Opis Postaci - kilka znaków zapytania.

Dzisiaj przeszukiwałem wujka "google" i natknąłem się na takie coś. Oczywiście wiem, że to wikipedia, ale to również czasami dość dobre źródło informacji. Mianowicie są tutaj opisane wszystkie postaci, dość dokładnie.
Mamy opis Don Salieriego:

B.July 6, 1876 D.September 28, 1939 (Age 63) (B. - urodził, D. - zmarł)

Introduced in: Molotov Party

Died: ? (chodzi tutaj o miejsce, dlatego znak zapytania)

The Don is the boss of the Salieri family that Tommy works for. He is a guy who's lived through a lot and doesn't get excited too easily. He is typical of a Mafioso, who has not built up his position just for money and does not always kill to get what he wants. He is friendly, but when he gets tough he can become dangerous. Sometimes business is more important than friendship to him. At the end of the game he is sentenced to life in prison. Salieri is presumed dead during his imprisonment in Late September, 1939.

Don Salieri is most likely a reference to Paul Cicero from the movie Goodfellas, in which Cicero was portrayed by Paul Sorvino, father of Tommy Angelo's voice actor Michael Sorvino.

Tutaj jest napisane, że Don Salieri zmarł przypuszczalnie podczas pobytu w więzieniu, we wrześniu w 1939 roku. Tommy'ego zabili w 1957 roku. W takim razie kto go zabił i kto wydal rozkaz jego zabicia skoro Salieri (teoretycznie) już nie żył? No i skąd ktoś kto to pisał ma informację na temat ewentualnej śmierci Salieriego skoro w grze nie było o tym mowy? Trochę mnie to ciekawi, wie ktoś z Was coś więcej na ten temat? Do tego jeden z mężczyzn łudząco przypomina Joego z Mafii II, i to tak łudząco, że ciężko o zbieg okoliczności. Wydawać by się mogło, że jest szansa, na to, że to on zabija Angelo... Jest to zresztą napisane pod opisem Tommy'ego. Zaintrygowało mnie to i coś czuję, że tutaj należy szukać nawiązania do jedynki. Może okaże się, że Salieri jest jakimś krewnym naszego Dona w Mafii II, może bratem, i ten Don zleci dla Joego zabójstwo Angelo, żeby pomścić brata? I dlatego mamy na końcu filmiku Mafii I: Mr. Salieri sends his regards. Co o tym myślicie?

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ch ... mmy_Angelo - tutaj link do opisów postaci.
Obrazek
Ciekawa i -jak dla mnie- dobrze spisująca się teza.Podobieństwo Joe'go,brat Salieriego...Wszystko bardzo przekonuje i współgra.Mafia 2 dzieje się w tych latach,więc dopasowanie czasu też jest dobrze zrobione.Przekonałeś mnie i skłaniam się do twojej wersji wydarzeń.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ave Metal!
Jestem Ateistą!
Zostaw Gadu-Gadu, przejdź na Obrazek AQQ
Dzięki wielkie Pscyho:) To znaczy oczywiście to wszystko tylko hipotezy, które wywnioskowałem ze wszystkich dostępnych mi źródeł i złożyłem jako tako w logiczną całość, ale coś czuję, że może okazać się to prawdą. Z tym, że my jako gracz w Mafii II nie będziemy brali udziału w tej "misji", po prostu jest duża szansa, że zobaczymy taką cut-scenkę w której jest mowa o zabiciu Angelo. Do tego twórcy zapowiedzieli, że będzie nawiązanie do pierwszej części i że pojawi się jakaś postać. W takim razie kogo mają nam pokazać? Ralpha? Lucasa? Luigiego? Reszta nie żyję. A te postacie były tak mało ważne, że co to za nawiązania? No i te podobieństwo do Joego. Ja rozumiem, że grafika komputerowa, i w ogóle, ale tam są takie cechy, które jednoznacznie wskazują na tę samą osobę (przede wszystkim nos!). W dodatku Daniel Vavra twórca scenariuszy do Mafii i do Mafii II, ponoć napisał od razu po zakończeniu pierwszej części scenariusz drugiej. Ponoć był bardzo zainspirowany pisząc to, strasznie to przeżywał w pozytywnym tego słowa znaczeniu, był podniecony i to by się teraz zgadzało dlaczego. Od razu wpadł mu do głowy pomysł, który napisałem wyżej. Myślę, że to będzie jedna z ostatnich scen w II, jak nie ostatnia. Cholera, jeśli to by była prawda, to normalnie geniusz Daniela Vavry przeszedłby już ludzkie pojęcie!:) Mafia II zakończyłaby się tak samo jak I tylko śmierć Tommy'ego oglądalibyśmy wtedy z dwóch różnych perspektyw:)
Obrazek
Być może podczas jednej z rozmów prowadzonej między Vitem a Joe'em,Joe wspomni o zabiciu zdrajcy.Myślę też że pojawi się w jednym z zakończeń ciało Vito ułożone w tak łudzącej pozycji do Tommy'ego,że ci którzy grali w Mafię odrazu skojarzą albo -Co byłoby już raczej "pocałunikiem" do fanów jedynki- ciało Vita i ciało Toma w takiej samej pozycji,i sceny które się "przeplatają" -Raz Vito,raz Tom.I wtedy pojawią się napisy końcowe "Skończyłem jak zdrajca,o którym opowiadał mi Joe...Też zdradziłem,i też skończyłem jak on...Tommy Angelo".
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ave Metal!
Jestem Ateistą!
Zostaw Gadu-Gadu, przejdź na Obrazek AQQ
Jestem ciekaw czy Vito zdradzi tak jak Tommy... Mi się wydaję, że chyba jednak nie. Jeśli już to zginie z innego powodu. Dlaczego tak myślę? Bo było by to zbyt podobne do jedynki... Od zera do bohatera, później jesteśmy zbyt pazerni na kasę, zdradzamy rodzinę, idziemy do piachu. Ten sam schemat by był, aczkolwiek Twoje rozwiązanie Psycho byłoby bardzo fajne, jeśli jednak zrobili by tak samo jak w pierwszej części. Myślę jednak, że to nie będzie miało miejsca, ja jako fan tej "serii" poczułbym się troszeczkę zawiedziony i urażony, tyle czekać na tą grę, żeby dostać taką samą fabułę tylko w innej oprawie i z innymi bohaterami? Nie, to "niemożliwe" ;-)
Obrazek
Tommiego zabili w 57' wiec w fabule Mafii II Tommy będzie jeszcze żył. Gra ma się toczyć "równe 10 lat od 1943 począwszy" co jest w wywiadzie z tym mośkiem od Mafii II na głownej.
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
No no następny detektyw nam wyrasta ^^ Takie rozwiązanie jest bardzo prawdopodobne i co najważniejsze w 100% mnie zadowala ;)
Obrazek
Moim zdaniem ten don z 2 nie jest bratem Salieriego bo zginął 2 1947r.Może Vito zdradzi bo maja byc 4 zakończenia.
Mówie prawde nawet kiedy kłamie.


