Role Play Mod

Witam. Pomyślałem sobie, że fajnie by było w końcu wydać Role Play Moda, który powoli odchodzi w zapomnienie, może zacznę od początku.
Pomysł wziął się gdzieś w maju, pomyślałem sobie, że zawsze chciałem mieć własne mieszkanie w Mafii, więc dlaczego by go sobie nie zrobić? W końcu mogę. Zawsze chciałem mieszkać na Guliano Street, to w końcu taka przyjemna okolica. Tak więc wziąłem się za robienie, wymodelowałem, wszystko spoko, umeblowałem, ale pojawił się problem, bo coś się stało z mapą i wszystkie ulice w edytorze mi lewitowały co wcale nie pomagało. Dałem sobie spokój. W między czasie przypomniało mi się o temacie Gdzie chcielibyście mieszkać w lost heaven. Wpadłem na pomysł, że fajnie by było porobić wszystkim osobom, które się tam udzieliły mieszkania, przy okazji kilku innym znajomym. Tak pod koniec czerwca, zacząłem robić wszystko od nowa, co prawda moje mieszkanie miałem już wymodelowane, ale cała udoskonalona w zieleń okolica i meble w środku poszły się walić. Potem wymodelowałem dom Hadesa w Oak Wood. Wspierałem się tematami takimi jak Ulubiona broń czy Ulubiony wóz. Dzięki temu zrobiłem sobie listę osób, kto gdzie chce mieszkać, jakie ma 2 ulubione bronie i ulubiony samochód, dodatkowo trochę ciekawostek aby dodać jakieś smaczki. Jak czegoś nie wiedziałem to dyskretnie pytałem. W następnej kolejności zrobiłem dom MadaryUchiha, później Bolta itd. Kilku osobom, których tutaj nie było również. Gdzieś w między czasie zaprosiłem Mnicha do współpracy, aby porobił różne skrypty w mieszkaniach, porobił otwierane drzwi itp. spisałem wszystko czego Role Play pragnie i poprosiłem go o dodanie do każdego mieszkania, typu np. spanie/zapisywanie gry, siedzenie, przebieranie się, mycie się, korzystanie z toalety itp. Całość miała być niespodzianką, nikt o tym nie wiedział. Potem doszedłem do wniosku, że są mieszkania, wszystko spoko to jeszcze lepiej byłoby zrobić jakieś miejsca publiczne, a finalnie zrobić coś na styl normalnego życia, każdy ma własny dom, może pracować gdzie chce, potem może pieniądze wydać np. żeby pójść do kina lub do restauracji, czy chociażby kupić samochód. Brzmi świetnie. Zacząłem wymyślać różne lokacje, które zrobię, Mnich też trochę pomógł i powoli zaczęły powstawać. Między innymi zajezdnie tramwajowe, dworzec kolejowy z restauracją, targ, komis samochodowy, fabryka w Works Quarter, jakieś sklepy itd. no trochę tego było, a w planach jeszcze więcej. Niestety na tym co już jest zaprzestanę, chciałbym wydać modyfikację czym szybciej się da. Potem postanowiłem zrobić mieszkania twórcom LH:MP, bo rysowała się możliwość publicznych testów, oraz kilku innym zagranicznym moderom np. PinkShitowi od Ikarus Moda. Tak to wszystko szło, szło, szło. Aż nagle w sierpniu na ostro wziąłem się za mój film. I modyfikacja została przerwana. Teraz tak sentymentalnie patrzę na to co jest, niestety wszystkie spisane listy, jakieś mapki itp. musiałem kiedyś usunąć, jedyne co mi się zachowało to pliki modyfikacji w folderze z Mafią. Ale stwierdziłem, że dlaczego by teraz szybko nie wydać tego w takim stanie i pograć sobie raz czy dwa na multiplayerze. Niestety nie ma mieszkań nowszych osób, ale myślę, że można się dogadać, jest kilka mieszkań wolnych po innych osobach, ewentualnie mieszkać razem. Ostatnio odezwał się do mnie Johny, chętny do pomocy, więc myślę, że w najbliższym czasie uda się zamknąć to co jest do wersji w pełni grywalnej. Oczywiście błędów nie będzie brakowało, np. gdzieś coś niewidoczne, albo widoczne dopiero jak się bliżej podejdzie, albo jakieś migające elementy itp. Mimo to chyba każdy marzył o wymarzonym mieszkaniu w Lost Heaven :mrgreen:
Jak już pisałem nie mam wszystkich spisów itd. więc to co jest aktualnie piszę patrząc na modele w folderze. A więc:
Domy:
- Bartosz (Down Town, niedaleko burdelu) [osoby nie ma już na forum, więc jeśli się nie zgłosi mieszkanie wolne]
- Bolt (Oak Wood, w wymarzonym miejscu)
- Cukier (Little Italy, na osiedlu domków)
- Danek (Little Italy, obok Pauliego)
- DMateo (Central Island, Guliano Street)
- Hades (centralne Oak Wood)
- Jakubek (Little Italy na rogu od parkingu)
- MadaraUchiha (New Ark, niedaleko baru Morelo) [osoby nie ma już na forum, więc jeśli się nie zgłosi mieszkanie wolne]
- Mnich (Little Italy, na osiedlu domków)
- PinkShit (Works Quarter, przy zajezdni) [myślę, że przy naszych forumowych grach można sobie wynająć :-)]
- Romop (nie pamiętam)
- Rover (Hoboken, chyba koło Market Ave)
- Szymon (granica Little Italy i Works Quarter)
- ZaKlaus (nie pamiętam)
- ZIO BY NAITT (Works Quarter, przy zajezdni)

Publiczne:
- Italian Garden (standardowe miejsce w Central Island)
- Dworzec Kolejowy (standardowe miejsce w Works Quarter)
- Fabryka samochodów marki Bolt (Works Quarter niedaleko wjazdu na tor)
- Kino (Oak Wood, na ulicy Tommy'ego)
- Komis samochodów (China Town, plac "Used cars for sale")
- Zajezdnia tramwajowa China Town (standardowe miejsce, przy wyjeździe na wieś)
- Zajezdnia tramwajowa Works Quarter (standardowe miejsce)
- Sklep spożywczy (Little Italy, pod mieszkaniem Danka)
- Sklep [na razie pusty] (Down Town, pod mieszkaniem Bartosza)
- Restauracja Dworcowa (na dworcu)
- Targ (Works Quarter, pusty plac niedaleko zajezdni tramwajowej)

Jak widać trochę tego jest, co prawda część jeszcze nie umeblowana, i bardzo dużo bez skryptów, ale to jest do zrobienia. Jakbyśmy mieli grać na multiplayerze to pracy by nie zabrakło, z mieszkaniami trochę gorzej. Raczej nie planuję nic dodawać, chyba, że będzie to coś na prawdę małego i prostego. Trochę będzie trzeba udoskonalić itd. Zastanawiam się czy zapodać Wam jakieś screeny, i myślę, że od kilku nic się nie stanie, ale nie za dużo, żeby potem było co odkrywać :-> Jakby kiedyś miało wypalić na multi możecie poniżej sobie rezerwować jakie mieszkanie bierzecie, jeśli właściciel się nie zgłosi, ewentualnie, czy ktoś chce mieszkać razem. Oraz jakie zawody chcielibyście wykonywać, można by się tam kiedyś pobawić, w takiego "Role Play'a" bo to na prawdę genialna sprawa.

Screeny:


Jeszcze tak dodam, żeby nie robić sobie od razu takich nadziei, bo zanim to finalnie wyjdzie to trochę jeszcze minie, bo będę robił w naprawdę wolnych chwilach, wtedy kiedy całkowicie nie będzie mi się chciało robić filmu lub akurat coś się będzie renderowało (bo edytor daje radę na 5% procesora :mrgreen: )
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Jeżeli Danek się nie zgłosi mogę zająć jego mieszkanie? :D
Nic tylko życzyć powodzenia. Mam nadzieję że w końcu skończysz i wydasz.
Cóż można rzec, kawał naprawdę solidnej roboty :) Tak pozytywne wieści jeszcze w Sylwestra. DMateo to jednak potrafi zaskakiwać i nie raz mogliśmy się już o tym przekonać ;-)
Trzymam kciuki za ten projekt, nie ma co się śpieszyć z jego wydaniem.
Jeśli Bartosz, Danek, MadaraUchiha i ZIO BY NAITT się nie zgłoszą w ciągu 2 tygodni to ich mieszkania przepadają na kogoś innego. Bez sensu, żeby stały, zostaną oddane tym, którzy prędzej się na nie zgłoszą. Szansa jest o tyle większa, że teraz mamy Quiz i mogą zajrzeć na forum, dla pewności jeszcze roześlę wiadomości, oczywiście o ile będą chcieli grać.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Uprzejmie informuję że jestem zainteresowany dalszym pobytem w moim M ;-)
W takim razie ZIO zostaje przy swoim mieszkaniu, Danek również, bo prywatnie się zgłosił, zostały jeszcze mieszkania Bartka i MadaraUchihy, ktoś na nie chętny?
Jak tak myślę, to w dwa miesiące powinno się udać zamknąć i wydać moda :) Może prędzej zagramy na multiplayerze.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Ja bym chciał mieszkanie Madara :D
Fajny projekt, jak jakieś wolne mieszkanie zostanie to chętnie się tam ulokuję :) w multi to może być kozacki temat taka mapa !!!
Super, super i jeszcze raz super! Słyszałem, że robisz jakąś modyfikację, ale nie wiedziałem, że takiego hiciora :-D W tym miesiącu znajdę czas by ci pomóc, choć nie będę miał naprawdę dużo wolnego czasu (wiadomo, sesja :-| ), ale mogę coś wnieść do twojej produkcji. Na grafice się nie znam, ale w skryptach to sobie radzę. Naprawdę jestem pod wrażeniem tego, co tu się zapowiada i liczę na to, że to nie będzie tylko zwykła modyfikacja, ale coś jak prawie nowa gra ;-)

W dziale o mieszkaniach zająłem już sobie lokum (mam nadzieję, że jest wolne).
Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
A więc, jeśli Madara się nie zgłosi to jego lokum przechodzi na artibogusa, a zaś jeśli Bartosz nie da znaku to jego mieszkankiem zaopiekuje się jaro89. Dodatkowo informuję, że zostanie dodanych kilka nowych mieszkań, ale na prawdę, proszę Was w znikomych ilościach, bo takie jedno lokum zajmuje dobre 10 godzin z życiorysu. Na pewno powstaną: Johnnego, Jogusia (oba w okolicach domków Cukra i Mnicha), Jeferiaza (Oak Wood) oraz ze dwie kamienice zbiorowe tak po 2/3 mieszkania w każdej dla osób, którym mieszkań zabrakło. Jeśli może Maf albo Niv by chcieli się gdzieś ulokować to jestem jeszcze w stanie poświęcić trochę czasu na zrobienie Wam dziupli, w końcu forum się samo nie prowadzi :-D W wolnych chwilach bierzemy się razem z Johnnym do roboty :-)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Klepię kamienicę zbiorową. Pomóc w czymś?
Obrazek
No w sumie to pomoc jako taka by się przydała, przyśpieszyła proces powstawania modyfikacji. Zależnie co potrafisz. Sprawdź PW.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Elegancko się to wszystko prezentuje. Nie mogę doczekać się finalnego efektu :)
https://www.youtube.com/watch?v=6u0yfmnArpM

:)
Witam po długiej przerwie od aktywności.Oczywiścię chcę zostać w moim mieszkaniu!
I jeszcze się spytam czy moje mieszkanie jest w okolicach hotelu Corleone (jak tak to bardzo fajnie bo chciałem albo mieszkać pod Giuliani Bridge w okolicach warsztatu Lucasa albo właśnie w okolicach hotelu Corleone)
"Coca Cola, czasem wojna."
cron