Facebook

foka mylisz się, zdjęcie można skopiować, zapisać na dysk i wrzucić gdziekolwiek. Pod zdjęciem, po lewej stronie jest kilka opcji
Obrazek
Więc z czyimś zdjęciem możesz zrobić praktycznie wszystko :-P
A co do Lubie To, to masz rację, to jest świetny bajer :-D
Obrazek
Tak ale powinni coś z tym zrobić.

Bo np. z regulaminu NK (przeczytałem cały) wynika że ktoś może wziąć twoje zdjęcie napisać dupa wkleić i NK nie poniesie odpowiedzialności za użycie twojego wizerunku przez osoby 3.

Myślałem że twórcy facebooka są bardziej rozgarnięci niż kupa siana po dobrym wietrze :D
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
Nie da się zrobić takiego czegoś jak zablokowanie pobierania zdjęć. To jest po prostu technicznie niemożliwe.

Ogólnie to jest tak, że za zdjęcia odpowiadasz ty sam. To ty dobrowolnie je wysyłasz po to, żeby były publicznie dostępne. Jedyne co możesz zrobić to ograniczyć listę osób, które mają dostęp do albumu ze zdjęciami, ewentualnie zdjęcia profilowego - większość serwisów społecznościowych (NK, Facebook, etc) ma tzw. ustawienia prywatności.

Jeśli ktoś jednak wykorzystał twoje zdjęcie w złych celach to już jest sprawa cywilna. Możesz zgłosić taką fotkę do administratora serwisu i ewentualnie podać taką mądrą osobę do sądu (władze strony mają obowiązek udostępnić informacje o takim użytkowniku policji).
Dokładnie tak jak mówi Maf - to jest technicznie niemożliwe. Nawet jeśli nie da się skopiować zdjęcia zawsze można do tego użyć "Print Screena" i to obrobić, a w nowych Win7 jest taka opcja jak "Narzędzie wycinanie", które pozwala na zrobienie wyciętego zrzutu ekranu. Ponadto Ty będziesz odpowiedzialny za wstawienie tego zdjęcia i jak ktoś je wykorzysta na jakimś serwisie nie pytając Ciebie to nic z tym nie możesz zrobić. No chyba żeby naprawdę napisał wiele bluźnierstw i kłamstw na Twoją osobę i gdyby podszył się pod Ciebie to wtedy można prawnie interweniować.

Poza tym jesteś zbulwersowany tym, że "nie można nic z tym zrobić" - Ty się rejestrujesz i akceptujesz regulamin - jeśli Ci to nie odpowiada to się nie możesz zarejestrować.
Ostatnio coraz częściej jak wchodzę na face są reklamy. Jak są same reklamy to jeszcze ujdzie, ale jak jest reklama z dźwiękiem to idzie się zaje**** bardzo często wchodzę na fejsa i jest to wkurzające, że widzę jakiś wpis otwieram sobie go w nowej karcie i dalej przeglądam "tablice" i nagle słyszę jak jakaś muzyka napieprza. Wie ktoś może jak usunąć coś takiego? Nie wiem może gdzieś w ustawieniach jest, żeby mi dźwięku nie odtwarzało... Korzystam z google chrome.
Obrazek
Jeśli używasz Mozilli Firefox to spróbuj usunąć dodatki i wtyczki lecz to będzie miało katastrofalne skutki. Nie będziesz mógł korzystać np. korzystać z YouTube, bo nie będzie wtyczki odpowiedniej, więc odradzam.

@Down: Przepraszam - moja wpadka. No to w takim razie skoro używasz Google Chrome to oglądaj Facebooka przez Nazillę Fuhrerfox ;)
RG13 napisał(a):
Korzystam z google chrome.
:roll:
Obrazek
Czemu coraz więcej młodych ludzi w Polsce wybiera Facebook'a? Ponieważ jest "światowy" i inne takie. Ja skasowałem konto na NK. Założyłem na Fejsbuku. FB jest lepszy, ładnejszy wygląd, szybciej można się we wszytskim połapać itp. Jak ktoś wspomniał na NK zostają starsi ludzie. Na NK wkurzał mnie trochę ten cały śledzik. Na FB jest tablica i też czasem potrafi zdenerwować człowieka przez te jakieś głupie aplikacje.
Obrazek
Ja tam mam Facebooka, założyłem go sobie dopiero dwa tygodnie temu, ale mam :-P Całkiem przydatny, ale tak jak napisał CzarFace, tablica czasem denerwuje różnymi aplikacjami. I jeszcze wkurzyła mnie sprawa z tym robakiem Koobface, jednak udało mi się jakoś z tego wyjść. Jak na razie mimo wszystko Fejsa pozytywnie oceniam ;-)
Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
A ja nie mam Facebooka,po co mi to
Glory Glory ManUtd XD
Ja tam wolę NK. Facebook "słynął" kiedyś z tego, że blokował wysyłanie zaproszeń do znajomych - nawet do tych, których znamy osobiście (na szczęście już to usunęli); tak, jak mówił Johnny, jest tam dużo dziwnych, niepotrzebnych aplikacji.
...których nikt nie każe używać.
...i które można jednym kliknięciem myszki zablokować, blokując im tym samym dostęp do naszej tablicy.

Facebook to Facebook, jest dużo bardziej intuicyjny, prosty i okrojony z wielu niepotrzebnych rozwiązań, które w NK po prostu irytowały (eurogąbki? wtf?). Sam jestem użytkownikiem i jestem jak najbardziej zadowolony - Facebook w zupełności wystarcza do komunikacji ze znajomymi nie irytując tym samym durnymi rozwiązaniami.
Nie, no ludzie. Jeszcze więcej tych ankiet. Boże, co oni zrobili z FB ?! Teraz tak beznadziejnie wygląda, że szok :(
Btw. Wierzycie w 5 listopada ?
Obrazek
Też mnie straasznie wnerwiały ankiety, szczególnie kiedy niektórzy potrafili po kilkanaście ich wypełniać. Dlatego sobie je na Google Chrome zablokowałem. No a 5 listoapada będzie ciekawie, osobiście kibicuję Anonymous :)
cron