Zakup konsoli

Nivener ja posiadam xboxa360 premium mam go 2 lata i narazie żadnych problemów z nim nie miałem.
Arcade nie ma dysku twardego tylko otrzymujesz chyba karte 20mb pamieci ,a natomiast Elite ma dysk 120gb ,Premium posiada dysk 60gb a Slim ma wersje z dyskiem 250gb albo z karta 4mb.Xboxa360 można podłączyć do starszego telewizora tylko oczywiście obraz masz gorszy niż na hd ready i full hd.Xboxy się nie przegrzewaja tylko te starsze wersje co były na samym początku wypuszczane lecz one nie są już produkowane.
Ja polecam Tobie zakup xboxa360 slim 250gb ma on poprawione chłodzenie i ciszej chodzi,sam sie o tym przekonałem jak mój znajomy kupił go. ;-)
Światem nie rządzą prawa spisane na papierze,światem rządzą ludzie .
- Czym różnią się poszczególne wersje (arcade, elite itp.)
- Czy prawdą jest, że Xbox mocno się przegrzewa?
- Czy można go podłączyć do starszego telewizora?

Niv a wiec arcade elite itd to ogolnie raczej pakiet wyposazenia czyli pudło to samo tylko w elite np masz dysk czy tam dodatkowy pad jakąs konkretniejsza gre w zestawie itd
- Xbox mial ten problem jednak sa Jaspery (chyba najnowsze wersje chlodzenia czy czegos tam)
i ten problem eliminuja ale wiadomo byle niegrac 3 dni pod rzad :) tylko pamietaj zeby go niedawac gdzies w szufladzie itd zeby warunki mial takie pokojowe
-mozna podlaczyc do telewizora ale jakos niektorych gier bedzie lipna no bo slaba rozdzielczosc ale jesli chodzi ci o wejscia i takie tam to tak mozna podlacza sie kablem Euro ktory raczej bd mial w zestawie

Ogolnie ja niemam problemow z Xboxem niedaj sie tylko zlapac na argumenty kup PS 3 bo ma lpsza grafike to jest totalna bzdura to jest konsola tej samej generacji , wiadomo czasami sie zdarzy ze np gra na ps wyjdzie gorzej niz na xboxa i na odwrot ale to sa losowe sytuacje raz tak raz tak . Ogolnie polecam ci konsole (obojetnie czy ps czy X ) ja ogolnie przestalem juz grac w gry na pc ale znow zaczynam maniaczyc od kąd mam Xsa :)
-Mam żone.. Nie zabijajcie mnie ,zrobię wszystko!
-Trzeba było myslec o żonie wczesniej
No i fajnie, co nieco już wiem. Zauważyłem, że pomiędzy Arcade a Elite/Slim, są duże różnice cenowe. No w sumie to logiczne, bo Arcade nie ma dysku. Ale wolę chyba jednak wykosztować się ciut więcej i zakupić sobie wersję Slim lub też Elite. Z dyskiem jest o niebo wygodniej z tego co czytuję na necie, lepiej gdy można sobie zainstalować gierkę na dysku, niż bawić się z płytkami. A ze Slim również byłoby wygodnie, gdyż możliwe, że będę się z X'em woził od czasu do czasu. No to mam już jakiś ogólny pogląd na sprawę. Pozostaje tylko dozbierać kasy :-)

Jeśli ktoś ma jakieś cenne uwagi, to walcie śmiało, wszystko się przyda ;-)
Nivener możesz zainstalować grę na dysku lecz i tak płyta musi być w napędzie xboxa bo inaczej nie włączysz gry.A instalowanie na dysk gier jest dobre bo płytki nie są czytane z napędu i jest o wiele ciszej jak by miały być czytane z napędu i w ogóle nie będą Ci się rysować :)
Światem nie rządzą prawa spisane na papierze,światem rządzą ludzie .
ja np mam arcade i dysk 20 gb (czesto sprzedaja taka wersje arcade+dysk) niby to bardzo mało ale na tym moim dysku mieszcza sie 2 gry . i np 1 miejsce rezerwuje dla gry w ktora gram caly czas np jakas pilka nozna albo cos takiego a drugie miejsce rezerwuje dla gry z fabula ktora akutalnie przechodze np u mnie tak przyklad : GTA IV - (przeszedlem-> Mafia 2 ->RDR a teraz znowu sobie Mafie przechodze . czyli usuwam i wgrywam nową to tylko minus taki ze to instalowanie troszke czasu zabiera . a jeszcze taka małą rada zawsze jak wlaczysz gre to ci wyskakuje czy instalowac na Mu czy Dysk twardy ja bym ci radzil na MU bo wiesz jak to z dyskiem raz sie usuwa cos raz instaluje itd a na MU (cokolwiek to jest heh :D) miejsca jest bardzo duzo savy mozna robic ciagle :) To juz musisz zdecydowac sam ale ja np wolalem ten dysk 20 gb zaplacic 700 i miec te 300-400 na gry :) bo tez mala lipa jak sie kupi konsole a niema w co grac , no chyba ze masz kumpli co ci pozycza gry to wtedy bierz Elite :)
-Mam żone.. Nie zabijajcie mnie ,zrobię wszystko!
-Trzeba było myslec o żonie wczesniej
Patrz tu masz Xboxa 360 Slim http://www.euro.com.pl/konsole-xbox-360 ... gb_1.bhtml za 999zł a to bardzo dobra cena.Nivener jak chcesz kupić xboxa 360 to bierz Slim naprawdę,mniej się grzeje i ciszej działa,jest na pewno lżejszy niż Arcade,Premium,Elite.
Światem nie rządzą prawa spisane na papierze,światem rządzą ludzie .
Przepraszam, że wtrącam się w dyskusję, ale niestety nie zakupiłem konsoli- pieniążki jakoś się rozeszły. Ale w nadchodzącym roku mam zamiar wymienić części w kompie i zastanawiam się, czy nie opłaca się bardziej kupić konsoli. PS3 chyba w tym wypadku odpada, bo chcę na to przeznaczyć +/- 1000 zł. Powiedzcie mi tylko, czy lepiej kupić konsolę, czy raczej w tej samej cenie wymienić części?
Aha i jeszcze jedno- czy da się podłączyć x'a pod monitor?
pod monitor oczywiscie sie da tylko najlepiej na necie cos poczytac jakies drobne kable sa potrzebne ale na tym to sie nieznam . Jesli chodzi o czesci albo Xboxa to bierz smialo konsole , konsola to jest cos takiego na ktorej pojdzie ci wszystko na max detalach wiesz ze wsadzasz plyte i ze bedzie wszystko ok , czesci do kompa i ogolnie PC do grania to moim zdaniem pozwolic sobie moze czlowiek pracujacy ktoy co chwile cos dokupi do pc zwykly uczen /niepracujacy ma bardzo ciezko zeby nadazyc za ta cała technika a kupujac Xsa mysle ze masz gwarancje z 3 lata grania na najwyzszych poziomie (dopuki niewyjdzie nowy X czy Ps3 ale gdzies czytalem ze minimum 3 lata)
-Mam żone.. Nie zabijajcie mnie ,zrobię wszystko!
-Trzeba było myslec o żonie wczesniej
Szczerze mówiąc lepiej konsole kupić bo za pare miesięcy będą jeszcze tańsze, konsole chyba da się podłączyć monitora.
Światem nie rządzą prawa spisane na papierze,światem rządzą ludzie .
Właśnie zapytałem ostatnio rodziców o wymianę części- zgodzili się, tylko powiedzieli, że w/w sumę dostanę w marcu/kwietniu. Ale dziś czytam sobie ten temat i myślę, że przecież lepiej kupić konsolę, bo na kompie za 1000zł gry nie będą mi szły na max detalach, a w konsoli nie muszę się o takie coś martwić. Więc czekam do marca i wtedy ostatecznie zadecyduję, co kupię, na 90% będzie to konsola, nie jestem pewien jaka, ale do marca jeszcze kawał czasu. Sprawdziłem, do monitora wystarczy kupić kabel, nie jest on zbyt drogi. Dzięki za szybką odpowiedź :)
http://peb.pl/problemy-techniczne-xbox- ... 360-a.html

tu masz instrukcje na przyszlosc jak sie podlacza :) a dodam ze plusem jest pad na poczatku ciezko sie strzela ale jak juz ogarniesz pada to bd ci sie o wiele wygodniej niz na klawie grac :D pozatym na padzie wedlug mnie gra jest realistyczniejsza bo doceniasz w grze takie cos jak oslony itd czesto strzelanie sie z jednym gosciem dluzy sie jezeli tez sie chowa :) na myszce jest wygodnie ale co tu duzo mowic celujesz jak do kaczek i ogolnie stosuje sie uniki w grach typu bieganie do przodu i do tylu i w boki w celu unikniecia kul :D pad Xbox to dobra rzecz :D
-Mam żone.. Nie zabijajcie mnie ,zrobię wszystko!
-Trzeba było myslec o żonie wczesniej
Właśnie pad w xboxie też za mną przemawia, jak już pisałem miałem kiedyś pożyczone ps2 i dualshock nie był zbyt wygodny. Kuzyn coś mi ostatnio pisał, że będzie x'a kupował, także będę miał jeszcze okazję go przetestować.
tak dualshock ma jedna wade - analogi są obok siebie i automatycznie nasz drugi kciuk zamiast trzymac sie analogu to trzyma ten guzik taki ze strzalkami bo jest blizej a w dzisiejszych grach to raczej tylko analog w Xboxie pomysleli i ten analog dali w miejsce tych "strzalek" a strzalki dali pod analogiem na uboczu , ogolnie to tzw"spusty" w Xsie sa lepsze bo sa przedewszystkim proste i fajnie sie ruszaja a Dualshocku masz takie dzyndzle dziwne caly czas masz wrazenie ze ci zaraz wypadna (a slyszalem ze faktycznie wypadaja ale tego niepotwierdze) no ale Ogolnie pad to kwestia gustu :) ja na Ps1 gralem na padzie tego typu duzo i tez niebyl zly :)
-Mam żone.. Nie zabijajcie mnie ,zrobię wszystko!
-Trzeba było myslec o żonie wczesniej
Witam.
Otóż planuję zakup Xboxa Slim, lecz praktycznie wszędzie jest powyżej tysiąca. Na allegro są zestawy z Kinectem i kosztują koło 1 250(!). I to wydaje się podejrzanie. Póki co nie potrzebuję Kinecta, wystarczy mi sama konsola. W Empiku wypatrzyłem właśnie Xboxa Slim 250GB z Alan Wake i Forza Motorsport 3. Ten wariant odpowiada mi najbardziej, ponieważ Alan Wake i FM3 kosztowały by razem ponad trzy stówy, a sam X kosztowałby koło tysiąca. Co wy na to?
P.S.: Nie chcę brać z Allegro ;-)
P.S.2:Jeżeli ktoś znajdzie podobną ofertę, tylko tańszą, to prosiłbym o podanie adresu ;)
Pozdrawiam, Soberat
Obrazek
To nie jest podejrzane bo tyle mniej więcej kosztuje xbox z kinectem http://www.euro.com.pl/konsole-xbox-360 ... ures.bhtml za 1249zl.Tutaj masz xboxa slim 250gb + RacerDriver Grid za 1079zl http://www.euro.com.pl/konsole-xbox-360 ... bhtml.Albo xbox slim 4gb+ Forza Motorsport 3,Halo 3 ODST za 899zl.
Światem nie rządzą prawa spisane na papierze,światem rządzą ludzie .