Bracia Wojny - film pełnometrażowy



Zwiastun pełnometrażowego filmu reż. Mateusza Ciemnieckiego (mnie).
Wybuch II Wojny Światowej od strony trojga młodych przyjaciół, którzy nie są na to za bardzo przygotowani. Akcja toczy się w nie dużej wsi w pobliżu Bydgoszczy we wrześniu 1939 roku. Bohaterzy początkowo cieszą się z dłuższych wakacji, nie przejmują się całą sprawą, potem wszystko się komplikuje i postanawiają pozbyć się niemieckiego oddziału ze wsi.

reżyseria - Mateusz Ciemniecki
scenariusz - Mateusz Ciemniecki, Gustaw Ulman
muzyka - Piotr Śnieguła, Mateusz Śniechowski
w rolach głównych - Przemysław Kaina, Kevin Jankowski, Kevin Zielonka

Projekt filmu gigantyczny. Łączny budżet będzie można liczyć w 2/3 tysiącach, aktualnie wynosi 1,5 tys. ale do zorganizowania jest kampania reklamowa. Scenariusz pisałem z naszym forumowym Hadesem w czerwcu i lipcu. Potem sierpień i wrzesień nagrywania, a teraz montaż. Miał wystąpić również Quatrox, ale finalnie nie wyszło. Muzyka również specjalnie napisana, co prawda aktorzy nie są najwyższych lotów, ale dali radę i to najważniejsze :) Premierę planuję na koniec listopada lub początek roku, w Bydgoszczy, jak ktoś chętny to z chęcią po znajomości zaproszę :)

http://www.mCiemniecki.eu
http://www.facebook.com/DonMateoFilms
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Czekałem na jakieś wiadomości o tym przedsięwzięciu, fajnie, że nie utknęło to w miejscu.

Na pewno całe to przedsięwzięcie to spory krok dla Ciebie, nigdy nic nie wiadomo, taka produkcja może otworzyć drzwi do rozwinięcia się jako filmowca i zrobienia kariery. Co prawda to tylko trailer, ale można już co nieco na jego podstawie powiedzieć o tym, jak może ta produkcja wyglądać.

Czytałem, że w pisaniu scenariusza pomagał Ci Hades. To w sumie napawa optymizmem, bo z tego co pamiętam Twoje produkcje filmowe mimo niezłego poziomu technicznego zawsze leżały jeśli chodzi o scenariusz, a Hades chyba ma do tego smykałkę, bo czytałem jego opowiadania i były co najmniej niezłe. Fajnie również prezentują się stroje z epoki, dobrze, że zadbałeś o ten aspekt. Widać, że na pewno będzie to lepsza produkcja, od tego Twojego ostatniego filmu na ten konkurs szkolny o gościu, który miał torbę marihuany w plecaku, więc jest progres. No ale nie jest też tak znowu kolorowo. Jak sam zauważyłeś aktorzy z deczka drewniani, ale temu to się nie ma co dziwić - przy pierwszych filmach z takim budżetem to normalka. Może nie będzie aż takiego drewna jak w "Dlaczego ja?" :-D Najgorsza w całym trailerze według mnie była scena w której hitlerowiec zabija tego gościa. Po pierwsze, gość grający hitlerowca wygląda jakby zaraz miał wybuchnąć śmiechem. Strzela do gościa w łeb i ma ten głupawy uśmieszek na twarzy. Po drugie ta animacja przelatującej kuli przez głowę... Całkowicie zbędny manewr, scena przez to zamiast być interesująca wzbudza co najwyżej uśmiech politowania. Już lepiej byłoby, gdybyś nie zamieszczał w kadrze ofiary, tylko na przykład rzucił kamerę na pistolet, czy nawet na niemieckiego żołnierza i po wystrzale przeniósł kamerę na leżącą na ziemi ofiarę. No i ten nieszczęsny greenscreen... Rozumiem, że to z przyczyn niezależnych od Ciebie, pisałeś na swojej stronie, że to dlatego, że nie mogłeś znaleźć wszystkich miejsc do nakręcenia, ale strasznie tandetnie to wygląda. Tak jakby tłem była jakaś bajkowa sceneria, albo wygląda to też trochę jak na przedstawieniach szkolnych, na których tłem są jakieś namalowane obrazki. No i dźwięk też słabej jakości, ale przypuszczam, że to z powodu niskiego budżetu, w końcu zrobienie porządnego dźwięku też trochę kosztuje.

Koniec końców tragicznie nie jest - wstrzymam się oceną do momentu aż obejrzę cały film. Mam mieszane uczucia, ale mam nadzieję, że po obejrzeniu będę pozytywnie zaskoczony :)
Dzięki za opinię :)

nivener napisał(a):
Najgorsza w całym trailerze według mnie była scena w której hitlerowiec zabija tego gościa. Po pierwsze, gość grający hitlerowca wygląda jakby zaraz miał wybuchnąć śmiechem. Strzela do gościa w łeb i ma ten głupawy uśmieszek na twarzy.

A to dlatego, że ten gość faktycznie cały czas wybuchał śmiechem, najgorsza była scena kiedy Niemcy rozmawiali w swojej kanciapie. Chociaż ten głupawy uśmieszek na końcu był zamierzony, miał pokazywać nazistowski debilizm, zabija z premedytacją i jeszcze się z tego śmieje.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Film zapowiada się rzeczywiście ciekawie i może ci pomóc w karierze filmowca. Mnie też troszkę zirytował ten uśmiech Niemca, który rozstrzeliwuje tego faceta. Zwiastun co prawda o fabule produkcji dużo nie mówi, ale jest fajnie zrobiony, skąd można też wywnioskować, że sam film jest na dużo większym poziomie niż np ten film o tym rastamanie. :mrgreen: W w/w filmie najbardziej denerwował mnie ten jakby sztucznie doklejany głos postaci. Tutaj tego nie ma. Dialogi są przejrzyste i na naprawdę na dobrym poziomie. Domyślam się, że zdjęcia są już zakończone i pozostaje tylko czekać na premierę filmu. Na razie jestem pozytywnie zaskoczony.

PS

Widzę, że hitlerowiec ma pistolet Mauser. Po strzale z przyłożenia z pukawki takiego kalibru, z głowy został by tylko odstający kawałek kręgosłupa. :-F
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
A mi tam się podoba. Nawet ten green screen nie jest jakoś mocno widoczny. Przynajmniej jak na taki budżet. Sam chciałbym już zobaczyć ten film, jestem ciekaw ile moich scen Mateusz przerobił bez mojej autoryzacji xD
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Ja nie będę pisał jakichś długich referatów w czasie, kiedy filmu nie ma, bo to strata czasu dla mnie pisać i dla ciebie czytać, więc to podwójna korzyść, ale powiem jedno - na 3 tysiące to mi nie wygląda (co najmniej 6), oczywiście klimat czuć, choć ten green screen to ja jestem jego przeciwnikiem, jeśli jest lekko mówiąc używany nieodpowiednio, a tutaj jak na ten budżet to fajerwerków nie będziemy się spodziewać, jednak z chęcią przyjdę do kina i obejrzę, a następnie zrecenzuję jak należy.
Obrazek
W sygnaturce nie ma żadnych ukrytych spiskowych teorii na temat forum lub osób z nim powiązanych...
Trzy tysiące wyliczyłem po zakończeniu produkcji, razem ze sprawami dotyczącymi kampanii reklamowej, premiery itp.
Same nagrania (nie licząc sprzętu) kosztowały półtora tysiąca.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Właśnie na Facebookowej stronie wrzuciłem kilka screenów ukazujących proces powstawania jednego z bardziej zaawansowanych (do tej pory) ujęć. Warto zobaczyć.
http://www.facebook.com/DonMateoFilms
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Jak zamierzasz zorganizować premierę?
Można powiedzieć że po części jest już zorganizowana. Jest w Bydgoszczy taki główny dom kultury "Pałac Młodzieży". Tam są organizowane różne akcje, jest tam praktycznie wszystko jakieś sale sportowe, basen, sala kinowo-teatralna, pełno różnych innych rzeczy w tym jednym miejscu. Skontaktowałem się z osobą odpowiedzialną za sale kinową i ustaliłem warunki dzięki którym będę mógł zorganizować premierę za darmo jeśli będą wolne terminy. Potem będzie wykupiona sala na poczęstunek dla aktorów i sponsorów. Sala kinowa na 200 osób, co prawda mam już bardzo dużo chętnych dlatego będzie ich jakoś upchać. Jakby ktoś z forum chciałby przyjechać do Bydgoszczy na premierę, to spróbuję upchać również i jego :-) Będzie jakieś krótkie przemówienie, podziękowania, wyświetlenie filmu, a potem osobiste podziękowania aktorom i wręczenie upominków. A na zakończenie jak już wspomniałem poczęstunek dla aktorów i sponsorów. Później odbędą się również inne wyświetlenia filmu w różnych miejscach, a finalnie trafi on na YouTube.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
W Kato też jest szansa na seans w kinoklubie Prokultura, pamiętasz Mateusz? Gadałeś z typem w ogóle?
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Tak, rozmawiałem, jest szansa, że będzie :) Być może również w Szczecinie, ale to nie jest pewne. Ogółem wyświetlenia będą poza premierą w różnych tego typu miejscach.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Jak on tego filmu nie będzie chciał wyświetlić to mu na całych akademykach taką antyreklamę zrobię, że gość nie zapali nic przez pół roku XD W Szczecinie? Ooo! Jak się uda to daj znać, powiem ciotce, żeby się wybrała.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Nowa strona na Facebooku, tym razem prowadzona na zakres ogólnoświatowy. Pojawią się tam wszystkie nowości, trochę odgrzewanej treści ze starej strony i przede wszystkim późniejsze informacje o repertuarze w marcu.
Zapraszam - http://www.facebook.com/DMfls

