ACTA, SOPA, itp.

glukkon7 napisał(a):
Ich niech mi nikt nie mówi durnot w stylu "że mleko sie rozlało, że internauci nic nie wskórają" :-/
Jak można tam przeczytać, to protesty internautów ODNIOSŁY SKUTEK

To prawda, jakiś skutek odniosły - odroczyły ACTA do końca roku. Polska jednak zobowiązała się do przyjęcia umowy.
Maf napisał(a):
Polska jednak zobowiązała się do przyjęcia umowy.


:lol: Maf, nie bądź śmieszny, czy Polska od 2007 r. (czyli od wejścia naszego państwa do strefy Schengen) spełniła jakieś zobowiązanie? Politycy tylko obiecują i obiecują, a pan premier Donald Tusk nie wyróżnia się pod tym względem od poprzedników.

No i nasz premier ma pietra przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji. Osobiście popieram Platformę Obywatelską, jej podejście do wyborców podobało mi się już w 2005 (chociaż miałem wtedy 9 lat), aczkolwiek pan Tusk wypalił się już przed Smoleńskiem (pamiętacie ten bajzel po dziesiątym?) i obecnie nie nadaje się do pełnienia tej funkcji. Historia lubi się powtarzać - to samo było z marszałkiem Józefem po 1926. Wtedy Piłsudskiemu przewróciło się we łbie. Naszemu premierowi też powoli odbija...
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Nie wnikam w to kiedy wejdzie. Polska się zobowiązała i tyle - nikogo nie obchodzi czy nasz kraj w przeszłości wprowadzał w życie jakieś zmiany, czy nie.
Z tego co pamiętam Niemcy też się zobowiązali i dupa blada - nie podpisali, mają to gdzieś. Bierzmy przykład z naszych zachodnich sąsiadów i bądźmy odważni!
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Nie wiem skąd masz informacje, że Niemcy podpisały ACTA.

Niemcy, a także Cypr, Estonia, Słowacja i Holandia nie podpisały umowy ACTA. A więc Polska jest w zupełnie innym położeniu niż chociażby Niemcy. Polska podpisała ACTA tym samym zobowiązując się do przyjęcia umowy, koniec kropka. Gdybyśmy nie podpisali, wtedy rozmowa byłaby zupełnie inna.

Następnym razem sięgnij po jakieś wiarygodne informacje, zanim zaczniesz wypisywać bzdety.
nivener napisał(a):
Nie wiem skąd masz informacje, że Niemcy podpisały ACTA. Następnym razem sięgnij po jakieś wiarygodne informacje, zanim zaczniesz wypisywać bzdety.


Naucz się najpierw czytać, zanim zaczniesz kogoś obrażać! Twój podpis idealnie do ciebie pasuje. :(/
Wyraźnie napisałem, że Niemcy MIELI podpisać, czego NIE zrobili i chwalić ich za to. A o Cyprze, Holandii, Estonii i Słowacji nie mówiłem, bo albo są daleko, albo ich podpis nie gra dużej roli na świecie.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
To TY naucz się czytać i to najlepiej by było od razu ze zrozumieniem, bo masz z tym wyraźne problemy.

PODPISANIE ACTA =/= PRZYJĘCIE ACTA

Słowem, podpisanie ACTA równa się zobowiązaniu do przyjęcia ACTA. Czyli ratyfikacji. Niemcy NIE PODPISAŁY ACTA, więc NIE ZOBOWIĄZAŁY SIĘ DO PRZYJĘCIA. Polska podpisała, więc ZOBOWIĄZAŁA SIĘ DO PRZYJĘCIA umowy. Teraz kumasz, czy dalej nie bardzo?
Dobra, spokojnie...

Cały czas mowa o pustych zobowiązaniach. A co nam zrobią inne państwa jak nie ratyfikujemy? Dadzą klapsa? Nałożą embargo?

Dalej pozostaje przy zdaniu, że Pierwszy Minister powinien wykazać się odwagą i odrzucić tą śmieciową umowę na etapie ratyfikacji, przed skierowaniem jej do parlamentu.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Dziś w internecie natknąłem się na coś bardzo, ale to bardzo niepokojącego.

CISPA

Co to takiego CISPA? Skrót ten oznacza Cyber Intelligence Sharing and Protection Act i jest to kolejny skrót, który powinien zapamiętać każdy, kto boi się o wolność internetu. CISPA to ustawa, która umożliwiłaby władzom USA na szpiegowanie użytkowników Internetu bez specjalnych pozwoleń czy ograniczeń – tak długo jak będą tego chcieli. Walka z SOPA, PIPA i ACTA zakończyła się zwycięstwem, jednak to nie koniec wojny.

Powiecie, że nic o tym nie słyszeliście? A no właśnie, ja również i okazuje się, że w ogóle w Polsce mało kto, bo nikt tego nie nagłaśniał. Pod koniec kwietnia amerykańska Izba Reprezentantów uchwaliła powyższy akt stosunkiem głosów 248 do 168.
CISPA nakłada obowiązek udostępniania przez dostawców usług internetowych danych osobowych osoby, która podejrzewana jest o przestępczość internetową. W praktyce oznacza to, że jeśli rząd USA będzie chciał nasze dane, bo będzie uważał, że prowadzimy działalność przestępczą w internecie, to je dostanie i to bez żadnego sprzeciwu. Ktoś może powiedzieć: "ale co mnie to obchodzi, przecież to USA, a nie Polska". A no właśnie, szkopuł w tym, że jeśli USA będzie chciało wszcząć przeciw Tobie drogi użytkowniku śledztwo, to to zrobi. Może się to zakończyć nawet deportacją i procesem w USA!

Czym więc ta ustawa różni się od poprzednich, czyli SOPA, PIPA i ACTA? A no jednym podstawowym faktem, który sprawia, że znacznie łatwiej jest ją przepchnąć. Facebook sprzeciwiał się SOPIE, bo uderzała ona bezpośrednio w jego interesy. SOPA była drakońskim prawem, które miało wywierać nacisk na e-usługodawców. Ustawa ta przewidywała cenzurowanie stron, odcinanie ich od wpłat... coś, czego Facebook z pewnością nie chciałby doświadczyć. CISPA jest inna. Ta ustawa zwalnia e-usługodawców z odpowiedzialności. Ułatwia przekazanie danych rządowi, ale daje usprawiedliwienie: "przecież nie robiliśmy nic złego, chcemy, by było bezpiecznie". W związku z tym ustawa ma wsparcie Microsoftu i Facebooka, które były przeciw poprzednim ustawom. Teraz więc może być znacznie trudniej bez wsparcia tych dwóch gigantów, z których głosem bądź co bądź świat się liczy.

Sprzeciwmy się, drodzy użytkownicy! Można mówić, że to nas nie dotyczy, że to nie nasz interes, ale to guzik prawda! Tak jak na wzór amerykańskiej SOPY stworzono europejską ACTA, tak na wzór CISPY zapewne prędzej czy później powstanie jej europejska wersja. Tak więc do dzieła. Podpiszcie międzynarodową petycję przeciwko CISPA - zajmuje to minutkę, a może pomóc! Link do petycji: http://www.avaaz.org/en/stop_cispa_corporate_global/?vc


Oto linki do poczytania więcej o tej ustawie:

http://di.com.pl/news/44750,0,CISPA_Ust ... kadza.html

http://nt.interia.pl/internet/wiadomosc ... 1791333,62

http://en.wikipedia.org/wiki/Cyber_Inte ... ection_Act