musi przyznać, że złoto dla Niemców to raczej pewniak. Holendrzy im nie podołają, a szczerze wątpię w wygraną Hiszpanów.
No i co teraz?!

Hiszpania vs Holandia <- Nie liczyłem na taki finał ale bardzo się z niego cieszę :]

A mecz wczoraj mi się podobał - głównie za małą ilość fauli - w końcu grali zamiast kopać się po jajkach. Może nie było tak efektownych akcji jak to ma w zwyczaju pokazywać np Brazylia - ale Hiszpania dokonała czegoś wielkiego - bo nie kojarzę osoby, która nie uważałaby zwycięstwa Niemiec (w tym meczu) za pewniaka!
Obrazek
- M a f i a P B F -
Każdy się bał faulować czy wykonywać jakieś ryzykowne wślizgi, bo żółta kartka automatycznie wykluczałaby go z finału. Ja tam akurat na Hiszpanię liczyłem. Należy im się złoto, choć z Holendrami będzie trudno. Zapowiada się piękne widowisko.
Obrazek
Od początku stawiałem na Hiszpanię i obstawiam że wygrają ten mundial.
Śmieszy mnie postawa niektórych, zobaczyli jeden słaby mecz w wykonaniu Hiszpanów i już ich bluzgają. Wierzę, że Espana wygra.
muore il bandito, la mafia vive
cron