Pytanie o zakup gry oraz problem z niskim FPS

Witam wszystkich
Jestem nowym użytkownikiem. Przepraszam za błędy i proszę o pomoc.
Po pierwsze: chciałbym kupić mafię. Mam ją ale piracką - wiem że to nieładnie ale na prawdę kiedyś nie miałem pieniędzy. Jednak teraz można tą grę kupić za grosze. I tu pytanie: jaka jest wersja językowa polskiej mafii jeśli chodzi o rozmowy? Bo przyzwyczaiłem się do włoskiej a jak słuchałem angielskiej to się od razu zniechęciłem. Również chciałbym się zapytać o wersję całej gry - czy w nowszych płytach są już zintegrowane poprawki czy jednak każdy krążek jest w wersji 1.0?

Jeszcze mam drugie pytanie, trochę z innej kategorii. Otóż wydaje mi się że u mnie gra ma zbyt mało FPS jak na mój sprzęt. A o to on: Celeron D 2.8 GHZ, 1GB DDR 333, GeForce 5300 PCI-E. Udało mi się go ostatnio trochę ulepszyć : procesor na Pentium 4 3.4 GHz HT 2MB (lepszego nie pociągnie płyta) oraz grafikę na Radeon 6450HD 512MB DDR3 (najtańsza z nowszych). FPS często spada do 15-20. Ustawienie mniejszej odległości kreślenia obiektów poprawia szybkość ale wtedy się niewygodnie gra. Popatrzyłem przed chwilą na zalecane wymagania oraz na rok produkcji i chyba ta gra powinna chodzić mi bez problemu. Więc o co chodzi? Ważne też że różnica między komputerem przed upgradem a po jest mała. Nie wiem może coś z silnikiem gry?

Bardzo proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników
Grzesiek
Ja miałem tak samo... Najlepiej to wyłącz PhysyXa i wtedy gierka powinna chodzić szybciej ;-)

Oj,przepraszam, myślałem, że chodzi o Mafię II. Do moderatorów - skasujcie ten post ;-)
Obrazek They never fight alone...
PhysyX w Mafii ? :shock:
Wersja Angielska. Jeśli kupisz to na pewno z KK. Pomarańczowa jest dostępna w sklepach. Jest to wersja 1.2. Z polską instrukcją obsługi. I polskimi napisani. Potem możesz pobrać łatkę 1.0 jeśli byś potrzebował...
Co do FPS... Jakiego masz Windowsa? i antywirus? Wirusy również mogą wpłynąć na płynność gier,.. Kiedy ostatnio robiłeś format?

@do autora
Chodzi o Mafie I czy Mafie II.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Dzięki za odpowiedzi.
Chodzi o mafię jedynkę, chyba nie pomyliłem działów.
Tak jak pisałem mam Radka więc PhysX nie wchodzi w grę.
Brak antywirusa. Windows XP HE SP3 dosłownie świeżutki - same sterowniki zainstalowane, specjalny do gier.
RobertRobin mógłbyś trochę uprościć swoje słowa? Np. nie wiem co to KK.
Ogólnie na tej karcie mam problem ze starymi grami. Jednak może powychodziły jakieś łatki czy co?
KK -czyli kolekcja klasyki.
Pobrałeś nowe sterowniki do karty(te które wyszły ostatnie)?
poszukaj w google "nod32 online". Jest to skaner darmowy (jednak nie zapewnia on stałej ochrony) przeskanuj kompa i sprawdź czy teraz gra lepiej chodzi..

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
RobertRobin dzięki że próbujesz pomóc, ale idziesz złą drogą...
Powtarzam, to NA PEWNO NIE WIRUSY. Oryginalny dwu-dniowy windows a drivery oficjalne.

Sterowniki - najnowsze ale myślisz że jak ci z AMD tworzą nowsze to myślą o grach z przed prawie 10 lat? Bzdura! Dla nich się liczy żeby najnowszy Kal of Diuty 11 i Krysiś 22 chodziły najszybciej a zapominają o starych grach. Zainstalowałem też najstarsze ale są one z '11 roku. Też drogą kombinacji zainstalowałem z '10 roku. W obu to samo.

Nie jestem jakimś początkującym komputerowcem który włącza komputer tylko by sobie zagrać i wejść na neta. Ale nie umiem (jeszcze) kombinować z bibliotekami, sterownikami czy programami (oprócz kopiuj - wklej) a wydaje mi się że to silnik graficzny Mafii nie może się dogadać ze zbyt nowymi sterownikami Radeona. Myślę czy nie ściągnąć Kameleona i spróbować podmienić plik LS3DF.dll.

Co do zakupu na razie znalazłem na allegro trzy wersję, wszystkie jako Kolekcje Klasyki:
1. Szara okładka, 3CD (http://allegro.pl/mafia-i2118227348.html)
2. Pomarańczowe pudełko, 3CD (http://allegro.pl/gra-mafia-nowka-folia ... 68441.html)
3. Pomarańczowe pudełko, 1 DVD (http://allegro.pl/mafia-i2120570690.html)

Najbardziej mnie interesuję DVD. To jaką wersję będę miał na starcie?

A co do języka, jeżeli jest po angielsku to da się podmienić jakieś pliki żeby dialogi były jednak po włosku? Może jeden z plików w folderze gry (A0.dta, A1.dta, A...) zawiera te dialogi i wystarczy tylko podmienić plik? Wiecie coś o tym?

Pomóżcie proszę...
Można też poszperać na ebayu
klik! za 9 dolców + 4 shippingu

Patch italianizujący patrz tu:
klik!

Podnieść wydajność gry Mafia można też w sposób BAAARDZO niekonwencjonalny, aczkolwiek w 99% pewny. Sam tak zrobiłem i działa - że tak się wyrażę - na poziomie "ekselęt".

Zainstalowałem grę na Linuxie (moja wersja Mandriva Spring 2010.2) i odpaliłem w emulatorze WineNieJestEmulatorem zawartym w paczce instalacyjnej. Owszem - emulacja; sposób jest niekonwencjonalny i dodaje całkiem nowy system operacyjny, ale jest skuteczny. Podnosi wydajność o jakieś 30-50%.

Oferuję pomoc jeśli zdecydujesz się na mój sposób.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Skąd wziąłeś że 3 CD? Nawet na fotce widać że jest po jednej...
Mi na radeonie na najnowszych sterach na laptopie chodziło wyśmienicie przy najwyższych wymaganiach.
Można też poszperać na ebayu
za 9 dolców + 4 shippingu

Za drogo...
Co do wine to kiedyś próbowałem grać na nim w CSa 1.6 - od razu się zniechęciłem. Mam nawet teraz ubuntu na komputerze ale nie mam bootloadera linuxowego :D Ale zainstaluję i spróbuję.
Ale co do języka to ja chcę napisy polskie, tylko żeby rozmowy były po włosku. A chyba patch nie spełni moich wymagań. A w ogóle nie trzeba mieć wersji włoskiej żeby zainstalować włoskiego patcha? Próbowałem zainstalować polskiego patcha na włoskiej instalacji i wyskakiwał błąd, nawet po spolszczeniu.

A to że 3 CD to się domyśliłem bo skoro piszę CD-ROM a nie DVD-ROM to gra jest na płytach CD, a w wersji CD Mafia jest na 3 płytach.
Gornik, masz cały czas 60 FPS? Nawet jak się zaczyna grę i jest noc? Jak tak to proszę podaj wersję sterowników i model karty.
A, przepraszam... Ale w jednej aukcji jest okładka 'nie od kompletu" tj zdjęcie z neta (druga aukcja).

A czym sprawdzasz FPS-y? Piszę że dobrze chodziła wizualnie a klatek na sekundę nie liczyłem :-F
dogadać ze zbyt nowymi sterownikami Radeona(...)

wersja 1.2 to poprawa miedzy innymi problemów z kartami Radeona .

Speaker selection fix in the Mafia Setup
Matrox Parhelia surround gaming support
FSAA autodetection fix for new ATI cards
ATI Radeon compatibility fix
On Board Sound Card compatibility fix
Fixed Force Feedback compatibility fix with FF peripherals
Racing mission difficulty decreased
Overall performance fixes


Te co podałeś to wersje KK czyli 1.2 . Tylko premierowe BOXowe wydania to 1.0 .
Nie wiem też jaki sens jest instalowania tej samej gry tylko z płytki oryginalnej... Kup płytkę postaw na półce a graj na tej co masz... Chyba że dla "czystego" sumienia chciałbyś zagrać w tą co kupisz.

Jeśli podmienisz plik A0.dta to powinieneś mieć dialogi po włosku. Ten plik to "paczka dzwięków".

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
FPSy sprawdzałem Frapsem. Od razu mówię że wyłączenie go nie poprawia wydajności. Widać jak się jeździ po mieście że lekko tnie.
Co do tej pirackiej mafii to mam problemy - po zainstalowaniu patcha 1.2 włoskiego jak wyłączam grę wyskakuje popularny błąd windowsa z możliwościami "Wysyłaj" i "Nie wysyłaj". A polskiego patcha zainstalować nie mogę. Też się boję że w cracku jest wirus.

Na razie z tym linuxem mam problemy. W ogóle strasznie się wkurzyłem na AMD: ci DEBILE zrobili niby łatwą graficzną instalkę na linuxa, ale TE BEZMÓZGI nie pomyśleli że bez sterowników rozdzielczość ekranu jest niska (800x600) a ich okienko instalacji jest większe a przez to nie można kliknąć przycisku w stylu "instaluj" który jest na dole. Na windowsie to samo ale można w nim przynajmniej łatwo zmienić rozdzielczość na większą. Do tej pory myślałem że AMD to biedna firma która przez dominację NVidii i Intela nie ma pieniędzy na rozwój technologii (widać to szczególnie w procesorach) ale za to dba o klientów i trzeba jej pomagać żeby potem nie było monopolistów. Ale teraz przejrzałem że to tylko kolejna firma idąca na zyski...

Zainstaluję najnowsze Ubuntu i zobaczę czy w nim jest już lepiej.

Piszę że dobrze chodziła wizualnie

Gdzie to piszę?
"Piszę" napisałem jako że ja "piszę" lub jak kto woli "napisałem". ;-)
Masz winowsa czy linuxa? bo już się pogubiłem.
Chciałbym również zapytać o włoską wersję gry... mógłbyś nagrać film? chciałbym usłyszeć włoskie dialogi..

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
@robertRobin88 Można mieć równocześnie Windowsa i Linuxa na kompie. A co do włoskich dialogów, to też jestem zainteresowany filmem.

Mafia po włosku do kupienia tutaj: klik!

Niestety do końca aukcji został 1 dzień!!!
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
cron