[Paulie's Stories : Historia Lost Heaven [Cz. 1-2]

Paulie's Stories : Historia Lost Heaven [mission pack, cz. 1]


Obrazek

Download, części 1 i 2:
https://www.dropbox.com/sh/jwbn569bhsb3fsa/AACgUWfRPP3Si9OqjimHmU1Fa?dl=0

Instalacja:


Na wszelki wypadek zrób kopię zapasową twoich save'ów (folder z grą/Savegame). Mod używa tych samych ścieżek co podstawowa wersja gry, więc może nadpisać zapisane gry.

Co to w ogóle jest?


Bugi ważne (spoilery):


I bugi mniej ważne (spoilery):


Potrzebna pomoc:


Dubbing?


Bardzo zależy mi na komentarzach w sprawie moda, żebym wiedział czy praca idzie w dobrym kierunku i czy ma jakikolwiek sens.

Dzięki za grę!
I got used to it.
W wolnej chwili koniecznie muszę zagrać :) W razie co jestem chętny do dubbingu, mogę też Ci odmłodzić tekstury twarzy postaci. Za modele się nie biorę, bo już nie mam do tego programów, ale musiałbyś np. wziąć jakiś model jakiegoś chłopaczka z Mafii (może modele wandali z misji better get used to it) i zmienić im twarz na młodszego pauliego czy sama. Od biedy tylko tekstury, jak byś miał czas i chęci to też można by się bawić w przekopiowanie modelu twarzy, ale to będzie żmudne i niewdzięczne.
Mogę pomóc z tym co napisałem, ale chciałbym to zrobić w ostatniej fazie powstawania, jak będziesz miał wszystko inne.

EDIT: Zagrałem dzisiaj i... poziom oldschoolowego poziomu trudności osiągnąć najwyższą wartość :P Z samym początkiem jak było trzeba śledzić ojca, chyba z dobrą godzinę rozgrywałem gdzie się mogę schować i jak działają te wszystkie skrypty, kiedy biec a kiedy nie xD Nie powiem ciekawe rozwiązanie i na prawdę oldschoolowe.
W drugiej misji brakowało mi save po całej akcji przed jazdą do baru. Dalej nie doszedłem bo mi zabrakło czasu, ale tak czy inaczej ciekawie się gra.
Jak znajdę chwilę to przejdę do końca i jeszcze dopiszę.

EDIT 2: Jest jeszcze jeden jakiś problem ze skryptami, że po śmierci jest wywoływany skrypt wyjścia do menu, a nie typowo śmierci. Nie pokazuje się opcja z możliwością powtórzenia :) Sprawdź skrypty u siebie i w innych modach lub misjach w mafii i popraw, bo strasznie wkurzające to jest.
Co do naprawy buga w drugiej misji z uciekającymi typami. Jak dobrze pamiętam to musisz zmienić im agresywność czy jakoś tak na wyższą, wtedy się ogarną i nie będą odpuszczać.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Dawno nie wchodziłem na Mafiatown, przypomniałem sobie i weszłam sprawdzić czy coś nowego. Nie spodziewałem niczego ciekawego, a tu proszę – ktoś postanowił zrobić drugi w historii polski mod do Mafii. Jestem na prawdę miło zaskoczony. Dopiero ściągam ten mod, jeszcze nie miałem przyjemności w niego pograć, natomiast od razu chciałem napisać o swojej chęci pomocy w nagraniu dubbingu. Jak najbardziej mógłbym udzielić głosu jakieś postaci, jak będziesz potrzebował, aby nagrać Ci jakieś kwestie dialogowe, to pisz śmiało na mojego maila: patrykszmurlo małpa gmail kropka com (zabezpieczenie przez bootami spamerskimi). Myślę, że dubbing to bardzo ważna sprawa przy robieniu modyfikacji. Weźmy choćby jeden z najpopularniejszych modów do Mafii jakim jest Commision Mod. Mod genialny, autor RubyDragon949 włożył w swoje dzieło mnóstwo miesięcy żmudnej ciężkiej pracy, ciekawa wciągająca historia, nowe lokacje, czas trwania jest nawet dłuższy niż podstawowej wersji gry, jednak mod ten ma jedną bardzo poważną wadę, przez którą traci około 1/3 na finalnej jakości, jaką jest brak nagranego dubbingu. Taki dubbing nadaje charakteru postaciom oraz dynamizmu i realizmu całej modyfikacji. Na prawdę bardzo ubolewam, że w Commision Modzie tego zabrakło, bo to jeden z najlepszych modów do Mafii i zupełnie niepotrzebnie finalny efekt jest psuty przez niemą ciszę postaci. Nawet amatorski dubbing, gdzie nie każdy ma profesjonalny mikrofon i perfekcyjne umiejętności aktorskie, jest sto razy lepszy niż taka niema cisza przy dialogach, doskonałym tego przykładem jest The Lost Family Mod, gdzie pomimo, że głosy niektórych postaci były nagrywane przez ludzi bez specjalnych umiejętności aktorskich i na kiepskich mikrofonach, to mimo wszystko w ten sposób nagrane dialogi nadają charakteru postaciom i bardzo ładnie się to wszystko komponuje w całość. Jeśli chodzi o ludzi do dubbingu, to na pewno oprócz mnie i DMateo07 najprawdopodobniej mógłby Ci pomóc Jakubek, gdyż on jest wielkim fanem Mafii, ma on profesjonalny mikrofon za kilkaset złotych i niezłe umiejętność aktorskie. Po za tym mógłby też pomóc w rozreklamowaniu modyfikacji poprzez nagranie z niej gameplayów na swoim kanale. O pomoc w użyczeniu swoich głosów bohaterom, możesz też spróbować się zwrócić do tych samych osób, którzy nagrywali dubbing dla The Lost Family Mod. Ciekawą możliwością szukania głosów dla bohaterów są też fora zajmujące się fanowskim dubbingiem. Osoby z takich forów najczęściej dysponują mikrofonami z górnej półki i już pewnymi umiejętnościami aktorskimi. Nie wiem czy udałoby Ci się kogoś z tych osób namówić do użyczenia głosu dla tej modyfikacji, ale nie zaszkodzi się spytać.
Dzięki Panowie za odzew!
DMateo07 - mam nadzieję, że ogólnie się podobało w takim razie ;)
Patryk - jakbyś kiedyś zagrał to proszę daj mi znać swoją opinię. Każda się przyda ;)

