Moja ocena Mafii II

A co tam, odkopie temat (z resztą i tak był nadal na pierwszej stronie) i również zrobię sobie podsumowanko:


Grafika: 9/10 (bardzo dobra optymalizacja, teksturki wysokiej jakości, przyjemne kolory miasta, roślinności.)

Dźwięk 8/10 (reprezentuje wysoki poziom, choć irytują mnie niektóre dźwięki samochodów oraz broni, dialogi zrealizowane super.)

Klimat: 6/10 (To już nie są czasy prohibicji... Zdecydowanie bardziej wczuwałem się w latach 30. Lost Heaven.)

Samochody: 8/10 (Świetnie oddane, irytują mnie pozmieniane nazwy marek w stosunku do pierwszej Mafii oraz przede wszystkim BRAK MANUALNEJ SKRZYNI BIEGÓW.)

Policja: 5/10 (no niestety, bardzo krucho z ich AI. Dużo trudniej było ich zgubić w pierwszej części, ponadto brakuje mi zatrzymywania po przejechaniu na czerwonym świetle)

Fabuła: 7,5/10 (Świetna opowieść mafijna, nieco bardziej prawdopodobna, niż ta z części pierwszej, momentami potrafiła trzymać w napięciu jednak do poprzedniczki się nie umywa.)

Koniec gry: 3/10 (Zupełnie mi się nie spodobało nagłe przerwanie opowieści przed samym jej zakończeniem. Wolałbym, żeby to była zamknięta historia.)

Zabawa: 6/10 (Co prawda można było poszaleć po ulicach Empire Bay, ale najbardziej brakowało mi dodatkowych trybów rozgrywki. Strzelaniny w misjach momentami nieco nużące, a zwłaszcza w kiepskich DLC.)

Muzyka: 8/10 (Odpowiada w dużej mierze za klimat w grze, bardzo fajna.)

Mapa: 6/10 (Miasto bardzo ładne, lecz układ dzielnic oraz ogólnie ulic nie przypadły mi do gustu. Brakuje bardziej charakterystycznych miejsc oraz terenów pozamiejskich.)

Model jazdy: 8/10 (bardzo fajnie się je prowadzi, lecz jak wcześniej wspomniałem BRAKUJE MANUALKI!)

Model zniszczeń: 3/10 (Bieda w stosunku do pierwszej części. Tam było nawet lepiej niż w GTA IV, zaś tutaj... zawodzi.)

Misje: 7/10 (Czasem trzymały w napięciu, ale ich monotonność dawała się we znaki.)



Ogólna Ocena: 6,15 - ja to zaokrąglę do 7

Cóż... Mafia ll głównie zawiodła mnie tym, że ma w tytule Mafia Gdyby to była inna gra, nawet tego samego studia, pewnie bym tak jej nie masakrował, lecz po kontynuacji legendarnej Mafii oczekiwałem czegoś więcej...
Grafika 10/10
Dźwięk 10/10
Klimat 10/10
Samochody 10/10
Policja 2/10
Fabuła 4.5/10
Zakończenie gry 1/10
Zabawa w grze 7/10
Mapa 7.9/10
Model jazdy 10/10
Model zniszczeń 10/10
Misje 5/10
Główny bochater 2/10

Tam,gdzie dałem 10/10,to nie mam nic do dodania.A teraz po kolei

Policja-Jej SI pozostawia wiele do życzenia.Parę razy byłem świadkiem,jak po przekroczeniu prędkości zatrzymywali radiowóz,wysiadali,i gapili się na mnie.
Fabuła-Niezbyt oryginalna,mimo,że potrafi wciągnąć.Czysta komputerowa adaptacja ,,Chłopców z Ferajny'' czy ,,Człowieka z blizną''.
Zakończenie-Bezsensowne,a nawet jego brak.Ogromny niedosyt,którego w brew oczekiwaniom nie wypełniło żadne DLC
Zabawa w grze-Gra równie szybko wciąga,jak i się nudzi w przeciwieństwie do Mafii I
Mapa-Nie miałbym żadnych anonsów,gdyby nie wycięta tama,za którą niestety trzeba zapłacić
Misje-5/10,bo powinno być 2 razy tyle.
Główny bochater-Mieszanina Tony'ego Montany z Henrym Hill'em.Bezbarwny dupek,gotowy na wszystko,by żyć w luksusie.

OCENA KOŃCOWA 8/10
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Haha, co do policji przypomniało mi się jeszcze. Sorry za lekki offtop. Parę dni temu jadę sobie i nagle radiowóz we mnie wjeżdża, nie wiem jak to zrobił, ale przy skręcie chyba chciał wjechać na drugi pas, na którym ja jechałem. Oczywiście zamiast na drugi pas, wjechali w moje drzwi. I co zrobili? Włączyli syrenę i dostałem mandat! :-D
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
A ja miałem taką przygodę:Stoję sobie na światłach,a przede mną wóz gangsterów Clemente,a jeszcze przed nimi policja.Wjechałem w gangsterów,którzy uderzyli w policyjny wóz.Policja chciała aresztować kierowcę,ale odmówił łapówki,więc go rozstrzelała.Ja sobie na spokojnie odjechałem,a policja się nie skapnęła,że to ja jestem sprawcą zdarzenia.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Ja Mafię 2 oceniam bardzo dobrze. Zabrakło trochę elementów, gra jak się okazało niedługo po premierze została mocno okrojona tuż przed wydaniem, lecz i tak ma świetny klimacik i często do niej wracam. Ale bardziej i tak przepadam za jedynką ;)