Pytania i odpowiedzi (FAQ)

Przetłumaczyłem temat z najczęstszymi pytaniami o Mafię 2 z forum 2K Games. Dyskusja mile widziana ;-)

FAQ jest z października 2009, więc kilka rzeczy mogło się zmienić.

P: Kiedy wyjdzie Mafia II?
O: Wydanie Mafii II zaplanowane zostało na wczesny rok 2010 (styczeń - kwiecień), nie ma jeszcze wyznaczonego dokładnego terminu. Jakiekolwiek daty wyznaczone przez sklepy online są tylko ich przewidywaniami i dlatego nie powinny być brane na serio ani traktowane oficjalnie.

P: Na jakich platformach Mafia II będzie dostępna?
O: PlayStation 3, Xbox 360 i PC.

P: Czy Mafia II będzie sprzedawana przez jakiś czas jako exclusive na konsole?
O: Nie, Mafia II zostanie wydana na wszystkie trzy platformy jednocześnie.

P: Jakie będą wymagania sprzętowe na PC?
O: Wymagania nie zostały jeszcze określone (...).

P: Czy Mafia II będzie posiadała tryb multiplayer?
O: Nie, 2K Czech mocno skupieni na opowiedzeniu złożonej fabuły i zamiast eksperymentować z multiplayerem, spędzają czas na dopieszczaniu każdego aspektu rozgrywki jednoosobowej.

P: Czy Joe i Eddy to faceci z końcowej cutscenki Mafia: The City of Lost Heaven?
O: Nikt tego nie wie i prawdopodobnie to się nie zmieni dopóki gra nie zostanie wydana.

P: Czy są jakieś powiązania do poprzedniej części gry w Mafii II?
O: Są powiązania i wspomnienia dla fanów Mafii, ale nie grają kluczowej roli w Mafii II.

P: Czy będzie jakakolwiek wolność wyborów w misjach?
O: Tak, gracze będą musieli podjąć ważne decyzje w niektórych momentach fabuły. Dodatkowo niektóre misje mogą zostać wykonane na kilka sposobów.

P: Czy Mafia II będzie miała kilka zakończeń?
O: Tak, Mafia II może zakończyć się jednym z czterech zakończeń.

P: Jak wyglądają misje? Czy będą jakieś poboczne zadania?
O: Każda misja opowiada historię ważniejszego dnia w życiu Vito Scaletty. Jako że misje są trochę złożone, zawierają opcjonalne cele, które świetnie wpasowują się w fabułę i otoczenie danej misji. Są skoki czasowe pomiędzy misjami, więc na pewno nie doświadczymy każdego dnia z 10-letniego okresu, który pokrywa historia opowiedziana w Mafii II.

P: Czy pieniądze grają rolę w Mafii II? Czy możliwe jest kupowanie jedzenia, ciuchów lub samochodów w grze?
O: Tak, pieniądze zdecydowanie są ważne w Mafii II. Poprzez kupowanie jedzenia można zwiększyć życie, zmiana ciuchów pomoże zmylić policję, to samo tyczy się samochodów. Samochody również mogą zostać naprawione lub przemalowane w warsztatach za rozsądną cenę.

Od siebie dodam, że wątpię, że będzie jakiekolwiek demo dla tak otwartego świata. Misje nie mają ograniczeń tak jak w GTA (chodzi mi o teren danej misji). Wydaje mi się, że trzeba tylko czekać na wydanie. Przez szacunek do Mafii zamierzam wydać te 150zł (mniej więcej) na drugą część - te pieniądze należą się dla 2KC, za poprzednią i za tę Mafię. Mam nadzieję, że zrobicie tak samo.
Dla mnie Mafia II może kosztować i 200 zł...pirata nie ściągnę, od kumpla nie pożyczę...ponad 7 lat pracy musi się opłacić 2Kczech :!:
Ode mnie również 2K Czech ma gwarantowane jakieś 200 złociszy ;-)
Myślę, że większość z naszego forum ma już odłożone, w tym także ja ;-)
"Świat należy do Ciebie." - Scarface [Film]
"Chcesz skończyć jako ten co nic nie miał? Więcej ruchów, a mniej pierdo*enia." - WFD [Zespół]
"W końcu zabije Cię Twój najlepszy przyjaciel." - Mafia [Gra]
Tak, ja naprzykład uzbierałem więcej niż przewiduję na Mafie 2 :-P
muore il bandito, la mafia vive
Ja poczekam aż Mnich sobie kupi, wtedy mu ukradnę :mrgreen:

A podczas ucieczki natrafisz na stado spoconych ogrów :mrgreen: Kevin
Co do tego multiplayer'a nie byłbym taki pewny zobaczcie na oficjalną stronę Mafii - w stopce widnieją loga XBox Live i PlayStation Network. Chyba nie są tam umieszczone przez przypadek ;-)
"Świat należy do Ciebie." - Scarface [Film]
"Chcesz skończyć jako ten co nic nie miał? Więcej ruchów, a mniej pierdo*enia." - WFD [Zespół]
"W końcu zabije Cię Twój najlepszy przyjaciel." - Mafia [Gra]
A ja nie mam odłożone, bo mój komp i tak Mafii 2 nie odpali :P
Obrazek
do czasu premiery każdy sobie kase odłoży wiecie może czy wydadzą gre z polskim dubbingiem ? Kiedyś o tym słyszałem chyba na gram.tv czy coś takiego jak szukałem info o tym to co strona to co innego a z moim angielskim nie jest zbyt dobrze ale i nie najgorzej przydały by się chodziarz napisy :)

I nie chodzi mi o spolszczenie który wyjdzie tydzień po premierze mi chodzi o to czy gra będzie w polskiej wersji w dniu premiery jak myślicie ??
"Spędzasz czas z rodziną? To dobrze. Mężczyzna, który nie spędza czasu z rodzina, nigdy nie będzie prawdziwym mężczyzną. "
DonCozinuss napisał(a):
Kiedyś o tym słyszałem chyba na gram.tv czy coś takiego jak szukałem info o tym to co strona to co innego a z moim angielskim nie jest zbyt dobrze ale i nie najgorzej przydały by się chodziarz napisy :)

To chyba jedno z dłuższych zdań jakie widziałem. Na 80% nie będzie dubbingu - wersja kinowa (napisy).
No to dobrze, bo nie chciałabym polskich dubbingów x/ wolę napisy :-> A co do kasy, to popieram, należy im się.
Obrazek
Przyłączam się do wszystkich i też zamierzam wydać ponad 200zł i nie będę też ściągał ani od nikogo pożyczał bo tę grę trzeba mieć oryginalną i trzeba podziękować 2KC za tyle lat pracy. ;-)
"Pewnego razu moi koledzy przynieśli mojej mamie zakupy wiecie dlaczego..???
Z wyrazu SZACUNKU (Chłopcy z Ferajny)
Na tym gamaplayu na stronie głównej,na początku jest mieszkanie Vito czy Joego?
"Wole żyć w pidżamie niż umrzeć w garniturze..."

Leo Galante
Dlaczego w Mafii 2 nie ma motorów?
Kolego skąd to możesz wiedzieć ?
To że na gameplayu nie było nie znaczy że nie będzie ...
Gra jeszcze nie wyszła poczekamy zobaczymy.
"To ciach babkę w piach... A teściową w klatkę piersiową."
cron