Wasze ulubione samochody

Kraj produkcji pojazdu.
Ankieta wygasła 1 cze 2011, o 16:11
22% (2)
11% (1)
22% (2)
33% (3)
0% (0)
11% (1)
Liczba głosów: 9
Najbardziej lubię samochody włoskie(głównie Lancię, za styl i elegancję) oraz francuskie za design, nowoczesność i oryginalność. Ze starszych wozów podobają mi się Lancie Kappa oraz Lybra a także Peugeot 406 Coupe projektu Pininfariny. Z nowszych ostatnio przypadł mi do gustu Citroen C4 Cactus-samochód pełen sprzeczności, ale przez to interesujący. Pod płaszczykiem nieco pudełkowatej karoserii skrywa parę nowatorskich rozwiązań, niestety nie wszystkie są do końca przemyślane.
Mi ze starszych podoba się FSO Polonez i Skoda Favorit.
Z nowszych oczywiście Seat Toledo
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Jestem fanem przeważnie starszej motoryzacji i w zasadzie wszystko co wyjechało z fabryk w latach 1910-1990 bardzo mi się podoba. Późniejsze lata powielały tylko nowocześniejsze schematy, czego efektem było pojawianie się coraz to bardziej podobnych do siebie aut.
Jeżeli chodzi już o dzisiejsze samochody, toleruję jedynie te w stylu retro. Takie Volkswagen New Beetle, Chrysler PT Cruiser, Fiat 500, Mini Cooper, Ford Mustang GT, czy nawet londyńskie taksówki wyróżniają się na tle konkurencji, a to zdecydowanie moja bajka.

Kraj produkcji pojazdu? Dla mnie to nie ma znaczenia, choć nie ukrywam że ciągnie mnie do rodzimej motoryzacji.
cron