Wiadomości z CDA

CDA rozmawiało z samym Danielem Vavrą czyli scenarzystą pierwszej jak i drugiej części mafii.

- Vito w żaden sposób nie jest spokrewniony z Tommym Angelo
- W grze będą drobne nawiązania do części pierwszej
- Vito miał do wyboru więzienie, albo wojsko
- Misja pierwsza ma być zaskoczeniem dla graczy, będzie rozgrywała się zaraz po przywitaniu Vita przez Joe'go na dworcu
- Gra dzieli sie na 3 części: włączenie się w szeregi mafii - wybór strony konfliktu - różne zakończenia
- W grze pojawi się ponad 50 modeli pojazdów
- Samochody można kraść na dwa sposoby: wytrychem oraz siłą czyli wybić szybę
- Policja będzie bardziej pobłażliwa przy przekroczeniu prędkości o parę km/h
- Scenariusz do Mafii liczył 500 stron, scenariusz do Mafii II liczy 700 stron na dodatek jest, to tylko wątek główny, bez misji pobocznych
- Będzie sporo przekleństw w dialogach bohaterów
- Fabuła będzie liniowa (tak jak w jedynce)
- Jeśli nic się nie zmieni misji będzie 18 w kilku przedziałach czasowych (od ostatnich miesięcy wojny do 1951 i dalej)

!PRZYKŁADOWA MISJA!
"Henry Tomassino, to gangster który na początku gry jest dla bohaterów wzorem, zajmuje pozycję do jakiej aspirują. Zleca im załatwienie pewnego faceta - przedsiębiorcy, który zaczyna pędzić i sprzedawać bimber na własną rękę, co oczywiście psuje interesy mafii. Ponieważ wie ile ryzykuje, nie rusza się bez obstawy i jeździ opancerzonym samochodem. Żeby go zabić, Vito musi zdobyć, karabin maszynowy, niemieckie MG42 i zastawić pułapkę na ofiarę, oczywiście zamach kończy się strzelaniną i wielką ucieczką." - Daniel Vavra

- W grze będzie można wziąć parę zadań na boku
- Można będzie kupić hamburgery czy ubrania
- Przygotowanie jednej postaci (samo wymodelowanie bez animacji) zajmuje od 3 do 4 tygodni
- System animacji symuluje 30 mięśni twarzy
- Animacje postaci są nagrywane w systemie motion capture ( system ten wykorzystują gry z serii FIFA)
- Miasto będzie zajmowało kwadrat o bokach ~2,5 mili
- Niektóre dzielnice - Chinatown, Little Italy, Sand Island, Millville, Harbour...
- Prace nad mapą i jej zarysem są już zakończone
- Bohater może przeskakiwać przez płoty oraz wbiegać na schody przeciwpożarowe
- Specjalny system odpowiada za losowe, ale realistyczne zapalanie świateł wieczorem w oknach
- Trailer Mafii zrobiło australijskie studio Plastic Wax
- W którejś misji może nam przyjść walczyć w obserwatorium astronomicznym, w którym jest ogromna kopuła z modelem kosmosu
- Autorzy zapewniają, że animacje zwykłych ludzi na ulicy są różnorodne, jest np. animacja w której osoba wchodzi do sklepu przymierza ubranie płaci i wychodzi - wszystko, to bohater może oglądać zaglądając przez witrynę!
- Nie tylko my będziemy w mieście łamać prawo, policjanci będą gonić kieszonkowców, kierowcy powodować kolizje
- PC, to główna platforma nad którą pracują autorzy gry
- Grafika na PC jest lepsza niż ta na NextGeny, jest wyraźniejsza i bardziej szczegółowa
- W wersji na konsole będzie mozna wykorzystać automatyczne namierzenie przeciwnika i strzelić
- W bijatyce będzie mozna użyć np. butelki, gdy uderzmy nią kogoś w głowę, a ta się rozbije użyjemy jej w inny sposób, czyli uderzamy nią przed siebie
- Jedna z misji będzie dziać się w odlewni
- Gdy np. otworzymy maskę samochodu ujrzymy pracujący silnik!

"skany";)

http://i27.tinypic.com/91j81l.jpg
http://i27.tinypic.com/2cyrk5.jpg
http://i32.tinypic.com/2iu6p5.jpg
Obrazek
Grisha napisał(a):
- PC, to główna platforma nad którą pracują autorzy gry
- Grafika na PC jest lepsza niż ta na NextGeny, jest wyraźniejsza i bardziej szczegółowa


Te dwa zdania ucieszyły mnie najbardziej. FAK, z każdym takim preview coraz bardziej zaczynam odczuwać bliskość Mafii 2 i już nie mogę wytrzymać;) Niestety jeszcze pewnie z rok czasu upłynie zanim zostanie ona wydana:/

A właśnie, nie było nic o przybliżonej dacie premiery?;> Jakbyś dał radę scany zrobić, to byłybym bardzo wdzięczny:)
Obrazek

'First you get the woman, then you get the money, then you get the power' - Tony M.
Napisali, że gra może się pojawić za 7-8 miesięcy jak i w pierwszym kwartale 2009 roku.

Porobię fotki i wrzucę, nie mam skanera.

edit:
fotki dodane w pierwszy poście
Obrazek
Ok, a ja sklecę z tych wiadomości jakiegoś newsa.
Obrazek

'First you get the woman, then you get the money, then you get the power' - Tony M.
Łe Jezus, jakie to pieeeeeengne jest ! Ten dzialajacy silnik, i przechodzien kupujacy odziez, i car crashe i te misje w roznych dziwnych miejscach...odlewnia mi zaraz przypomniala to ubijanie Morello w hangarze w porcie.

To kto mi kupi lepszy komputer ?:D Bo moj jest gdzies 2 x za wolny.
Obrazek
Zajebioza! Oby tak dalej!
Aha, zapomnialbym poprosic o dokladniejsze zdjecie tej ramki traktujacej o 50 pojazdach na 50-lecie :)
Obrazek
Próbowałem robić fotki z lampą są odbicia, a bez lampy wychodzą rozmazane.

A w skrócie, to jest tam napisane;

Przyjdzie nam kierować samochodami z lat 50, samochody będą wzorowane na tych prawdziwych tyle, że samochody będą nosiły inne nazwy niż oryginały. Wszystko, to oddzielne modele 3D w których wiele oddzielnych elementów jest animowanych. W każdym mozna otworzyć bagażnik i maskę. Próba kradzieży samochodu aktywuję minigrę w której należy sforsować zamek przy pomocy wytrychów, można także otworzyć samochód siłą - wybić szybę, ta opcja zwraca jednak większa uwagę, stróże prawa będą przymykać oko na drobne przewinienia np. nieznaczne przekroczenie prędkości.
Obrazek
hehe no nazwy to sie domyslam, bo juz Cadillaca Fleetwooda 60 SPecial sedana '48 obłozyli znów "Lasitterem" jak Cadillaki w Mafii I
Nie bardzo mi sie podoba to zdanie o wywolywaniu minigry przez uzycie wytrycha. To jak mnie policja bedzie gonic to ja bede musial uwazac, zeby przed ukradnieciem jednego jedynego samochodu na ulicy (bo inne sie pochowaly, jak zwykle kiedy masz wysoki Wanted) miec dosc czasu zeby minigre odegrac ? :-/

No ale zapomnialbym podziekowac :oops: Wiec dzieki za dodanie tych informacji, samochod sie zrobi jeszcze bardzoej ciekawy zdaje sie niz w I czesci.
Obrazek
Nie bardzo mi sie podoba to zdanie o wywolywaniu minigry przez uzycie wytrycha. To jak mnie policja bedzie gonic to ja bede musial uwazac, zeby przed ukradnieciem jednego jedynego samochodu na ulicy (bo inne sie pochowaly, jak zwykle kiedy masz wysoki Wanted) miec dosc czasu zeby minigre odegrac ? :-/


Nie, nie, nie. To będzie tak jak w mafii, że włącza się pasek i odczekujesz swoje (oni tam tak napisali).
Obrazek
Ahaaaa :-D no tak to ja moge grać :D Gdzies wczesniej jeszcze czytalem ze bedziemy od razu zdolni do otwierania wszystkiego co spotkamy, a nie ze nas bedzie mechanik musial uczyc dopiero jak sie nowy model w produkcji pokaze.
Obrazek
james_beckerson napisał(a):
a nie ze nas bedzie mechanik musial uczyc dopiero jak sie nowy model w produkcji pokaze.


Nie jestem pewien, ale chyba nie da się otworzyć samochodu, kiedy nie znajduję się jeszcze on w produkcji :P
Jak ocenicie dzisiejszy materiał?
Moim zdaniem to bardzo fajne, że jedna z największych polskich gazet o grach napisała bardzo obszernie o grze będącej jeszcze w produkcji, kładąc na to bardzo duży nacisk (Mafia II znalazła się na okładce).
Jednakże nie dowiedzieliśmy się niczego, co byłoby jakąś sensacyjną informacją. Pewnym pozytywem może być to, że dzięki temu rozwiano pewne wątpliwości (np. orientacyjna data wydania, sposób rozgrywki - liniowa czy swoboda a'la GTA), wiadomości są z pierwszej ręki :-) .
No trudno zeby za kazdym razem jak jakas gazeta do nich przyjedzie, dawali nową wiadomość :) wtedy nie byloby po paru miesiacach nic tajemniczego w grze, bo to przeciez nie jedno CDA do nich pojechalo :D
Obrazek
Przepraszam bardzo co to za CDA i dlaczego ja go jeszcze nie mam??? Mam wszystkie od 143 do 150 włącznie i w żadnym nie ma tej recenzji!!
cron