Taksówkarz Tomasz 2

Dziś dodaję odcinek 3. Trochę z tym zwlekałem, ale miałem zbyt dużo obowiązków na głowie :-P Jest to odcinek, który ma duży wpływ na dalszą fabułę, będzie w nim też więcej akcji. ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA!



Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
Drugi odcinek oglądałem, ale nie miałem czasu aby napisać o nim kilka zdać, ponieważ studiuję już i nie mam zbytnio czasu ze względu na naukę ;-) . Co do trzeciego odcinka, to na prawdę - wyszedł genialnie! Była akcja (poprzednie odcinki nie miały tyle akcji, no ale wiadomo - wszystko dopiero się rozkręcało :-> ). Jestem bardzo ciekawy co będzie dalej, do dubbingu nie mam nic, według mnie dobrze wychodzi (reszta jest zastąpiona IVONĄ , i dobrze. Więc nie wiem czemu są jakiekolwiek skargi na dubbing). Spodobało mi się pod koniec odcinka nawiązanie do gry Ojciec Chrzestny 2 ( jak to rodzina rodem z Sycylii (rodzina Mangano, jeśli ktoś grał w to :-> ) przejmuje biznesy Lost Heaven Taxi :-D . Moje wrażenia są pozytywne. Wielki szacun Johhny za robotę włożoną w TT 2, oby tak dalej! Tyle ode mnie. Pozdro!
Obrazek They never fight alone...
No ten odcinek jest ogromnym krokiem do przodu ze względu na pojawiającą się akcję, a nie jak we wcześniejszych odcinkach, znikomą. Moja ocena to 8/10. Oby tak dalej.
Obrazek
W sygnaturce nie ma żadnych ukrytych spiskowych teorii na temat forum lub osób z nim powiązanych...
Powyższe recenzje skłoniły mnie do dania Johnny'emu kredytu zaufania (żetakpowiem). Zraził mnie pierwszy odcinek i choć obiecałem oglądać nie robiłem tego (mea culpa). Jutro nadrobię zaległości! Johnny, możliwe, że zyskałeś kolejnego widza (marnotrawnego?).

EDIT: kurka, zapomniałem obejrzeć. Dobra. Jutro podzielę się wrażeniami.

EDIT2: Dalej nie rozwiązany błąd z obniżaniem framerate przy niektórych dialogach denerwuje trochę przy oglądaniu. Dubbing jest nieprofesjonalny (potwornie wkurzające różnice głośności!!! To trzeba poprawić), ale cóż - nie zatrudniasz Fronczewskiego i Gajosa tylko kumpli, nie? ;-) Czasem brakuje mi jakiejś klimatycznej muzyki, a to nie stanowi dla Ciebie dużego problemu. Prosiłbym o rozwiązanie tych usterek w przyszłych odcinkach, bo to naprawdę przeszkadza.

Teraz zajmę się POZYTYWAMI: może to niezamierzone, ale czasami naprawdę ton waszych głosów jest komiczny :-P Poza tym humor w filmie jest, to widać. W drugim odcinku rozwalił mnie niemiecki rusznikarz :mrgreen: Poza tym serial technicznie NAPRAWDĘ TRZYMA POZIOM. Wiem jakie możliwości daje nagrywanie w M., twój serial przekracza te możliwości, wychodzi krok naprzód - znakomite jest oskryptowanie i wykorzystanie programów (nie wiem jakich). Poza tym przez całe swoje 20 czy 30 minut film jest tak samo ciekawy. Natomiast to co działo się w odcinku trzecim to już jest to, czego się spodziewałem po Trailerze. Dobra, wyważona akcja, a nie srutututu na drutu jak w pierwszych odcinkach.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Dzisiaj premiera 5 odcinka. Zobaczymy jak Richard radzi sobie z przyjęciem go do LH Taxi, a także poznamy nową postać ;) ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA!



A ktoś mi może powiedzieć co się stało z postem z odcinkiem 4? Może przez te problemy techniczne na forum się usunął?
Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
Jestem pozytywnie zaskoczony tym, że przez większość odcinka było o Bernardzie i o tym nowym. Jeśli dobrze pamiętam to tylko w cut-scence pojawił się Tomasz (bo wczoraj oglądałem). W sumie dobrze, bo brakowało mi przygód z jego kumplem. Ogólnie ciekawy odcinek, choć wiadomo, jak np. wybuchały samochody to mogła być poprowadzona kamera w ich stronę, tzn. żeby nie było kamery za plecami bohatera. No i nowa postać :) Za całość 8.5/10.
Obrazek
W sygnaturce nie ma żadnych ukrytych spiskowych teorii na temat forum lub osób z nim powiązanych...
Sama Ivona? Cienko... :-/ Do siódmej minuty nudne. Poprzednie odcinki był dobry, ten wydaje się śmieszny. Zwłaszcza, że to po prostu kopia misji "Impreza koktajlowa" i "Sarah". Wcześniej używałeś jakichś kamer itd, teraz nagrywałeś grę na czysto, nawet bez montażu w kluczowych scenach. Najbardziej zawiodłem się na scenie, w której rozwalane były samochody (zwłaszcza, że wiem na co Cię stać) - mogłeś pokazać to z różnych miejsc i na pewno ciekawiej. A i ta od 10 minuty też trochę wyrwana z kontekstu. Nudne jak flaki z olejem.

No i znowu brak muzyki, która w filmach gra kluczową rolę :~

Po trzecim odcinku, który był świetny myślałem, że rzeczywiście będzie co oglądać. Johnny, stać Cię na więcej.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Hades napisał(a):
Sama Ivona? Cienko... :-/


Rozumiem, że IVONA to nie jest jakiś cud, głos trochę drewniany, ale niestety nie wyszło mi z dubbingiem, więc w ostateczności musiałem użyć IVONY, żeby serial w ogóle powstał. Piszesz "cienko" chyba tylko dlatego, że IVONA głównie kojarzy ci się z tymi różnymi prymitywnymi przeróbkami, tworzonymi przez dzieci i wrzucanych na YT. Ale wierz mi, IVONA może być także wykorzystana bardzo dobrze ;-)

Hades napisał(a):
Wcześniej używałeś jakichś kamer itd, teraz nagrywałeś grę na czysto, nawet bez montażu w kluczowych scenach. Najbardziej zawiodłem się na scenie, w której rozwalane były samochody (zwłaszcza, że wiem na co Cię stać) - mogłeś pokazać to z różnych miejsc i na pewno ciekawiej.


Wcześniej też nagrywałem kilka scen na "czysto" i jakoś mało kto narzekał. To nie jest GTA SA czy GTA 4, że przy pomocy GameHacka czy podobnego programu można zrobić genialne ujęcia. Jest kamera w Mafii, ale gdy chodzę graczem nie mogę jej niestety używać. Wiem, że to średnio dobrze wygląda, ale na razie nic na to nie poradzę, ale może w niedalekiej przyszłości coś wymyślę.

Hades napisał(a):
No i znowu brak muzyki, która w filmach gra kluczową rolę :~


Tu mnie rozwaliłeś. Muzyki było niezbyt dużo, ale to nie znaczy, że jej w ogóle nie było. Bez przesady.


Być może, przez to, że robiłem ten odcinek na szybko, parę rzeczy sknociłem, ale uważam, że jest nieźle. Widzę, że jesteś dość surowy w krytyce, Hades, ale musisz zrozumieć, że pewne rzeczy wynikają z ograniczeń technicznych gry. Oczywiście, co da się poprawić, to poprawię. Nudny był dla ciebie chyba tylko dlatego, że było "za mało akcji". Spokojnie, będzie na to czas. W jednym odcinku więcej akcji, w innych nieco mniej. Proste. W sumie krytyka zawsze mile widziana.

