Regulamin działu
W tym dziale posty nie są naliczane.

Wypowiedz się na temat! Co myślisz o...

Borat jest śmieszny, nawet bardzo. Ale po obejrzeniu po raz 2, stwierdziłem, że to film o chorych ludziach dla chorych ludzi. Ale nie jest tak zboczony jak ,,Bruno" i to ratuje ten film.
Co sądzisz o groźbach Putina odnośnie użycia Bomby nuklearnej przez Rosję?
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
O tych groźbach piszą Tabloidy. Ludzie, ogarnijcie dupy. Mamy inne czasy. Do wojny światowej nie dojdzie. To jest napinka tak jak w latach 50 w Korei i w latach 70 w Wietnamie. Zimna wojna nie skończyła się w 91. ZSRR chce odzyskać utracone wpływy.

A Borat to przednia komedia. W sumie ośmiesza nie tyle Europę, co ogółem uprzedzenia narodowe i kastowe.

Co myślisz o przywilejach służb mundurowych i górniczych?
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Jeśli chodzi o przywileje emerytalne, to uważam że są trochę przesadzone. Fakt, służby mają trudne warunki pracy - ale wybierając taki a nie inny zawód wiedzą na co się piszą. Moim zdaniem to nie jest wystarczający powód aby po kilkunastu latach odchodzić na emeryturę, zwłaszcza jeżeli jest się w pełni zdolnym do pracy. Później państwo płaci takim osobom co miesiąc niemałą "pensję", a one bardzo często jeszcze sobie dorabiają np. na taksówce albo za granicą. Tymczasem wielu ludzi klepie biedę a system emerytalny się wali i pieniądze mogą się kiedyś skończyć całkowicie. Chociaż z drugiej strony gdyby zostawić starszych ludzi na stanowiskach, to nie byłoby miejsca dla młodych i bezrobocie jeszcze by się zwiększyło. Podsumowując wcześniejsze emerytury mogą być, ale w uzasadnionych przypadkach(np. gdy ktoś nie jest w pełni zdolny do pracy) i mogły by być trochę niższe.

Co sądzicie o pomyśle, aby polski rząd płacił Żydom odszkodowania za szkody poczynione przez Niemców w czasie okupacji?
Nie wiem, czyj to pomysł, ale durniejszego nie słyszałem (oprócz "Polskich obozów śmierci"). Dlaczego niby Polska ma pokutować za zbrodnie wojenne nazistów? Zwykli polacy byli równie okrutnie traktowani i jeszcze pomagali żydom. Jeżeli ktoś ma wypłacać odszkodowania to Niemcy. Ale to też nie dokońca, bo to już zupełnie inne państwo.

Co sądzisz o groźbie Putina: "Jeżeli bym chciał, to moi żołnierze zajeli by w ciągu 2 tygodni nie tylko Kijów, ale i też Warszawę i Wilno"?
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Putin to niezły kozak, ale w tym przypadku są to raczej czcze przechwałki. Armia rosyjska odzwierciedla stan rosyjskiego państwa, które lata świetności ma jak wiadomo za sobą. Gospodarka jest przestarzała i w dużej mierze oparta na surowcach, bez których Rosja stała by się bankrutem. Na razie cały świat musi ich szanować bo potrzebuje ropy i gazu, ale to się już niedługo zmieni. Za kilkanaście, góra kilkadziesiąt lat rozpowszechnią się odnawialne źródła energii i paliwa kopalne stracą na znaczeniu. Wiedzą o tym nawet Arabowie, którzy w ZEA pieniądze zarobione na ropie inwestują w rozwój naukowy i energetyczne innowacje. Wracając jeszcze do rosyjskiej armii, to jej słabość została ukazana chociażby podczas wojny z maleńką Gruzją (straty w pojazdach pancernych, problemy z łącznością). Na Ukrainie też nie szło im najlepiej, biorąc pod uwagę miażdżącą przewagę w liczbie i uzbrojeniu. Nie śledzę na bieżąco sytuacji, ale już dawno, w początkach konfliktu były doniesienia o co najmniej stu zabitych rosyjskich żołnierzach - ilu wiec musiało ich zginąć do tej pory? Należy przy tym pamiętać, że walczą z armią ukraińską, mającą gigantyczne braki nie tylko w ciężkim sprzęcie, która nawet nie umywa się do wojska silnego państwa europejskiego.
Abstrahując od tego wszystkiego, Rosjanie nie mają większego interesu żeby atakować Polskę czy Litwę, podczas gdy na wschodzie Ukrainy jest całkiem spore zagłębie przemysłowe i surowce - czyli to na czym im najbardziej zależy. Poza tym jakby nie patrzeć Polska i Litwa są członkami NATO więc w razie takiego ataku Zachód musiał by podjąć odpowiednie działania - w przeciwnym razie skompromitował by się już zupełnie. Niby wiem że na nich nigdy nie można polegać stuprocentowo, myślę jednak że pomogli by nam choćby ze względu na ochronę swoich interesów - Polska jest dla nich chociażby rynkiem zbytu i źródłem taniej siły roboczej.
Generalnie więc uważam, iż Rosji nie należy się bać, jej dni są policzone a straszenie groźnymi Rosjanami to takie bajeczki dla niegrzecznych dzieci( i dla potencjalnych kupców zachodniego uzbrojenia). Jeżeli już kogoś należy się bać, to bardziej Chin - na razie podbijają świat w sposób ekonomiczny, ale kto wie czy nie zechcą tego kiedyś zrobić na poważnie?

