10 lecie Mafii

dla kogo policzek dla tego policzek :D dla zwyklego gracza to byla kolejna czesc swietnej gry :D normalnie jakas sekta sie zaczyna robic wokol Mafii :D
-Mam żone.. Nie zabijajcie mnie ,zrobię wszystko!
-Trzeba było myslec o żonie wczesniej
Przepraszam za 6 dniowy odkop, ale coś mi się przypomniało. Jako, że informacja o produkcji Mafii 2 pojawiła się na targach E3 dokładnie 21 sierpnia 2007 czyli prawie dokładnie w 5 rocznicę od powstania Mafii. Jak myślicie to zbieg okoliczności czy niespodzianka od twórców gry na 5 rocznicę od światowej premiery pierwszej części? Ja stawiam na to drugie. Jeśli mielibyśmy do czynienia z tym drugim to na 10-lecie możemy się jednak spodziewać czegoś specjalnego od twórców.
ja twierdze ze to zbieg okolicznosci , kazdy dzien sprzedazy = kasa , jak opoznia sie premiera to mozna powiedziec w jakims sensie tracą kase , wiec oni naprawde mają raczej olewke czy to piąta czy czterdziesta rocznica gry . Jezeli nigdzie w zapowiedziach niebylo tekstu ze "Mafia 2 zostanie wydana dokladnie w piata rocznice pierwszej czesci" to znaczy ze tematu niema :) pozatym niema czegos takiego jak urodziny gry :D jak mija kolejny rok twojego samochodu to jest rocznica ? czy smutek ze coraz starszy grat z niego :) Lata lecą a nasza ulubiona gra zaniedlugo bedzie razic w oczy a niestety poza M2 nic niema . nikt niechce zrobic konkretnej konkretnej nowoczesnej gry o tej tematyce . Same jakies gry robotowo kosmiczne albo jakies fantasy z chinczykami w roli glownej , już nawet COD zostawil klimatyczną 2 wojne na rzecz terazniejszosci teraz jeszcze jest dobrze ale zaniedlugo nawet gry wojenne COD beda w "niedalekiej przyszlosci" gdzie lataja czolgi . tak wiec to ze fani Mafijnych gier liczą lata M1 to tylko znak ze brakuje dobrych gier :) a twórcow zadna rocznica wedlug mnie nieobchodzi , w sumie mnie tez niebardzo dla mnie to tylko uswiadomienie sobie ze mialem 9 lat jak 1 raz zagralem :D:D:D
-Mam żone.. Nie zabijajcie mnie ,zrobię wszystko!
-Trzeba było myslec o żonie wczesniej
Może masz i racje, ale czy ja wiem? Chociaż ostatnio jak kupiłem edycję premierową Mafii (jeszcze wydanie z Play It w boxie kompletne) to zauważyłem, że jest ono o wiele bogatsze niż późniejsze wydania Mafii. Czyżby nikt nie miałby szacunku do klasyki jaką jest Mafia? Obecnie Mafią zajmuje się Cenega czyli mamy wydanie z Kolekcji Klasyki lub możemy liczyć jeszcze na wydanie z Premium Games (przynajmniej tak mi się wydaje, że coś takiego jest możliwe). Sądząc po Twojej wypowiedzi czytam, że nie widzisz w planach wydawców "rocznicy" gry. Bardzo jest to możliwe.
No, ale cóż - osoby bardzo związane z tą grą (takie jak ja) na pewno będę w tę rocznicę świętować.
Świętujemy rocznicę ślubu, świętujemy rocznicę urodzin, świętujemy rocznicę śmierci, ale nie świętujemy rocznicy gry., filmu, itp. Czy ktoś kiedyś świętował rocznicę wydania książki czy filmu "Ojciec Chrzestny"? Ja przynajmniej o żadnych głośnych rocznicach nie słyszałem, wątpię, żeby producenci Mafii coś organizowali. Dla nich liczy się kasa, a wątpię, żeby zarobili kokosy na wydaniu gadżetów które kupi mała grupa maniaków tej gry.
Dla mnie nie ma takiego czegoś jak rocznica gry, mogę jedynie pomyśleć np. rok po kupnie CoD "Ku*wa, ile ja już na tym czasu straciłem" i nic więcej, nie jest to dla mnie żadne ważny etap życia czy coś.
Masz rację, ale czy nie byłoby miło fanom gdyby coś się jednak ukazało? Co do rocznicy filmu to gdybyś się bardziej interesował kinem to zauważyłbyś, że ostatnio swoje urodziny świętowała V część Star Wars - Imperium Kontratakuje. Obchody były cały rok - z tego wnioskuje, że na Mafia Scene ukarze się chociaż krótki news przypominający o 10 rocznicy od premiery gry, która dla wielu ludzi była przełomową grą w życiu.
Nie możesz porównywać wielkiej sagi Gwiezdnych Wojen i ogólnie całego imperium jakie stworzył George Lucas do zwykłej gry, bo nie przesadzajmy, Mafia jest dla nas wyjątkowa ale prawde mówiąc to zwykła gra. No i co z tego, że fanom byłoby miło? W dzisiejszych czasach liczą się zielone papierki a nie nastroje fanów.
muore il bandito, la mafia vive
