Moja ocena Mafii II

Grafika - 10/10, ta ocena chyba nie wymaga komentarza
Dźwięk - 9/10, jest trochę niedoróbek, niektóre dźwięki mają zaburzoną proporcję głośności,
Klimat - 8/10, za szybko się zmienia, aby się wczuć,
Samochody - 10/10, za rozmaitość,
Policja - 4/10, tępaki prawie jak u nas w Polsce,
Fabuła - 7/10, bardzo ciekawa, ale za krótka,
Końcówka gry - 4/10, wiadomo czemu,
Zabawa w grze - 10/10,
Muzyka - 8/10, punkty za pracę twórców, ale osobiście taka muza nie przypada mi do gustu,
Mapa - 7/10, liczyłem na większą,
Model jazdy - 8/10, takie drifty to tylko na filmach,
Model zniszczeń - 5/10, realistycznie przedstawiono obtłuczony samochód, ale fura, która wjedzie w drzewo z prędkością 150 km/h wygląda trochę inaczej niż w grze,
Misje - 8/10, trochę za proste; ciekawe, ale za proste.
Moje oceny są takie:

Grafika - 9/10. Bardzo ładnie wyglądające miasto, pomieszczenia, pojazdy i dopracowane tekstury.

Grywalność - 8/10. Nieźle został zrobiony system krycia się z osłonami, całkiem fajny system jazdy, ale misje są dość długie i liniowe.

Dźwięk - 10/10. Soundtrack jest świetny. W radiu możemy posłuchać wiele kawałków z lat. 40 i 50'tych. Jak dla mnie świetnie.

Ocena: 8+/10.
Grafika 10/10 - Super grafika, nie mam zastrzeżeń
Dźwięk 10/10
Klimat 10/10 - Idealny ;-)
Samochody 8/10 - Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej
Policja 2/10 - Beznadziejnie, za łatwo można uciec przed gliniarzami :-/
Fabuła 6/10 - Może być, chociaż w pierwszej części Mafii fabuła jest lepsza
Końcówka gry 8/10 - Końcówka dobra, zupełnie jak przystało na szarą rzeczywistość mafijnej społeczności ;-)
Zabawa w grze 5/10 - Można sobie pojeździć, ale w końcu to się nudzi
Muzyka 10/10 - Muzyka jak najbardziej pasuje do gry. Twórcy się postarali ;-)
Mapa 7/10 - Mapa mogłaby być bardziej rozległa ;-)
Model jazdy 9/10 - Fajnie prowadzi się auta ;-)
Model zniszczeń 4/10 - Średni, mógłby być lepszy

Ogólna ocena Mafii II - 9/10
Obrazek They never fight alone...
Grafika 8/10 - Grałem na PS3 i jakoś przejdzie. Nie było fajerwerków.
Dźwięk 8/10 - Było słychać skrzypienie zawieszenia :-F
Klimat 3/10 - Lata '40 i '50 mogłyby być lepiej wykorzystane
Samochody 5/10 - Nie było ich wiele i co nowy rozdział, znikały jedne a pojawiały się inne. Jedynie Potomaki się wszędzie toczyły.
Policja 4/10 - Upierdliwi i zbyt głupi.
Fabuła 2/10 - Absolutnie nie pociągająca fabuła, robiona na siłę.
Końcówka gry 0/10 - Tak lichego zakończenia chyba nigdzie nie widziałem.
Zabawa w grze 5/10 - Zaczynając grę było WOW! A później zawiało nudą...
Muzyki 8/10 - Muzyka była fajna, to trzeba im przyznać.
Mapa 3/10 - Czułem niedosyt, wiele miejsc zostało głupio zablokowanych.
Model jazdy 6/10 - Czuło się samochód.
Model zniszczeń 5/10 - W Mafii był ciekawszy.
Misje 3/10 - No cóż, tak jak fabuła. Po dziś dzień robi mi się słabo gdy mam przejść Wycieczkę na wieś, w M2 nie miałem większych przeżyć.

Total: 46%
Mafia 2 jest spaprana, zawiodłem się na tym tytule.
Obrazek
Grafika 6/10 - grałem na Xboksie i grafika bardzo mi się podobała. Może to dlatego, że na codzień gram na starym jak świat komputerze, toteż moje wymagania odnośnie grafiki nie są zbyt wygórowane :D Jednak jak dla mnie mogłaby być ciut ciemniejsza i taka bardziej "brudna" if you know what I mean, więc za to ciut obniżam ocenę.

Dźwięk 6/10 - za dźwięki również plus. Solidnie to wszystko wykonane, dobrze zrobione dźwięki broni, jednak zabrakło mi więcej takich odgłosów, które ożywiłyby otoczenie, takich odgłosów ulicy. Mogło być ich ciut więcej.

Klimat 5/10 - daję tutaj piąteczkę, bo doceniam drobiazgi, które od razu sprawiały, że klimat był bardziej wyczuwalny. Mam tu na myśli m.in. pucybuta, który mógł nam wyczyścić buty - bardzo lubię takie dodatki, jednak z drugiej strony zgadzam się z Xtravaganzą, że można to było trochę lepiej wykorzystać. Potencjał był, zabrakło pomysłów na jego wykorzystanie.

Samochody 6/10 - tutaj daję aż siedem, bo według mnie samochody były ładnie wykonane, z dużą dbałością o szczegóły, jednak mogło być ich więcej, znacznie więcej.

Policja 5/10 - upierdliwa, ale taka chyba powinna być :D Sztuczna inteligencja stróżów prawa pozostawia wiele do życzenia, ale jednak lubiłem się z nimi ganiać i brać udział w strzelaninach z udziałem policji, bo z celnością jest u nich całkiem nieźle :D

Fabuła 1/10 - zupełne rozczarowanie, tragedia wręcz. Fabułę tej gry można oceniać wedle dwóch kryteriów: albo jako fabułę następczyni genialnej pierwszej Mafii, albo fabułę sandboksa o mafii lat 50. Ja przyjmuję to pierwsze kryterium i niestety Mafia 2 do pięt nie dorasta jedynce pod tym względem. Zmarnowany potencjał, zupełnie zmarnowany potencjał. Fabuła nie wciągająca i jak powiedział mój poprzednik opowiedziana na siłę.

Końcówka gry 1/10 - za końcówkę również nędzna jedynka, więcej dać nie mogę, bo byłem po prostu rozczarowany. Zobaczyłem ostatni filmik i moją jedyną reakcją było: "yy, to już..?". Nędza, dno i wodorosty.

Zabawa w grze 5/10 - powiem szczerze, że właśnie na tym spędziłem przeważającą część mojej przygody z Mafią 2 :D Sporo radochy dawało mi po prostu ganianie się z gangami i policją po ulicach i zaułkach i strzelanie się z nimi, jednak jak wiadomo i to potrafi się znudzić.

Muzyka 9/10 - zdecydowanie najmocniejsza część Mafii 2. Muzyka świetnie pasująca do pokazanej epoki, wykonawcy zostali wybrani perfekcyjnie - Dean Martin, Django Reinhardt, Duke Ellington, Louis Jordan, Louis Prima, czy Ritchie Valens to gwarancja dobrej muzyki :)

Mapa 5/10 - mapa duża, bardzo zróżnicowana i gdyby nie wspomniany przez Xtra fakt, że sporo miejsc zostało beznadziejnie poblokowanych to było by bardzo fajnie. A tak, jest tylko fajnie i 5 punktów.

Model jazdy 8/10 - genialny model jazdy, któremu naprawdę niewiele można zarzucić. Samochód w M2 prowadzi się bardzo realistycznie, naprawdę, nie mam większych zastrzeżeń.

Model zniszczeń 6/10 - nie było z tym tak całkiem źle. Dawno grałem, jednak pamiętam, że można było zrobić niezłą rozwałkę :D

Misje 4/10 - niektóre całkiem ciekawe, jak chociażby misja, która nazywała się bodajże Obsługa Hotelowa. Fajnie mi się ją przechodziło, sporo akcji, ciekawie zbudowana. Ale to jedna jedyna misja, która mnie zaciekawiła i mówię to z pełną odpowiedzialnością. Misje są po prostu... nudne. Ocenę tego kryterium obniża także fakt, że w Mafii 2 nie mamy praktycznie misji pobocznych. Dlatego tylko nędzne 4.

