Bracia Wojny - film pełnometrażowy

Proponuje maść na ból dupy. Może pomóc.

Film jest produkcją meganiskobudżetową, więc nie czepiałbym się niuansów typu okna srokna, czy buty, ale przecież skoroś taki ambitny do takiej oceny to czekamy na twój film, liczymy na brak niuansów, no i oczywiście pewnie będzie to dzieło na miarę Oskara albo na talon na sam wiesz co.

Cytując klasyka: "Krytykować to każdy umi a robić ni ma komu"

Pozdrawiam bezdupoboleśnie.
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
Wczoraj jak przeczytałem wypowiedź Empire Woyagera to się we mnie zagotowało, aż chciałem mu nabluzgać. Nie chciałem sobie jednak psuć krwi na noc.

Nie licząc scenariusza, który jest w jakichś 60~70% mojego autorstwa to Mateo zrobił wszystko sam, lub z pomocą mamy. WSZYSTKO. Od pomysłu zacząwszy, poprzez zebranie odpowiedniej sumy na budżet, werbunek aktorów, przygotowaniu scenografii, operowanie kamerą, obróbkę graficzną, montaż, na dystrybucji skończywszy. Nawet pieprzone kubki, które były w upominkach na premierze, musiał załatwiać sam. Widziałem ile roboty go to kosztowało, a tu jakiś [censored] mówi, że Mateusz robi to byle jak. No sorry, to nie ty poświęciłeś ponad 500 godzin swojego życia na to przedsięwzięcie, nie ty użerałeś się z aktorami-kretynami, którzy nie potrafią nawet na dzieciaka krzyknąć z przekonaniem. Film ma peeeełno niedoróbek, my jako autorzy zdajemy sobie z tego sprawę. Ale też egocentrycznie liczymy na to, że ktoś do cholery doceni naszą robotę.

Dziękuję, Joguś, za te słowa. Bardzo mnie ucieszyły.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Powiem szczerze, że nie wiem co mam napisać, bo nie chciałbym się też bronić za bardzo bo fakt jest taki, że to co wymieniłeś jest autentyczne, pomimo, że chamsko powycinane ze zwiastunów. Teoretycznie mógłbym odpisać na każdy Twój przykład nawet kilka zdań tłumacząc się, ale po co? Nie mam z czego się tłumaczyć. Pomijając też fakt, że ponad połowę wziąłeś z pierwszego zwiastuna, który był robiony na szybko i nie był dopracowany tak jak reszta filmu, jeśli chodzi o sprawy techniczne.
Dzięki Wam chłopaki, za miłe słowa i wyrozumiałość :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Mój post nie maił na celu obrazy nikogo. Jestem pełen podziwu dla osób które robiły ten film (i że się im udało go zrealizować) wytknąłem tyko błędy które Mi się rzucały w oczy. Jest to moja prywatna opinia, którą się z Wami podzieliłem. :-)
Obrazek
Mateo, nie przejmuj się tym, co gadają inni. Film jest zajebisty. Masz do tego talent, chłopie. A to, że niektórzy chcą drugiej części Titanica i 11 oscarów, to już nie Twój problem. ;-)

EmpireVoyager napisał(a):
Jest to moja prywatna opinia, którą się z Wami podzieliłem.

Czasem warto podpisać się pod zasadą ''Mowa jest srebrem, a milczenie złotem''. Zwłaszcza jeżeli chodzi o takie pierdoły na jakie zwracałeś uwagę.

Nie chcę cytować Jogusia i Hadesa, ale jak jesteś takim perfekcjonistą, to czekamy na film pt. ''Życie w Kongo''. Tam zagadnienia typu zbyt luźne ciuchy i współczesne buty będzie można na starcie przekreślić, bo prawie nikt tam butów nie nosi. O nazistowskich mundurach już nie wspomnę. Aktorzy nie będą wyglądać jak duchy, bo będą czarni. Okna PCV też można będzie odjąć. No chyba, ża szaman będzie bogaty. Ścinanie drzew też będziesz mógł sobie podarować, bo w afryce raczej nikt sie nie grzeje. Ofc co do aktorów to chyba oczywiste: Denzel Washington, Eddie Murphy, Danny Glover i Morgan Freeman. Ocena na filmweb: 11/10 gwarantowana.
Czekam na film :P
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Ja również czekam na film, bo po obejrzeniu obu trailerów ciekawie się zapowiada (choć premiera jak wiadomo już się odbyła, ale ja nie miałem okazji na niej być :-( ).

