Taksówkarz Tomasz 2

Wreszcie, po ponad rocznym czekaniu na jakikolwiek film z sequelu popularnego na tym forum serialu "Taksówkarza Tomasza", po wielu problemach i trudnościach, dodaję trailer "Taksówkarza Tomasza 2". Zamieściłem tam najważniejsze akcje nowego serialu, a także nowe losy bohaterów, które ich dotkną w kontynuacji. ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA!

Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
No nareszcie :-D . Już po trailerze widać że to będzie super produkcja, czekam z niecierpliwością ;-) .
Obrazek
Scenografia itp. jest git, ale... Cóż, dialogi trochę sztucznie brzmią (i nie chodzi mi tylko o Ivonę).

Tak, czy tak czekam, bo pewnie film będzie niezły.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
No, w końcu będzie długo oczekiwany TT 2. Bardzo fajnie się zapowiada, także czekamy na pierwsze odcinki ;-) .
Obrazek They never fight alone...
Seria dobrze się zapowiada. Co prawda niektóre głosy są trochę sztuczne, ale dobrze, że dubbing w ogóle się pojawił.
Uhuhu, jaki długi zwiastunik, no, no...

Od razu co się rzuca w oczy, ( a może w uszy ;) ) to dubbing. Jak koledzy powyżej powiedzieli dialogi troszkę cztucznie brzmią. Nie słychać w nich zaangażowania, ale mimo to cieszę się, że owy dubbing powstał, a co dopiero TT 2. Szykuje się bardzo ciekawie.

Kiedy można liczyć na pierwszy odcinek ? :)
Obrazek
CzarFace napisał(a):
Kiedy można liczyć na pierwszy odcinek ? :)


Data jest podana na końcu zwiastunu ;-)
Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
I w dniu dzisiejszym wstawiam pierwszy odcinek "Taksówkarza Tomasza 2"! Serdecznie zapraszam do oglądania i podzielenia się swoimi wrażeniami ;-)

Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
Obejrzałem pierwszy odcinek nowej serii "Taksówkarza Tomasza" i muszę przyznać, że jestem trochę rozczarowany...


Pierwsze co rzuca się oczy, a dokładniej czołóweczka. Zmieniona niż w pierwszym sezonie. Widzimy most i około 4-6 samochodów przejeżdżających. Nie zbyt to ładnie wygląda. Szczególnie, że napis "Taksówkarz Tomasz" jest napisana cięzko dla oczu czcionką, to do tego na złym tle. Później kamera unosi się w górę, pomiędzy budynkami. Już lepiej, ale za chwilę znikają budynki i pojawia się samo niebo. Trzeci jest bardzo dobrze. Ulica, ruch na chodniku jak i na jezdni. To mi się spodobało. Czołówce brakuje po prostu jaj. Trzeba zmienić podkład muzyczny, bo w końcu nowy sezon i dać więcej ujęć na Bar Salieri'ego, na samochody, szczególnie Taksówki, znane miejsca w Lost Heaven itp. Ogólnie mówiąc czołówka pozostawia wiele, ale to wiele do życzenia. Mam nadzieję, że przyszłych odcinkach zostanie to naprawione. Oby.

Pierwsze co słyszymy to dialog, pomiędzy Sterzem a Tomaszem. Sterzo ma zbyt głęboki głos. Słychać w nim zaangażowanie ale dość słabe. Tomasz nawet w porząsiu. Myślę, że przed nagraniem dubbingu powinno się dostać klip na którym zostanie podłożony nasz tekst. Wtedy mamy lepsze szanse na wypowiedzenie swoje kwestii z uczuciem i zaangażowaniem.

Drugie to spowolnione tempo w pierwszych minutach filmu a dokładniej od 2:43. Nie ładnie to wygląda na filmie. Rozumiem, że był to zabieg potrzebny na zamieszczenie dialogu pomiędzy dwoma bohaterami filmu. Wolę aby w następnym odcinku się to nie powtórzyło.

Teraz przechodzę trochę do plusów. Oczywiście dobra fabuła. Widać, że będzie się coś naprawdę działo. Może nie w drugim odcinku, ale w następnych już tak. Może dodam jeszcze jedną wadę, to złe ujęcia bohaterów. Czyli ciągle za głową Tomasza. Mam nadzieję, że z tym też coś zrobisz. ;) Reszta w porząsiu. Bardzo śmieszny moment z zawałem, niczym wyjęty z serialu komediowego "Świat według Kiepskich". Bardzo fajny smaczek.

Myślę, że to tyle. Pierwszy odcinek zawsze ma największe baty, ale nie przejmuj się Johnny. Jak poprawisz to i owo to będzie jeszcze lepszy serial !
Obrazek
No! Czekałem, czekałem aż w końcu doczekałem się. Długo oczekiwany Taksówkarz Tomasz 2 zrobił na mnie pozytywne wrażenie już na trailerze ;-) . Dubbing idealnie wyszedł, lepsze to na pewno niż syntezator IVONA... W pierwszym odcinku może za dużo akcji to nie było, no, ale wiadomo - to pierwszy odcinek i on ma być takim wprowadzeniem do nowej serii. To tyle ode mnie, jak dla mnie to bardzo się podobało, oby tak dalej! :->
Obrazek They never fight alone...
Częste błędy merytoryczne i nieciekawe rozwiązania techniczne "rekompensują" wyjątkowo nudną fabułę. Powinniście popracować też nad mikrofonem - każdy trzyma go inaczej i potwornie się tego słucha, a teksty są drętwe, naiwne oraz często niegramatyczne i nawet tam, gdzie ma być "humor" jest po prostu niesmak. Szczerze mówiąc Johnny - nie bierzcie się za robienie machinimy, bo wam zwyczajnie nie wychodzi. Więcej nie napisze, bo musiałbym precyzować błędy, a nie chce mi się. Jest tego za dużo.

Moja ocena wynosi 1\10
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Hmm... Chyba pierwszy raz jakaś krytyka. Zawsze mile widziana.

Hades napisał(a):
Szczerze mówiąc Johnny - nie bierzcie się za robienie machinimy, bo wam zwyczajnie nie wychodzi.


Pozwól, że to ja zadecyduję kiedy z tym skończyć. Nie po to wiele userów czekało na kontynuację, żebym ja teraz po ocenie jednego użytkownika zaprzestał tylko na 1 odcinku. To dopiero pierwszy odcinek, więc jeszcze dobrze nie wiesz, co się będzie dalej działo.
Mogę naprawić ewentualne błędy, ale o tym, kiedy zakończy się "Taksówkarz Tomasz 2" zadecyduję tylko i wyłącznie ja.
Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
No problemo :D Jak już mówiłem kiedyś na SB, to Wasza sprawa. Będę oczywiście monitorował przyszłe odcinki - spodziewam się dobrej rozrywki :-P
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Dziś dodaję odcinek drugi. Jest to chyba najdłuższy odcinek, jaki zrobiłem (trwa ponad pół godziny), ale myślę, że się spodoba. Nie ma tam zbyt dużo akcji i strzelanin, to wszystko będzie w następnych odcinkach. Mimo to myślę, że będzie ciekawy.
Poznacie nowe, fajne postacie. ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA!






Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
Akcji jest mało, ale to dopiero się rozwija. No przyznam fakt pozostałych oceniających, że dubbing jest nie za ciekawy. Nie podam oceny odcinka, poczekam na więcej i wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć na temat twojej twórczości. Na pewno twoją zaleta jest samo zaangażowanie w ten projekt ;) Pozdrawiam.
Obrazek
W sygnaturce nie ma żadnych ukrytych spiskowych teorii na temat forum lub osób z nim powiązanych...
cron