Prawdziwe lata 50

Jeśli chodzi o filmy to mogę trochę polecić, ale co tam - lepiej łap linka

http://www.filmweb.pl/search/film?q=&co ... ding=false

Filmy z lat 1950-1953. Dałem tak aby było w okresie wojny koreańskiej czyli w czasach kiedy dzieje się fabuła gry.
Co do moda Mafia Classic Mod Deluxe - wytoczyli tym gościom proces? Nie - przynajmniej nic o tym nie słyszałem. Do RG - mimo wszystko warto przestudiować prawo.
Mordor ma rację

Za wykorzystanie zastrzeżonych znaków może być tak kara że trzeba będzie millionowe kredyty zaciągać :-/


Myślę że najważniejsze to coś zrobić z autami i muzyką (ale z muzyką to jednak gigantyczny problem :-? )
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
Z autami nie radzę no chyba, że zrobiłbyś jes SAM od podstaw, a z muzyką? Hm... usunąć wszystkie rock and rollowe utwory, ale to nie jest dobry pomysł, bo wtedy na jednym radiu leciało by z 10 utworów w kółko. Bez sensu.

Zresztą RG13 - tak jak pisałem poczytaj jak to jest z punktu prawa. Pomysł swoją drogą bardzo ciekawy.
Bez przesady- wiele stron do różnych gier ma w downloadzie pojazdy robione na superoryginał i nie znam ani jednego moddera, do którego Ford czy Rolls-Royce wysłałby o to pozew.
Zgadzam się. Myślę, że aż tak ludzie nie będą się czepiać samochodów, ale znaków markowych typu Coca Cola, Pepsi itp. raczej tak. Chociaż zawsze wydawało mi się, że można wykorzystywać loga tego typu, ale nie w reklamie i przypisywać je "sobie". Jeśli się mylę - poprawcie.
Wydaje mi się, że mogliby się strzępić, jeśli bym z korzystania z ich loga miał jakieś korzyści materialne. Maila wysłałem wczoraj, nadal brak odpowiedzi, więc wstrzymuje się z pracą. Jednak was proszę o podawanie marek i osób, które były ikoną tego okresu.
Obrazek
Sporo tego było. Papierosy Lucky Strike, Kamele itp. Ja przede wszystkim dałbym dużo plakatów sławnych muzyków z tamtego okresu i plakatów wojennych (musiałbyś znaleźć plakaty z wojny koreańskiej).
Co do samochodów żaden modelarz nie dostał bo nie pobiera za to opłat...a gra się sprzedaje z grube dolary więc dlatego nie mogą podać nazw i wiernie odwzorowywać modeli.Chyba zęby się dogadali odpalili coś to no. tak samo z reklamami nie mają z tego nic a jakby chcieli to sami zgłosili by się do wydawców gier. Tylko mi akurat się to nie podoba -nie dość że w TV lecą reklamy po 15 minut to miałbym je jeszcze w grze oglądać :/ Gra to świat fikcji żeby się nam nie kojarzyła ze światem rzeczywistym.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Reklamy są dla zachowania "klimatu" tamtych lat, a także przyjemniejszego wczucia się w epokę gry.

Żeby nie robić off-topu to proponuję jeszcze możliwość wchodzenia do lokalu gdzie grałaby orkiestra jazzowa lub jakiś gość grający boogie woogie - wtedy to byłby klimat lat 50-tych jeśli w grze jest coś takiego możliwe ;)
Oczywiście nie mówię tutaj o jakimś lokalu typu Sokół Maltański tylko o takim z prawdziwego zdarzenia gdzie pomieszczenie przesiąka muzyką, a ludzie upijają się whisky :roll:
Don to już nie na moje możliwości :-P Nadal brak odpowiedzi od CC. Mod ten będzie polegał, na prawdziwych reklamach, markach itp. Ewentualnie będę jeszcze modyfikował mieszkania, ale na to przyjdzie jeszcze czas :-P
Obrazek
No cóż, ale fajnie by było ujrzeć coś takiego. Jeśli chcesz użyć autentycznych reklam i firm to rzeczywiście może być ze wszystkim problem. W takim razie wiem jak to załatwisz z tymi prawami autorskimi. Ja myślę, że aż tak się nie przyczepią za reklamy sprzed 50-60 lat. Gorzej by było ze współczesnymi.
Racja może się tak bardzo nie przyczepią ale jak już to będzie ciężko :(

Macie racje fajna była by mafia 2 w prawdziwych latach 50. Też chciałbym to zobaczyć
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
Mafia w latach 50-tych jest i to dobrze pokazana, ale fabuła gry dzieje się w roku... 1951. Niby rok 1951 to już lata 50-te, ale te lata 50-te, które zostały przedstawione w grze nie pasują do 1951.
foka970 napisał(a):
Racja może się tak bardzo nie przyczepią ale jak już to będzie ciężko :(

Macie racje fajna była by mafia 2 w prawdziwych latach 50. Też chciałbym to zobaczyć


ile osób w ogóle myśli że to nie lata 50 ? to już trochę przegięcie... każdy kto gra nie zastanawiał się nad tym czy to auto jest z roku 55 a gra toczy się w 51... raczej trzeba wrzucić na luz niż się czepiać takich szczegółów to samo z muzyka w 2 lata nie powstało dużo ciekawych piosenek. Dodanie kilku reklam, zamianie kilku piosenek nie zmieni nic grze. Prościej jest jakbyście zmienili w fabule gry datę z 51 na 58.

zamiast tego całego modu może jak już coś zmieniać to na polskie? większym dla nas zaskoczeniem byłoby znaleźć reklamę na mapie np. naszego proszku do prania czy auta polonez lub warszawy :P

i zamiast całej tej debaty może zobaczmy pierwsze co już jest zrobione...

Ps. i tak sobie nie wyobrażam grać bez moich ulubionych piosenek typu. All I have to do is dream, rock around the clock, gra bez tego i skrzydlatych samochodów nie miała by tego klimatu.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
@robertRobin88
Nie chcę dawać nic polskiego, postawię raczej na poprawki w wersji angielskiej. A efekty zobaczycie jakoś po świętach (aktualnie nie mam zbyt dużo czasu na siedzenie przy kompie, głównie szkoła)
Obrazek