Mafia II - Zakończenie

Temat po to, by Ci, którzy nie mogli ujrzeć zakończenia Mafii II z różnych powodów, mogli je obejrzeć. Więc: Postanowiłem zrobić krótki filmik, na którym przedstawione jest zakończenie Mafii II oraz moje własne spostrzeżenia.Jeśli zauważyliście jakieś, których nie ma w filmiku, to prosiłbym o podzielenie się nimi ;-) Przy okazji, czekam na komentarze dot. filmu :-D

P.S Polecam obejrzeć w najwyższej jakości i z szerokim ekranem, by napisy były bardziej widoczne.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mLNDsTs6vrM&autoplay=1[/youtube]
Obrazek
Dla mnie oczywistością jest, że Joe został zabity. Co do spostrzeżeń, to raczej "w locie" widz/gracz powinien je zrozumieć podczas rozgrywki, nie ma za bardzo co tu się zastanawiać nad każdym ruchem- są jednoznaczne.
-wszystkie znaczące spojrzenia Joe'go, wąsacza, który zamykał za nim drzwi, patrzenie się w bok samego Leo (bał się lub po prostu nie chciał spojrzeć w oczy Vito) jasno sugerują niemiłą niespodziankę zarówno dla Joe'ego, jak i samego Vito.
-oczywiście Joe i reszta pasażerów Cadillaca mogli sobie gadać, nawet byłoby to wskazane, by uśpić czujność ofiary. Taka sama sytuacja była w Ojcu Chrzestnym, gdy Clemenza i Lampone planowali zamordować Pauliego Gatto za zdradę. Niby rozmawiali, niby Clemenza był zniecierpliwiony, zwykła gra.
-ścieżka dźwiękowa, deszczowa pogoda, są ściśle związane z samą sceną i budują jej nastrój tak, jak powinny.
-co do mojego "spostrzeżenia"- ostatni wyraz twarzy Vito zawiera burzę emocji, która aż z niego wycieka. Niedowierzanie, wściekłość na Galante, na zrządzenie losu, na swoją nieostrożność i głupotę, zrozumienie ceny swojej lekkomyślności, kolejne uderzenie w jego świadomość, kolejna śmierć bliskiej osoby, kolejna porażka, szok- po wygranej walce z Falcone okazuje się, że tak naprawdę przegrał przez swój debilizm. Nie rzucił się na Galante, nie wyjął broni ani jej nie wyjmie: za wszystkie błędy popełnione przez te wszystkie lata dostał monstrualną karę. można by powiedzieć, że w końcu spokorniał i przyznał się w duchu do winy.
To wy chyba nie widzieliście mojego wpisu. ;)

majkool napisał(a):
Tylko dla ciekawskich!

Niewybrane zakończenia:


A teraz tekst jaki miałbyć, albo będzie po tym:
Joe Barbaro: Dobra, zobaczymy się na miejscu.



Pozdrawiam
"Nie ma nieba dla spryciarzy..."
No i jest wpis, ale nic nie wyjaśnia. Wszystkie te kwestie zostały powycinane, jedne sugerują, że Joe ma zostać zabity przez ludzi Vinciego, inne, że przez ludzi Chu, końcówka to albo śmierć Vito, albo oferta pracy od Vinci. To, że zostały powycinany sprawia, że mogą co najwyżej zasugerować nam kilka możliwości zakończenia gry, ale nie obowiązują. Więc według oficjalnego zakończenia Joe ginie, a Vito odjeżdża w nieznanym kierunku, prawdopodobnie do Vinciego.
A mi coś wyjaśnił. Otoż, jeśli w jednym niewybranym zakończeniu Joe miał być jak napisałeś, zabity przez ludzi Vinciego, czyli tak jak w tym. Może mieli 4 zakończenia i wzięli trochę z tego, trochę z tamtego i wyszły pewne powiązania. Jakby przyjąć, ze większa część jednego niewybranego zakończenia, jest w wydanej wersji, to wiemy na 100% co się stało z Joe.

P.S A filmik, kto oceni? Prosiłem :-P :-P
Obrazek
Jak najbardziej w porządku robisz to co lubisz. ;-)
"Nie ma nieba dla spryciarzy..."
Jak dla mnie to twórcy zrezygnowali z tych wszystkich możliwych i specjalnie zostawili otwarte zakończenie. Taki zabieg artystyczny;] Z tych podanych przez majkoola część zbyt bezpośrednio wskazuje na śmierć Joego albo Vito. Jedno wskazuje, że ma jeszcze jakieś szanse, a reszta mowi trochę więcej niż to ostateczne ale również nic do końca nie pokazuje.
To które wybrali jest wg mnie dobre. Nie wiadomo czy Joe się kapnie, że coś jest nie tak. Nie wiadomo też jak zareaguje Vito - czy jego mina to tylko bezsilny gniew, czy furia i za chwilę nie zrobi czegoś mniej lub bardziej głupiego. Jasne, że chciałbym wiedzieć co się wydarzyło ale to o tę ciekawość przecież chodzi:)
Dobrze, że od czasu do czasu trafi się gra z takim zakończeniem, zwłaszcza, że nie wygląda mi to na wymówkę dla kontynuacji (chociaż w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe w tej kwestii).
Jak dla mnie to twórcy zrezygnowali z tych wszystkich możliwych i specjalnie zostawili otwarte zakończenie. Taki zabieg artystyczny;]


Mniej więcej po takich zabiegach odróżnia się amerykański film klasy B, gdzie bohaterowie trzymając się za ręce skocznym krokiem idą w stronę zachodzącego słońca śpiewając hymn od dobrego filmu. Akurat należą się tutaj brawa dla Czechów, że zrobili to po europejsku, w starym stylu, gdzie nie wszystkie informacje i fakty są podane na talerzu jak dla amerykańskich małp, tylko trzeba trochę ruszyć głową.
A tak btw... Ten gruby koleś co trzyma parasol to ten Pepe co w więzieniu był? :)


W sumie nie wiadomo co mogło się wydarzyć. Ale najprawdopodobniej zabili Joe"go , gdyż on nie był potrzebny dla Leo. :mrgreen:
Obrazek They never fight alone...
Wg mnie to jest pewne na 98% :-D , że zabili Joe, chociaż ucieszyłbym się pewnie jak i sporo liczba graczy, gdyby się okazało, że Joe przeżył i ma się całkiem dobrze :-> Wersja ta jest bardzo optymistyczna, chociażby miejsce w którym skręcają
Obrazek
Zaznaczyłem czarnym X,. Raczej nie zawrócili do Muzeum, bo Joe zapomniał parasola...
Za domami, które się tam znajdują jest urwisko, a poniżej niego płynie rzeka, więc możliwe, że tam zginie. jeśli by w innym miejscu skręcili, można by się łudzic, że pojechali na dworzec i kazali Joe wyjechać z miasta i nigdy nie wrócić.
Obrazek
Nie zapomnijmy, że Joe miał przy sobie broń. Mógł zaatakować gangsterów.
zakończenie otwarte po to by można było np. w III części mafii coś powiązać z tym. np. że wcielamy się w tamtego gangstera i musimy zabić Joe. Tak jak Joe i Vito zabili Toma.i w taki właśnie sposób powstanie seria gry powiązana ze sobą.

Co do Joe według mnie ten zajebisty koleś wyszedł z tego cało i przeżył, nie dał się zabić tym podróbką gangsterów :-) Joe będzie wiecznie żywy.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Naprawdę wątpię w to, że w kolejnej części pociągnięta będzie fabuła z części drugiej. Mimo że zakończenie jest otwarte, sprawia wrażenie definitywnego. Swoją drogą dialogi, ujęcia i muzyka w końcowej scence dają gęsią skórkę.

Co do filmiku Jurassa - gdyby to był prawdziwy film, można by było brać to pod uwagę, jednak to jest gra i pewnych rzeczy może nie być widać lub nie być w ogóle (na przykład odpowiednie grymasy - animacje). Z tym żartem to chyba lekka przesada. Mimo wszystko plus za chęci ;-)
z tym zakonczeniem to tak jak ze smiercia Elvisa i Jacksona niby jasne jest ze niezyją ale powstają rozkminy "widac kogos chodzacego na pogrzebie michaela w kapeluszu to jackson" cos w tym stylu .
Zakonczenie jest jasne zrobione z klimatem ale to ze niewidac strzalu w joe tak samo niewidzielismy smierci jacksona nieoznacza ze Michael popija drinka na plazy a Joe wszystkich zabil . przypomnijcie sobie akcje z Henrym tyle osob powiedzialo ze byl kretem ze sprawdzone a i tak czesc osob twierdzi ze to wkręt :D mozna sie domyslac ze w 3 czesci bedzie to wyjasnione -ale wyjasnione w jeden sposob czyli zadanie zabicia joe inaczej byc niemoze ,
-Mam żone.. Nie zabijajcie mnie ,zrobię wszystko!
-Trzeba było myslec o żonie wczesniej
w mafii II było z jedynki. takie małe zadanie zabić Toma. To dlaczego w III części miało by nie być zabić Joe? a druga sprawa kiedy tam wyjdzie mafia III. A z tego co się orientuje dużo osób odeszło z 2K wiec możemy się spodziewać całkowicie innej gry. Może Mafia w Rosji będziemy jeździć ładami lub wołga...

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
cron