Zapomniana Mafia The City of Lost Heaven

Mam pytanie do was czy jeszcze ktoś z was gra w Mafię The City of Lost Heaven ponieważ nie wiem czemu wydaję mi się że ludzie powoli ja odsyłają w nie pamięć zapominając jaka była to genialna gra czekają na kolejne części i tylko modlą się żeby była w nich dobra grafika szkoda że tak musi być.
Jak dla mnie to była :-( najlepsza część na świecie i żadna 2 czy 3 część jej nie pobije bo legendy nie da się pobić.
Takie jest moje zdanie.

A jak wy uważacie czy według was Mafia powoli odchodzi w nie pamięć ?
"Pewnego razu moi koledzy przynieśli mojej mamie zakupy wiecie dlaczego..???
Z wyrazu SZACUNKU (Chłopcy z Ferajny)
Ja w Mafie przyznam się , rzadko gram ale i nie gram częściej w Mafie 2 po przejściu jej fabuły i dodatków.
Z samą Mafię the city of Lost Heaven zetknąłem się jako małe dziecko , ale już wtedy miałem same dobre wspomnienia. Nigdy mnie nic w niej nie wkurzało, żadne błędy czy niedociągnięcia nie były i nie są nadal w stanie odciągnąć mnie od zagrania w tą wspaniałą grę. ;-) Do dzisiaj gdy tylko włączam Intro to przy napisie MAFIA i tą wspaniałą , dynamiczną podróżą przez tunel łezka aż mi się w oku kręci. Klimat jest powalający , gdy się w niego wczujemy...te stare samochody , przedstawione życie Tommy'ego. Czasem gra pozwala nam naprawdę postawić się w sytuacji kiedy możemy pomyśleć "Co ja bym na miejscu Tom'a zrobił?" i czyni to Mafię grą , która może nam nawet trochę pojechać po psychice. Nigdy nie zapomnę tej gry i mam nadzieje , że moja stara dobra Mafia za kilka lat podziała sobie jeszcze na komputerze.
Obrazek
Grywam jeszcze w Mafię, ale niezbyt często - właściwie robię to w celach testowych (testuję real driver mod oraz dodatek, który dodaje lokomotywę do gry). Zacząłem grać jakiś czas temu i przyznam, że twórcom się udało zrobić grę taką, jak należy.
Niestety odchodzi w nie pamięć. Dziś liczy się grafika ja zresztą też powoli będę przechodził na modding Mafia II z przyczyn technicznych. Nie da się zdziałać cudów w M1. Co zrobić... w końcu gra ma 10 lat... tak jak kolega wyżej napisał teraz każdy gra gdy sprawdza jakieś mody dodatki. Fabułę gry zna każdy i za każdym razem po przejściu brakuje tego czegoś co było przy pierwszym ukończeniu gry.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Oczywiście, że gram w pierwszą Mafię. Nawet chętniej niż w dwójkę. Przeszedłem Mafię kilkanaście razy (pierwszy raz w 2008 roku) - to o czymś świadczy. Teraz również chętnie do niej wracam. Przykładowo jakiś tydzień temu znowu ją ukończyłem. Aktualnie gram na modzie Lost Heaven 1932 w wersji 1.2. Dla mnie ta gra jeszcze nie umarła.

Niestety, tak jak napisał przedmówca, odchodzi w niepamięć, bo teraz liczy się tylko grafika. Takie same odczucia mam odnośnie pierwszego Call of Duty z dodatkiem United Offensive (człowiek cieszył się z tej gry niesamowicie), a teraz jakieś Black Opsy czy inne Modern Warfare.

Szkoda, że tak się dzieje, ale tak jest ze wszystkim. Przykładowo upadło jakieś dwa lata temu dobre forum o Mafii, bo było poświęcone tylko pierwszej części w którą nikt już nie grał.
Widzę że nie jestem jedyny który to niestety zauważył ale chociaż dobrze że jest jeszcze garstka ludzi która w nią gra :D ja aktualnie teraz jestem na misji "Kampania Wyborcza".
"Pewnego razu moi koledzy przynieśli mojej mamie zakupy wiecie dlaczego..???
Z wyrazu SZACUNKU (Chłopcy z Ferajny)
Garstka ludzi jest, ale niestety ta liczba jest coraz mniejsza. Do pierwszej Mafii wrócą recenzenci gdy przyjdzie im oceniać Mafię III (jeśli w ogóle wydadzą ją w ciągu kilku następnych lat). Jeśli chodzi o "żywotność" to Mafia traci na tym, że nie ma multiplayer'a (chociaż moim zdaniem to dobrze, bo kto dawałby w takiej grze multiplayer). Takie gry jak Counter Strike są wciąż żywe, bo to są gry stworzone głównie pod multiplayer.

