Podkręcanie procesora

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad podkręceniem możliwości mojego procka,jest nim Intel(R) Core(TM)2 CPU 6320 @ 1.86GHz ,nie narzekam na niego gdyż działa na nim GTA IV na średniowysokich(z bardzo nieodczuwalnymi przycięciami,takimi że przeszedłem tą gre 2 razy z chęcią).Mimo to chciałbym podwyższyć jego możliwości,dlatego zwracam się do was z prośbą o instrukcje jak to zrobić,czy jest to możliwe,o ile moge go podkręcić żeby się nie zepsuł.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
W internecie jest mnóstwo poradników na ten temat. Osobiście słyszałem, że procesory intela świetnie się kręcą.
Poszukaj w google coś może, ktoś już taki procek kręcił i zna granice. Jeżeli wolisz samemu to rób na wyczucie podkręcaj o 10Mhz i sprawdzaj wyniki. Zwykle więcej niż o 10-15% procki się nie kręcą.
Chodzi o to,że chciałbym wiedzieć o ile moge go podkręcić,jeśli chodzi o poradniki to jeśli macie jakieś zaufane i sprawdzone to zapodajcie linka,te co ja znalazłem są jakieś niezrozumiałe(bynajmniej dla mnie),zapytałem na forum ponieważ w jakimś temacie ktoś pisał że podkręcił procesor więc na pewno ma w tym doświadczenie,a poza tym mamy na forum wiele osób które się znają na komputerach i liczyłem że coś mi doradzą.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Tak jak mówiłem podkręcaj o 10Mhz i sprawdzaj czy się nie grzeje, czy nie ma jakiś dziwnych zjawisk np. śnieży obraz.

@edit

Nie podkręcaj więcej niż o 1Ghz bo po prostu spalisz procesor (rdzeń).
Heh tylko że przy okazji trzeba pozmieniać kilka innych wartości,np napięcie na procesor,chciałbym żeby ktoś mi doradził o ile to podnieść,jeśli będe tak o 10 mhz podnosił to zajmie mi to pół dnia.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
To podkręcaj po 60 ale jak spalisz to potem nie mów że Ziomki z MafiaTown źle mówią ;)
Siedź sobie nawet 2 dni a sprawdzaj dokładnie ;D
"To ciach babkę w piach... A teściową w klatkę piersiową."
Mam mały dylemat,sprawdzałem temperature kompa 3-ma programami,Everestem,Core Temp-em oraz Speedfanem,nie wiem którym wynikom wierzyć,wszystkie są absurdalne,Everest-normalnie około 22 stopni C,w stresie około 35 stopni C(po 30 minutach grania w GTA IV),Core Temp normalna temperatura około 50 stopni C,w stresie nie sprawdzałem,Speedfan około 45 stopni C normalnie a około 52 stopni C w stresie.Który ma dobre wyniki?może wszystkie źle wskazują,są jakieś inne programy do mierzenia temperatury?

PS:Mam chłodzenie box(standardowe) oraz odkrytą boczną klape komputera.

PPS:Czy zwiększając samą wartość FSB zmienie temperature komputera?Czy dopiero tak się stanie po zwiększeniu napięcia?
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Andre - temperaturę procka można sprawdzić w BIOSie. Przy uruchamianiu kompa wejdź do Biosu i poszukaj temperatur CPU. Sprawdzisz tylko w idle, bo w stresie już raczej nie ;-)
Dzisiaj rano wlazłem do Bios'u,na początek szukałem opcji zmiany FSB,lipa nic nie ma,spróbowałem kombinacji klawiszy ctrl i F1,też nic nie ma,znalazłem opcje zmiany Vcore i napięcia ale FSB nie ma,co z tym fantem zrobić?
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Ok już nie potrzebuję pomocy,dziękuje wszystkim za chęci ale nici z tego.Temat do kosza.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Ja dzisiaj wziąłem się w końcu za podkręcenie i mi wyszło ;p Z 3059 mhz zrobiłem 3333 ;) Więcej nie mogę, bo komputer się nie włącza (słaby zasilacz). Ale i tak jestem zadowolony ;p
Obrazek
Masz szczęście,u mnie nie ma podstawowych funkcji do podkręcania(pisałem wcześniej jakich).
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
U mnie też było ciężko znaleźć (jakiś dziwny bios), ale w końcu znalazłem. Płyta asus p5vd2-mx. Ale teraz zauważyłem, że komp nie zawsze chce się normalnie włączyć, czasami jakiś błąd wyskakuje. Musze go odkurzyć, a jak nie pomoże, to pokombinuje z ramem.
Obrazek
Ja mam Gigabyte'a(płyte główną oczywiście),w jakimś poradniku widziałem wzmianki o błędach po podkręceniu,może troche za dużo go podkręciłeś,u mnie podobno można max o 100mhz(bez zmiany napięcia) podnieść.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Za każdym 50 MHz powinno się podkręcać napięcie o 0,1 V. Tak jest na większości ATXów, a zakładam, że takowe płyty posiadacie.

Aha, jeszcze jedno: Otwieranie obudowy nic nie da przy chłodzeniu. Za to odpowiedzialny jest radiator przy procesorze. Zaś on odprowadza ciepło tak wolno, że zdjęcie obudowy w żaden sposób nie przyspieszy tego procesu. ;)
In God we believe.
In Metal we are.
In Mafia we play.