Mafia TCOLH Mini Army mod

Tommy Gun napisał(a):
Nie czepiajmy się takich drobnostek,jak auta stojące 2 cm. za daleko...

Heh, jeżeli BorgNine szukał zaczepki o ten element no to już na siłę ją wskazałem :-D

Tommy Gun napisał(a):
A skoro przy autach jesteśmy,to przydały by się jakieś radiowozy przy komisariacie na wyspie centralnej,albo karawan przed kościołem.

I oczywiście jeszcze jakieś auta zaparkowane na krawężnikach w bardziej charakterystycznych miejscach, przed niektórymi przydomowymi garażami w Oakwood, czy luksusowe auta stojące przy willach w Oak Hill...
Już troszkę odchodzimy od pierwotnego zamysłu Mini Army moda ;-) Jeżeli głównym elementem tej modyfikacji będą zaparkowane samochody w wielu miejscach, chyba będzie trzeba zmienić jej nazwę.

Można podążyć w dwie strony. Zająć się teraz gangsterami i dopracować patent z nimi do w pełni grywalnego poziomu, a później zająć się modyfikacją dodającą zaparkowane auta, lub kontynuować pracę nad obecnym (zmienić jego nazwę, gdyż jej cel pierwotny koncept zszedł na dalszy plan) i pododawać wiele elementów uprzyjemniających rozgrywkę w jednym rozbudowanym modzie.

Tommy Gun napisał(a):
I jeszcze słówko o dużej zmianie: Myślę,że ulokowanie najemników w sklepie to niezbyt szczęśliwy pomysł.(jeden zachacza o drugiego) Moim zdaniem fajnie by było,gdybyś z moda ,,City Bars'' wyjął wnętrze klubu palermo,wstawił do swojego moda i tam ulokował najemników.Było by o wiele więcej miejsca.

Ja nadal uważam, że najlepszym wyjściem byłoby ich ulokowanie w kilku miejscach w Lost Heaven. Przykładowo jeden sobie stoi i pali fajkę przy Black Cat Bar, chcąc go zwerbować kilkami na niego, on bierze kasę i rusza za nami. Tak chyba byłoby najwygodniej ;-) Nikt by się nie blokował, nie trzeba by było jeździć tylko do Żółtego po bandziora itp.
Z CityBarsModa nic nie wyciągniecie, bo tam jest to wszystko i tak powalone i jakoś dziwnie zrobione. Tym bardziej autor nie wiadomo co by powiedział.
Co do gangsterów też jestem za tym, żeby stali w jakiś charakterystycznych punktach (to jest dość oryginalny pomysł) np. pod barami, na jakiś parkingach, w parkach, a gdzieś w zaułkach jakieś bardziej łobuzy uzbrojone np. w łomy, noże i baseballe.
Co do samochodów nie chciałbym nic mówić, ale robię jedną modyfikację, niespodziankę - taką dość barrdzzoo dużą już od dobrych 2 miesięcy, i tam też się dodatkowo pojawią wszędzie zaparkowane samochody, więc tutaj może lepszym pomysłem byłoby skupienie się na samych gangsterach, bo takiej modyfikacji jeszcze nie było ;-)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Jak bym dostał pozwolenie od autora to w modzie użyłbym City Bars(i dał bym tam NPC) gdyby nie mój CHIPSET graficzny(SIS 661FX) który przy takiej ilości obiektów by nie dał rady.
Co do dodania gangsterów w różnych na mapie to jeszcze edytuję mapę(pod tabem) i zaznaczę na niej miejsca gangsterów.
Dochodzi do tego problem z moją Mafią która nie reaguję na dodane nowe skrypty(na edycje starych reaguje).
Dodawać nowych samochodów na parkingi nie będe(dodałem tylko tam gdzie często uczęszczamy np.szpital,pete gdzie jest spawn np.little italy,hoboken,central island)
pod komisariat nie dam bo po co, a nawet nie wiem gdzie on jest.Pod wille tym bardziej bo na to zwracamy najmniej uwagi.
Ale jeżeli chcesz mieć zapełnione parkingi itp. to czekaj na moda DonaMateo07PL(może potem by tak połączyć dwa mody w jeden?).
BorgNine napisał(a):
Co do dodania gangsterów w różnych na mapie to jeszcze edytuję mapę(pod tabem) i zaznaczę na niej miejsca gangsterów.

Nie, nie. Lepiej tej ładnej mapki nie paprać ;-) Fajniej gdybyśmy sami mieli odnaleźć gangsterów w mieście (w tym temacie byś umieścił jakieś screeny albo opisy, gdzie się znajdują) albo (o ile się da) tak jak jest w jeździe ekstremalnej, podjechać pod latarnię i tam losowe zrzuty kamery na mafiozów ;-)
Ty myślisz że ja mapkę paintem będe edytować?
Od tego są lepsze programy.
Albo poprostu napiszę to w zmianach następnej wersji moda.
BorgNine napisał(a):
Ty myślisz że ja mapkę paintem będe edytować?
Od tego są lepsze programy.

Heh :->
Nie no, ale miejsca usytuowania gangsterów są mało ważne. To tak jakbyśmy w Grand Theft Auto na mapce mieli zaznaczone punkty, gdzie znajdują się prostytutki.
Większą frajdę zdecydowanie sprawi szukanie mafiozów po mieście. (Ewentualnie pogląd na ich miejsca pobytu w latarni morskiej).
W GTA prostytutki :-F spawnują się losowo jako ped.
BorgNine napisał(a):
W GTA prostytutki spawnują się losowo jako ped.

