Szkoła Średnia - Co wybieracie?

Jako, że dużo osób z forum idzie w tym roku do szkoły średniej, chciałbym się dowiedzieć co wybraliście ;-) Jaki typ szkoły, kierunek, czy planujecie iść na studia. Dlaczego wybraliście to co wybraliście? Oczywiście osoby, które są w szkole średniej lub już ją skończyły też mogą odpowiadać ;-)

Ja zaczynam, planuję iść do Technikum do klasy o kierunku informatycznym. Nie idę na studia ;-) Kierunek wybrałem, ponieważ na tym się znam najlepiej, a i nie jest to zły zawód, a jak ma się umiejętności to można bardzo dobrą pracę znaleźć. A na studia nie idę, bo uważam, że jest to głupota, jeżeli kształcę się w tym kierunku.
"Świat należy do Ciebie." - Scarface [Film]
"Chcesz skończyć jako ten co nic nie miał? Więcej ruchów, a mniej pierdo*enia." - WFD [Zespół]
"W końcu zabije Cię Twój najlepszy przyjaciel." - Mafia [Gra]
Ja mam zamiar iść do LO na profil biologiczno - chemiczny, a potem na stomatologie.
Obrazek
bananmaciek napisał(a):
Ja mam zamiar iść do LO na profil biologiczno - chemiczny, a potem na stomatologie.

Ja tak samo. Jestem dopiero co prawda w II klasie gim. ale już obrałem sobie taki kierunek. Mnie jednak bardziej ciągnie by być lekarzem, a jak Bóg da to kardiochirurgiem.
http://www.recenzje-gier.net.pl<--- zabrałem się za gry. Wchodźcie i oceniajcie!
Ooo, to będziesz Mafiosowi zęby borował xD

A ja chciałbym się dostać do technikum o profilu informatyk, mechatronik lub ewentualnie handlowiec :)
Han27 napisał(a):
bananmaciek napisał(a):
Ja mam zamiar iść do LO na profil biologiczno - chemiczny, a potem na stomatologie.

Ja tak samo. Jestem dopiero co prawda w II klasie gim. ale już obrałem sobie taki kierunek. Mnie jednak bardziej ciągnie by być lekarzem, a jak Bóg da to kardiochirurgiem.



Powodzenia... Na studia medyczne jest tylu chętnych, że to jest szok. Kolega miał po 80% na maturze z rozszerzonej biologii, chemii i fizyki, a na bydgoskim Collegium Medicum był na dwusetnym którymś miejscu :P

W szkole średniej upodobania mogą się nieźle zmienić. Ja, idąc do liceum, myślałem o dziennikarstwie, a skończyło się na administracji ;)
http://gameplay.pl/barth89 | https://www.facebook.com/barth89pl <-------- ZAPRASZAM :)
Najpierw poszedłem do liceum profilowanego (profil transport-spedycja), następnie 2 letnie uzupełnienie, technikum - technik spedytor.
Planuje iść na studia, kierunek logistyka, ale kiedy jeszcze nie wiem, na razie chcę popracować, może wyjechać, zarobić na mieszkanie. Czekam aż kryzys się skończy. :mrgreen:
Obrazek
Technikum Informatyczne. Potem studia. Ale zastanawiam się nad dziennikarstwem, lubię pisać, a tego zawodu życzy mi moja nauczycielka od polskiego. Z drugiej strony, informatyka to branża w której najłatwiej dorobić się jachtu.
Jeszcze nie wiem, ale obecnie technikum informatyczne.
A mam takie pytanie do przyszłych informatyków.
Czym się dokładnie chcecie zajmować? Jaki dział informatyki?

Ja interesuję się WebMasterką ;-)
"Świat należy do Ciebie." - Scarface [Film]
"Chcesz skończyć jako ten co nic nie miał? Więcej ruchów, a mniej pierdo*enia." - WFD [Zespół]
"W końcu zabije Cię Twój najlepszy przyjaciel." - Mafia [Gra]
Dla wszystkich mistrzów informatyków mam taką wiadomość: Matma na studiach nie da wam spokoju. Będzie jej od groma.To tak dla tych którzy myślą, że będą siedzieli przy komputerze i grzebali w internecie i wordzie.
Obrazek
Grisha napisał(a):
Dla wszystkich mistrzów informatyków mam taką wiadomość: Matma na studiach nie da wam spokoju. Będzie jej od groma.To tak dla tych którzy myślą, że będą siedzieli przy komputerze i grzebali w internecie i wordzie.


To nawet na administracji mam statystykę (kosmos po prostu - trzymajcie kciuki), a na informatyce elementy matematyki... Wszędzie ten pieprzony przedmiot się wepchnie :P Niedługo na filologii polskiej studenci będą ślęczeć nad tabliczką mnożenia...
http://gameplay.pl/barth89 | https://www.facebook.com/barth89pl <-------- ZAPRASZAM :)
W przyszłym tygodniu jadę zawieść pierwsze papiery. Na pierwszym miejscu wybrałem technikum informatyczne w powiecie, na drugim technikum informatyczne poza powiatem, i na trzecim LO w powiecie.

Szczerze to chciałbym nie dostać się do pierwszego gdyż bardziej mi odpowiada nauka w Malborku, ale zobaczymy co los przyniesie.
A co będzie jak nie dostaniesz się do żadnej szkoły? Zawsze mnie, to ciekawiło.
Bo szkoły chyba nie mają ze sobą kontaktu i nie wiedzą która Cię przyjęła.
Obrazek
Do specjalnego formularza wpisujesz 3 szkoły . Prawie wszystko robi komputer. Gdy dostaniesz się do pierwszej wysyła wiadomości do dwóch pozostałych szkół że się dostałeś. Gdy się nie dostaniesz informuję o tym drugą szkołę na liście i tam komputer przydziela cie do klasy, jeśli tu się nie dostaniesz, wysyła info do trzeciej szkoły na liście i tam rozpoczyna się proces rekrutacji. Jeśli tam się nie dostaniesz to nie wiem.
Ja już mam poskładane podania :-)
1 wybór: Technikum: Informatyk, zastępczy: Ochrona Środowiska
2 wybór: Technikum: Mechanik samochodowy, zastępczy: Mechanik
3 wybór: Technikum: Hotelarstwo, zastępczy: Ekonomista
Także, do wyboru do koloru :-D
"Świat należy do Ciebie." - Scarface [Film]
"Chcesz skończyć jako ten co nic nie miał? Więcej ruchów, a mniej pierdo*enia." - WFD [Zespół]
"W końcu zabije Cię Twój najlepszy przyjaciel." - Mafia [Gra]
Jak się nie dostaniesz do żadnej szkoły to zaczyna się rekrutacja dodatkowa. Na tej stronie tego systemu rekrutacji będzie lista szkół, w których jest wolne miejsce. I tu teraz liczy się zasada kto pierwszy, ten lepszy. Dzwonisz do dyra tej szkoły i z nim gadasz. Jak masz szczęście to się dostaniesz.
Obrazek