Za słaby sprzęt - co wymienić?

Lepszy/większy monitor = wyższa rozdzielczość
Wyższa rozdzielczość = mniej FPS.

Laptopa nie kupuj, kup jak już chcesz inwestować porządną stacjonarkę, laptopy nie nadają się do gier.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Już Ci wcześniej mówiłem: kup sobie grafę lepszą. Jak Cię stać to zmień też procek (oczywiście pod zasilacz - poproś jakiegoś znajomego, który się na tym zna żeby obejrzał), a jak nie to wypróbuj Nvidia GeForce serii 500GT lub wyższej.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Siemka.
Chciałbym was spytać, co mam podmienić w kompie żeby mi mafia szybko chodziła?
Ja odpowiem pytaniem na pytanie:
Jaki masz sprzęt?
O jaką część gry chodzi?
Co masz na myśli mówiąc podmienić?
Jeśli będę mógł pomóc to oczywiście pomogę. :-)
Obrazek
Świat, gdzie istnieją tylko zwycięzcy, gdzie panuje pokój. Świat wypełniony jedynie miłością. Chcę dać początek światu, zawierającemu jedynie te pojęcia.
Madara Uchiha
MadaraUchiha
1. Windows 7 Ultimate Edition 64-bit Service Pack 1
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3200+
2048 MB RAM
2. Mafia 2 - część druga :P
3. Chodzi mi o to że mam słaby sprzęt i pytam się co mam zamienić. czyli np. processor albo karta graficzna...
Mam nadzieje że pomożesz.
A gdzie model grafiki? Płyta główna?
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Ja powiem tak. Jeśli chcesz dokupywać kolejne części do kompa (właśnie laptop czy komp) to lepiej zakupić laptop. Ostatnio są bardzo fajne oferty w Media i Neonecie, a tak na ogół to Hades ma racje podaj model grafy i płyty.
Obrazek
Świat, gdzie istnieją tylko zwycięzcy, gdzie panuje pokój. Świat wypełniony jedynie miłością. Chcę dać początek światu, zawierającemu jedynie te pojęcia.
Madara Uchiha
Nazwa: NVIDIA GeForce 7300 GS
Producent: NVIDIA
Typ Mikroładu: GeForce 7300 GS
Typ konwertera DAC: Integrated RAMDAC
Przybl. całk. il. pamięci: 1017 MB
Bieżący tryb ekranu : 1024 x 768 (32 bit) (75Hz)
Monitor: Rodzajowy monitor PnP
Ale laptopy nie nadają się do grania...
Laptopy, które obecnie są na rynku nadają się do grania bardziej niż sprzęt, który posiadasz. Ale wracając do tematu.

Tak jak pisaliśmy Ci już tu dziesiątki razy: wymień kartę graficzną. Ta, którą masz liczy sobie już ładnych parę lat i po prostu technologicznie nie daje rady wygenerować obrazu tak sprawnie jak nowsze modele - stąd problemy z jej osiągami w Mafii II. Nie wiem skąd dxdiag wziął to 1017MB pamięci... :shock:

Ta wygląda całkiem ładnie, sam bym wziął gdybym miał wydać 300zł na już.
--> http://allegro.pl/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-560-ti-1gb-ddr5-i3834948543.html
Jak nie to popatrz jeszcze tu. Sześćsetki GT też powinny zaspokoić Twoje potrzeby:
--> http://allegro.pl/listing/listing.php?string=karta+graficzna+geforce+gb&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y

Ale na wszelki wypadek podaj parametry zasilacza (może być fotka; chodzi o skrzyneczkę, która umieszczona jest wewnątrz, z tyłu komputera. Od niej wychodzi mnóstwo kabelków do środka i jeden na zewnątrz).
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Cóż, jeśli chodzi o komfortową grę w Mafię 2 potrzeba w miarę przyzwoitego kompa. Niestety Twój to już wysłużony sprzęt, to że dokupisz do tego lepszą grafę na niewiele się zda. Twój procesor i tak będzie mocno ograniczał jej potencjał. Musisz dokupić grafę, do tego jak wcześniej napisałem procesor, a co za tym idzie lepszy zasilacz, trochę dołożyć pamięci RAM, jednym słowem musisz kupić/złożyć nowego kompa. Twój obecny sprzęt nadaje się do zagrania w starsze gry, ale nie do Mafii 2, która ma dużo większe wymagania niż konfiguracja Twojego kompa. Wiem co mówię, gdyż jeszcze 3 lata temu grałem na swoim starym sprzęcie w Mafię 2 i serio kokosów nie było, miałem ten sam procek co Ty, też 2GB pamięci RAM, a moja grafa jak na tamte czasy była naprawdę wymiataczem, a mimo to gra mi chodziła ledwo na minimalnych ustawieniach. Więc jeśli chcesz grać komfortowo w Mafię 2, musisz zmienić wszystkie podzespoły.

Jednym zdaniem, zbieraj kasę na nowego kompa.
Ej a co mam zrobić żeby mi gra Panzar szybciej chodziła? (żeby nie lagowała xd) Bo wczoraj o 22:00 szybko chodziła...
Krążysz wokół jednego pytania - co wymienić. Z tego co widzę dostałeś już sporo odpowiedzi. Coś jest niejasne?
Hej, koledzy dobrze Ci doradzają po prostu musisz wymienić sprzęt przy samej ingerencji przy karcie graficznej, procesor będzie zwalniał wydajność karty i tak wkoło Macieju masz sprzęt sprzed 5 lat więc w tym przypadku wymiana musi dotyczyć nie tylko poszczególnych podzespołów ale większości, wręcz prawie wszystkich podzespołów wejdź na http://www.redcoon.pl/c02050000-Komputery-PC i posprawdzaj propozycję z i5/i7.
W tym przypadku nawet zintegrowana grafika HD4000 będzie lepieej się sprawować niż Twój aktualny dedyk. Prawdopodobnie już Twój dysk ma tyle bad sectorów że sam zamula cały sprzęt.
A takie parametry są dobre?
Intel® Pentium® G2030 3GHz
płyta główna GIGABYTE H61M-S1 - SI
Windows 7 Home Premium
LAN, VGA, DVD±RW, 4 x USB 2.0
Procesor: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2140 @ 1.60 Hz (2 CPUs), ~ 1.6GHz
Pamięć: 2048MB RAM
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 9600 GT

Taki jest dobry, czy trzeba inny żeby działała Mafia 2?
cron