No racja racja :-D Ale to nie zmienia faktu, że takie panienki w GTA czy gangsterzy w Mafii to tylko mało znaczące postacie. Interakcja z nimi jest opcjonalna zatem ich lokalizacja nie powinna znajdować się na mapce.
A jak jest z misjami w Jeździe Ekstremalnej? Również są one opcjonalne i nie trzeba ich wykonywać. W tym trybie możemy autami skakać sobie z ramp, szaleć na ulicach, bo nie ma policji, jednym słowem kompletna samowolka. Jednak jeżeli chcemy porobić inne ciekawe rzeczy jak ściganie statku ufo czy rozbrajanie bomb albo interesują nas nagrody w postaci aut, facetów z zadaniami musimy sobie poszukać. Nie mamy ich zaznaczonych na mapce.

Z resztą Ty jesteś twórcą modyfikacji i do ciebie należy decyzja jak postąpisz. Ja tylko wypisuje swoje sugestie, które może wykorzystam w swojej przyszłej modyfikacji (o ile ogarnę te wszystkie programy i w ogóle się za to wezmę) Bo cała ta tematyka dzięki ostatnio sporej aktywności na forum w tym dziale, bardzo mnie zachęciła :->
BorgNine napisał(a):
Ale jeżeli chcesz mieć zapełnione parkingi itp. to czekaj na moda DonaMateo07PL(może potem by tak połączyć dwa mody w jeden?).


Haha, nikt się niczego nie spodziewa, nikt nie wie co się zapowiada, jakie to piękne, a potem będzie tylko jedno "WOW!". Koniec, wystarczająco zdradziłem.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
BorgNine napisał(a):
pod komisariat nie dam bo po co, a nawet nie wiem gdzie on jest..


Komisariat jest w południowej części wyspy centralnej. Na zachód od galerii. Najbliżej miejsca, którędy wchodziliśmy na statek w misji ,,Wszystkiego Najlepszego''

ps. Oczywiście jak nie chcesz dodawać pojazdów, to spoko. Doszlifuj porządnie tych gangsterów.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Dokładnie, też liczę na coś naprawdę porządnego w następnej wersji. Mógłbyś spróbować zrobić coś w stylu skryptu odbijania terenów, np. jakieś charakterystyczne miejsce, tam siedzi z 10 gangsterów i ich szef, atakują nas jak tylko nas zobaczą. Po zabiciu szefa i całej reszty by się pojawili tam nasi gangsterzy, którzy by nam pomagali. I ewentualnie co jakiś czas by kilku gangsterów atakowało. Myślę, że byłoby to bardzo ciekawe rozwiązanie. I jak najbardziej pasujące do tematu moda.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
DonMateo07PL napisał(a):
Mógłbyś spróbować zrobić coś w stylu skryptu odbijania terenów, np. jakieś charakterystyczne miejsce, tam siedzi z 10 gangsterów i ich szef, atakują nas jak tylko nas zobaczą. Po zabiciu szefa i całej reszty by się pojawili tam nasi gangsterzy.Myślę, że byłoby to bardzo ciekawe rozwiązanie. I jak najbardziej pasujące do tematu moda.


Właśnie! To samo miałem zaproponować. Chodzi o rozwiązanie, które doskonale sprawdziło się w serii Saint's Row, czyli przejmowanie terenów i wpływów w mieście. Ponadto po zdobyciu terenu moglibyśmy otrzymywać jakieś drogie auto, lub prototyp.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
DonMateo07PL napisał(a):
Dokładnie, też liczę na coś naprawdę porządnego w następnej wersji. Mógłbyś spróbować zrobić coś w stylu skryptu odbijania terenów, np. jakieś charakterystyczne miejsce, tam siedzi z 10 gangsterów i ich szef, atakują nas jak tylko nas zobaczą. Po zabiciu szefa i całej reszty by się pojawili tam nasi gangsterzy, którzy by nam pomagali. I ewentualnie co jakiś czas by kilku gangsterów atakowało. Myślę, że byłoby to bardzo ciekawe rozwiązanie. I jak najbardziej pasujące do tematu moda.


Dam coś podobnego do następnej wersji jak rozwiążę problem z niereagującą na nowo dodane skrypty Mafią :-/ .

mafia-nie-reaguje-na-dodane-nowe-skrypty-t4243.html
Sam bym się za jakiś mod do mafii zabrał. Tylko mi BSV w ogóle nie działa.(żąda niekończącej się liczby plików DLL)

Ty masz na tyle szczęścia, że tobie ten program w ogóle odpala.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Mafia Town powoli zapomina o moim modzie.
Ale ja nie dam mu "zdechnąć" tak po prostu.
Zmiany w następnej wersji :
-dodanie gangsterów pod "Black Cat" bar w trybie Miasto-Noc
-usunięcie zmian w freekrajina(żeby mod nie gryzł się z modem SallieriBoss'a cytując DonMateo07PL "zmiana terenów pozamiejskich" mod :-F ).

Download link jutro.

Stworzyłem małego moda niespodziankę.
Download... też jutro :-F .
Mody:
http://www.mediafire.com/download/z8j5o8iie8d3y75/Mafia_TCOLH_MA_MOD_V7.rar
https://www.mediafire.com/file/rze82jl1xz0rbo1/MAFIARGSV3.zip/file