W drugiej misji brakowało mi save po całej akcji przed jazdą do baru. Dalej nie doszedłem bo mi zabrakło czasu, ale tak czy inaczej ciekawie się gra.

Save w 2 misji jest właśnie po barze, ale najwyżej kiedyś jeszcze dodam jeden przy Franku.

Jest jeszcze jeden jakiś problem ze skryptami, że po śmierci jest wywoływany skrypt wyjścia do menu, a nie typowo śmierci. Nie pokazuje się opcja z możliwością powtórzenia :) Sprawdź skrypty u siebie i w innych modach lub misjach w mafii i popraw, bo strasznie wkurzające to jest.

Te skrypty wywalające do menu - zdaję sobie z tego sprawę, napisałem nawet o nich w pliku z bugami. Nie chciały one po prostu za nic działać (niektóre tylko co ciekawe). W tym momencie one prawdopodobnie są źle napisane, ale z całą pewnością były dobrze, tylko próbowałem różnych rozwiązań i po tym jak nic nie działało po prostu zostawiłem ostatnią wersję i dałem sobie z tym spokój. To wywalanie do menu mnie też bardzo wkurzało przy testowaniu, ale cóż- jest to ponad moje siły.

Co do naprawy buga w drugiej misji z uciekającymi typami. Jak dobrze pamiętam to musisz zmienić im agresywność czy jakoś tak na wyższą, wtedy się ogarną i nie będą odpuszczać.

Zmiana agresywności niestety nic nie dawała, z 1 też uciekali. Próbowałem chyba wszystkiego, no i nic...

Mogę pomóc z tym co napisałem, ale chciałbym to zrobić w ostatniej fazie powstawania, jak będziesz miał wszystko inne.

Odpisałem w końcu na PM ;)

Co do dubbingu- myślałem o tym, żeby zrobić już to wszystko na końcu (albo przynajmniej po wydaniu 2-3 części), ale zanotuję sobie was obu na przyszłość ;)
Za to pomysł z fanowskim dubbingiem jest bardzo dobry - dzięki wielkie, jakby nie było tu chętnych to skorzystam!

najprawdopodobniej mógłby Ci pomóc Jakubek, gdyż on jest wielkim fanem Mafii, ma on profesjonalny mikrofon za kilkaset złotych i niezłe umiejętność aktorskie. Po za tym mógłby też pomóc w rozreklamowaniu modyfikacji poprzez nagranie z niej gameplayów na swoim kanale.

