Moja ocena Mafii II

Tak oceniam grę "Mafia II"

Grafika 9/10
Dźwięk 10/10
Klimat 10/10
Samochody 10/10
Policja 4/10 ( Szypko ją gubisz )
Fabuła 8/10
Końcówka gry 1/10
Zabawa w grze 8/10
Muzyki 10/10
Mapa 7/10 ( Nie ma miejscówek po za miastem oraz te które były w misji )
Model jazdy 10/10
Model zniszczeń 7/10 ( Miał być lepszy)
Misje 9/10


I tak oceniam grę "Mafia II" czekam na was, jaką wy dacie ocenę "Mafii II".

Przenoszę do Mafii II - M.
Grafika 10/10 - powalająca ;D
Dźwięk 10/10 - świetny
Klimat 10/10 - <3
Samochody 10/10 - cudeńka
Policja 4/10 - że tak się wyrażę, mało inteligentne boty
Fabuła 8/10 - brak jakichkolwiek zastrzeżeń, chociaż mołgaby być bardziej rozbudowana ;)
Końcówka gry 6/10 - W miarę trudna, chociaż, liczyłem na coś więcej ;<
Zabawa w grze 9/10 uwielbiam jeździć późnym popołudniem ISW 508 w okolicach Parku ;)
Muzyka 10/10 - genialna !
Mapa 7/10 ( Nie ma miejscówek po za miastem oraz te które były w misji )
Model jazdy 10/10 - świetny, wręcz genialny, chociaż włączenie ogranicznika prędkości przy dużej szybkości,
Model zniszczeń 8/10 - fajnie się jeździ bez koło :)
Misje 7/10 - zróżnicowane, ale mała ilość ;/
Obrazek
Grafika- 10/10 zarąbista :-)
Dźwięk- 8/10. Fajny dżwięk szczególnie Waybara Hot Roda na niskich obrotach :))
Klimat 10/10 Taki jaki powinien być.
Samochody 10/10. To dzięki zabytkowym samochodom zakupiłem dwie gry z serii Mafia
Policja 8/10. Policjanci w Mafii II to takie lenie że niewiem. Za to łatwo wygrać pościg
Fabuła 10/10 Genialna.
Końcówka gry 10/10 Smutny ale pasuje do gry, pokazuje jaka jest prawdziwa Mafia.
Zabawa w grze 8/10 Dobra szczególnie pościg samochodowy przez sklep Vangel"s :-)
Muzyka - 10/10 Zarąbista
Mapa- 9/10 Fajna,fajna lecz brakuje tu miejsc typu Hotel Empire, lub Odlewni (chodzi o tą z misji Dzikusy)
Model jazdy 10/10 Świetny :-D
Model zniszczeń 8/10 Nie najlepszy ale nie najgorszy
Misje 10/10 fajna fabuła ale zbyt dużo jeżdżenia szczególnie w jedenastej Misji. Ile można :roll:
Obrazek
Jak powyżej tylko:

Policja 7/10 - czasem zbyt leniwa, ale fajnie jest, że można ich przekupywać, płacić mandaty, poza tym fajnie się ucieka :mrgreen:
[img]http://i49.tinypic.com/2m3oaz5.png[/img]
Grafika- 10/10 - bardzo dobra
Dźwięk- 10/10. dzwieki sa bardzo dobre szczegolnie strzelanie z thompsona (wbrew opinia ze w M1 byl lepszy a wcale nie w M1 byla taka dziwna pukawka a nie thompson)
Klimat 10/10 - jestem tym zachwycony :D
Samochody 10/10. - ta auta same w sobie sa swietne a w grze super wykonane
Policja 10/10. - moze i lenie ale dobrze ze jest z nimi łatwiej bo mozna swobodniej postrzelac a nie jak w GTa ze gwiazdki mnoza sie nam z kolejnym strzalem albo monotonna ucieczka przed policja za potracenie kogos jak w GTA
Fabuła 10/10 Genialna - tak samo jak w jedynce
Końcówka gry 5/10 nie do konca tego sie spodziewalismy , mogli chociaz zabic joe w jakiejs scence to wtedy byloby dobre
Zabawa w grze 10/10 niema bajerow jak w GTA ale ta gra nadrabia fabuła i ciekawymi misjami nietrzeba innych ciekawostek
Muzyka - 10/10 wymiata
Mapa- 9/10 ogolnie fajne miasto , dobrze im wyszlo , tereny pozamiejskie ? niby ich niema ale w M1 byly troche nierealne co to za wyjazd z miasta gdzie jest tylko jedna droga prowadzaca spowrotem do miasta ?:D czyzby Lost heaven bylo planeta ?:D
Model jazdy 10/10 Świetny
Model zniszczeń 10/10- rozsadny wystarczy jak na Mafie 2 , oczywiscie od 3 bede wymagal lepszego
Misje 10/10 - niemam zastrzezen :)