TOTAL: 67%

67% to niezbyt wiele, spodziewałem się więcej po następczyni legendy, jaką była Mafia 2. W dwójeczce głównie zawiodły mnie misje i fabuła. Po mojej ocenie widać fakt, że 2K Czech skupiło się głównie na mechanice rozgrywki, która była bardzo dobra, zapominając jednak o sprawie najważniejszej, jaką w tej grze jest fabuła. Mafia 2 była grą dobrą, ale nie jako następczyni Mafii, a jako sandboks o mafii lat 50. Jako następczyni Mafii była grą nędzną.
Grafika 10/10 ( bardzo ładna )
Dźwięk 10/10 ( dzwiek bardzo fajny )
Klimat 10/10 ( genialny klimat )
Samochody 10/10 ( fajne samochody )
Policja 3/10 ( nie zbyt fajna )
Fabuła 9/10 ( mogla byc dluższa ale jest dobra )
Końcówka gry 7/10 ( nawet , nawet )
Zabawa w grze 9/10 ( ahh , uwielbiam strzelac sie z policją )
Muzyki 10+/10 ( fajna muzyka , lepsza niz w calej serii GTA )
Mapa 9/10
Model jazdy 10/10 ( tryb realistyczny i jest gitez )
Model zniszczeń 9/10 ( bardzo fajny model zniszczeń )
Misje 9/10 ( ciekawe misje , najfajniejsza dla mnie byla misja 10 )
"Człowiek, który walczy z potworami musi uważać by sam się nim nie stać"
Pozwolę sobie zrobić to samo co niv.
Misje 5/10Misje są bardzo barwne,ale NIE CIEKAWE,poza paroma wyjątkami to misje są nudne jak flaki z olejem.Ten sam schemat:30%to jest jazda,50%to akcja,20%to dialogi.
Grafika 7/10Grafika jest dobra,ale te postaci są zrobione z plastiku i jak to było w przypadku grubasa z plastiku i plasteliny.Grałem na PS3 i spodziewałem się dobrze wykonanych lokacji i się doczekałem.
Model zniszczeń samochodów 3/10Model zniszczeń jest żałosny zero wgnieceń,zero jakichś reakcji ze strony Vita(lub innej grywalnej postaci)i kierowców,oni zachowują jak nierozgranięci w klasie wiecznie:-Och uderzył ktoś mnie.Albo:What the fuck!?
Model zniszczeń(ogólnie)8/10Tutaj jest znacznie lepiej,drewniane drzwi się rozdupcaja anie dziurki.
Klimat 9/10Klimat czuć w latach 40.Za to aż 9.
Fabuła 2/10Scenariusz chyba napisał Paco Plaza,bo to do niego pasuje.Na początku trzyma się kupy a później to kupa :-P
Fun w free-roamie 5/10Połowa za to że fajnie przebrać Jimmiego w strój ala"Reservoir Dogs".I reszte.I tą złą resztę czyli po godzinie:No comment.
Policja5/10Powinna dać na luz z tym że idziesz po ulicy z bronią bo zapomniałeś jej schowac i już syrena...Jest fajna wymiana ognia specjalnie pudłując :-D
Mapa 4/10Mapa jest mała,po kilku pościgach znasz ją na pamięć.Chociaż miasto się fajnie rozwija.
Muzyka10/10Coś dobrego,najbardziej zapamiętałe Johna Lee Hookera,którego piosenki słucham w czasie pisania tego posta.Dean Martin,Sam Butera,Little Richard,czego jeszcze chcieć od życia!?
Koniec gry 2/10Jezu,co to było?Jeden człowiek...Vito Scaletta zabija 400 mafiozów,wychodzi bez szwanku,jeszcze gada do Carla.Chyba każdy na tym Forum wie że jak gangster ma kogos zabić to go zabija a nie jeszcze rozmyśla nad sensem życia.
OGÓŁEM:4/10!
Czemu tak słabo?Bo gra jest SŁABA(Boże co za suchar!).Gra zrobiona dla gimbów co chcą grać w"zabijanie".Spodziewałem się że po zakończeniu mafii 2 wyjdę z pokoju i powiem:Gra skończona! a nie:Gra skończona do połowy.Szczerze to kupiłem mafie 2 przed tym jak kupiłem jedynke.Za pierwszym razem:super!(do przed ostatniej misji)za drugim razem:Dobra to wiem ,tutaj trzeba iść,po co pytać tego mechanika?(w cut-scencke)Kiedy ty go zabijesz!!??Gra ogółem fajna,ale nie tak bardzo jak inne.
Pozdrawiam
Grafika 9/10
Dźwięk 10/10
Klimat 10/10
Samochody 8/10 (nie można wjechać Hotrod'em do garażu)
Policja 2/10 ( Bezmyślne maszyny )
Fabuła 6/10 (spodziewałem się o wiele...wiele więcej)
Końcówka gry 2/10 (daje możliwość do kontynuacji serii, nie to co zakończenie jedynki)
Zabawa w grze 8/10
Muzyki 10/10 (zdałoby się więcej Jazzu)
Mapa 7/10 ( Nie ma miejscówek po za miastem oraz te które były w misji )
Model jazdy 10/10
Model zniszczeń 8/10
Misje 7/10 (dużo powtórek misji z jedynki, i przez całą grę napieprzanka, wito rozwala z Joe wszystko dookoła)
Obrazek
Grafika: 9/10
Dźwięk 9/10 (niektóre bronie sztucznie brzmią)
Klimat: 10/10
Samochody: 10/10
Policja: 1/10 (nawet się pobawić nie można bo patrzą na Ciebie i nic nie reagują)
Fabuła: 9/10
Koniec gry: 1/10 (spać po nocach nie mogłem bo się zastanawiałem jak to się skończyło)
Zabawa: 7/10
Muzyka: 10/10
Mapa: 8/10
Model jazdy: 9/10 (czasami dziwne wywala na prostej drodze)
Model zniszczeń: 7/10
Misje: 8/10 (niektóre misje są za długie i nudzą)