I pojawił się już drugi zwiastun filmu.



Premiera i wyświetlenia już niedługo!

(wiem, double post - można połączyć)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Muszę się trochę powyżywać. Trailer 1 filmu jest taki sobie, ale mnie odpycha ta sztywność postaci i amatorskie zagrania (0:28 ; 0:14 ; 0:18 ; 0:20). Green screen jest przeciętny, aby nie powiedzieć słaby, Hollywood wydaje dziesiątki tysięcy na profesjonalny sprzęt informatyczny do edycji green screena, Jeśli się na czymś oszczędza to film traci "to coś" - mowa tu o dźwiękach otoczenia, samochodach. Złym pomysłem są też dzieci-aktorzy, mowa tu oczywiście o głosie, który jest, że tak powiem "wyższy" i bardziej piskliwy (0:45). Dźwięki prosto z mikrofonu też nie są zbyt dobrym pomysłem, najpierw trzeba było, by je masterować i dopiero potem po przepuszczaniu przez odpowiednie filtry i dodać wersję finalną dźwięku. Ale to są koszty. ;-)

Amatorskie sceny do granic możliwości:
Obrazek
Czy nikt z producentów filmu nie pomyślał, że coś jest nie tak? przecież strzał z pistoletu nie powoduje "odlotu" ręki na kilometr. Niemiecki żołnierz to nie był jakiś wieszak na ubrania tylko facet, który miał mięśnie, które nie pozwalały, by mu co chwila na taki ruch. Wyobrażasz to sobie? podczas rozstrzelania Niemiec tak strzela? - z tego zrobił, by się cyrk, a nie ostatnie, dramatyczne chwile życia.

Okna z PCV w latach wojny:
Obrazek

Obrazek
Scenograf też dał się popisać talentem. Niektóre lokacje są naprawdę dobre, ale niektóre...

Współczesne buty w czasie wojny?:
Obrazek

Diametralna różnica jakości:
Obrazek

Wydaje Mi się jakby ten mundur na nim "wisiał":
Obrazek

Ludzie widma:
Obrazek
Postacie są dziwnie nie naturalne tak jakby byli zjawami. (Lepiej widoczne na postaci siedzącej po prawej)

Jasny obraz, ciemne tło:
Obrazek
Obraz ewidentnie wygląda jako doklejony i nie bardzo wtapia się w tło. Słabo.

Zapętlony ogień niskiej jakości:
Obrazek
Czy tak trudno było odpalić normalny wysoki ogień i zrobić kilka ujęć?

Marne udawanie ścinania drzewa, zatrzymuje siekierę przed nim co wygląda sztucznie.
Obrazek

Najlepsza scena ze wszystkich zapowiedzi:
Obrazek
Fajnie zrobiona, po prostu czuć klimat.

Oceny z YouTube pierwszego trailera:
Obrazek

Oceny z YouTube drugiego trailera:
Obrazek

Kończąc: Film może dla jednych być doby a dla drugich zły, moja ocena Twoich 2 zapowiedzi to 4/10 dla amatorów. 0.02/10 dla profesjonalistów. Filmy pełnometrażowe powinno się robić mając jakiś konkretny budżet, dla amatorów najlepsze są Horrory, po ich maską można ukryć wiele niedociągnięć takich, które są widoczne na innych filmach. Oczywiście, jeśli się ma ekipę ludzi, którzy po prostu są aktorami, amatorszczyzna psuje film, gdyż ktoś, kto nie jest stworzony do gry na planie a, mimo to występuje, to nic dobrego z takiego filmu nie wyjdzie. Aktor profesjonalny lub taki, który chce nim być i się stara - to jest klucz do sukcesu.

Ja jestem perfekcjonistą i dla mnie takie rzeczy były by nie do przyjęcia (może i dobrze, że poszedłem na stome xd.)
Obrazek
cron