Mafia 3 - Pierwszy trailer

muore il bandito, la mafia vive
Jestem pod wrażeniem. Nie mogę się doczekać.
No powiem, że zajebiście to wygląda. Na to czekałem i w sumie tego się spodziewałem. Fajnie, że premiera już za rok.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Wygląda pięknie, jednak nie jestem przekonany co do takich postaci i fabuły, która w sumie zajeżdża trochę Zemstą Jimmiego z Mafii 2. Jednak, pozostańmy dobrej nadziei, że twórcy mile nas zaskoczą.

Poniżej trochę więcej informacji i fragmenty gameplay'u



EDIT: Chociaż patrząc po samym gameplay'u nie do końca podoba mi się arcadowy styl gry, bardzo podobny do GTA. Brak tej ciężkości jaka zawsze była w Mafii, wszystko wydaje się bardzo lekkie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Misto piękne, samochody też. Z tego, co zasłyszałem, to akcja będzie się rozgrywać w 1968 roku, co też mnie cieszy. Protagonista najprawdopodobniej wraca z Wietnamu, czyli schemat jest podobny do drugiej części.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Jedyne co mnie rozczarowało jak do tej pory, to to że główny bohater jest czarnoskóry. Fakt, będzie on budował swoją własną organizację ale do włoskiej mafii już nie wstąpi.
muore il bandito, la mafia vive
Z początku myślałem że koleś w bagażniku to Joe xD Ale ogólnie jeśli chodzi o całość jestem zaskoczony, szykuje się na prawdę dobra gra która być może będzie lepsza nawet od "piątki". Najbardziej jednak cieszy mnie fakt że ujrzymy w III Vita, nie wiem czy zauważyliście ale w 3:14 minucie ta stara osoba to Vito, sam w to nie umiałem uwierzyć, poczytałem komentarze, obejrzałem trailer jeszcze raz no i rzeczywiście, mamy starego Vita, jestem pewny na 100% że to on bo ma na brodzie blizny w tym samym miejscu co w Mafii II.
"Lepiej umrzeć młodo, ale z kupą kasy w kieszeni. " ~ Thomas Angelo
Po gameplayu mam mieszane uczucia. Jak kolega wyżej wspomniał nie ma tej ciężkości. Mi to przypomina ojca Chrzestnego, albo inne Saint Row, ale to już nie jest Mafia :/
Słuchajcie, nie tylko włosi mieli monopol na organizacje przestępcze. Może 2 była taka zła bo wyczerpał się już troche pomysł na "włochów". Ja mimo wszystko daje tej grze szanse. Lata są fajne, mam nadzieje że miasto będzie miało pełno aktywności a nie bedzie tylko klockiem do otoczki fabularnej. Mega jest licznik samochodowy w gameplayu. :) Ja jestem zadowolony, chodź nie ma euforii.
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
No właśnie. To jest również ten ból. Od prawdziwej Mafii odchodzimy do gangów rodem z GTA.

Więcej gameplay'u tutaj:



Zabolał mnie ten wyskok samochodem, to już nie jest to samo co kiedyś. Model jazdy jest stanowczo zbyt arcadowy. Postacie odlatują od strzałów, również średnio mi się to podoba.
Wyskakiwanie z pędzącego samochodu? WAT? Wyrzutniki granatów? To ja może pozostanę przy pierwszej części a to potraktuję jako GTA VI. Będzie mniej bolało.
Jedyne co mnie tak na prawdę pociesza to cudowna grafika, która może nadać genialnego klimatu lat 60 i piękna muzyka.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Faktycznie, po obejrzeniu drugiego filmika też odnoszę wrażenie, ze to raczej GTA VI. Zmieniam zdanie - nie tego się spodziewałem. Niemniej jednak czekam, może i tutaj sprawdzi się powiedzenie ''Nie oceniaj książki po okładce.''
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Ach, jak dobrze wrócić na forum. :D

Co do samego zwiastunu trzeciej części, pokazał Nam niezbyt dużo. Spójrzmy o parę lat wstecz, kiedy wydany został pierwszy zwiastun Mafii II, gdzie Vito rozmawia z Lucą a później ukazane jest wiele dynamicznych scen z gry, ba - nawet z niektórych misji (Buzzsaw, Murphy's Law)!
Zwiastun sam w sobie pokazuje przemyślenia głównego bohatera. Sierota, weteran wojny w Wietnamie, i "pokazał" co może zrobić dla swojej rodziny.

Co mnie najbardziej teraz interesuje to pozostali bohaterowie. Po prawej stronie mężczyzna ubrany w garnitur i siwe włosy. Po obrazku promocyjnym jego postura przypominała mi jakiegoś inspektora/detektywa (kto wie, może jest policjantem zamieszanym w parę brudnych spraw/skorumpowanym?). Choć wielu ludzi twierdzi że jest to Vito Scalleta, bądź członek jakiegoś gangu/mafii (co jest już bardziej prawdopodobne)

Kobieta i mężczyzna po prawej stronie też wydają się interesujący, chociażby na ubiór który wpasowuje się w klimat późnych lat 60 ubiegłego wieku. Jestem dość ciekaw pozostałych postaci, gdyż pierwsza myśl po zobaczeniu obrazka promocyjnego to taka, że będziemy sterować aż czterema postaciami, podobnie jak w GTA V. Ale się trochę zapędziłem po zwiastunie. :>

Ale też ciekawi mnie sama lokacja, przecież w zwiastunie mamy bagna, las, znaczy się że w samej grze też będziemy mogli zwiedzić takie okolice ? Widać po gameplayu i wywiadzie z twórcą że chyba dostaniemy na tyle rozbudowaną lokację (przedmieścia, centrum, las itp.)

A teraz gampelay który zamieszczony jest parę postów wyżej. Przypomina mi graficznie kombinację Saints Row i Ojca Chrzestnego II. Wygląda zupełnie inaczej niż grafika Mafii II. Odważę się powiedzieć że według mnie nawet trochę gorzej, sztuczniej. Ale, zobaczymy.

Rozgrywkowo muszę powiedzieć cudów jakoś nie ma. Wiem że to pierwszy gameplay, ale zdaje mi się że strzelanie trochę też sztucznie wygląda, a co do samego zajmowania "interesów" i sposobów zabijania wrogów w walce wręcz, będzie bardzo podobnie do Ojca Chrzestnego zarówno I i II części gry.

Ale pytanie: czy klimat serii gier Mafia nie zniknie w kolejnej odsłonie ? Zwiastun nam przedstawił tylko krótkie streszczenie życia głównego bohatera, a późne lata 60 jednak nie są wg. mnie tak klimatyczne jak pierwsza połowa XX wieku.
Obrazek
Przynajmniej mam dla was dobrą wiadomość. Joe i Vito żyją i powracają!
Zrobiłem porównanie i wnioski same się nasuwają. Zwróćcie uwagę na m.in brwi :D

http://zapodaj.net/c502fbcff4bb9.png.html
Niestety, ale obrazek nie działa... ;/ Nic nie widać
Obrazek They never fight alone...
Dorzucę swoje trzy grosze:

Model jazdy - pamiętacie stary gameplay z Mafii 2 z wczesnej wersji misji "Obsługa hotelowa"? Tam też wszyscy narzekali na pudełkowy model jazdy, jednak wiemy jaki był finalnie. Nie widzę również licznika paliwa, co jest dla mnie katastrofą!

Grafika - Watch Dogs uczy

Postacie - jakoś do mnie nie przemawiają. Jak Vito i Joe spodobali mi się od samego początku, to tu...

Polecam obejrzeć też nieśmiertelnik, na nim jest napisane "Clay Lincoln" (co do nazwiska nie jestem pewien), a poniżej "California". Czyżby mamy się spodziewać Los Angeles? A może kilka dużych miast oddalonych od siebie?

Obrazek

Ogólnie drugi filmik z gameplayem wygląda dla mnie nieziemsko nierealistycznie. Zabicie nożem tego strażnika wyglądało tak nienaturalnie i sztucznie, że aż w oczy kole. Wolałbym chyba Mafię 2 :|

A Joe nie jest rudy :D
cron