Skoro już jesteśmy w temacie - co myślisz na temat ograniczania do Polski dostaw rosyjskiego gazu, dlatego że oddajemy go Ukrainie?
Z tym gazem to jest tak, że ma to być odpowiedź na sankcje UE, tyle, że Putin użył broni obosiecznej, która jeszcze bardziej osłabi Rosyjską gospodarkę. To krok bez przyszłości dla Kremla. W Moskwie tysiące ludzi już protestuje przeciwko polityce Putina. My jako kraj nie musimy obawiać się niczego ani w aspekcie bezpieczeństwa, ani w aspekcie gospodarczym. O Putinie można wiele powiedzieć, ale nie to, że jest głupi. Ta cała zadyma na ukrainie, to powtórka z przed 6 lat z gruzji - postrzelają i się na tym skończy. To nie jest pierwszy raz w ciągu ostatnich 50-60 lat, kiedy to ZSRR/Rosja robi sobie poligon z obcego państwa. A gaz zawsze będzie. Rosyjski albo inny.

Co sądzisz o 7 latach rządów Tuska?
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Sądze to, że narobił tylko wielkiego bałaganu! Cały czas obiecywał poprawę sytuacji w naszej gospodarce, a jedynie podatki poszły za wszystko w górę... Na koniec jeszcze wyemigrował z własnego kraju z kasa, jaka przez tyle lat uzbierał z rządów. Gorszego władzy/premiera jeszcze w Polsce nie było.

Co myślisz o strefie 51? Czy plotki jakie krążą wokół tego obiektu mogą być prawdziwe?
Na początek ustalmy: Strefa 51 to nic innego, jak amerykańska baza wojskowa. Owszem - za czasów zimnej wojny testowano tam różną broń masowego rażenia. I co z tego? Wszędzie tak robiono. Myślę, że była by to baza jak każda inna, gdyby nie media, które zrobiły z niej ojczyznę obcych/zagłady/bomb nuklearnych. Może i tak było w latach 50 i 60. Teraz to po prostu poligon, jakich nawet w Polsce wiele. Możecie mi wierzyć: Gdyby tam było coś, co zaważyło by na losach ówczesnego świata, ZSRR by się o tym dowiedział natychmiast. Wszystkie te plotki o strefie to bzdura jakich mało.

Co sądzisz o Państwie Islamskim?
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Grucha, nie chcę Cię obrazić, ale widać, że w ogóle nie ogarniasz tematu. Tusk po pierwsze nie jest żadnym władcą. To prezes rady ministrów, nie jakiś król. xD Ocenę jego rządów pozostawiam politologom.

Państwo Islamskie, czyli ISIS to kalifat, który tworzą Arabowie na swoim własnym terenie. Ci ludzie walczą o niepodległość na terenie dwóch marionetkowych reżimów sterowanych przez USA. Irak to po upadku Husseina amerykańska kolonia naftowa, a Syria jest odrestaurowaną posiadłością brytyjską, w której rządzi rodzina Assadów (uważająca się za potomków legendarnych Asasynów, ale to bzdura). ISIS korzysta z terroru, gdyż po 11 września z Amerykanami nie da się inaczej pertraktować. Wystarczy popatrzeć na to co działo się w Libii i Egipcie. Arabowie nie chcą Hamburgerów na swojej ziemi i słusznie - niech tworzą kraj na swoich zasadach. Arabia Saudyjska, czy ZEA są monarchiami teokratycznymi i jakoś światu nie zagrażają. Ciekawe co by było jakby Amerykanom ktoś narzucił cesarstwo tak jak oni każdemu narzucają swoją demokrację... ISIS, jeśli przetrwa, zatrzyma ekspansję terytorialną jeszcze na terenie Bliskiego Wschodu. Chyba, że Ameryka będzie się dalej wpierdalać. Wtedy wojna z USA będzie nieunikniona.

Co myślisz o pani Ewie Kopacz? Jak sprawdza się jako premier?
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Jeżeli o Ewę Kopacz chodzi, nie spodziewałem się po niej zbyt wiele. Jednak teraz muszę stwierdzić, że kobieta od razu wzięła się do roboty i całkiem nieźle jej na razie idzie. Jest na razie za wcześnie na komentowanie jej rządów. Ale jestem dobrej myśli.

Co sądzisz o ostatniej wypowiedzi Sikorskiego odnośnie rzekomej propozycji rozbioru Ukrainy? Czy twoim zdaniem takie słowa mogły paść z ust Putina?
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Myślę, że to kolejny zabieg władzy mający odciągnąć uwagę od tego co się dzieje w sejmie. Warto popatrzeć nad czym jełopy głosowały ostatnio.

Co myślisz o nadchodzących wyborach? Czy w Twoim miejscu zamieszkania coś powinno się zmienić? Czy lokalne ugrupowania są efektywniejsze i bardziej godne zaufania od ogólnopolskich? Na kogo głosujesz?
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
No myślę, że chyba nigdy wokół wyborów samorządowych nigdy nie było takiego szumu. Z pewnością jest to spowodowane zmianami w rzędzie. Ale dzisiaj byłem świadkiem czegoś, co mnie zniesmaczyło: Idę sobie obok kościoła, patrzę, a tam stoi typ rozdający ulotki pewnej prawicowej partii (nie wymienię jej nazwy, ponieważ nie chcę kłótni na tle politycznym) akurat wtedy, gdy się msza skończyła. No mnie normalnie krew na miejscu zalała: Jak można wykorzystywać miejsce kultu ludzi wierzących do agitacji politycznych? - widać można. A co do zmian, to w moim życiu widziałem już różnych delikwentów z różnych partii, co nic nie robili więc przestałem wierzyć, że coś w ogóle się zmieni, zwłaszcza w mojej okolicy, gdzie od lat na stanowiska radnych są wybierani ludzie nieodpowiedzialni. Myślę, że nawet nie ma sensu, żebym w tym roku głosował, bo w moim okręgu nie znajduję żadnego kandydata wartego mojego głosu.

Co myślisz o partiach konserwatywnych?
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Zacytuję sam siebie

Hades napisał(a):
W Polsce dwie czołowe partie uważające się za prawicowe (PiS oraz KNP) są tak na prawdę ultralewicowe, natomiast prawdziwa prawica nie istnieje (lub ma marginalne znaczenie, jak np. Ruch Narodowy). Czemu ultralewicowe? Zacznijmy od pana Mikke. Ten pan ma dla nas pakiet bardzo radykalnych zmian w istniejącym systemie. Ma zamiar przeprowadzić rewolucję od środka - najpierw dostanie się do parlamentu, a potem ten parlament zniesie. Pod czarno-czerwono-niebieskim sztandarem, niczym Lenin, gromadzi swoich młodych korwinistów (tacy XXI-wieczni bolszewicy). Ogólnie jedno wielkie hop-siup i w Polsce będziemy mieli koko-spoko. A co z panem Kaczyńskim? On ze swoją karą śmierci, radykalnym poszerzeniem zaplecza socjalnego, tworzeniem partii jednolitej światopoglądowo oraz lustrowaniem wszystkiego i wszystkich jest dla mnie rażąco podobny do Hitlera. No cóż, Hitler też był lewicowy jakby nie patrzeć. Gdy do władzy dochodzą zwolennicy pana Kaczyńskiego lub pana Mikkego od razu robi się jeden wielki burdel i "budowa Krakowa od nowa" - typowa ultralewicowość!


Co myślisz o prawie dot. obrazy uczuć religijnych?
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Ujmę to tak: Wiara to osobista sprawa każdego człowieka. Nie można dyskryminować człowieka tylko dlatego, że jest innowiercą. Ludzie innych wyznań też są członkami społeczeństwa. Mi tam Żydzi, Buddyści czy nawet Islamiści nic nie przeszkadzają. Nie wolno obrażać innych religii. Trochę przykro się patrzy, jak w USA po 11 września utrwalił się stereotyp, że każdy wyznawca islamu jest terrorystą i trzeba islam wytępić, co konsekwentnie robił George Bush, a inicjatywę postanowił kontynuować Obama. Podsumowując mogę tylko powiedzieć, że przepisy dotyczące obrazy uczuć religijnych są w Polsce jak najbardziej potrzebne.

Co sądzisz o aferze z wynikami wyborów samorządowych?
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Żyjemy w państwie socjalistycznym, rządzi postkomuna. Nic dziwnego, że wyniki są fałszowane. W II turze w moim mieście mam zamiar postawić wielkiego ch**a na karcie do głosowania.

Co myślisz o cyrkach towarzyszącym koncertom Behemotha i niektórym sztukom teatralnym? Mam na myśli te modlitwy pod klubami, wyklinanie aktorów od czci i wiary itp.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)