Moje modele

Zdzichu! Fajnie, że się do nas dołaczyłeś !

I co, kiedy puścisz Żuka? Bo już mi się Poldki w Mafii trochę przejadły :-P
Obrazek
Na stronie Polish Mod'a niestety nie mogę podać, regulamin zabrania, jest do pobrania Żuk w wersji beta. ;-)
Nie no Ździchu czekam na Żuka z nie cierpliwością ale widział bym na tej pace kamping :D
Takiego campera z lat 30 :D
Proszę cię zrób taką wersje For Hanys:D
"To ciach babkę w piach... A teściową w klatkę piersiową."
Świetny Żuk. Widzę, że te modele robisz ze szczegółami.
Żuk już skończony.
Obrazek
Obrazek
W te święta odnalazłem w swoich rupieciach mój wynalazek zbudowany w zeszłe wakacje,a mianowicie elektryczny model Łunochoda mojego dziadka :-) Trochę go mechanicznie podreperowałem i nasmarowałem. Obudowa jest tylko troszkę pokiereszowana. To moja pierwsza i jedyna konstrukcja tego typu. Chwalę się nim, ponieważ jestem anonimowy i nawet jak mnie wyśmiejecie to się nic nie stanie :-P
Dane techniczne:
Prędkość: 0,6m/s
Waga: nie więcej jak 0,5kg razem z pilotem i bateriami
Wymiary: dł 25cm, szer. 10cm, wys. 11,5cm
Przełożenie napędu: 60:1
Przełożenie układu kierowniczego: 180:1
Zasilanie:
Silnik główny: 6V
Silnik skręcania: 3V
Światła i elektronika: 4,5V
Jazda do przodu, tyłu, skręcania w lewo, prawo.
Średnica kół:
przód: 3cm
tył: 6cm
Czas tworzenia: tydzień
Wyczyny:
Przewiezienie dwulitrowego (pełnego) kartonu soku Caprio.
Wjazd pod kątem 40 stopni.
Opis konstrukcji:
Ramę pojazdu tworzą 3 klepki parkietowe. Nadwozie tekturowe. Reflektory to plastikowe zakończenia sznureczków od bluzy :-) Wycieraczka to wskazówka do zegara. Koła od starych, rozwalonych zabawek, podobnie jak 2 silniki elektryczne i tryba. Można załączyć przednie i tylne reflektory (diody) oraz kierunkowskazy (jako styki służą sprężynki od długopisów). Za miganie odpowiada dwutranzystorowy układ elektroniczny. Obudowa pilota do dolna część obudowy od starego miernika uniwersalnego, przyciski pochodzą z kopalni. Ogólnie nie wydałem na niego ani grosza (nie licząc baterii). Przewód łączący samochód z pilotem to połączone dwa kable od zepsutej myszki i klawiatury.
Zdjęcia:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
A tutaj oryginał: :-D
ObrazekObrazekObrazek
I jeszcze 2 filmy, ale akumulatorki były już wyczerpane, więc słabo jeździł.
http://www.youtube.com/watch?v=zQ69kYohRIw
http://www.youtube.com/watch?v=PQuoH5awUtI

Edit:
Fotki ze środka:
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Hehe, PRO!!

Fajnie to śmiga po dywanie i ogólnie fajny pomysł z tym modelem. Naprawdę szacun, ja nie miałbym głowy do zrobienia takiego cuda :) Co do wyczynów to normalnie mistrzostwo, wiesz rama solidna to się pod ciężarem soku nie złamał :D Widać masz smykałkę do elektroniki :))
bardzo pomysłowy układ kierowniczy :D według mnie takie cuda techniki zrobione własnoręcznie bardziej cieszą niż chińskie zabawki zrobione w fabryce obok pola ryżowego. mi się podoba kiedyś chciałem zrobić łódkę z silniczkiem ale po zrobieniu dziury w kadłubie na silniczek, stała się łodzią podwodną...:/ i w tedy postanowiłem skończyć z takimi eksperymentami ;-)

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Dzięki za słowa uznania, tego mi było trzeba :)) Oczywiście ten wjazd pod kątem 40-stu stopni to bez tego soku xD Układ kierowniczy najprostszy z możliwych.
robertRobin88 napisał(a):
w tedy postanowiłem skończyć z takimi eksperymentami

A ja właśnie uwielbiam eksperymenty. Pamiętam, jak wkurzałem się na niejeżdżące pojazdy, jeszcze z klocków lego ;-)
Obrazek
Popierajmy takie mody! Polskie (i czeskie) zawsze najlepsze. Osobiście moim faworytem jest 1 poldek od góry
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
cron