Ogolnie cała gra jest dla mnie mistrzowska tylko ta koncowka taka niewyrazna :)
-Mam żone.. Nie zabijajcie mnie ,zrobię wszystko!
-Trzeba było myslec o żonie wczesniej
Grafika 8/10 Przyzwoicie, jednak patrząc na trailer LAN mogło być lepiej.
Dźwięk 9/10 Nie mam większych zastrzeżeń.
Klimat 10/10 Zajekurczakowy, szczególnie zima.. :D
Samochody 9/10 - Za mało modeli, auta z lat 40 'znikają' w latach 50.
Policja 5/10 - Łatwo zgubić, w miarę rzadko [bynajmniej w moim odczuciu] reagują na 'agresywną' jazdę.
Fabuła 9/10 - Jest dobrze, ale czuję lekki niedosyt
Końcówka gry 7/10 - Hmm.. Brakuje mi jednoznacznego zakończenia, i jakiejś opowieści o dalszych losach Vita.
Zabawa w grze 8/10 - Brakuje dodatkowych gierek, przecież w barach nie tylko pije się piwo? :)
Muzyki 10/10
Mapa 8/10 - Przyzwoita, jednak jak dla mnie jest zbyt mało lokali do których można wejść.
Model jazdy 10/10
Model zniszczeń 6/10 Średnio.
Grafika 10/10 - świetna grafika, szczególnie woda
Dźwięk 10/10 - świetne odgłosy zarówno silników samochodów jak i szelestu skrzydeł ptaków
Klimat 10/10 - powrót do Mafii po latach (bezcenny)
Samochody 10/10 - autentyczne pojazdy, świetnie dopracowane, różne przyspieszenia oraz różne drogi hamowania dla poszczególnych modeli
Policja 3/10 - nie łapie za prędkość, gdy jedzie z naprzeciwka
Fabuła 8/10 - czuję lekki niedosyt
Końcówka gry 8/10 - ostatnia misja zdecydowanie najtrudniejsza, brak definitywnego wyjaśnienia historii Joe
Zabawa w grze 9/10 - to co potrzebne jest, nie ma sensu robić z Mafii GTA czy Simsów
Muzyka 10/10 - świetna muzyka ( nie bez powodu Mafia II zajęła 1 miejsce w rankingu na najlepszą muzykę oryginalną)
Mapa 6/10 - sporo uciętych fragmentów mapy
Model jazdy 10/10 - fenomenalne zachowanie samochodu na suchej nawierzchni jak i na śniegu
Model zniszczeń 4/10 - słabe efekty wypadków, brak porządnych wgnieceń blachy
Misje 7/10 - same misje extra, lecz było ich zdecydowanie za mało
Ogólnie Mafia II ma u mnie ocenę 8/10.
Grafika 9/10
Dźwięk 10/10
Klimat 10/10
Samochody 7/10 (jakim cudem w 1951 roku pojawiają się samochody z 1957 roku?)
Policja 5/10
Fabuła 7/10
Końcówka gry 1/10
Zabawa w grze 7/10
Muzyki 10/10
Mapa 6/10
Model jazdy 9/10
Model zniszczeń 8/10
Misje 7/10

Tyle ode mnie.
Grafika 10/10
Dźwięk 10/10
Klimat 10/10
Samochody 9/10
Policja 5/10
Fabuła 9/10
Końcówka gry 10/10
Zabawa w grze 8/10
Muzyki 10/10
Mapa 8/10 mała mapa strasznie i dużo wyciętej z bety...
Model jazdy 7/10
Model zniszczeń 6,5/10
Misje 9/10
Grafika 9,5/10 - świetna, ale to 0,5 odjęte za to, że troszeczkę za bardzo cukierkowa
Dźwięk 10/10 -
Klimat 10/10
Samochody 9/10 - wspaniale wykonane, ale mogłoby być więcej
Policja 4/10 - głupia jak but, ale fajne są możliwości przekupywania i śledztw
Fabuła 9/10 - świetna
Końcówka gry 8/10 - dobra, ale mogła by być lepsza
Zabawa w grze 8,5/10 - mimo, że jest krótka, to przeszedłem ją już prawie 3 razy i przejdę również 4 :)
Muzyka 10/10
Mapa 8,5/10
Model jazdy 9/10
Model zniszczeń 7/10
Misje 9/10
Let the good times roll
Też sobie ocenię :-)

Moja ocena:


Grafika 10/10
Dźwięk 10/10
Klimat 4/10 - jakoś tak nie czuję tego samego, co miała jedynka...
Samochody 9/10
Policja 7.5/10
Fabuła 4/10 - za dużo wycięte!
Końcówka gry 9/10 - fajna, tajemnicza...
Zabawa w grze 8/10
Muzyki 10/10
Mapa 6/10
Model jazdy 9/10
Model zniszczeń 7/10
Misje 7/10

Podsumowanie 100.5/130 - nawet, nawet, ale mogło być lepiej! :->
Grafika 7/10 Mogła być lepsza
Dźwięk 5/10
Klimat 5/10 Klimat... co chwile te same sklepy. W dodatku robione na przymus. Budynki też jakoś nie specjalnie mi się podobały
Samochody 5/10 Mała różnorodność, brak odskoczni od klimatu (Wózek widłowy to był dobry pomysł :P)
"Policja 4/10 ( Szypko ją gubisz )" (Jak grałeś na easy to się nie dziwie :P u mnie zawsze było jej wszędzie pełno)
Fabuła 5/10 (Nudna i monotonna :P Brak sensownego zakończenia. 5 daje za nawiązkę do poprzedniczki. Inaczej bym dał 3 :P
Końcówka gry 2/10
Zabawa w grze 5/10 Brak jakichkolwiek unikalnych miejsc :P
Muzyki 5/10 Mało dobrych nut (podobały mi się dwie)
Mapa 3/10 Zbyt namieszane z DLCami. Raz coś jest, drugi raz jest przebudowane...
Model jazdy 5/10
Model zniszczeń 4/10
Misje 3/10

Ogólnie M2 jest do dupy. W dodatku brak zaawansowanych opcji video. Nawet Low wymaga zbyt wiele.
Zbyt wiele kolizji. Nawet w miejscach w których być nie powinna.
Zbyt duża przewidywalność policji...
Nawet jak na taka dużą różnorodność przechodniów. Powtarzają się zbyt często

