Prawdziwe lata 50

Wracam do "zabawy" w modowaniu. Chcę zrobić moda, w którym poczujemy klimat prawdziwej ameryki lat 50. Dokładniej będzie on polegał na tym, że będąc w mieszkaniu będziemy mieli na ścianach plakaty Marylin Monroe, jadąc ulicą zobaczymy reklamę Coca-Coli itp. Na razie zbieram materiały, a Was chciałbym prosić, abyście podsuwali mi swoje pomysł czyli jakie marki, postaci itp. były wtedy najbardziej znane, najbardziej rozpowszechnione, najbardziej rozpoznawalne. Liczę na waszą pomoc ;-)
Obrazek
Może reklamy tych fajków co mówili że są dobre, dobrze robią na serce itp. reklamy olejów TEXACO, może brylantyny, pooglądaj filmy z tamtych lat.
Brawo RG13! Czekałem na tę chwilę kiedy ujrzymy moda o "prawdziwych" latach pięćdziesiątych i ktoś przejmie tę inicjatywę! Co to za rok 1951 gdy w radiu szaleje rock and roll gdy tak naprawdę zaczął być popularny dopiero w drugie połowie tej dekady? Co to za 1951 rok kiedy na ulicach poruszają się samochody "skrzydlarze" z przełomu lat 50 i 60? W roku 1951 popularna była muzyka boogie-woogie, a samochody miały bardziej eleganckie kształty... Liczę na to, że nie schrzanisz modu.

Co do tego co miałbym Ci polecić to przede wszyskim usunięcie wszystkich samochodów po 1954 roku jak i utworów również do 1954 roku (mało by tego było, ale przecież zawsze można wgrać).
Ponadto powinno być "mniej" tego "szaleństwa" rock and roll'owego. Powinny też wisieć plakaty o wojnie koreańskiej (1950-1953) w której USA brały czynny udział.
Plakaty, na pewno będą, zastanowię się nad usuwaniem piosenek, ewentualnie podmienię na jakieś "starsze"
Obrazek
Warto podmienić na starsze, bo na pewno nie dasz w 1951 roku jakiegoś Elvisa Presleya.

Polecam:

podmienić... a prawa autorskie? co do reklam to samo coca-coli- prawa autorskie- chyba że sam zrobisz...jednak nazwa też jest chroniona. Co do prawdziwych lat, lata pięćdziesiąte to do 59 także rock n roll grał już. :P
ale też czekam na to co Ci z tego wyjdzie bo na razie nikt na forum nic konkretnego nie wydał:/ eh..
tyczy się to też mafii I....

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Wiesz - druga część gry toczy się w 1951 roku - wtedy jeszcze rock and roll nie był aż tak popularny.
W sumie to z tą licencją to masz rację. Możesz zmyślić jakąś nazwę tak jak to jest w Mafii 2 "Swift Cola", a nie Coca Cola lecz wtedy to jest praca od podstaw.
robert ma dużo racji . Jeśli ktoś się uweźmie może źle skończyć wykorzystywanie znaków zastrzeżonych i utworów licencjalnych :(

Co do moda to nie popieram

Dlatego że twórce zwalili tak sprawę że w mafię 2 to przestałem grać bo takie beznadziejne podknięcia że szkoda gadać.

RG jak chcesz to moda rób ale takich błędów się tak łatwo nie zamaże :(
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
Wiesz - tu chodzi o małe "nietrafienie w epokę". Gdyby Vito faktycznie odsiedział w paczce 10 lat i wróciłby w 1955 roku to już można byłoby się pobawić w rock and rolla i wczesne "skrzydlarze", ale szczerze powiedziawszy twórcy trochę to schrzanili.
Co do praw autorskich to może być problem, ale napiszę maila do siedziby coca coli opiszę problem i zapytam się czy mogę użyć ich znaku. Z muzyką może być większy problem, ale też będę próbował tak jak powyżej.
Nie wiem, czy będą aż tak ścigać ludzi, o to, że użyto ich loga, że tak się wyrażę "w celach reklamy ich produktu"
Obrazek
Prawa autorskie do piosenek obowiązują bodajże 70 lat od powstania utworu, więc z muzyką chyba będzie problem :-|
Z muzyką może być rzeczywiście problem. Napisałem już maila do Coca-Coli zobaczymy co mi odpiszą. Jak oni się nie zgodzą, to raczej nikt inny się nie zgodzi :-/ Wątpię, żeby się strzępili o użycie ich znaku firmowego, chyba, żebym odnosił z tego jakieś korzyści, ale w planach mod ma być darmowy i ogólnodostępny :cry:
Obrazek
Czy ja wiem czy aż tak będą się czepiać praw autorskich do loga i piosenek? Dajmy przykładowo Mod "Mafia Classic Mod Deluxe". W modzie zostały wykorzystane loga Coca Coli - i co? Zabili ich?
Podobnie było z piosenkami. W Downtown została wykorzystana piosenka Django Reinhardta "Brazil" (http://www.youtube.com/watch?v=g0MTQpDgSFc&feature=related). Zabili ich za to? Nie. Z tego powodu wydaję mi się, że Ci głowy nie urwą za taką rzecz.
A kto tu mówi o mordowaniu? Chodzi o karę pieniężną, wątpię, żeby RG ucieszył się z pozwu ;] Ale wątpię, żeby ci z coca-coli się w ogóle kiedyś dowiedzieli, że ich logo zostało użyte przez jakiegoś kolesia z Polski. Mają gorsze sprawy na głowie. Gdyby za każde naruszenie praw autorskich kogoś karano, to nie mielibyśmy na świecie czegoś takiego jak piractwo ;]
A co do moda to tak jak ktoś wcześniej napisał pooglądaj filmy z tamtego okresu.
jak chce niech daje- tylko coca- cola może sobie nie życzyć by w przerwie w zabijaniu gracze chodzili na coca-cole. Jeśli mod będzie do kitu też może być brany jaki mod taki napój. Lub że oni sobie zrobili reklamę.
Niech przestudiuje prawo zanim coś zrobi bo z igły można zrobić afere tym bardziej że gra bije rekord w użyciu słowa "fuck" i jest zakazana czy tam ocenzurowana w kilku krajach.
To nie jest hop siup zamienię a potem wytoczą Ci proces i co zrobisz.
Zreszta czekajmy co odpiszą bo jestem ciekaw :D

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I