Slaughter Mod

Jak dla mnie to również preferuję drugą wersję ze srebrnym krzyżem. Jak już powiedział DonMateo nie rzuca się za bardzo w oczy, nie jest za bardzo pretensjonalny. Ze złotym krzyżem wygląda bardziej jak alfons niż jak ksiądz :lol: Do tego srebrna stuła również prezentuje się całkiem korzystnie.
2 i 7 na różne etapy gry. W końcu ksiądz też zależnie od pory roku zmienia strój liturgiczny.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Hades napisał(a):
2 i 7 na różne etapy gry. W końcu ksiądz też zależnie od pory roku zmienia strój liturgiczny.


Nie od pory roku ale od pory w kalendarzu liturgicznym i nie stroj tylko kolor stroju. Idac dalej ksieza rzymsko - katoliccy nie nosza krzyzy na lancuchach, a stula ubrana w ten sposob (bez ornatu) ma praktycznie zawsze kolor fioletowy (gdyz uzywa sie go na pogrzebach w kaplicach, przy namaszczeniu chorych, na kolędach). Stul w innych kolorach zwyczajnie nie nosi sie bez ornatu. enylej jak dla mnie opcja 7 bez krzyza
Ziemo, nie pouczaj mnie. Rok liturgiczny idzie zgodnie z porami roku. A to, czy księżulo nosi krzyż, czy nie, to jego prywatna sprawa. Zakonnicy-księża noszą na sobie przeróżne rzeczy.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Hades napisał(a):
Ziemo, nie pouczaj mnie. Rok liturgiczny idzie zgodnie z porami roku.


No pewnie:

pory roku półkula północna:

wiosna: od 9 marca do 8 czerwca
lato: od 8 czerwca do 8 września
jesień: od 8 września do 8 grudnia
zima: od 8 grudnia do 9 marca

Pory w kalendarzu liturgicznym

Okres pierwszy czyli wiosna - Adwent - od niedzieli wypadającej między 27 listopada a 3 grudnia do 25 Grudnia
2. Narodzenie Panskie od 25 Grudnia do 6 Stycznia.
3. Wielki post - od srody popielcowej (wypada roznie) do Wielkiego Czwartku.
5. Triduum Paschalne (uwielbiam) od Wielkiego Czwartku (msza) do Niedzieli Zmartwychwstania
6. Okres wielkanocny - Wigilia Paschalna do VIII Niedzieli wielkanocnej
7. I dalej okres zwykly


A to, czy księżulo nosi krzyż, czy nie, to jego prywatna sprawa. Zakonnicy-księża noszą na sobie przeróżne rzeczy.


Zakonnik to nie ksiadz. Wszystkie insygnia sa dokladnie opisane w prawie koscielnym.
Zakonnik-Ksiądz, czyli człowiek wyświęcony na kapłana będący mnichem. -.- Nie chodziło mi o dokładne pory roku, tylko cykl roczny.

Whatever to offtop jak nie wiem...
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Haha, się znawcy znaleźli, nie bądźcie tacy dokładni, tam jest apokalipsa, ksiądz nie będzie myślał przecież o porach liturgicznych, a krzyż może przecież nosić ot tak, dla ochrony. Ewentualnie, żeby nie budziło już większych sporów, po prostu lepsza byłaby wersja bez stuły, tylko w tym zwykłym cywilnym ubraniu, nie wiem jak to się nazywa, ta czarna szara z białym kołnierzem i na to po prostu krzyż.

- Sutanna + koloratka - Ac ;-)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Ludziska, to tylko gra a nie symulator kościelny. Nie zagłębiajmy się w zakazy noszenia krzyża przez księży bo takowe raczej nie istnieją. Dlaczego padre Vittorio, z Hitmana 2, nosi krzyż na szyi? Dlaczego robią to też wszyscy księża rzymsko - katoliccy ze wspomnianego już tutaj Hellsinga? W sumie na drugi przykład mam odpowiedź - bo walczyli z wampirami, tak jak to ma miejsce w moim modzie. Krzyż mógłby być chociażby symbolem obecności Boga przy naszym księdzu. Jest śmiertelnikiem, ale posiada wsparcie z góry, dlatego nie można go załatwić dwoma ciosami. Co do stuły - fakt, nosi się ją tylko w pewnych sytuacjach (Acozz wspominał o pogrzebach), ale właśnie taka sytuacja ma w grze miejsce - ksiądz zmierza na pogrzeb.

DonMateo07PL napisał(a):
Haha, się znawcy znaleźli, nie bądźcie tacy dokładni, tam jest apokalipsa


Exactly. Bardziej od dokładności co do kwestii liturgicznych zależy mi na walorach estetycznych :-P Głosujta ludzie, głosujta.
muore il bandito, la mafia vive
Mod się zapowiada super ;) czekam na dalsze wieści.
Co dalej w temacie moda?
Chwilowo nie mogę nic zdradzić, ale już wkrótce postaram się przedstawić nowe informacje, ponieważ nastąpiły pewne zmiany.
muore il bandito, la mafia vive
Hej no Mnich zdradź chociaż kawałek informacji albo daj znać kiedy te treści wyjdą na światło dzienne bo nie ładnie jest tak trzymać kolegów i koleżanki w takiej niepewności...
Obrazek
Świat, gdzie istnieją tylko zwycięzcy, gdzie panuje pokój. Świat wypełniony jedynie miłością. Chcę dać początek światu, zawierającemu jedynie te pojęcia.
Madara Uchiha
Przecież napisał, że wkrótce postara się zdradzić :-D Też jestem ciekawy co się pozmieniało.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek