Pytanie o zakup gry oraz problem z niskim FPS

Dobra dobra jak tak prosicie to będzie wam to dane.
Ale w jakim programie nagrać? Najlepiej taki który by nagrywał bez żadnego loga (np. Fraps ma).
No ja mam i windowsa XP i linuxa ubuntu, ale zazwyczaj korzystam z XP (z linuxa używam głównie do edukacji).
Górnik nadal nie rozumiem twojego zdania. Trudno, umrę w tej nieświadomości...
Ej a wszystkie wersje Mafii chodzą z płytą? Czy niektóre nie?
Kolego, zanim kupisz nowe wydanie Mafii,radzę ci poczytaj ten temat...
:arrow: edycja-kolekcjonerska-mafia-1-t2865-90.html
Sam się kiedyś przejechałem na takim zakupie z KK..
"Jak patrzę na niektórych ludzi, dochodzę do wniosku ileż jest obrazy w stwierdzeniu, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo"
glukkon7

Obrazek
Chodzi ci o to?
-w filmikach zamiast trójwymiarowych gałek ocznych, które się obracały w oryginalnej wersji, dano jakieś żenujące tzw."mapki" oczu
-na autach nie pojawiają się rysy (w wersji premierowej były)

No ale dalej jest napisane że to przez wersję 1.2
Kod:
Na szczęście u Was na stronce znalazłem pomoc i mam już Mafię w wersji 1.0

Czyli co bym musiał zrobić?

A dokładnie jaką wersję kupiłeś?
Jeśli chcesz mieć wersję 1.0. to musisz kupić wydanie premierowe gry.

Tutaj masz ładny plastikowy box w edycji premierowej, akurat na kup teraz, nie trzeba licytować:

http://allegro.pl/mafia-the-city-of-los ... 86445.html

Co prawda jest to aukcja niekompletna, bo w skład edycji premierowej wchodziło więcej rzeczy (o tym w artykule na MafiaTown), lecz mimo to jest to nadal unikat.

Drugi sposób to wgranie patcha z wersją 1.0., ale bardziej polecałbym kupienie wersji premierowej - cieszy oko.
Kupił z KK 1.2.
Musisz wybierać albo 1.0 lub 1.2 czyli poprawiona wersja.
Większość modów działa pod wersją 1.0
Jeśli wolisz 1.0 musisz wiedzieć że z kartami Radeona są jakieś komplikacje. Łatka 1.2 to poprawia.

Następna sprawa to pierwsze kup jakąś grę bo widzę że temat się nie kończy i zainstaluj -sprawdź ile masz FPS i w tedy napisz.
Kolejna rada musisz poczytać na forum bo jest kilka tematów co i jak robić my nie będziemy pisać wszystkiego każdemu nowemu userowi.

edit:
Tak jak napisał Don lepsza jest wersja premierowa (1.0 zawsze łątkę 1.2 możesz wgrać) Ty wolisz grę na DVD więc tylko z Kolekcji klasyki.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
grzesmlodzian napisał(a):
A dokładnie jaką wersję kupiłeś?

Kupiłem właśnie wersję z Kolekcji Klasyki... Jak tutaj userzy Ci podpowiadają, możesz oczywiście wgrać łatkę 1.0 ale to nie da idealnego stanu gry jak w premierowej wersji. (ale lepsze to niż nic ;-) )
Sam sie zastanawiam nad kupnem premierowej wersji ale po troche tańszej cenie 8-)
"Jak patrzę na niektórych ludzi, dochodzę do wniosku ileż jest obrazy w stwierdzeniu, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo"
glukkon7

Obrazek
Sprawdziłem inne gry. Wszystkie na rozdzielczości 1280x1024 i na minimalnych ustawieniach:
- Counter-Strike Source, de_dust2 - średnio oscyluje w okolicach 60, minimum 30 FPS
- NFS Most Wanted - średnio 55, minimum 45 FPS (testowałem na jednym sprincie)
- Leauge of Legends - średnio 35, minimum 25 FPS

Glukkon wiem że kupiłeś z KK, ale chyba są trzy wersję (a może cztery?) - dałem 3 linki do różnych aukcji (a przynajmniej innych zdjęć)

Nie jestem zainteresowany wydaniem premierowym - nie jestem jakimś fanatykiem Mafii. Po prostu uważam że to dobra, choć nie zbyt popularna gra. Chociaż strasznie mnie wkurza że przez 2/3 gry się jeździ po mieście :D. Też mój napęd ledwo co czyta płyty CD więc chciałbym DVD.

Co do tej łatki 1.2 to nie zauważyłem zbytniego wzrostu wydajności, chociaż mam tego Radeona.
Również zainstalowałem Kameleona i próbowałem podmienić plik z silnikiem graficznym - niestety się nie udało (ale i tak ten kameleon nie chodzi mi szybciej).

Mógłby ktoś napisać linka do tematów o przyspieszeniu Mafii? Od razu mówię - nie jestem zainteresowany sposobami jednocześnie obniżającymi jakość grafiki...

Ej to chcecie ten filmik z dialogami włoskimi? To powiedzcie jakim programem go nagrać.
To jak to chcesz zrobić? coś za coś. Zapewne masz ustawione wszystko na full a na tym sprzęcie widocznie nie da się grac płynnie...
Coś za coś...
Nie musi być frapsem. Możesz nagrać sam dźwięk. A dobrze by było gdybyś wrzucił na serwer plik
A0.dta

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Daj wszystko na domyślne. Tak powinno wszystko działać. Ja na moim starym lapku (oj bardzo starym :)) ) Też musiałem na dość niskich odpalać mafię. Może to kwestia optymalizacji ale w dzisiejszych czasach twój komputer to jest już zabytek muzealny. Wiem że nie stać cię na wymianę ale trudno, jaki sprzęt takie granie :mrgreen:
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
RobertRobin jesteś pewien?
Powtórzę wszystkim o co kaman:

Zalecane wymagania mafii (źródło - mafia2k.pl):
PROCESOR: Pentium III lub AMD Athlon o prędkości 700 MHz (lub szybszy)
RAM: 128 Mb
GRAFIKA: Karta graficzna z 32 MB pamięci w 100% kompatybilna z DirectX 8.1
DŹWIĘK: Karta muzyczna kompatybilna z kompatybilna z DirectX 8.1
DVD-ROM: Napęd CD/DVD ROM (32x)
TWARDY DYSK: 1.8 GB wolnego miejsca na dysku
URZĄDZENIA PERYFERYJNE: Myszka i klawiatura


Mój sprzęt przed upgradem:
PROCESOR: Celeron D 2.8 GHz 256kB L2 cache LGA 775
RAM: 512 MB DDR 333 MHz (2 moduły)
GRAFIKA: GeForce 5300 PCI-E x16 250 MHz rdzeń 400 MHz pamięć DDR

Sprzęt po upgradzie:
PROCESOR: Pentium 4 HT 3.4 GHz 2 Mb L2 cache LGA 775
RAM: 1 GB DDR 400 MHz (4 moduły)
GRAFIKA: Radeon HD6450 PCI-E x16 625MHz rdzeń 666MHz (efektywnie 1333 MHz) pamięć DDR3

Historia ulepszania: RAM >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> GRAFIKA > PROCESOR
Wzrost wydajności: ok. 3x więcej FPS w takich grach jak NFS Most Wanted, League of Legends, Counter Strike: Source. W 3DMark 03 wynik 10x większy.
W Mafii: bardzo mały wzrost wydajności (względem innych aplikacji), ok. 30%.

Wniosek: WTF? Coś jest nie tak.

Problemy z innymi grami: Counter-Strike 1.6 - po ulepszeniu grafiki nagle zmalał FPS, na wymagających serwerach (zombie) nawet 5x ! Po ulepszeniu procesora już jest znacznie lepiej ale i tak jest trochę mniej FPS niż przed upgradem.


RobertRobin nadal nie zmieniasz swojego zdania? Są ustawienia domyślne, a w menu Mafii domyślnie jest ustawiona jakość grafiki na wysoką. A w dodatkowych ustawieniach poza grą (wiecie takie okienko) nic nie zmieniałem (no może rozdzielczość).

Co do tej włoszczyzny to ten pliczek A0.dta trochę dużo zajmuję... Nagram plik audio w movie markerze i dam na jakiś hosting. Jakby się wam spodobało to też zuploaduję ten plik A0.dta (będzie u mnie to trwać 5 godzin, kompresja dużo nie daję).

Chyba zrezygnuję z zakupu Mafii. Teraz nawet nie chce mi się grać - byłem pewny że po upgradzie wszystko będzie śmigać a tu taka niechciana niespodzianka...
Nikt nie ma żadnego pomysłu? Szkoda...