Newsy na temat Mafii II

W tym temacie wpisujemy wszystkie newsy, które dotyczą Mafii II.
Od razu zadam pytanie: czy pojawiła się jakaś nowa plotka od prezentacji trailera?

// Temat z Caps Lockiem - M
Nic nic nic, codziennie odwiedzam strony developera i wydawcy , wszystkie zagraniczne serwisy nawet wczoraj na bułgarskim byłem i nic cisza.

Ale jak Góra nie przyjdzie do Ahmeda to Ahmed przyjdzie do góry, więc może zrobimy mały wywiadzik z 2k co? Nie takie głupie pytania "kiedy wyjdzie mafia 2" bo nas z kwitkiem odprawią moglibyśmy zapytać się na jakim silniku będzie stać albo czy wyjdzie demo i na koniec jak wam sie podoba Polish Mafia Town wiecie chyba o co kamam nie?
Niestety, premiera została przesunięta na 2009 rok :-/ .
Na rok fiskalny 2009 czyli nie powiedziane że wyjdzie w 2009
No ale wszyscy jesteśmy dobrej myśli, a jak nie to daleko do Czech nie mamy :P Ja i tak stawiam na jesień tego roku :)
Obrazek

W najnowszym numerze CDA ma być zapowiedź Mafii II, podobno maja własne nowiny, byli u twórców. Jakby ktoś kupował, to niech szerzej opisze.

15.04.08 premiera cda
Obrazek
Koledzy - ile to wogóle kosztuje? :P A tak szczerze, to może kupie :)
15 polskich złotych.
Obrazek
Sie chyba nada do tego tematu - wyszedl nowy podcast od tworcow Mafii. Denby i Jack gadaja z Elisabeth o tle rodzinnym Vita i Joe'go oraz o warunkach historycznych. Do tych ludzi sie naprawde trzeba modlić. :shock: Oni wiedzą kiedy byla wstrzymana cywilna produkcja wozów i jakie byly warunki ekonomiczne w Stanach w czasie wojny, wliczając racjonowanie dóbr 8-) :shock: :mrgreen:
Obrazek
Nie będę zakładał nowego tematu i wrzucę to tutaj :->

Na oficjalnym forum 2K Czech poświęconym Mafii II, użytkownicy mogą zadawać pytania producentom na temat gry. Oni natomiast starają się na nie odpowiadać w miarę możliwości.

Jeden z użytkowników zadał 4 pytania, na które odpowiadał Martin Zavrel.

1) Wyścigi uliczne - plotki głoszą, iż w Mafii II będą wyścigi uliczne. Dla mnie brzmi to o wiele lepiej niż niesławna misja z wyścigiem w Mafii I. Czy to prawda?

Martin Zavrel:

- Nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć, ale na pewno używanie tych świetnych samochodów, nie tylko do transportu, będzie miało sens.

2) Ciężar aut - Jedną z najlepszych rzeczy związanych z samochodami w Mafii I był ich "ciężar" oraz przyczepność. W różnych grach gdzie prowadzimy auta, ich ciężar przypomina piórko. Czasami wydaje się, że prawa grawitacji nie obowiązują. Czy do Mafii II powróci ten realistyczny system "masy" auta?

Martin Zavrel:
- Możecie być absolutnie pewni, że fizyka jazdy samochodem będzie bardzo realistyczna. Będzie nawet możliwość dopasowania zachowania się aut do umiejętności bardziej i mniej wprawionych graczy.

3) Detale konsola/PC - Najnowsze konsole mogą pokazać zadziwiającą grafikę, jednak nadal uważam, że PC może dostarczyć więcej detali. Jak to odzwierciedla się w Mafii II? Czy będą różnice pomiędzy PC i konsolami jeżeli chodzi o detale?

Martin Zavrel:
- Myślę, iż obecne konsole nadal mają wiele niewykorzystanego potencjału. Popatrzcie tylko na najnowsze gry, a zobaczycie, że PC nie ma wiele więcej do pokazania (poza rozdzielczością). Tak czy inaczej, cały czas pracujemy nad tymi rzeczami w Mafii II.

4) Martwi ludzie - W Mafii I, kiedy osoba została postrzelona, jej ciało stawało się "nie-interaktywne" i tak jakby wtapiało się w otoczenie. Czy tak samo będzie w sequelu?

Martin Zavrel:
- Do tej pory bawimy się z naszą fizyką i optymalizacją, tak więc musicie jeszcze trochę poczekać na odpowiedź w tej kwestii.


No cóż, odpowiedzi może i nie są za bardzo zadowalające, ale na pewno pobudzają wyobraźnię fanów.

Źródło: http://forums.2kgames.com/forums/showth ... 541&page=7
1. Niech oni nie pierd... o wyścigach rodem z NFS Underground 2... Nieustannie mam wrażenie, że jakaś menda z EA GAMES dostała się do 2K Czech i non stop wrzuca swoje pomysły do ich prac..

2. Jeśli chodzi o model prowadzenia aut, to powinien być jeden: Realistyczny. Bo jak można nazwać realistycznym dopasowywanie sobie zachowania samochodu do własnych umiejętności.. Spoko, było coś takiego w Mafii - The city of lost heaven, że po kilku zmianach ustawień samochodu, auto zachowywało się jak bela i jak nakierowałeś tak jechało, ale skoro wszystko idzie do przodu to niech się nie wygłupiają.

3. Pytanie, które mnie rozpierdzieliło na części pierwsze... Dość często poruszam ten temat, ponieważ platformą na której odpalę Mafię 2 będzie PS3. Ilekroć widzę komentarze typu "a na jakim sprzęcie pójdzie lepiej PC czy PS3 ?" no na litość boską... Wyobraźmy sobie gościa z telewizorem UNITRA, do którego (załóżmy) można podłączyć PS3, telewizor ma 16 cali i jest czarno-biały z głośnikiem montowanym centralnie MONO. Teraz na moim przykładzie, panoramiczny telewizor LCD Philips 32' cale, full HD oraz milion innych opcji wygładzających grafikę na ekranie, specjalnie przygotowanych pod platformy PS3 i Xbox360, do tego dochodzi złącze HDMI, poprzez które podłączamy PS3 z monitorem i możemy cieszyć się nieskazitelnie przepierd..... grafiką. Szczegóły to kino domowe w systemie 5.1, czyli, jeżeli połączyć PS3 - > TV -> Kino... przy tych wszystkich parametrach to można sobie wyobrazić prawda ?
Okej, do czego zmierzam, ciekawe kto lepiej oceni grywalność i grafikę ? Gość nr 1, czy ja..
Wniosek ostateczny: Mało osób rozumie, że decydując się na PS3, trzeba troszkę zmodernizować swój sprzęt TV/Video/Audio żeby móc wyciągnąć 100%..., ale świata nie zmienisz...

4. ... Paranoja. Pytanie zadane przez nastolatka, albo dorosłego, niezrównoważonego psychicznie człowieka.. W wolne soboty, będę zabijał i walił serie z Thomsona w leżących, już nie żyjących ludzi. Swoją drogą, jasna sprawa, że będzie można ich "przesuwać" po ziemi...

Wybaczcie moje krytyczne podejście, ale czasami ręce opadają..
"Chicago i Capone byli siebie godni. Do nauki tańca potrzeba pary, a miasto i Al byli stworzeni dla siebie" - Robert J. Schoenberg
Przecież napisali, że będzie można dopasować model jazdy do umiejętności, a nie ciężar :|
http://gameplay.pl/barth89 | https://www.facebook.com/barth89pl <-------- ZAPRASZAM :)
Ah :) Chodziło mi o to, żeby był jeden model jazdy "Realistyczny" bez żadnych zmian. Bez dopasowywania :D
"Chicago i Capone byli siebie godni. Do nauki tańca potrzeba pary, a miasto i Al byli stworzeni dla siebie" - Robert J. Schoenberg
Tomasz napisał(a):
Wybaczcie moje krytyczne podejście, ale czasami ręce opadają..


Każdy ma prawo do swojego zdania ;-) masz rację 4 pytanie nie jest dość rozgarnięte :-) Co do tych detali to niech lepiej twórcy dobrze zoptymalizują grę na wszystkie platformy - bo to jest najważniejsze, a nie to, która platforma będzie miała więcej poligonów. Widać, że 2K Czech równo traktuje wszystkie sprzęty do grania (konsola/PC) - i to mi się podoba...

Ale podzielam zdanie Bartha:
barth89 napisał(a):
Przecież napisali, że będzie można dopasować model jazdy do umiejętności, a nie ciężar :|


Nie było tam mowy o wadze auta tylko to, że model jazdy będzie łatwiejszy dla początkującego gracza.

Gdzieś tam jeszcze na tym forum zadał ktoś pytanie o to, czy będziemy mogli zapalać/gasić światła i czy NPC będą reagować na to? Zavrel odpowiedział:

"Oczywiście, że będziemy mogli zapalać/gasić światło, ale miejcie na uwadze to, że np. policjanci noszą ze sobą broń i latarki."

Hmmm...latarki? Bardzo fajnie, że będą w grze takie rzeczy :-D
Tak tak, już wspomniałem, że chodziło mi o model jazdy ogólnie, żeby był jeden, ponad wszystkie, realistyczny. Samo wprowadzenie tego byłoby już realistyczne. Także przepraszam za niedociągnięcie w zdaniu - poprawiłem.

Jeśli chodzi o latarki to wypas ponad wszystko :-D Zabijesz policjanta, stajesz nad nim, przyciskasz klawisz akcji i tekst "Bierzesz Colta 1911 i latarkę" hahaha :-D kosmos, podoba mi się.
"Chicago i Capone byli siebie godni. Do nauki tańca potrzeba pary, a miasto i Al byli stworzeni dla siebie" - Robert J. Schoenberg
cron