Zakup konsoli

Witam. Od razu mówię, że wiem, że był już podobny temat, jednak pozostał mi po nim pewnie niedosyt, a po 2 wyszedł xbox slim.

Mam zamiar kupić konsolę. Zastanawiam się nad xboxem/ps3. Jestem w tym temacie zupełnie zielony, posiadam psp, kiedyś miałem pożyczone od kolegi ps2 ale to inna bajka. Narazie wywnioskowałem tyle:
-PS3 jest droższe
-W Xie niema jednak multiplayera za darmo, z tego co się orientuję to kosztuje ~120 zł rocznie, to nie jest majątek, jednak dołożę trochę i mam nową grę, a płacenie za multi trochę mnie dziwi
-W PS3 jest blu-ray
-Trzymałem w ręku tylko dualshocka, więc nie wiem który pad jest wygodniejszy
-Czytałem, że xbox strasznie się przegrzewa
Konsole jednak bardzo różnią się cenami:
MICROSOFT Xbox 360 Elite + 2 gry +/- 900zł
MICROSOFT Xbox 360 Slim 250 GB- 1050zł
MICROSOFT Xbox 360 Arcade HDMI +3gry +JOY BEZPRZEWODOWY 770zł
SONY PlayStation 3 Slim 250GB + 2gry - 1300/1400zł
Sony PlayStation 3 80GB + 3Gry- 900zł

Którą konsolę wybrać? Trochę mnie cena ps3 przeraża, jednak mógłbym ją przeboleć na rzecz bluray i God Of War, wydaje mi się też, że to konsola na dłużej. Pomocy!

Edit: widzę ze ps3 jest tańsze od ps3 slim, bardzo słabo dostępne. Czym one się róznią i po co dysk twardy w konsoli?
Zmień nazwę tematu,bo jest "konsloi". ;-)

Wg mnie, jak gdzieś czytałem, były dwa obrazki GTA IV na PS3 i Xbox360. Wg mnie na X-ie wyglądała o wiele lepiej. Gadałem z kolegą ,który ma X-a od roku (od grudnia ) i nic nie mówił o przegrzewaniu. Ja bym brał Xbox'a :lol:

Dysk twardy jest w konsoli po to, byś miał na niej zapisy z gier na przykład...

Slim od Fat'a różni się tylko wyglądem. Slim jest cienkie i łatwo można gdzieś zabrać, ale jak upadnie to chu***a. Zaś Fat ma to do siebie, że jest "gubszy" i cięższy, ale nie tak łatwo go rozwalić :-P
Obrazek
O ile mi wiadomo to xboxa slim na razie nie da się przerobić, więc weź też to pod uwagę. Ja bym wziął jakiegoś xboxa, bo ps3 jest niewykorzystywane przez producentów gier.
Obrazek
nigdy nie gralem na ps3 ale mam xboxa i jestem zadowolony. Mozna go przerobic i gra wtedy kosztuje plyta(7zl) i oczywicie sciagniecie jej. Na przykladzie mafii 2 to na kompie jest jakos dziwnie nie wiem jakos grafika nie jest taka plynna (mozliwe ze mam za malo ram lub nie jest hd jak na x) i ogolnie czuje sie przytulniej w grze. Zaleta jest to ze mozna w lozku grac bezprzewodowo;). Co do podlaczania do neta to nie probowalem bo nie chce zeby mnie zbanowali. Wada xboxa jest Rod czyli przegrzanie. Z niewiadomych przyczyn ja tak mialem ale odlaczylem zasilacz i podlaczylem i do tej pory(z rok) dziala normanie.
Właśnie chodzi mi o to, że przy konsoli nie martwię się czy mi pójdzie. No i znowu gdybym faktycznie przerabiał xboxa to nie miałbym czasu na gry, bo wszystkie miałbym niemal za darmo. No to dało mi dużo do myślenia, dzięki za odpowiedzi.

PS: Czy mógłby ktoś napisać jak w wygląda multi na xboxie? Chodzi mi tutaj głównie o cenę i o to, czy dobrze to działa.

PPS: No i jak już xboxa to którego? Elite czy arcade?
Ja bym brał X360 już nową wersje, 4GB albo 250GB. Elite/Arcade z tego co wiem wycofano z produkcji i lepiej dopłacić (~100-150zł) i mieć dodatkowo:
-WIFI
-Lepsze chłodzenie
-Ładniejszy design
-wiekszy dysk
A multi działa dobrze, testowane w Forzie,GTA:EFLC,RDR. W żadnej z tych gier nie zauważyłem lagów i wszystko generalnie ładnie chodziło, dobra komunikacja poprzez mikrofony dodawane do zestawu.
Co do konsoli Sony. Kolega (również interesuje się grami) posiada PS3, wersję 80GB. No multiplayer tam chodził również ładnie, tylko zauważyłem mniej graczy w przeciwieństwie do X360. Pad jak dla mnie jest mniej wygodny w przeciwieństwie do xbox'owego. Wersje FAT (np. 80gb) od SLIM (np. 120GB) różnią się wyglądem, zmniejszonym poborem prądu, oraz w slimie nie ma możliwości instalacji Linuxa, oraz różne małe pierdółki zmieniono. Sam rozważałem kupno PS3 jednak jakoś X360 bardziej mnie przekonał i aktualnie jade na wersji Elite :)
Ja posiadam xboxa360 juz od prawie 2 lat i nic mi sie z nim nie stalo ,i w ogole sie nie przegrzewa!!!Pad xboxa jest bardzo wygodny i wytrzymaly posiadam swojego pada od prawie 3 lat i caly czas dziala.Moim zdaniem lepiej kupic xboxa slim za 1000zl posiada on wifi i ma 250gb i pobiera mniej pradu niz normalna wersja xboxa360.Kolego i nie przerabiaj lepiej xboxa bo tracisz gwarancje a po drugie dostaniesz bana od microsoftu za piractwo i juz nie pograsz sobie w multiplayera.
Światem nie rządzą prawa spisane na papierze,światem rządzą ludzie .
Nie bierz Xboxa - płatny multiplayer, żenada.

Bierz PS3 - będziesz zadowolony. Miałem styczność z obiema konsolami przez ok. miesiąc. PS3 ma przewagę nad Xboxem we wszystkim, z wyjątkiem ceny...
Przeróbka aż tak mnie nie interesuję. No i właśnie xboxy już wyszły z produkcji, pozostaje tylko slim. Na przykładzie sklepu mix-elektronix mogę łatwo policzyć, że cena wyjdzie na to samo, ponieważ xa slim 250gb kupię za 1060zł, a ps3 w zestawie z 2/3 grami za 1400zł. W tym momencie szala przechyla się na korzyść ps3.

Aha i jeszcze jedno. Skoro dysk twardy służy tylko do zapisu gry, to chyba nie musi być zbyt duży?
Jak chcesz instalować gry, to brałbym większy na twoim miejscu. Gry się szybciej uruchamiają i konsolka chodzi ciszej.
Aha dzięki za informacje bo tak jak już pisałem zielony jestem :mrgreen: . Z tego co się orientuję to slim jest z minimum 250GB, to by mi w zupełności wystarczyło, zwłaszcza, że teraz w komputerze mam 160GB. Jak znajdę jutro/po jutrze czas to oblecę wszystkie sklepy i się wam pochwalę jakiego dokonałem wyboru.
Wiem, że odkopuje temat, ale nie chciałem zakładać nowego i zaśmiecać forum. ;-)


Mam pytanko. Chciałbym kupić nowego Xbox`a razem z Kinect`em, ale posiadam starego i nie wiem czy warto.

A więc pytanie brzmi: Czy Kinect jest fajny i warto kupić nowszy model konsoli?
http://westside.npx.pl/news.php
Jest fajny, ale te wszystkie gry na niego to są proste gierki, które się szybko znudzą. Moim zdaniem lepiej poczekać jak wyjdzie coś fajniejszego typu star wars, a na razie cieszyć się zwykłym xboxem ;)

//edit
Kinect stanieje pewnie w ciągu miesiąca-dwóch, więc na razie się nie opłaca
Obrazek
Dobra dzięki ;-)
http://westside.npx.pl/news.php
Dobra, to teraz moja kolej. Podłączę się do tego tematu, coby nie robić nowego.

A więc po kilku Xboxowych sesjach u mojego kumpla, bardzo zachciałem zakupić sobie Xboxa. Miałem przeznaczyć kasę na modernizację kompa, ale po dłuższym zastanowieniu postanowiłem zainwestować właśnie w tą konsolę. Jednak nigdy nie miałem konsoli i zwracam się tu do posiadaczy X'a z pytaniami:

- Czym różnią się poszczególne wersje (arcade, elite itp.)
- Czy prawdą jest, że Xbox mocno się przegrzewa?
- Czy można go podłączyć do starszego telewizora?

Powiem, że na multiplayerze przez sieć mi nie zależy, bo nie wiem, czy będę go podłączał do internetu (prawdopodobnie nie). Poza tym, nie zależy mi na rozgrywce w internecie, bardziej będę grał w single player, ewentualnie z kumplami w coś na 2 graczy.

Pytania mogą wydać wam się dosyć głupie, ale jak mówiłem jestem w temacie konsol zielony jak trawka na wiosnę, toteż walę tutaj, gdyż wiem, że jest sporo użytkowników, który z konsolami mieli styczność. Porady odnośnie ewentualnego zakupu również będą mile widziane ;-)

Pozdrawiam, nivener.
cron