Jakubka znam, oglądałem jego filmy z Mafii. Myślałem o napisaniu komentarza pod jego filmem o moim modziku, czekam na jakiś nowy odcinek ;)

Jakiś odzew jest (też na mafiascene), więc za parę dni zabieram się za część drugą, z 4 bodajże misjami. Zobaczymy ile mi to zajmie...
Jeszcze raz wielkie dzięki!
I got used to it.
W sprawie niektórych bugów. Ruskie zrobiły swoją wersję z tłumaczeniem i tam poprawili wiele bugów.
Stąd można pobrać. Możesz sprawdzić jak to rozwiązali :) https://yadi.sk/d/Tuzu2qF83LGmRR
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Cholera, szybcy są :D Gdzie to znalazłeś?
EDIT: Ah, wyczaiłem. Paradonzplay ;)
I got used to it.
W modyfikację Paulie Stories grałem już w sierpniu niedługo jak dowiedziałem się o jej istnieniu. Niestety, ale początkowo utkwiłem na pierwszej misji. Grałem przez 2 godziny i w końcu dałem sobie spokój. Moim zdaniem to najtrudniejsza misja w historii modów do Mafii. Na początku jak grałem to ponad godzinę zajęło mi prawidłowe równoczesne ominięcie policjanta i handlarzy, w końcu jak mi się to wreszcie udało, to później skusiłem, bo ojciec z kumplami mi za daleko poszedł. Przydałby się po tamtym momencie zapis. Ostatnio postanowiłem ponownie spróbować to przejść. Tym razem obejrzałem dokładnie odcinek Paradonz Playa. Udało mi się w końcu poradzić z tym nieszczęsnym etapem. Z pozostałymi misjami nie miałem problemu, mają odpowiedni poziom trudności, przeszedłem je za pierwszym razem.

Całą modyfikację, oprócz tej pierwszej misji oceniam bardzo dobrze – koncepcja tej misji też jest dobra i oryginalna, tylko jej poziom trudności jest trochę za duży moim zdaniem. Pomysł na modyfikację znakomity. Sam kiedyś zastanawiałem się w jaki sposób Paulie i Sam trafili do mafii, bo że Tommy trafił do niej w dość oryginalny sposób to wiadomo. Na plus oceniam, że wszystkie zapisy są pod oddzielnymi pozycjami, dzięki czemu możemy później ponownie zagrać w misję, która nas interesuje w dowolnym momencie oraz obrazki podczas ładowania misji zamiast pustej białej kartki widocznej w wielu modyfikacjach do Mafii.

>> Pobierz mod Paulie's Stories v1.1 <<
Postanowiłem zrobić poprawki do moda:
• dodanie odmłodzonego Pauliego jako nastolatka
• zmiana stroju Pauliego na młodzieżowe dżinsy i koszulę w kratkę
• zamiana Tommego na Pauliego w ikonce życia w lewym dolnym rogu
• dodanie odmłodzonego Franka
• dodanie odmłodzonego Salieriego
• dodanie odmłodzonego Sama
• dodanie odmłodzonego Luigiego
• dodanie odmłodzonego Vincenzo
• usunięcie zbędnego interfejsu podczas cutscenek
• w sekcji Twórcy gry po wyświetlaniu wszystkich napisów zamiast ekranu gameoverowego następuje powrót do menu głównego
• po 10 sekundach wyświetlania napisu kończącego mod następuje powrót do menu głównego
• poprawa polskich znaków w plakatach w pierwszym rozdziale
• zamiana miniatur zapisów gry na zrobione w stylu starych fotografii jak w oryginalnej Mafii

Dodatkowo wersja ta obejmuje poprawki zrobione przez rosyjskich graczy:
• w przypadku końca gry zamiast wywalenia do menu głównego wyświetla się klasyczne gameoverowe menu jak w oryginalnej Mafii
• zlikwidowanie błędu braku możliwości porozmawiania z Samem po zabiciu przeciwników przy użyciu pistoletu

Napracowałem się ładnych kilka godzin nad tym odmładzaniem postaci w Photoshopie. Co do dubbingu, to można też zamiast polskiego zdecydować się na angielski i wtedy poprosić ludzi użyczających swoje głosy do Titanic Moda. Gdyby potrzebne były jakieś lokacje, to oprócz korzystania z tych z podstawowej wersji gry, można też np. wykorzystać jakieś z Role Play Moda, tylko potem w napisach końcowych napisać, że autorem danej lokacji jest DMateo07.