Człowiek z blizną
@Dantes Mają być cztery zakończenia,więc fabuła nie musi by taka sama jak w jedynce i i tak Vito może zdradzić i może to zrobić dla np. rodziny czy kogoś bliskiego,w furi kiedy Joe zginie (To pewne,cztery zakończenia a w jakimś musi się pojawić "dramatyczna scena")a nasze rozważania dotyczące pojawienia się jakiegoś powiązanie ze śmiercią Tommy'ego odpadają,Jogus wyjaśnił dlaczego.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ave Metal!
Jestem Ateistą!
Zostaw Gadu-Gadu, przejdź na Obrazek AQQ
up

Nie wiem dlaczego, ale obawiam się tego zróżnicowania zakończeń. W Mafii 1 właśnie fajne było to, że zakończenie było wzruszające, wstrząsające... i nie dało się tego zmienić. A w 2 już tego zakończenia tak nie zapamiętamy.
http://gameplay.pl/barth89 | https://www.facebook.com/barth89pl <-------- ZAPRASZAM :)
I właśnie przez te 4 zakończenia bardzo prawdopodobne jest, że nie będzie bezpośredniej kontynuacji Mafii II.
A zdaje się, ze M2 też nie jest jakoś bezpośrednio związana z 1?
http://gameplay.pl/barth89 | https://www.facebook.com/barth89pl <-------- ZAPRASZAM :)
Co nie znaczy, że nie mogłoby tak być przy następnej kontynuacji ;-)
Mogę zapytać skąd wiecie o tych 4 zakończeniach?:) Bo chyba coś przegapiłem... Cztery zakończenia w jednej grze?! Trochę dziwne, jeszcze 2 to bym zrozumiał, ale 4? Z jednej strony fajnie bo będzie można przejść Mafię 4 razy i za każdym razem zobaczyć chociaż na końcu coś innego, ale z drugiej strony tak jak pisze barth. Dajcie linka do tej informacji o tych zakończeniach, gdzieś czytałem, że mają być niby 2, ale że 4 to pierwsze słyszę.

Mafioso napisał(a):
I właśnie przez te 4 zakończenia bardzo prawdopodobne jest, że nie będzie bezpośredniej kontynuacji Mafii II.


Nie będzie też bezpośredniej kontynuacji Mafii I...:) Bo nawet jeśli sprawdziłby się jakoś mój scenariusz to i tak nie można by było nazwać tego kontynuacją, a jedynie nawiązaniem.
Obrazek
Dantes napisał(a):
Nie będzie też bezpośredniej kontynuacji Mafii I...:)

Wiem, ale pisałem o ewentualnym sequelu Mafii II - nie o Mafii II.

Dantes napisał(a):
Mogę zapytać skąd wiecie o tych 4 zakończeniach?

http://mafiatown.gram.pl/news.php?readmore=224
cron