Szkoła Średnia - Co wybieracie?

Jaki system rekrutacji?
jeszcze o czymś takim nie słyszałem :-D
"Świat należy do Ciebie." - Scarface [Film]
"Chcesz skończyć jako ten co nic nie miał? Więcej ruchów, a mniej pierdo*enia." - WFD [Zespół]
"W końcu zabije Cię Twój najlepszy przyjaciel." - Mafia [Gra]
Aaa ja właśnie zdałem do 3kl liceum, profil humanistyczny z edukacją prawną
Crunk Ain't Dead, Ho!
Ja, gdy skończę gimnazjum, mam zamiar iść do technikum o profilu drogowiec lub geodeta. Gdybym wybrał pierwszy kierunek w jednym z zabrzańskich technikum miałbym zapewnioną pracę w firmie SKANSKA. Natomiast drugi kierunek kusi dużymi zarobkami, ponieważ geodeta bez papierów zarabia średnio 2500 złotych, a geodeta z uprawnieniami 5000 zł. W tym zawodzie liczy się jednak dokładność, znajomość obsługi sprzętu geodezyjnego i komputera oraz obsługi programów komputerowych stworzonych do celów geodezyjnych.
kubica napisał(a):
Ja, gdy skończę gimnazjum, mam zamiar iść do technikum o profilu drogowiec lub geodeta. Gdybym wybrał pierwszy kierunek w jednym z zabrzańskich technikum miałbym zapewnioną pracę w firmie SKANSKA. Natomiast drugi kierunek kusi dużymi zarobkami, ponieważ geodeta bez papierów zarabia średnio 2500 złotych, a geodeta z uprawnieniami 5000 zł. W tym zawodzie liczy się jednak dokładność, znajomość obsługi sprzętu geodezyjnego i komputera oraz obsługi programów komputerowych stworzonych do celów geodezyjnych.


Starszy jest geodetą, ogólnie zagmatwana sprawa. Musisz być bardzo kumaty z matmy bo, to podstawa. Obycie przestrzenne i umiejętność pracy pod stresem. No i fakt kasa niezła, ale dopiero po paru(nastu) latach pracy w tym zawodzie, bo jako młodzieniec w tym zawodzie na wielkie zlecenia nie licz. Cały czas pracujesz na renomę.
Obrazek
Nigdy nie sądziłem że geodeta, nawet renomowany tyle zarabia. To by tłumaczyło to że w tym roku aż w trzech szkołach w powiecie powstał ten profil.
cron