Szkoda, że modyfikacje do Mafii mają takie małe zainteresowanie. Z tego co się orientuję inaczej jest z inną starą grą Gothickiem, do którego powstaje mod Dzieje Khorinis robiony przez ludzi pracujących w branży gier komputerowych z profesjonalnymi aktorami głosowymi. Jest on śledzony przez ponad 39 tysięcy osób, a sam zwiastun przetłumaczony został na aż 15 języków.
Wow, brak mi słów. Bardzo Ci dziękuję za pomoc, no i za same chęci!
Żeby nie było - parę z tych rzeczy planowałem zrobić później (typu zamiana ikonki na Pauliego), nad teksturami pracował DMateo, ale parę rzeczy naprawiłeś za mnie :)
Ostatnio krucho u mnie z czasem, ale postaram się niedługo wszystko przejrzeć i jeżeli będzie działać, to wrzucę to na dropboxa.
Patryk, jeszcze raz dziękuję i jak możesz to sprawdź PM.
I got used to it.
Wielka szkoda, że w linku do pobrania nie ma wersji z podmienionymi teksturami - cała modyfikacja nagrana, drugi raz nie chcę tego robić, a na pewno z odmłodzonymi bohaterami byłoby dużo lepiej... Podrzucę filmy.
http://www.youtube.com/user/jakubek120?feature=mhee

WSZYSTKO O MAFII
Witam chętnie przyłącze się do tego projektu oraz chętnie użyczę swojego głosu do dubbingu modyfikacji :)
jakubek120 napisał(a):
Wielka szkoda, że w linku do pobrania nie ma wersji z podmienionymi teksturami - cała modyfikacja nagrana, drugi raz nie chcę tego robić, a na pewno z odmłodzonymi bohaterami byłoby dużo lepiej... Podrzucę filmy.

Nie miałem jeszcze czasu przetestować patcha Patryka, mam nadzieję zrobić to niedługo, a wtedy podmienię pliki. Patryku, przepraszam! :)

Trojan98 napisał(a):
Witam chętnie przyłącze się do tego projektu oraz chętnie użyczę swojego głosu do dubbingu modyfikacji :)

Jesteś zapisany :) Tylko musisz poczekać dobrych parę miesięcy, bo najpierw planuję skończyć moda i wiedzieć na czym stoimy. Napiszę wtedy i mam nadzieję, że coś nagrasz :)

Wrzucam też link do let's playa Jakubka (WIELKIE DZIĘKI!)
https://youtu.be/617KYEe5guA
I got used to it.
Super już się nie mogę doczekać w takim razie będę uważnie obserwować forum i oczywiście kanał jakubka
Po wielu latach przeglądania tego jak i innych forów dotyczących Mafii, jako anonimowa osoba, w końcu zdecydowałem się na stworzenie konta. Z tego miejsca chciałbym złożyć najszczersze wyrazy podziwu dla osób, które nadal tworzą historię tej gry. Mimo lat, które upłynęło od premiery, pierwsza część Mafii nadal zajmuje w moich uczuciach wyjątkowe miejsce. Uśmiech sam pojawia się na moich ustach, gdy widzę, że są jeszcze ludzie, którzy nie pozwalają umrzeć i odejść w zapomnienie mieszkańcom Lost Heaven.
Witam jeśli mógłbym zasugerować to myślę że fajnie pasowałby ten cover w menu głównym owego modu bądź w napisach końcowych oczywiście to tylko moja sugestia ale myślę że nadałby temu modu taki trochę filmowy klimat co o tym sądzicie?
Link do covera https://youtu.be/-OR2KSz5KQA?t=18s
Molly napisał(a):
Po wielu latach przeglądania tego jak i innych forów dotyczących Mafii, jako anonimowa osoba, w końcu zdecydowałem się na stworzenie konta. Z tego miejsca chciałbym złożyć najszczersze wyrazy podziwu dla osób, które nadal tworzą historię tej gry. Mimo lat, które upłynęło od premiery, pierwsza część Mafii nadal zajmuje w moich uczuciach wyjątkowe miejsce. Uśmiech sam pojawia się na moich ustach, gdy widzę, że są jeszcze ludzie, którzy nie pozwalają umrzeć i odejść w zapomnienie mieszkańcom Lost Heaven.

Dziękuję!
Nad modem pracuję sam, więc idzie to ciężko i powoli; takie słowa jednak przyśpieszają pracę i czynią ją łatwiejszą :)

Trojan98 napisał(a):
Witam jeśli mógłbym zasugerować to myślę że fajnie pasowałby ten cover w menu głównym owego modu bądź w napisach końcowych oczywiście to tylko moja sugestia ale myślę że nadałby temu modu taki trochę filmowy klimat co o tym sądzicie?
Link do covera https://youtu.be/-OR2KSz5KQA?t=18s

Muzyka wybierana jest przez moją żonę i mnie samego - więc zostaje taka, jaką wybraliśmy :P
I got used to it.
cron