@EDIIT;2XUP: To chyba jedyny jak dotąd odcinek, w którym Tomasz pojawił się tylko przez chwilę i nie wypowiedział ani jednego słowa :-D
Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
Johnny, tak jestem surowy w krytyce, bo widziałem poprzednie odcinki i ten jest wybitnie nie na poziomie. Rozumiem, że może Ci nie odpowiadać mój ton. Czekam na kolejne, LEPSZE odcinki.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Co do różnych ujęć kamer, które są najważniejsze w machinimach, bo to co tworzysz można spokojnie nazwać machinimą, może i słabo dopracowaną, ale do definicji pasuje. Zamiast sam chodzić postacią, możesz jakiegoś bota oskryptować, tak jak całą resztę, i nagrywać z moda na kamerę, ważne, żeby parę razy nagrać jak idzie tylko z różnych ujęć, potem to odpowiednio zmontować. Tak uzyskasz, o niebo lepszy efekt ;-)
Co do dubbingu, to nie problem, wystarczy, że na youtube znajdziesz kanały jakiś osób z nie najgorszym mikrofonem, i głosem po mutacji, napiszesz prośbę na PW, powiesz co i jak, ona ci zdubbinguje, ja tak robiłem na początek przy moich filmach, teraz w większości biorę osoby z teamspeaka, na którym przesiaduje. Wszystko da się załatwić, lepiej robić jeden dobry film miesięcznie, niż 10 słabszych :-P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Uff... Zrobiłem sobie kilku miesięczną przerwę z serialem, ale "Taksówkarz Tomasz 2" znowu powraca! Przez ten czas miałem ciągle szkołę na głowie, ale teraz wykorzystałem czas wolny na zrobienie szóstego odcinka. Chyba wyszedł mi nieco lepiej niż poprzednie, ale zobaczcie i oceńcie sami. ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA!

Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
Nie powiem dużo. Fabuła całkiem dobra, ale ma swoje minusy, np. w 13:14 facet słyszy przez ścianę, jest to raczej nie realne, jak podsłuchiwać to można przykładowo przez okno. Montaż, i ogółem ujęcia w filmie, brak dubbingu, to psuje cały potencjał.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
DonMateo07PL napisał(a):
brak dubbingu


Właśnie teraz odniosłem wrażenie, że przez IVONĘ czasem nie wiadomo dokładnie kto co mówi, więc może gdy dana postać coś mówi, na dole dałbym napis z imieniem (bądź nazwiskiem lub funkcją) postaci np.: Postać mówi "Przepraszam, a pan do kogo?", a na dole napis "Ochroniarz". Chyba lepiej by to wyglądało ;-)
W dubbing jakoś za bardzo nie pokładam nadziei, tym bardziej że raz już próbowałem i skończyło się to klapą. Mi IVONA dobrze służy.

@DOWN: No dobrze, mogę się zastanowić nad dubbingiem, pewnie poprawi to wizerunek serialu.
Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
A ja uważam, że odcinki dubbingowane były o wiele lepsze. Natomiast pomysł z napisami, który przedstawiłeś jest żałosny i byłby pierwszym gwoździem do trumny serialu.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Dokładnie, podpisy byłby tragiczne, jak już nie chcesz się bawić w dubbing, co by wyszło tylko na dobre, to chociaż zmieniaj tonację głosów, każda postać miałaby swoją tonację, np. kolesiowi który wygląda jak jakiś mniejszy facet "bez jaj" tonację ivony zmieniłbyś na bardziej piskliwy, a np. jakiemuś wypasionemu gangsterowi, go pogrubił. Dałoby to chociaż trochę rozeznania kto co mówi.
Dodatkowo unikaj jak najbardziej kamery zza pleców, zza pojazdu. W pojeździe możesz spokojnie ustawiać kamerę, to nie jest przecież problemem, wystarczy włączyć tryb celowania bez broni, ustawić, żeby kamera patrzyła się w bok, domyślnie "<" ">", potem jakoś fajnie ustawić, albo żeby się patrzyła w tył, i ustawić jakoś kamerę od przodu, można też trochę z kamerą na koło itd. Co do postaci, która chodzi, to ustawić bota jak inne, i za pomocą "Free Cama" czy jak to się nazywa nagrać po parę ujęć i zmontować.
Weź te rady do serca, wiem co mówię, a serial będzie się oglądało o niebo lepiej! ;-)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
cron