Rozumiem, że to jest produkcja amatorska i niskobudżetowa, jest kilka niedopracowań i małych błędów w montażu (trochę sztuczne efekty specjalne, green screen), ale widać, że ty, Mateo, i wasza ekipa włożyliście w to serce. Widać, że jesteście ludźmi z pasją, chcecie się rozwijać w waszym ulubionym kierunku jakim jest kinematografia i bardzo dobrze, bo ja wysoko cenię ludzi, którzy mają jakieś pasje i cele w życiu, chcą coś osiągnąć, a nie tylko gderać i narzekać jak to źle i nic samemu nie robić, czyli tak jak np. EmpireVoyager, któremu wydawało się, że napisał niby "słuszną" recenzję zwiastunów. Chłopie, co ty nam tu pie...isz o wydatkach Hollywoodu?! Co kogo to obchodzi, nie widzisz, że to amatorski film? Czep się lepiej tramwaju, a nie ludzi z pasją...

Co do błędów, to trochę uraził mnie ten hitlerowiec tj. w momencie, gdy strzela, ręka mu dziwnie odskakuje. Ciekawe co by było po strzale z Panzerfausta... :-D No ale to tylko taki szczegół, wierzę, że z biegiem czasu wasza ekipa dopracuje te wszystkie błędy i niedokładności, ale uwierz mi, Mateo, że naprawdę nieźle ci to wyszło i życzymy ci dalszych sukcesów w dziedzinie filmu. Gratulacje i powodzenia! ;-)
Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
Dzięki, dzięki :)
Zapraszam też na inne wyświetlenia, jak nie będziesz w Kato to jest szansa, że w Szczecinie będzie, bo stamtąd pochodzą muzycy, ale nic nie obiecuję. Jak będzie wiadomo to o wszystkim napiszę.
Jeszcze tak co do Niemca, to fakt, ale było kilka dubli tego ujęcia i w sumie to ten wyszedł najlepiej, nie byłem w stanie dokładnie tego ogarnąć tak jak powinno być, bo za kulisami było pełno innych rzeczy które na bieżąco musiałem ogarniać.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Johnny napisał(a):
(...) i bardzo dobrze, bo ja wysoko cenię ludzi, którzy mają jakieś pasje i cele w życiu, chcą coś osiągnąć, a nie tylko gderać i narzekać jak to źle i nic samemu nie robić, czyli tak jak np. EmpireVoyager, któremu wydawało się, że napisał niby "słuszną" recenzję zwiastunów. Chłopie, co ty nam tu pie...isz o wydatkach Hollywoodu?! Co kogo to obchodzi, nie widzisz, że to amatorski film? Czep się lepiej tramwaju, a nie ludzi z pasją...

Co za słowotok, co za offtop ;P Spokojnie, Johnny :)

Mateło, ja niestety się nie załapię na żadne wyświetlenie, bo za daleko. Obiecuję jednak, że na jutubie obejrzę. Twój następny film zobaczę na premierze. Może do tego czasu zostanę królową Tesco lub panią komendant i sama sobie będę rządzić, kiedy pracuję :) Gratuluję, chłopie, że udało Ci się to zorganizować z taką pompą. Byle tak dalej w następnych produkcjach, a może i Ty się znajdziesz na oscarowej gali :)

Joguś napisał(a):
Pozdrawiam bezdupoboleśnie.

Piękne to było ;))))
Obrazek
Planuję również inne pokazy filmu w innych miastach, między innymi był zainteresowany jakiś klub z Krakowa, w Szczecinie też pewnie coś będzie oraz jak się uda to również w Poznaniu. Na razie nie jest nic pewnego, ale jak się coś uda to wstępnie zapraszam :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Ej! Kraków ogarniaj czem prędzej! Jest szansa, że ogarnę TVN!
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Zrobiłem taką, prostą relację z premiery:





Niedługo prędzej rosoby z mojego starego gimnazjum również zrobili swoją:





Za jakiś czas powinna być również grupy z mojego technikum to dam znać :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Są i Bracia Wojny na YouTube!
Zapraszam do oglądania.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Znalazłem wolną chwilkę, obejrzałem i stwierdzam, że film jest bardzo dobry. Widać, że masz do tego talent. Życzę powodzenia w następnych produkcjach.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Serio, Tom? :-D Ja uważam, że to taka trochę komedia dla dzieci :-
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Mi tam się podoba. ;-) Jak na tak niskie koszty, to jest zajebista sprawa. Ja bym za 222 tysiące lepszego nie nakręcił.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi