rożnice we wszystkich mafiach popremierowych

Siemka
Mam takie pytanie odnośnie Mafii v1.1, v1.2, v1.3, v1.4 (o ile się nie mylę to takie wersje istnieją). Jakie są różnice w poszczególnych częściach (piszcie nawet o najmniejszych pierdołach i błahostkach) chciałbym wiedzieć o najmniejszych zmianach w grafice lub teksturach.

Z góry dzięki
Obrazek
Trochę tego jest. Najwięcej różnic jest pomiędzy wersją 1.0., a wersją 1.2.

Najważniejszą rzeczą jest grafika - w Mafii premierowej bohaterowie mają trójwymiarowe oczy, natomiast w wersji 1.2. jest to sama tekstura. Druga sprawa to zniszczenia pojazdu - w wersji 1.0. są to ślady na karoserii i wgniecenia, w wersji 1.2. tylko wgniecenia. W wersji 1.0. nad zniszczonymi pojazdami, unosi się dym. w wersji 1.2. tego nie ma. Ponadto tekstury w wersji 1.0. są lepszej jakości.

Do mniej zauważalnych różnic należą m.in. brak spinacza nad menu w wersji 1.2. czy brak podświetlenia napisów przy wyborze np. save'a z misji w wersji 1.2.

Ponadto w wersji 1.0. nie można wybierać poziomu trudności wyścigu.

PS: Istnieją cztery wersje Mafii, a nie pięć: 1.0., 1.1.,1.2. i 1.3. (1.3. z tego co pamiętam poprawia tylko jakieś błędy językowe w wersji niemieckojęzycznej).
dzięki
A coś takiego jak odpadanie drzwi w samochodzie przy strzale lub podgląd samochodów przy wyborze we FREERIDE
Obrazek
To chyba tylko na PS2...
Czyli można stwierdzić, że w wersji od 1.0 do 1.3 Nie wniesiono poważniejszych zmian i poprawek.
Obrazek
Trafniej można powiedzieć "optymalizujące". Coś jak gtaIV wypuścili na rynek potem się okazało że nie każdy ma dobry sprzęt. w 2002 mieć komputer to było coś. Dlatego nie ma dymu, zniszczeń, wgniecenia. I poprawki dla kart Radeon w wersji 1.2 -więcej FPS. Przy utracie"mało widocznych szczegółów"
Pamiętam jakież było moje zdziwienie gdy zainstalowałem wersję premierową a tu zobaczyłem dym z kominów. I dym na ścianie obok bramy za barem Salieri. \:/

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
kozielek97 napisał(a):
podgląd samochodów przy wyborze we FREERIDE

Wydaje mi się, że podgląd samochodów (obrazki w którymś z rogów ekranu) przy wybieraniu trybu swobodnej jazdy został dodany w 1.1.
Ze swoich wcześniejszych lat gdy mój brat przechodził Mafie , nie pamiętam którą wersje , ale gdy przechodził misje "Świetny interes" to misja ta wyglądała tak jak ta z wersji demo. Czyli można było dojechać samemu do tego garażu. Do teraz nie wiem jaka to mogła być wersja :-?
Obrazek
Witam, sorry, że odkopuję stary wątek, ale nie daje mi spokoju pewna sprawa. Kiedyś, tuż po premierze, miałem pudełkową mafię z play it. Ostatnio, po latach, przeszedłem sobie wersję z PKK i byłem zdziwiony różnicami i tym, że je dostrzegłem po takim czasie. Od początku uderzył brak zadrapań na samochodach, a wydaje mi się, że same uszkodzenia też są mniejsze. Pamiętam, że grając w 2003, jak miałem stłuczkę to samochody ulegały większym zniszczeniom. Dokładniej mówiąc, ich cała konstrukcja bardziej się wyginała. Pamiętam, że czasem samochód niemal przełamywał się w 2 części, albo był tak wygięty, że nie dało się prosto jechać. W obecnej wersji 1.2 wszystko jest takie jakieś uproszczone i gorsze. Żałuję, że sprzedałem moją pudełkową wersję. Z tego co napisaliście wyżej to wychodzi, że wersja 1.2 jest we wszystkim gorsza od wersji 1.0. I tu właśnie jest moje pytanie. Czy jest jakiś aspekt, pod którym wersja 1.2 jest lepsza od 1.0 (oczywiście przy możliwościach współczesnych komputerów optymalizacja to nie argument). Zaraz ktoś powie żebym sobie moda na grafikę zainstalował czy coś. Od razu mówię, nie uznaję używania modów i kodów. Dodam jeszcze spostrzeżenie własne. Wiele osób narzeka, że ucieczka przed policją w mafii to masakra. I być może tym się różni wersja 1.2. Mi tam nie sprawia problemu odsadzić gliny na prostej i wcale nie potrzebuję do tego HotRod'a. Wystarczy ten czerwony samochód podobny do cadillac'a (nie pamiętam nazwy). Być może w wersji 1.2 poprawiona została ta nierealistyczna prędkość samochodów policyjnych, choć nie wiem bo dawno nie grałem w wersję 1.0. Może tam też nie byli tacy straszni. Łatwiejszy wyścig to też nie argument, to wręcz wada. Gra powinna być trudna.
Powiem krótko: prawie pod wszystkimi względami wg. mnie wersja 1.0 jest lepsza od 1.2. Zauważyłem tylko parę błędów w CS, ale to szczegół.
Po zakupie Mafii premierówki (btw. przez forum po okazyjnej cenie od RG13, szczerze mu dziękuję po raz kolejny!!!) na nowo odkryłem tę grę: czułem się jakbym grał w coś zupełnie innego.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Nom różnice nawet ja zauważyłem, po 10 latach jakby nie było. Ale wersję 1.0 przeszedłem od deski do deski (odblokowałem wszystkie samochody), więc pewnie dlatego mnie tak rażą te różnice. A co do błędów, to widzę, że te najbardziej istotne dalej są i w wersji 1.2, np. gangsterzy strzelający na FR z obrzyna jak z karabinu. Wydawało mi się tylko, że ta prędkość policyjnych wozów została poprawiona, no ale pewnie się mylę, bo teraz jakoś wszystko takie łatwiejsze się wydaje. W takim razie jak mówisz, że nie ma nic ciekawszego w wersji 1.2, to nie pozostaje mi nic innego jak zapolować na wersję 1.0.
Nie trzeba polować :-P Zawsze można pocieszyć się patchem, zmieniającym wersję.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Zawsze myślałem, że patch zmienia wersję ze starszej na nowszą. Czy jest taki patch, który zmieni mi Mafię 1.2 na Mafię 1.0? Byłbym wdzięczny za link.
Jest taki dołączony do różnych modów, które tego wymagają, nie chce mi się teraz szukać to wrzucę z dysku na jakiś hosting i zarzucę linka.
http://www.mediafire.com/?0nyka36yyn8yig6
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Zainstalowałem i wszystko jest jak dawniej, jak w mojej starej 1.0. Dzięki. Jedno tylko mnie dziwi. Wyżej Don Salieri napisał, że oczy są trójwymiarowe w wersji 1.0. Ja tego nie zauważyłem, chyba że w filmikach, ale to i w 1.2 chyba były też. Jednak w czasie misji zarówno Pauli jak i Sam mają zwykłą teksturę.