Czy lubicie grać na modach?

Witam
Otóż zainteresowała mnie kwestia modów,a właściwie czy społeczność MT lubi na nich grać ;-) Chodzi mi o wszystkie gry,chociaż oczywiście to głównie sandbox'y są modowane.Czy lubiecie grać na modach,czy się ich wystrzegacie?Jaka jest wasze odpowiedź?
Ja modów nie lubię i na nich nie gram.Uważam,że to co stworzyli twórcy powinno mi wystarczyć.Oczywiście,mody urozmaicają rozrywkę,lecz ja nie jestem do nich przekonany.Jedyny mod,który polubiłem to "Zombie Mod" do CS 1.6.I właściwie,nic poza tym.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ave Metal!
Jestem Ateistą!
Zostaw Gadu-Gadu, przejdź na Obrazek AQQ
Mody to świetnie przedłużają żywotność gry. Bawię się modami gdy już przejdę grę. Czyli tak, lubię grać na modach. :-)
PS: W nazwie tematu jest błąd :->
Jedyne mody jakie instaluję to nowe samochody (oczywiście nie BMW albo coś podobnego). Nigdy nawet nie grałem w Ikarus Moda.
Obrazek
Zdzichu napisał(a):
Nigdy nawet nie grałem w Ikarus Moda.

Ja też nie. Tylko filmiki na YT oglądałam. Co do modów, to nawet lubię takie drobne modyfikacje, nie grałam w te całe modern mody i inne. Tylko 2 razy auto pobrałam auta, ale potem usunęłam, bo wolę te normalne ;) Jakbym miała zamiar pobierać coś konkretnego, to najpierw obczaiłabym jakiś filmik na YT.
Obrazek
Zależy... Są gry do których mody pasują (Faces of War, Mount and Blade) i do których nie pasują (GTA)
Ja wolę ciupać w oryginalne gry niźli w zmodowane, a do Mafii nie znalazłem żadnej przyzwoitej modyfikacji.
https://www.youtube.com/watch?v=6u0yfmnArpM

:)
Blitzkrieg1410 napisał(a):
Mody to świetnie przedłużają żywotność gry. Bawię się modami gdy już przejdę grę. Czyli tak, lubię grać na modach. :-)


Mam takie same zdanie ;-)

Po tylu latach tłuczenia w Mafię, zdecydowałem się na urozmaicenie gry. Zacząłem od samochodów, później były mody i teraz sam sobie przerabiam Mafię .

Co by się nie stało, to zawsze wracam do pierwotnego wyglądu gry. Bo Mafia ma być Mafią :-P
Tylko czasami zostawiam zmienione charakterystyki aut i broni (szybkość, sterowanie, szybkostrzelność, zadawane obrażenia itp)

Nie mam jeszcze GTA IV na PC, ale już mam mnóstwo pobranych aut, modzików i innych dupereli...
Obrazek
Ja traktuje mody bardziej jako ciekawostkę niż sposób na rozgrywkę, i preferuję gry w ich oryginalnej postaci. Jeśli chodzi o mafię to odkąd zagrałem w nią po raz pierwszy w 2003 roku to modyfikacje zainstalowałem dopiero w tym :-) i tylko te najwięcej wnoszące do gry, jak np. modern mod.
Jak już to tylko w Counter Strike Diablo MOD :)
"To ciach babkę w piach... A teściową w klatkę piersiową."
Jeferiaz napisał(a):
nie pasują (GTA).


Mi najbardziej pasują ;-) .Szczególnie do san andreas.Ja ściągam mody.Jeżeli go GTA to jakieś większe modyfikacje,przeważnie taki,które podmieniają cała mape.Nie bawią mnie w GTA małe modziki :-/ .Do mafii też instaluje mody,głównie żeby zobaczyć jak wyszły,jednak po paru dnia przeważnie robie reinstal.Wole sobie sam lekko przerabiać mafie,dodać takie rzeczy jak zmiana skinu,
albo dodaje w mieście jakiś samochód ;-) .
"Wole żyć w pidżamie niż umrzeć w garniturze..."

