Zimo, wypier***aj!

Zima dała się nam we znaki. Pochwalcie/pożalcie się, jakie macie warunki pogodowe. W końcu, gdy jest już źle, nic tak nie cieszy jak świadomość o tym, że ktoś ma jeszcze gorzej :satan:

Południowo-zachodnia Wielkopolska - 12 stopni na minusie, opadów i śniegu brak, trochę wieje.
U nas -8, ale piwo da się pić. Jeszcze nie zamarza :D
Jak wracałem od kumpla to myślałem, że mi palce odpadną u stóp.

Zapomniałem podpisać: Giszowiec\Ligota, Katowice, Górny Śląsk, Polska.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Pizga jak cholera, nawet w rękawiczkach palce odpadają, a bez szala na twarzy nie da się oddychać, a przynajmniej jest ciężko. Jeszcze gorzej jak mocniej zawieje.

Mniej/Więcej centrum Kujawko-Pomorskiego. Maksymalnie było -20, śnieg twardy i zbity, ok. 20cm. i wieje jak cholera.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Jest taki naród w Europie, któremu nie można dogodzić. Ten naród to... POLACY. W grudniu marudzą, bo śniegu nie ma na święta i w ogóle ("Piękną mamy wiosnę tej zimy"), bo zima wtedy powinna być. Teraz kiedy mamy styczeń i w końcu przyszła zima, znowu źle. Bo piździ, bo siarczysty mróz, bo wieje zimny wiatr i tak dalej, i tak dalej... Ręce człowiekowi opadają, kiedy widzi takie tematy. Jest zima, no i co z tego?! Takie są prawidła natury, że w tym czasie jest zima, mróz i koniec. Trzeba wziąć się w garść, nie zrzędzić i tyle. Takie mrozy da się przeżyć ;-) Głowa do góry, ludzie! W lipcu będziecie narzekać, że upał, a w październiku, że ciągle deszcz pada? :~
Jak chcecie się już się na takie tematy podzielić to w porządku, nikt nikomu nie broni, ale na SB, a nie na forum. Proponuję wyrzucić to do kosza.
Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
Pokazałeś właśnie Johnny tą polską naturę - będę gadał, chociaż mnie to nie interesuje, ale dopiec trzeba. Nikt ci nie karze się wypowiadać w tym temacie jeśli Ci on nie odpowiada.

Ja na ten przykład nie narzekam, ustosunkowałem się tylko do wypowiedzi Kevina. A ciągnąc Twoją myśl - dla mnie zima mogłaby nie istnieć. Plus jej jest taki, że rośliny naszego klimatu mogą odpocząć pod śniegową pokrywą, a także pobierają z niej wilgoć w czasie obniżonej wilgotności powietrza. Więc niech sobie mróz jest. Nie zmienia to jednak faktu, że pizga jak cholera, a ja jutro do Cieszyna stopem... Aua, moje nogi. :\
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Musiałem zareagować, bo ten temat jest właśnie przejawem polskiej natury. Źle, źle i źle... Zwykle się nie wtrącam, jak mi coś nie pasuje, ale tym razem po prostu musiałem.
Jak już musicie pisać, jakie straszne są te mrozy, to już piszcie, ja tylko wyrażam swoje zdanie, czyli wywalić do kosza. Ciekawe co na to moderatorzy.

Żeby nie było offtopu, napiszę w skrócie co u mnie: Mróz do zniesienia (max -10 stopni), trochę śniegu, ale przydałoby się, by napadało nieco świeżego białego puchu ;-)
Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
Zima jak zima. U mnie na Podlasiu czasem dochodzi do -25, wiatr lodowaty, śniegu nawet sporo. Podobno na początku lutego ma być od -30 do -40, ale jak mówiłem, tutaj to norma bo blisko Syberii i jak od Ruskich powieje to nawet zimno ;-)

Nie zapomnij Kevin założyć tematu na wakacje gdy będziemy narzekać na upały i że nie ma czym oddychać :-P
muore il bandito, la mafia vive
Przynajmniej się forum ożywia. :-P

W związku z zimą. Dzisiaj byłem stopem w Cieszynie i w Bielsku i bardzo się zdziwiłem pogodą tam panującą.

Wstałem rano, godzina siódma, a na termometrze 18 kresek poniżej zera. Mówię sobie: "krrrwa mać! Będzie mi pizgało po ryju jak chj".

A tu miła niespodzianka.

Godzina dziewiąta, stoję na stopie i nie jest mi zimno! Chociaż mrozik był i to nawet duży jak na śląskie warunki. W Cieszynie o godzinie 11 nie musiałem nawet wiązać mocno szalika. Natomiast w Bielsku o 15 prawie przemarzłem na kość, ale już godzinę później zaś było w miarę ciepło.

Góry (Beskidy). Mróz. Śnieg. A zimno strasznie nie było (subiektywnie patrząc). Nie taka zima zła jak ją malują. ;-)
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Johnny - "Sorry, mamy taki klimat" :-F

Dziś rano -14, w ciągu dnia około -11. Opadów brak. Ale całkiem przyjemnie, bo bez wiatru :)
W Nysie temperatura trzyma się od rana ~ -13, czasem śniegiem sypnie, ale raczej mało. W sam raz na rower :-F
Reaktywacja.

U mnie (płd.-zach. Wlkp.) aktualnie temperatura około zera (wczoraj i przedwczoraj do -4 z rana). Zaobserwowano pierwszy opad śniegu.
Dolny Śląsk - temperatura +1, śnieg z deszczem. Cały dzień pochmurno, niewielkie przebłyski słońca. Rano temperatura wynosiła -8.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
No i śniegu nie ma, więc zimy nie ma... :(
Bielsko-Biała
Regulamin to Omerta, a ban to obrzyn.
A u mnie z godzinę temu spadł. I taką zimę to ja lubię, jak jest biało za oknem. Gorzej jak się wyjdzie z domu i twarz ma ochotę po prostu odpaść.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Ja to tak skomentuję.

http://www.youtube.com/watch?v=WgsVKQBArrU
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
cron