[Ogólnie] O modach...

Czy instalujesz mody do Mafii?
92% (55)
8% (5)
Liczba głosów: 60
Accoz co do mojego filmiku. Jeśli posiadasz inną wersję gry od 1.2PL to mógłbyś sprawdzić czy ten bug też działa. W ogóle to śmieszny jest ten atakujący kosz :P Giniemy pewnie dlatego, że siedzi w nim Chuck Norris :D
Acozz napisał(a):
Samobójstwo he he, a co do Road Mod to Mafioso możesz zrobić także nową wodę bo ta w Mafii nie jest za piękna.

A co ma piernik (chodniki i ulice) do wiatraka (woda)? :-)
Mafioso napisał(a):
A co ma piernik (chodniki i ulice) do wiatraka (woda)? :-)


Nic, ale skoro już chodniki i drogi masz piękne to możesz pomyśleć nad rozszerzeniem modu, zmienić coś w nazwie i dawać nowe tekstury wody, domów itp.
Fakt nowa woda by sie przydała, to chyba najbrzydszy element teksturowy gry.
Obrazek
Jeszcze cudem byłaby pewna poprawka. Gdy Tommy wchodzi do wody po kostki to od razu tonie :/ Ale to chyba byłoby zbyt dużo roboty, a nie tylko podmiana tekstur.
Grisha napisał(a):
to chyba najbrzydszy element teksturowy gry.


Tak, to chyba jedyny minus gry xD
Acozz napisał(a):
Grisha napisał(a):
to chyba najbrzydszy element teksturowy gry.


Tak, to chyba jedyny minus gry xD


Obaj macie racje Popieram!
Obrazek
Polecam Alive Mod 16 ;)
Opisz go , daj jakieś screeny.
Podam stronki z nim związane:
http://homepages.ihug.com.au/~trident/index.htm

http://www.webgamer.ru/index.php?language=en&page=p115

Mod kryje dużo możliwości, działa u mnie dobrze, a mam stary i słaby sprzęt. Polecam jak najbardziej tę modyfikację ;)

Jeśli chcecie wskazówki dot. instalacji itd. to znajdziecie je TUTAJ

Miłego grania :-)
Jeszcze dodam, że mod nie jest już rozwijany.
Aczkolwiek jest bardzo bogaty w możliwości i dodatki, które oferuje - nie wszyscy będą umieli je wykorzystać, bo to nie jest mod dla wszystkich. Ma wiele tajemnic i sekretów :D

To, że nie powstają nowe wersje usprawiedliwia fakt, iż zostały wydane 3 wersje ów mod'u a ostatnia jest finałowa i nie zawiera błędów ;)

Alive Mod 16 - ściągniecie go STĄD


Obrazek


Instrukcja instalacji Alive Mod 16

WAŻNE! Najpierw musimy wywalić wszystkie inne mody, przenieś także wszystkie zapisy stanów gry - czyli folder savegame np. do folderu Moje dokumenty.

Po ściągnięciu spakowanego mod'a do formatu .zip należy go rozpakować programem archiwizującym np. WinRAR'em. Szukamy w rozpakowanym folderze pliku odpowiadającego za instalkę i uruchamiamy go. Wybieramy jako folder rozpakowania lokalizację, gdzie mamy zainstalowaną grę Mafia. Wpisujemy ręcznie hasło dokładnie tak samo jak poniżej podczas instalacji:
Alive mod v.16
Instalujemy, wchodzimy do katalogu, gdzie mamy zainstalowaną grę Mafia, następnie w tym folderze szukamy gdzieś na dole następnego folderu o nazwie Mafia i wchodzimy do niego, kopiujemy wszystkie pliki znajdujące się w nim i wklejamy do wcześniejszego folderu, oryginalnego, gdzie zainstalowana jest Mafia. Jeśli system zapyta się, czy podmienić pliki - należy użyć opcji "Tak, na wszystkie" - czy coś w tym stylu :D

Później odpalamy Mafię, wybieramy profil EAX (bądź tworzymy własny, lecz nie gwarantuję właściwego działania mod'u w takiej sytuacji, gdyż tego nie testowałem), wchodzimy do opcji i ustawiamy sobie na domyślne ustawienia, klawisze, grafika jak i zarówno pozostałe opcje i dźwięk należy przestawić jak się chce :D

Uruchamiamy Swobodną jazdę i wybieramy dany tryb, czyli Miasto - małe, Miasto - dzień, Miasto - noc, Poza miastem - noc, Poza miastem - dzień no i gramy ;)

Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej o możliwościach modu, należy wejść do folderu z grą Mafia i odszukać pliku strony internetowej (format .htm) o nazwie en. Tam znajdziemy mnóstwo informacji o modzie. Także warto odwiedzić poniższe strony:

http://www.webgamer.ru/index.php?language=en&page=p115

http://homepages.ihug.com.au/~trident/index.htm


Dobrej zabawy! ;)
Acozz napisał(a):
Samobójstwo he he, a co do Road Mod to Mafioso możesz zrobić także nową wodę bo ta w Mafii nie jest za piękna.


Postanowiłem pobawić sie trochę teksturami, o ile udało mi sie podmienić tekstury reklam i chodników, to już z wodą mi sie nie udało. Nie wiem czemu, ale tekstury nie były wyświetlane, najprawdopodobniej nie wystarczy tylko podmienić odpowiednio podpisanych tekstur. Mafioso na pewno wie więcej ode mnie i być może wie jak, to rozkminić ;-)
Obrazek
Grisha - musisz mnie nauczyć, jak podmieniać textury reklam, itp. ;)
Mnie też!!