Leo Galante
Po moim dwuletnim stażu na Role Play SA-MP zmieniam zdanie - podmianki do GTA SA pasują ,lecz według mnie modyfikacje typu cleo i takie tam... zdecydowanie NIE.
https://www.youtube.com/watch?v=6u0yfmnArpM

:)
Lubię, mody podtrzymują grę przy życiu. Ale lubię mody "sprawdzone", to znaczy że czytam opinie na temat danego moda.
Obrazek
Ja tam praktycznie w żadnej grze nie bawiłem się podmienianiem czegokolwiek. Jedynie w SAMP na serwerach RP, ale dotyczyło to praktycznie tylko skinów, broni, żadnych samochodów. Było to tam po prostu potrzebne, kto grał ten wie o co chodzi :-D
"Next time... There'll be no next time"
Osobiście lubię grac na modach. Najważniejsze jest odpowiednie dobranie modów aby wszystko jakoś współgrało ze sobą. Głownie na modach gram w Mafię i GTA (SA i IV). Przeważająca częścią mojego modyfikowania gry to samochody które dobieram z głową( staram się jak najwięcej seryjnych aut wgrywać bo super samochody mi się lekko mówiąc przejadły), tekstury również wchodzą w skład mojego modyfikowania (mała rzecz a cieszy) nadają pewnego klimatu i ożywiają trochę miasto (ze względu na kolory). Z kolei skiny to już raczej rzadkość jeśli chodzi o mnie, jakoś ani w Mafii ani w GTA czy innych grach nie potrzebowałem zmieniać stylu bohatera. Powiem tyle że dobrej jakości mody zebrane z głową potrafią zachęcić do grania w grę na dodatkowe wiele godzin.
Mody? Jak najbardziej. Pod warunkiem, że dobrze zrobione. Zależy od gry oczywiście ale przykład takie Morrowinda:

Bez modów była to całkiem niezła gra, dająca masę możliwości. Jednak świat był względnie pusty.
Ściągając do niego różne modyfikacje gra zmienia się diametralnie. Postacie wyglądają dużo lepiej, mamy większy wybór jeżeli chodzi np o twarze, Vvardenfell staje się bardziej różnorodne pod względem "pysków".

Dodajemy takie modyfikacje jak bank, nowi sprzedawcy, nowe usługi (np urządzanie domu, kupowanie manekinów na zbroje i stojaków na broń) dzięki czemu gra robi się bogatsza i ma więcej do zaoferowania.

Instalujemy modyfikacje z nowymi przeciwnikami/potworami. Dzięki temu walka jest ciekawsza, bo nie trafiamy na wiecznie tych samych przeciwników. Oprócz tego pojawiają się np zwierzęta "domowe" czy istoty nieagresywne, które dodają klimatu. Motyle, ptaki na niebie, małe szczury i robaki - wszystko sprawia, że świat jest "pełniejszy".

Ściągamy pięknie wykonane zbroje i miecze, część z takich modyfikacji daje nam możliwość wykonania niewielkiej misji czy zwiedzenia dodatkowej lokacji. Kolejne przygody, kolejne skarby.

Instalujemy modyfikacje wizualne. Dzięki temu w trakcie nocy z okien wydobywa się blask, na niebie dostrzegamy układy słoneczne (z settingu TES) zaklęte miecze i zbroje wyglądają zupełnie inaczej.

Oprócz tego ożywiamy miasta, ściągając modyfikacje, które dodają drobne zmiany, nie naruszając struktury miasta, jednak dodając wiele szczegółów.

Koniec końców z niedopracowanej gry, która ma spory potencjał ale sporo jej brakuje, mamy majstersztyk :)

I jak w takim przypadku po mody nie sięgnąć? Albo samemu jakiegoś nie zrobić?
Obrazek
- M a f i a P B F -
O właśnie, fajnie, że mi przypomniałeś - odkopię sobie Morka. Jak już tak wspomniałeś o tych modach, to mógłbyś zarzucić jeszcze jakieś ciekawe mody, coby nie grać kolejny raz w to samo, tylko jakoś znacznie urozmaicić sobie rozgrywkę? Chodzi mi o jakieś przykłady modów z każdej kategorii jaką wyżej wymieniłeś, nie za bardzo wiem czego szukać, więc jak możesz to daj kilka tytułów ;-)