Tak jak napisałem w poprzednim poście. Ja w Mafię będę grał i nie zapowiada się żebym przestał. Co prawda będę miał jakieś "przerwy", bo nie można gry tyle razy po kolei przechodzić, ale po 3 miesiącach i tak pewnie do niej wrócę ;)
Don Salieri napisał(a):
nie ma multiplayer'a


Nie można powiedzieć, że nie ma - owszem nie jest to dodatek do gry, ale komuś udało się coś w tym kierunku spłodzić.

Kod:
http://www.youtube.com/results?search_query=mafia+multiplayer&aq=f
Właśnie ja zawsze gdy próbuję odejść od Mafii to i tak zawsze do niej wracam.Dla mnie nigdy nie odejdzie w niepamięć ale to większość zadecyduje o tym :-x
Dokładnie jak kolega wyżej napisał mam taki sentyment do tej gry że po pewnym czasie np po 2 miesiącach i tak wrócę do Mafii a co ciekawe do Mafii 2 już tak dużego sentymentu nie mam :->
"Pewnego razu moi koledzy przynieśli mojej mamie zakupy wiecie dlaczego..???
Z wyrazu SZACUNKU (Chłopcy z Ferajny)
Pierwsza Mafia miała w sobie coś takiego, że się do niej zawsze wraca. Nie wiem, może to kwestia klimatu, sentymentu czy uroku tej gry. Mnie oczarowała fabuła, a także to, że Mafia jest jak kawał dobrego gangsterskiego kina, a nie jak typowa gra. Mafia II, nie ma już tego "czaru". Co prawda fabuła jest dobra, zgodność historyczna również, realizm też jest dobry (nie pod względem strzelanin czy pościgów, bo wiadomo, że nikt nie przeżyje 10 kulek w tułów ;-) ), Po prostu w Mafii II zabrakło czegoś co miała pierwsza część.
Ja również mam sentyment do starej dobrej Mafii, wciąż mam ją na kompie. No ale wiadomo, nie ciągnie mnie już do niej tak jak kiedyś. Ileż można grać wciąż w to samo? No a jednak można, wciąż wracam do tej już dość starej gry. Pamiętam te nie przespane noce, gdy pierwszy raz grałem w Mafię. Przeżywałem wszystkie te misje, męczyłem się z niektórymi, to było coś. I to zakończenie, które też wywołało wiele emocji, nawet mi się łezka w oku zakręciła. Dziś, jak pytam młodszych graczy czy znają tę grę, czy czasem w nią grywają to zwykle słyszę: "za cienka grafika".
Jeśli chodzi o drugą mafię, przeszedłem ją raz, i szczerze mówiąc więcej mi się nie chce. Nie miałem też z nią większych problemów, choć grałem na najwyższym poziomie. Nie wywołała już u mnie takich emocji, no ale nie wiem, może już za stary na to jestem? Może gdybym dziś pierwszy raz grał w jedynkę, to też by nie było takich emocji? Choć pewnie i tak były by większe niż po przejściu dwójki.
Marzy mi się, aby powstała nowa mafia opowiadająca o wydarzeniach z Lost Heaven z perspektywy np Pauliego. Jeszcze raz to samo miasto, ten sam klimat tyle ze w nowej odsłonie. Żeby fabuła była powiązana z tą z pierwszej części, jednak z innej perspektywy. Żeby zaczynała się troszkę wcześniej i pokazała jak to wszystko było na początku. Ale pewnie mogę sobie tylko pomarzyć o tym a na pociechę odpalić starą Mafię aby nie odeszła w zapomnienie.
Obrazek
Obrazek
:-) Kolega dobrze mówi.Mam nadzieje,że kiedy jakieś 8 latki złapią za Mafię np.4 to żeby wiedziały,że skoro jest 4 musiało się to jakoś zacząć.Ci co będą mądrzy to wyciągną skądś jedynkę.Największe szanse są w rodzeństwie-żeby przesyłać z pokolenia na pokolenie Mafie :mrgreen:
Ogólnie Mafię przeszedłem z jakieś 15 razy. Pamiętam jak 9 lat temu kupiłem sobie tę grę oryginalną. :-) . Teraz już rzadko zdarza mi się w nią grać, bo po pierwsze - nie mam czasu, a po drugie - gra w końcu się nudzi. Oczywiście, jeśli mam ją zainstalowaną to zdarza mi się pograć w swobodną jazdę. Hmm , chyba już wyrosłem z gier, bo ogólnie to coraz rzadziej gram w jakiekolwiek gry ;-) .
Obrazek They never fight alone...
Ja nadal gram w Mafię. Nie tak często jak w inne tytuły, ale gram ;-)