To tylko moja ocena :-) nikt nie musi się z nią zgadzać :-)
To jeszcze ja dodam swoją ocene ;)
Grafika: 10/10 (Dobre tekstury, oraz optymalizacja)
Dźwięk 8/10 (Samochody mogły by mieć lepsze dźwięki)
Klimat: 7/10 (To już nie to samo co w pierwszej części)
Samochody: 9/10 (Brakuje przedwojennych modeli)
Policja: 5/10 (czasami ich IQ jest niższe od Dody)
Fabuła: 7/10 (Za krótka)
Koniec gry: 5/10 (urywa się wątek)
Zabawa: 10/10 (Pół roku, prawie codziennie grałem)
Muzyka: 9/10 (Czegoś mi brakuje)
Mapa: 6/10 (Zbyt nowoczesna)
Model jazdy: 8/10 (Czasami wozy są za szybkie jak na tamte czasy)
Model zniszczeń: 3/10 (Przy lekkim uderzeniu, maska odpada?)
Misje: 7/10 (Zbyt linkowe, brak możliwości podejmowania wyborów)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Nivener i Xtravaganza. Nie ma to jak posunąć się do stwierdzenia że fabuła została opowiedziana na siłę, kiedy właśnie to fabuła jest jednym i głównym punktem tej gry. cóż ja za wszystko mogę dać 9/10 i 10/10, gra jest genialna, a fabuła jak fabuła, mafijna historia z różnymi ciekawymi wątkami, każdy ma swój gust ale nigdy nie zrozumiem jak można fabułę tej gry ocenić na 1. Rozumiem zakończenie, ale sama fabuła była wręcz epicka.
Jak wspomniałem, ocena zależy od tego, jakie kryterium przyjmiesz. Kryteria były dwa, ja całą grę oceniam jako spadkobierczynię pierwszej Mafii. W tym kryterium ta gra nie sprostała moim oczekiwaniom. Zbyt długo na nią czekałem, by zadowolić się czymś takim.

Owszem, nie twierdzę, że gra jest zła, po prostu spodziewałem się czegoś więcej, GŁÓWNIE po fabule.
Grafika: 9/10 (Bardzo dobra, fajnie wygląda gra)
Dźwięk 8/10 (Miło się słucha pojazdów, bronie to jeszcze nie te dzwięki:D )
Klimat: 8/10( świetny klimat gry, ale jeszcze coś brakowało do ideału czyli mafi 1:D)
Samochody: 9/10
Policja: 5/10 (powątpiewam w tą policje :D)
Fabuła: 9/10
Koniec gry: 5/10 (Nie dokończona gra:/ myślałem, że będzie lepiej)
Zabawa: 8/10(miło spędziłem czas przed tą grą)
Muzyka: 10/10( muzyka wręcz świetna, lubię muzykę z lat 50.)
Mapa: 8/10
Model jazdy: 10/10
Model zniszczeń: 7/10( troszeczkę nie realny)
Misje: 8/10 (niektóre misje są podobne do jedynki)

ogólnie 8/10
Grafika 10/10
Dźwięk 10/10
Klimat 9/10
Samochody 9/10
Policja 5/10
Fabuła 8/10
Końcówka gry 1/10
Zabawa w grze 7/10
Muzyki 10/10
Mapa 9/10
Model jazdy 8/10 ładne efekty, ale zabrakło manualnej skrzyni biegów. Większą frajdę z jazdy miałem w pierwszej części mafii.
Model zniszczeń 9/10
Misje 8/10
Wszystko na 10 ;-)