dokładnie tak... To zwykła na której już nic nie zarobią bo w dzisiejszych czasach rzadko kto gra w pierwsza część teraz liczy się grafika bajery i realistyczne spadanie listków z drzewa. Rocznica za rok wiec po co gdybać co będzie... lepiej poczekać.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
zacznijmy od tego ze Mafia znajduje sie w dziale rozrywka :) mozemy byc fanami, mozemu lubiec ten gatunek albo ogladac filmy o tym temacie mozemy okreslic sie ze naszym malym hobby jest wlasnie gatunek ktory obejmuje Mafie itd :) ale to jest tylko hobby rocznice jak dla mnie zarezerwowane są dla prawdziwych wartosci w zyciu jak rodzina albo dziewczyna czy cos takiego . ewentualnie mozna obchodzic rocznice klubu pilkarskiego/siatkarskiego/hokejowego itd . mimo ze to tez jest hobby to rozni sie troszke bo taki klub ciagle zyje ciagle mecze są itd . dlatego jezeli juz wspominac jakas rocznice gry to moze to byc ewentualnie taki CS - bo ludzie graja ze soba tyle lat itd ta gra ciagle zyje mozna powiedziec , jednak Mafia jest martwa mozemy w nia grac mozemy sobie o niej ciagle gadac ale to sa WSPOMNIENIA nic nowego w niej niebedzie (nielicze modów bo to nieznaczne dodatki do starej gry ) . Ktos wspomnial o rocznicy slubu :D no wlasnie swietuje sie ją gdy malzenstwo jest aktualne . ale juz po rozwodzie niebardzo :) bo niema ciaglosci tego malzenstwa jest ono wspomnieniem . a co do kwesti finansowych to naprawde im sie nieoplaca , ta gra juz ma tyle lat a na tyle mamy rozwiniete komputery juz i internet ze 98% ludzi jak bedzie mialo zachcianke to sciagnie tą gre w 1 h i sobie przejdzie :) ja tez przyznam ze niemam teraz orginalnej plytki z M1 a niechce mi sie wydawac 20-30 zlotych jak mi sie zachce :) na M2 czekalem nigdy w nia niegralem to przyszedl czas ze ja kupilem i niezaluje , ale gdybym stracil plytke w jakis sposob ? wątpie ze bym placil znowu za cos co dobrze juz znam :) to samo tyczy sie jedynki zadne jubileuszowe wydanie tych dwoch gier by mnie w zaden sposob nieskusilo :) juz wole isc na impreze ze znajomymi niz kilkakrotnie placic za daną gre :) To tylko gra :) gra genialna ale gra :)
-Mam żone.. Nie zabijajcie mnie ,zrobię wszystko!
-Trzeba było myslec o żonie wczesniej
Dobra poddaję się :roll: asfad uświadomił mi dużo rzeczy związanych z tym tematem. Lecz czy naprawdę uważacie, że w taką rocznicę naprawdę nie warto nic robić ot tak dla siebie? Czemu nie można sobie pójść na pizzę z kolegą dla którego ta gra jest równie ważna? Nie za bardzo rozumiem. Ja się pochwalę (lub nie), że my z foką970 dzień 29 sierpnia 2012 mamy już w kalendarzu imprezowicza :-P Czy naprawdę nie opłaca się tego uczcić?
u mnie nikt nie gra więc pizza odpada... co będę robił? myślę że najlepszym rozwiązaniem to jest po prostu zagranie w nią:) nie zastąpi tego żaden fant... pizze spożyjesz i co ? nie będziesz głodny a gra będzie leżeć... wiec wole zagrać.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Każdy robi to co lubi :) Jeżeli ktos w 10 lecie chce sobie zagrac albo gdzies wyjsc :D jego wola :D ale chodzi mi o to ze niema co sie spodziewac i glupota byloby czegos sie spodziewac z powodu tej rocznicy :) i życze kazdemu zeby mial tyle rozrywek i rocznic do oblewania zeby o rocznicy gry nawet niepamietal :) :-D
-Mam żone.. Nie zabijajcie mnie ,zrobię wszystko!
-Trzeba było myslec o żonie wczesniej
Chciałbym by Mafia pojawiła się w nowej szacie graficznej. Heh, może możliwe gdyż wychodzą teraz stare gry w HD : )
Core i5 750 3.20 Ghz, Asus GTX 680, 8 GB DDR3 1600 Mhz Geil, Asus P7P55D-LE, Seasonic X 650 W, Win7 Home Premium 64bit
Wiesz - ja straciłem nadzieje co do jakiegokolwiek odzewu twórców na 10-tą rocznicę, a co dopiero zrobienie takiej "renowacji" gry. Co do tego odświeżania gier - możesz coś więcej o tym napisać, ale na PW żeby nie zaśmiecać tego wątku?
Tadam!

http://forums.2kgames.com/showthread.ph ... n-*Wanted*

Z tych informacji wynika, że wyjdzie EDYCJA SPECJALNA MAFII NA 10 - LECIE! Jestem z siebie zadowolony, że udało mi się odgadnąć co będzie na 10 Lecie Mafii. :-P

Niestety - z tego co się doczytałem wersja tylko w języku Niemieckim :-/

Box:

Obrazek

Wygląd reszty:

http://www.mobygames.com/game/windows/m ... /cover-art

Pozdrawiam

Don Salieri
cron