Ogólnie większą frajdę sprawiło mi czekanie na demo. Oraz samo oczekiwanie na jego download w ten sam dzień ;]
Wiele spekulacji, odkrywanie czegoś co nie było umieszczone w demie. Oraz wyjście poza czerwona barierę jako drugi :D
ProGlitcherPL On YouTube | World War II Mod on MODDB | Blog Cukra
Grafika- 7/10. Na takich ustawieniach na jakich grałem wyglądała dość dobrze, jednak cudów nie było.
Dźwięk- 8/10.
Klimat- 6/10. Lata 40 zimą wyglądały dość fajnie, później cały czar prysł.
Samochody- 7/10. Dość fajne, jednak mogło by być ich trochę więcej.
Policja- 4/10. Rzadko się zdarzało, żebym nie mógł jej zgubić- zawsze robiła coś głupiego.
Fabuła- 5/10. Jak na następczynie legendarnej Mafii zbyt krótka, monotonna, niezbyt wzruszająca.
Końcówka gry- 7/10. Fajna ostatnia misja, dość tajemnicza końcówka.
Zabawa w grze- 5/10. Na początku było dość fajnie, jednak po pierwszym przejściu gra się znudziła.
Muzyka- 9/10. Fajne, klimatyczne utwory.
Mapa- 7/10. Nie za duża, nie za mała, jednak brakuje kilku możliwości.
Model jazdy- 8/10. W zimie jeździło się bardzo fajnie, w lecie też było dość ciekawie.
Model zniszczeń- 6/10. Przy ostrzejszych wypadkach za słaby.
Misje- 4/10. Misje w grze powinny być dla mnie jak rozdziały w dobrej książce. Kończę następny, jest 3 w nocy, ale mam to gdzieś, bo muszę się dowiedzieć co było dalej. Niestety z misjami w Mafii 2 tak nie było, większość zbyt łatwa (tak, grałem na najtrudniejszym poziomie) lub zbyt krótka.

Średnia 6,3/10. Pewnie gdyby nie to, czego oczekiwałem po następczyni epickiej jedynki ocena byłaby wyższa. Wątpię, żebym kiedykolwiek wrócił do tej gry, co najwyżej ściągnę soundtrack.
na razie "przebiegłem" szybko główną gre przechodząc od misji do misji, za bardzo się nie włóczyłem.
Mam szczęście że mam nową kartę graficzną i mam możliwość podziwiać te cuda w ustawieniach na full.
Asus AMD 6970 v 890Mhz
Trochę optymizacja pod AMD zwalona, nawet jak procek karty podkręcony do 903 Mhz a procesor I7 2500k wykręcony do 4800Mhz to przy duzej ilości ognia, i strzelających botów potrafi zwolnić.

Rozumiem że to ma być efekt współpracy z NVidia :evil:
No i nieźle grzeje kartę, obroty wentylatora od 70% w górę by utrzymać temperaturę około 60-70C, jak odkurzacz
Zastanawia mnie jak by to było na NVidia.

Czy detale typu dymek, odprysk wody itp były by jeszcze bardziej spektakularne.
Niemniej uczta dla oczu jest super.

Czego mi brakuje?
Ubogo wręcz nędznie ze sklepami, barami itd to co było w GTA,
Liczyłem że odwiedzę bar z dziwkami, czy różne sklepy i restauracje, a w nich różne atrakcje, jak to w życiu.

Teraz bawię się w dodatku Vendetta, wkrótce planuje kupić resztę dodatków, które w sumie będą kosztowały dwa razy tyle co gra (kupiłem wersje MAIN PACK za 10 funtow, była jeszcze wersja za 5) w tym momencie dodatki kosztują 20 funtów.
Grafika 10/10 ( czegoś takiego nie widziałem :D)
Dźwięk 9/10 (nie zawsze taki zadowalający)
Klimat 10/10 ( O Taaaaaak !)
Samochody 10/10 (bardzo fajne)
Policja 2/10 (IQ policji to jakiś paradox :D )
Fabuła 7/10 (no obiecankach o tak wspaniałej fabule pozostało :( )
Końcówka gry 4 (brakuje dokończenia)
Zabawa w grze 9/10 ( mogło być lepiej
Muzyki 100/10 (Czegoś takiego NIGDY nie było wszyściutko dobrane i zgrane )
Mapa 10/10 (Mi się podoba)
Model jazdy 10/10
Model zniszczeń 9/10 (Czasami fajny a czasami porażka :D )
Misje 10/10 (Jak by nie patrzyć każda zapiera dech w piersiach )

Ogółem

Wszystko fajnie ale jeśli twórcy dokonali by tego co obiecywali Mafia 2 biła by Grand Theft Auto IV na głowę ale niestety tak nie jest .
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT