Wiedźmin 3: Dziki Gon

Hades napisał(a):
Gdzie jest Cirilla? Wszyscy gadają, że widzą Ciri, a ja nie wiem gdzie :C


Obrazek
Ona nie wygląda jak Ciri.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
A skąd wiadomo jak tak naprawdę wygląda Ciri? :) Przecież ona występowała tylko w książkach, w których to nadmieniano, że miała szare włosy. Do tego w trailerze słyszymy rozmowę Geralta z najprawdopodobniej cesarzem Nilfgaardu Emhyrem var Emreisem, w której to ów cesarz zwraca się do Geralta jak do starego znajomego (co jest dosyć zasadne, zważywszy na to, że znali się jeszcze z czasów gdy żyła Calanthe, a później spotkali się i odbyli długą rozmowę w zamku Stygga). Mówi do Geralta coś w stylu "ona wróciła Geralt... po tylu latach." No i wtedy pokazany jest wizerunek dziewczyny z mieczem na plecach o białych/szarych włosach. Nie będę spoilerował, ale ci którzy czytali sagę w mig załapią, że w tej rozmowie chodzi o Ciri, już nawet ze względu na sam fakt, że rozmawiają o niej Emhyr z Geraltem ;)

A tak z innej beczki, muzyka w tym trailerze jest E-PIC-KA! Gdzieś obiło mi się o uszy, że za ten kawałek z trailera odpowiedzialny jest polski zespół Percival, bawiący się w średniowieczny (choć nie tylko) folkmetal. Można ich było usłyszeć chociażby na płycie Donatana Równonoc, gdzie przygrywali świetnie. Właściwie to oni byli w całości odpowiedzialni za ten słowiański klimat na płycie. W tym trailerze wymietli całkowicie, jeżeli Percival będzie chociaż w niewielkim stopniu odpowiedzialny za muzykę do W3 to na samą myśl o tych hektolitrach słowiańskiego klimatu wylewającego się z ekranu monitora robi mi się miękko w nogach ^^ Z taką muzyką nie będę w stanie nawet zwrócić uwagi na ewentualne wady tej gry :D

A tak na serio, to zapowiada się gra, która zmiecie cRPG-ową konkurencję. Cieszę się, że chłopaki z CDP odłożyli premierę, bo dzięki temu będą mieli więcej czasu na dopieszczenie tego majstersztyka. Do tego epicka wersja kolekcjonerska (ta figurka jest tak sztosowa, że nie mam pytań!). Jeżeli walka będzie tak dynamiczna i widowiskowa jak na trailerze, jeżeli grafika będzie tak świetna jak na trailerze i jeżeli muzyka będzie stała na takim samym poziomie jak na trailerze, to szykuje się gra roku, bezapelacyjnie :)
nivener napisał(a):
A tak z innej beczki, muzyka w tym trailerze jest E-PIC-KA! Gdzieś obiło mi się o uszy, że za ten kawałek z trailera odpowiedzialny jest polski zespół Percival, bawiący się w średniowieczny (choć nie tylko) folkmetal.

Muzyka jest epicka. W trailerze słychać kawałek tej muzyki:



Ciekawostka: do trzeciej części muzyki już nie robią Adam Skorupa i Krzysztof Wierzynkiewicz. To co słychać to sprawka Marcina Przybyłowicza i Percivala.
W sumie z Cirillą to mnie wyobraźnia zaćmiewa nieco obraz, bo mam w głowie ''jedyny słuszny'' jej wizerunek, stąd moje niedopatrzenie. ;)

A z muzyką nieco szkoda, Skorupa w I części odwalał kawał dobrej roboty. Chociaż i ten Percival (zespołu nie znałem, ale poznałem; dziękuję, panowie) nadaje niezły klimat.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Ślad!

Powiem tak: jest nieźle, ale mówiąc kolokwialnie "d*py nie urywa". Jako jeden z trailerów byłoby okej, ale jako wprowadzenie filmowe to już troszeczkę słabiej. Mogli się zdecydowanie lepiej postarać. Intro z jedynki było nieziemskie, walka Geralta ze strzygą została przedstawiona bardzo atrakcyjnie i ogólnie wykonanie było kapitalnie. Tu jest nieźle, ale to nie to samo, nie czuję tego samego co przy oglądaniu intra z jedynki.

Wszystko wynagradza jednak muzyka... Po prostu MAJ-STER-SZTYK! Jeśli mnie uszy nie mylą, to wciąż słyszę w tym filmiku panie z Percivala i wciąż robią tak samo świetną robotę jak przy wcześniejszych filmikach. Jeśli tego typu utwory będą nam też towarzyszyć w grze, to mi niczego więcej nie trzeba.

Ogólne wrażenie jednak pozostaje bardzo pozytywne, widać, że fabuła będzie oscylować wokół Yennefer. Wciąż tak samo mocno czekam na premierę. Oby komp dał radę!
Gameplay w polskiej wersji językowej: https://www.youtube.com/watch?v=dlq2t91ZUGw
Wygląda to wszystko bajecznie. Dubbing jak zwykle na świetnym poziomie (lip sync jeszcze niezbyt dobry, ale ponoć to dlatego, że mimika jest jeszcze z angielskiej wersji w tym gameplayu). Świat robi duże wrażenie (a przynajmniej ten kawałek który dane nam było zobaczyć). Widać, że nie było rewolucji względem dwójki w kwestii walki, starcia wyglądały bardzo podobnie. Powtarzam się, ale to co zwróciło moją uwagę to muzyka. Brzmi ona świetnie zwłaszcza w trakcie walki, jak już wspomniałem wyżej panie z Percivala robią znakomitą robotę :-) No i fajnie, że fabuła bierze pod uwagę również Ciri, mam nadzieję, że twórcy nie skopią jej wizerunku jaki pozostał mi w głowie po przeczytaniu sagi. Czekam z niecierpliwością, jedynym bólem może okazać się fakt, że mój komputer nie udźwignie tej epickiej produkcji i będę musiał rozważyć kupienie pod choinkę sobie konsolki :D
Mój komp myślę właśnie bezproblemowo pociągnie. Z tego powodu jestem potwornie napalony na W3 odkąd w dniu wczorajszym złożyłem sprzęt, który powinien dać radę :-D
Co do szczegółów, na które uwagę zwrócił Niv - technicznie myślę trójka będzie podobna do dwójki. Dlatego boję się tego rozczarowania, które miałem po ukończeniu... Czemu teraz robi się tak potwornie krótkie gry? :-( Są świetne pod względem technicznym, a fabuła jak w nowelach Morcinka...
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Po trailerach widać, że twórcy odwalili kawał dobrej roboty. Czekam na premierę.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Niestety, albo może i stety, premiera przesunięta na 19 maja.

http://www.eurogamer.pl/articles/2014-1 ... na-19-maja
Miejmy nadzieję, że chodzi tu o doszlifowanie gry, a nie o kłopoty. Nie wydaje mi się, żeby twórcy przesuneli pemierę dla zyskania czasu, więc niech robią i się nie spieszą, grunt, żeby doszlifować tą grę, aby wryła się ona w pamięć nie tylko polskim graczom.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi


Tymczasem już we wtorek premiera.
Ja już czekam. Specjalnie sobie przełożyłem zakup GTA V, żeby dorwać najnowszego Wieśka.
Wymagania sprzętowe:
Nie wiem, czy ktoś podawał, ale lepiej, żeby były 2 razy, niż wcale.
Minimalne wymagania sprzętowe:
System operacyjny: Windows 7 SP1 / Windows 8.1 z najnowszymi aktualizacjami (Uwaga - wsparcie tylko dla systemów 64-bitowych)
Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz lub AMD Phenom II X4 940 3.3 GHz lub lepszy
Pamięć RAM: 6 GB
Karta graficzna: ze wsparciem dla DirectX 11 oraz pamięcią 2048 MB VRAM (Nvidia Geforce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7870)
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
Wymagana ilość wolnego miejsca na dysku twardym: 40 GB
Zalecane wymagania sprzętowe:
System operacyjny: Windows 7 SP1 / Windows 8.1 z najnowszymi aktualizacjami (Uwaga - wsparcie tylko dla systemów 64-bitowych)
Procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz lub AMD FX-8350 X8 4.0 GHz
Pamięć RAM: 8 GB
Karta graficzna: ze wsparciem dla DirectX 11 oraz pamięcią 4096 MB VRAM (Nvidia Geforce GTX 770 lub AMD Radeon R9 290)
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
Wymagana ilość wolnego miejsca na dysku twardym: 40 GB
Obsługiwane karty graficzne:
ATI Radeon: HD7870, R9 290 i nowsze
Nvidia GeForce: serie GTX 660, 770, 970 i nowsze
Zintegrowane karty graficzne oraz wersje laptopowe powyższych kart nie są oficjalnie obsługiwane, mimo iż gra może na nich działać poprawnie.
Źródło: http://pomoc.cdp.pl/hc/pl/articles/2037 ... -Dziki-Gon
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi